Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Покупка на висок клас Никон
Автор: swan_   
Дата:   12-10-14 17:08

Замислям се да надградя моя Никон Д700. Нямам голям опит с високия клас на Никон и приемам всякакви съвети. Основният ми въпрос е струва ли си разликата в парите на D4s сравнен с D810? Толкова ли по-добро е ИСО-то му? 11fps не ми трябват. Другото, което ме привлича са двата слота, но мога да го преживея. Ако D4s е по-добър, но на кантар, да гледам ли изобщо D4 или по-ниско (D3) или просто да избера един от споменатите по-горе? Приемам и други предложения!

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: Simbon4o   
Дата:   12-10-14 17:18

Какво не ти достига при д700? Като си отговориш ще знаеш и кое е за теб от новите.
Като ти гледам профила си по-скоро за д750 или д810 ама... това е какво аз бих направил.

И д4с има съвсем малко предимство в исото спрямо д810, по-скоро предимството му е в бърза серийна снимка и произлизащите от това плюсове за спортно-репортажния жанр. д750 е поне на хартия за сега добра камера за всякакви цели.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: demiman   
Дата:   12-10-14 17:22

Simbon4o ... дай кадърче с д4c ... с д810 ... [smilie10]

... иначе като си видял профила на автора мислиш ли, че не е прочел достатъчно в нета преди да пита [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: Simbon4o   
Дата:   12-10-14 17:37

Има хора, които снимат добре. От тях има много, които изобщо не са техничари и гледането на пиксели и настройки на камери ги отвръщата има и много, които доста го правят. Та според мен не можем гледайки профила на автора да познаем той техничар ли е, гледал ли е в нета, ...

Примери има из нета бол. С последното дпревю можеш да си ги сравняваш всякак.
12800iso
Всеки може и да си дръпне файловете и да види сам от своя роу конвертор какво и що...

И точно понеже видях профила на питащия ми се струва, че д4с не е неговата камера. Просто това е спортна камера и не мисля, че би била по-полезна на портретист от д810 примерно, който си е повече олраундър с огромно предимство на ниско исо.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: boni   
Дата:   12-10-14 17:39

Няма видима разлика в ИСО-то при еднакъв размер на файловете.
Т.е. ако снимаш репортажно на 12800ИСО и намалиш от 36мп на 16мп ще е ОК
И двата апарата са с два слота. 800, 810,750 все са с два слота.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: hose   
Дата:   12-10-14 17:48

800E e на много добра цена в момента… [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: demiman   
Дата:   12-10-14 17:49

swan, достатъчно е да скочиш на едно д800е ... д4с няма да ти даде нищо повече от д4 ... останалото е какви пари ти се дават [smilie3] разликата определено си струва, както от д800 до д4 така и от д810 до д4с [shtrak]


Simbon4o, за портрети винаги предпочитам тялото с по-добър фокус и никога не съм съжалявал [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: pmartinov   
Дата:   12-10-14 17:50

D4s е професионална камера за много големи натоварвания .

Ако правиш над 100 000 кадъра на година като тези в профила ти можеш да оправдаеш купуването и.

От чисто икономическа гледна точка !

От емоционална е друго :)

Много по-рационално е да си вземеш D750 и за останалите пари още нужни обективи.

Скъпите професионални тела си заслужават когато снимаш много!

Човешките желания са много непостоянни...

Само след 6 месеца снимане с такова тяло ще искаш компактно и леко тяло-удобно за носене .

Разбирам,искаш да изпиташ тази тръпка ,но истинската и цена ще разбереш едва когато тръгнеш да го продаваш това тяло след няколко години.

10 години съм имал F5 и през цялото време съжалявах,че не се спрях на F100.


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: kvakioh   
Дата:   12-10-14 17:52

D800E, D750

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: demiman   
Дата:   12-10-14 17:52

pmartinov [smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: Simbon4o   
Дата:   12-10-14 18:23

д750, д4, д700, д4с, д800, д810,... все са с 51точковия с малки разлики през поколенията в алгоритмите. Фокуса на д700 е страхотен и надали на който и от изброените да се премине ще се усети нещо като разлика.

Инача както каза хосе - 800Е и чистото 800 в момента са на добри цени и аз лично, ако не е за видеото на д810 не бих взел 810. Дефакто в снимките разлика почти няма или ако има е докарана софтуерно в роу. На ниско исо може да има малко повече детайл, но и моарето е доста.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: demiman   
Дата:   12-10-14 18:38

Д700 е прекрасно тяло с чудесен фокус ... но да го сравняваш с фокуса на д4 ... [smilie5] недей, моля те [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: Simbon4o   
Дата:   12-10-14 18:52

Защо, колко е голяма разликата. Сериозно? Ако го сравняваме с д610 или друго подобно да... има някаква разлика. Но д700 и д4 са с еднакви фокусни системи с разлика в алгоритмите. И имайки предвид, колко е добър д700 надали особено ти при портрети ще усетиш разлика между д4/4с и д700. Бих го сравнил с разликата между 95 и 98 бензин - ако не знаеш с кой си заредил надали ще разбереш.
Иначе да можеш да кажеш - снимам с Д4с... самоче верно ли, ако 95 струваше 2.60лв/л, а 98 5.10лв/л би сипал 98?

