Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: swan_   
Дата:   13-10-14 02:41

Бони, хвалиш D3, но според теб струва ли си да взема апарат на 5 години - не е ли морално остарял и още колко време според теб ще е актуален?

pmartinov, не държа на мегапикселите много ясно, въпреки, че 12 понякога са ми малко, след кроп. А относно другата част от коментара ти - заради това питам; иска ми се да направя рационален избор, още повече, че парите са кът.

kirilsr, много ясно, че покривам сватбения ден :)

Тези, които ми предлагат д800 - има ли наистина голяма разлика в ИСО-то, динамичния обхват и фокуса сравнен с Д700?

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: localhost   
Дата:   13-10-14 03:25

swan: заще не наемеш едното тяло за някоя сесия и другото за друга. От личният опит по-добър няма [smilie5]

Кой какво обработвал, кой чул, кой видял ... за всеки е различно.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: swan_   
Дата:   13-10-14 03:36

localhost , няма как да стане, за съжаление. Нямам познати с такива камери, особено пък, живеещи в Норич :)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: localhost   
Дата:   13-10-14 03:49

И аз нямам, но винаги има начин - www.lensesforhire.co.uk



Публикацията е редактирана (13-10-14 03:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: swan_   
Дата:   13-10-14 03:57

Извинявай, но чак сега видях, че си написал наемеш. Прочетох вземеш. :)
edit: Иначе, относно наема - д800 гледам е £150. Мога да го купя употребяван за £1200 т.е. 7 наема го изплащат, което ми се струва прекалено като съотношение. Ако наема 3 камери да ги пробвам и съм изплатил половин апарат.



Публикацията е редактирана (13-10-14 04:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: bpavlov   
Дата:   13-10-14 04:41



Сори, нито едно адекватно, нито вярно мнение до момента. Казвам го като притежател (настоящ и бивш) на Д700, Д3, Д3С, Д800Е, Д4 и Д4С. Авторът да ме потърси на лично и ще решим казуса

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: swan_   
Дата:   13-10-14 13:27

Един съфорумец ми писа на лични като ми изпрати това ревю

Оказа се, че е писано от един сватбен фотограф от града, в който живея и който е сред приятелите ми във фейсбук. :) Предполагам, че ще е интересно за мнозина да го прочетат.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: uri64   
Дата:   13-10-14 14:37

Ето на това му се казва интересно ревю [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: muzicantini   
Дата:   13-10-14 14:38

При тези ревюта е добре да се вземат под внимание два факта - първо, човекът като е професионалист, с всеки апарат ще направи добри кадри, които да ни заблудят, че са се получили именно вследстве на определени качества на тялото, а не на фотографа - тоест идея, композиция, светлина, обработка (много важно!). И второ - не се знае дали фирмата не е спонсорирала фотографа да направи едно блестящо ревю, което само по себе си ще донесе немалки продажби.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: fisheye   
Дата:   13-10-14 14:47

Авторът на ревюто е подчертал, не е платено пиксело-мерещо ревю :)
а според неговия начин на снимане :) [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: marves   
Дата:   13-10-14 14:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: photographist   
Дата:   13-10-14 14:49

А аз като гледам профила на автора на темата, все повече си мисля, че той е от първия тип - боравещ добре със светлината, техниката и не на последно място обработката, така, че и да си остане с D700 все успехи ще пожъне, че и да смени тялото - също!
Интересен ми стана коментара на bpavlov и понеже се интересувам от темата пряко, ще помоля колегата да сподели мнението си и тук с останалите, за да получим и ние отговор на дилемата! Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: uri64   
Дата:   13-10-14 15:04

Абе, истината всички я знаем - или нексче с турбо и ръчни обективи, или фуджи с х-транс, ама мухабет да става [smilie5]

Извинявам се за спама...


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: marves   
Дата:   13-10-14 15:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: demiman   
Дата:   13-10-14 15:44

uri64 - е може ли да отхвърлиш с лека ръка Пеновете - не така [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie21]



Публикацията е редактирана (13-10-14 15:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: Daniel_P   
Дата:   13-10-14 17:22

И мен доста ме впечатли това ревю още преди 3 седмици! [shtrak] Д750 е добра камера и в много форуми все повече се говори, че това ще стане любимата камера на много сватбени фотографи![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: Тед   
Дата:   13-10-14 17:33

"Автор: swan_
Дата: 13-10-14 13:27

Един съфорумец ми писа на лични като ми изпрати това ревю
"

Кажи му, че така не се сравняват камери - Д750 и 5д 3 - 5 стопа underexposure само.Да сложи 5 стопа overexposure и да видим светлите участъци.