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: uri64   
Дата:   12-10-14 18:52

Не бива да се забравя и ергономията и удобството...големите топузи от сериите на Д3 и Д4 са много по-удобни за управление и работа (продължителна), намирам и визьорите им за по-добри - лично мнение...



Публикацията е редактирана (12-10-14 18:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: uri64   
Дата:   12-10-14 18:55

demiman, зарежи, няма надспорване [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: Simbon4o   
Дата:   12-10-14 19:09

Юри и тези неща са важни и ги има като фактор, но има хора дето минават на по-евтини, но по-компактни и леки тела понеже не им е удобно нонстоп да мъкнат голямото... Различни гледни точки и всеки си е прав за себе си.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: ranopile   
Дата:   12-10-14 19:15

Simbon4o, би ли споделил по колко кадъра имаш с телата, които си изредил (д750, д4, д700, д4с, д800, д810). Щото това, което си написал за идентичния им автофокус не е точно така. И ми е интересно дали мнението ти се базира на личен опит или е просто предположение (на база неща, които си чул или чел).

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: boni   
Дата:   12-10-14 19:20

От опита ми с Д3, Д800 и Д700, мога да кажа че има разлика в съвкупността от бързодействие на автофокуса и задействането на затвора. Д3 е просто видимо по-бърз от натискането на спусъка за фокусиране, самото фокусиране и задействане на затвора. Не говоря за серийната снимка.
Също така Д3 е по-бърз като обща оперативност от Д800.



Публикацията е редактирана (12-10-14 19:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: swan_   
Дата:   12-10-14 19:23

Благодаря на всички за отговорите! Съжалявам, че пиша с малко закъснение и че не съм описал напълно ситуацията. Смятам да опитам сватбена фотография в Англия и искам нещо по-добро като техника - това е причината. Трябва ми апарат с по-добро ИСО и малко по-висока динамика.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: pmartinov   
Дата:   12-10-14 19:32

Swan кaзвaш,че нямaш нуждa от 11к/с нa D4s,a имaш ли нуждa от 36МР тяло ?

Големи фaйлове,големи хaрдове...

Дa, визьорите нa професионaлните кaмери сa супер!

Всеки може дa нaпрaви емоционaлния избор който е D4s

Рaционaлния избор е много по-труден...

A със сигурност с рaзликaтa ще придобиеш някой хубaв обектив.

Хубaвите обективи могaт дa променят кaчеството нa снимките ти много по-видимо от високия клaс тяло.

Aко имaш възможност поснимaй с двете телa и отговорa ще дойде сaм.

Aко снимaше повече студийно не е голям проблем тежкaтa обемнa кaмерa ,проблемa зaпочвa когaто зaпочнеш дa нaвъртaж километрaж с техникaтa.


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: uri64   
Дата:   12-10-14 19:33

е, това вече изяснява нещата...аз лично бих заложил на серията Д4....струва ми се че освен всичко друго апаратът трябва да носи и малко имиджов елемент...но тук има сватбени фотографи с голям опит и те биха дали много по-компетентно мнение...

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: pmartinov   
Дата:   12-10-14 19:39

Зa свaдби в Aнглия D800e !

И още обективи ,тaм хорaтa ценят кaчеството и сa готови дa плaтят зa него.

Конкуренциятa обaче е жестокa...

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: boni   
Дата:   12-10-14 19:51

Swan, ако е за нисък шум - Д3с ще ти свърши работа:) Ето един кадър на 25600ИСО в ресторант без светкавица:)
клик тука

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: kirilsr   
Дата:   12-10-14 19:59

Здравей/те,да се включа и аз.

Първо да кажа,че ползвам тяло Д800Е(снимам и сватби с него).Та,от личен опит и ситуациите,с които съм се сблъскал ще ти препоръчам два варианта:

Вариант първи (зависи от това,какви пакети мислиш да предложиш) - ако включва целия сватбен ден и нямаш помощник (като църковен брак,снимки в булка/младоженец,фризъорски салон,ритуална зала,ресторант и тн.) бих ти препоръчал да се насочиш към най-високия клас тяло Д4/Д4С,защото в по-динамични ситуации фокуса на Д800Е ми идва басвен,а и самият апарат също.
Вариант втори - ако мислиш да предложиш само индивидуална фотосесия с булката и младоженеца около самия сватбен ден или подобно (просто ако ще разполагаш с повече време и спокойствие) залагам на Д800Е.

Поздрави :)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: Simbon4o   
Дата:   12-10-14 20:11

Бони го каза за бързината. Снимал съм няколко пъти(по-сериозно) с д700, д800, д7000, д90. обработвал съм кадри от почти всеки никон и за мен д800 отвява всички като картина(детайл и динамика). От гледна точка матрица д8хх са най-добри и разликата се усеща спрямо д700 доста. Не виждам как може нещо да е по-добро от д8хх засватбени нужди, камерата реагира по-бързо от колкото мога аз да реагирам и лично на мен повече от това не би ми трябвало. д800е и д810... хубави, но не за сватба. По такива места се правят много снимки и хората носят дрехи дето правят моаре. После кой ще го чисти...

д800 реагира по-бързо от д700, но в никой случай д700 не е с лош или бавен аф! Разликата е реакциите е пренебрежима. По-скоро мегапикселите не стигат за кропове вече. За бг клиенти - и моето д5000 е предостатъчно, но англичаните можеби са по-капризни и със сигурност конкуренцията няма да е зле екипирана.

Относно престиж фактора - всеки сам си преценява как ще впечатлява клиентите - с надписи по техниката или с умения.

Лично аз бих заложил на д750 и повече обективи. Инвестицията в д4 е нещо, което я се изплати я не.

Всичко е също така много субективно, това са мои виждания за нещата. Всеки има собствена гледна точка...

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: swan_   
Дата:   13-10-14 02:41

Бони, хвалиш D3, но според теб струва ли си да взема апарат на 5 години - не е ли морално остарял и още колко време според теб ще е актуален?

pmartinov, не държа на мегапикселите много ясно, въпреки, че 12 понякога са ми малко, след кроп. А относно другата част от коментара ти - заради това питам; иска ми се да направя рационален избор, още повече, че парите са кът.

kirilsr, много ясно, че покривам сватбения ден :)

Тези, които ми предлагат д800 - има ли наистина голяма разлика в ИСО-то, динамичния обхват и фокуса сравнен с Д700?

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: localhost   
Дата:   13-10-14 03:25

swan: заще не наемеш едното тяло за някоя сесия и другото за друга. От личният опит по-добър няма [smilie5]

Кой какво обработвал, кой чул, кой видял ... за всеки е различно.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: swan_   
Дата:   13-10-14 03:36

localhost , няма как да стане, за съжаление. Нямам познати с такива камери, особено пък, живеещи в Норич :)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: localhost   
Дата:   13-10-14 03:49

И аз нямам, но винаги има начин - www.lensesforhire.co.uk



Публикацията е редактирана (13-10-14 03:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: swan_   
Дата:   13-10-14 03:57

Извинявай, но чак сега видях, че си написал наемеш. Прочетох вземеш. :)
edit: Иначе, относно наема - д800 гледам е £150. Мога да го купя употребяван за £1200 т.е. 7 наема го изплащат, което ми се струва прекалено като съотношение. Ако наема 3 камери да ги пробвам и съм изплатил половин апарат.



Публикацията е редактирана (13-10-14 04:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: bpavlov   
Дата:   13-10-14 04:41



Сори, нито едно адекватно, нито вярно мнение до момента. Казвам го като притежател (настоящ и бивш) на Д700, Д3, Д3С, Д800Е, Д4 и Д4С. Авторът да ме потърси на лично и ще решим казуса

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: swan_   
Дата:   13-10-14 13:27

Един съфорумец ми писа на лични като ми изпрати това ревю

Оказа се, че е писано от един сватбен фотограф от града, в който живея и който е сред приятелите ми във фейсбук. :) Предполагам, че ще е интересно за мнозина да го прочетат.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: uri64   
Дата:   13-10-14 14:37

Ето на това му се казва интересно ревю [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: muzicantini   
Дата:   13-10-14 14:38

При тези ревюта е добре да се вземат под внимание два факта - първо, човекът като е професионалист, с всеки апарат ще направи добри кадри, които да ни заблудят, че са се получили именно вследстве на определени качества на тялото, а не на фотографа - тоест идея, композиция, светлина, обработка (много важно!). И второ - не се знае дали фирмата не е спонсорирала фотографа да направи едно блестящо ревю, което само по себе си ще донесе немалки продажби.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: fisheye   
Дата:   13-10-14 14:47

Авторът на ревюто е подчертал, не е платено пиксело-мерещо ревю :)
а според неговия начин на снимане :) [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: marves   
Дата:   13-10-14 14:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: photographist   
Дата:   13-10-14 14:49

А аз като гледам профила на автора на темата, все повече си мисля, че той е от първия тип - боравещ добре със светлината, техниката и не на последно място обработката, така, че и да си остане с D700 все успехи ще пожъне, че и да смени тялото - също!
Интересен ми стана коментара на bpavlov и понеже се интересувам от темата пряко, ще помоля колегата да сподели мнението си и тук с останалите, за да получим и ние отговор на дилемата! Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: uri64   
Дата:   13-10-14 15:04

Абе, истината всички я знаем - или нексче с турбо и ръчни обективи, или фуджи с х-транс, ама мухабет да става [smilie5]

Извинявам се за спама...


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: marves   
Дата:   13-10-14 15:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: demiman   
Дата:   13-10-14 15:44

uri64 - е може ли да отхвърлиш с лека ръка Пеновете - не така [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie21]



Публикацията е редактирана (13-10-14 15:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: Daniel_P   
Дата:   13-10-14 17:22

И мен доста ме впечатли това ревю още преди 3 седмици! [shtrak] Д750 е добра камера и в много форуми все повече се говори, че