Щото да даде 5 стопа ovexposure и ще разбере защо Никонци снимат тъмни кадри, за да си запазят светлите участъци[smile]
А канонците експонират правилно без да ги е грижа за простреляни участъци.
Или преекспонират и връщат назад реперите за сенките. ммм



Публикацията е редактирана (13-10-14 17:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: swan_   
Дата:   13-10-14 18:04

Е това е показно за нивото ни. Човекът има техника, за която повечето можем да мечтаем - виждал съм я на куп. Хонорарът му за сватба започва от 3000 паунда нагоре и няма свободни дати за година-две напред. Седнал е да опише новата си камера, отговаря на хората в коментарите под поста съвсем любезно, направил е корекции. Тук веднага се намериха хора да го оплюят, да обяснят как не струва и т.н. Заради това България е на този хал - бъкано е с експерти всякакви.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: golded   
Дата:   13-10-14 19:00

В рамките на седмицата на феновете на Никон беше представена
камерата Никон Д750. Фоторепортерът Евгени Димитров и сватбения
фотограф Симон Вартерян показаха много необработени кадри, заснети при
различни условия с Д750 и споделиха преките си впечатления.
Аз съм "канонец" и нямам намерение да сменям системата, но
Никон Д750 е наистина впечатляваща камера!


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: Петрос   
Дата:   13-10-14 19:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: bpavlov   
Дата:   13-10-14 21:57


Значи, от това ревю, единственото, което става ясно е, че Д750 е една чудесна нова камера. Със същия успех може да заменим навсякъде Д750 със Д610 или Д800 и пак ще е точно толкова вярно.

Грешките, които авторът е направил при ревюто, са големи.
Първо, когато се пише ревю за апарат, той трябва да бъде съпоставен директно, при еднакви условия и с ЕДНАКВИ обективи с най-близките си "заместители", поне от същата марка. В случая това са Д610 и Д800/810
Второ, когато се прави ъндерекспожър тест, не се прави 5 стопа при ИЗО 100, а три стопа при ИЗО поне 1600 и на тъмно.
Трето, пак, като се сравняват два апарата на високо ИЗО или се показва "прекрасното" високо ИЗО на даден апарат, се прави със снимка на тъмно, а не с почти идеално осветена, както е направил автора.

Има и много "дребни" и тенденциозни "изцепчици", които подпомагат основната теза, като например "Толкова му е добър автофокуса на Д750, дори с по-евтиния 35/1.8..." и читателя остава с впечатлението, че верно е така, Д750 пребива Д3с. Само че истината е, че има обективи, които са капризни на фокус и объркват дори Д4С. Ако монтирам един 50/1.8Г за 300 лева на старото ми Д700, ще пребия отвсякъде като автофокус Д4с-а със закачено на него 85/1.4Г за 2.8К. Така че, изречението - "автофокусът му е по-добър, дори с по-евтиния обектив.." е класически пример как се придобиват субективни и неверни знания от форумите и най-вече от ревютата

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: hose   
Дата:   13-10-14 22:10

"Второ, когато се прави ъндерекспожър тест, не се прави 5 стопа при ИЗО 100, а три стопа при ИЗО поне 1600 и на тъмно."


[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: pmartinov   
Дата:   13-10-14 22:25

Dynamic Range

Noise

ISO values



comcast.net



Публикацията е редактирана (13-10-14 22:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: Тед   
Дата:   13-10-14 23:06

Аз не искам да вдигам кокалите на някой с/у друг, просто споделям, понеже ми беше интересно ревюто.
След като прави underexposure, да направи overexposure.

Писах му на blog, два пъти изтри питането ми /Фейсбук/, коментарът долу седи - ако отговори - ще ви го покажа.
Но няма да има отговор.

За swan_ кой го е оплюл, и не бил струвал - гръмки фрази [smilie11]
Пожелавам ти да снимаш за 5000 паунда и да го надминеш в кадрите.
Мартинка още не си научил нищо...

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: bpavlov   
Дата:   14-10-14 00:12


По принцип Никона си има проблем с оувърекспожъра, ако бъде направен такъв, насилствено. Не случайно, повечето никонци, включително и аз, снимаме 1 стоп надолу. Разликата между Никона и Канона обаче е, че при Никона можеш да си доекспонираш черното до безобразие и картинката да ти изглежда брилянтна, а при Канона каквото и да правиш, детайл в черното няма. Тоест, при едното имаме проблем, който може да се контролира и да бъде компенсиран, а при другото проблемът си е константен и можеш само да си гризеш ноктите.

При всички положения обаче, за снимки с контролирано осветление, предпочитам Канон, защото там проблемните зони са само хайлайтите и всички тъмни зони така или иначе са експонирани колкото трябва

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »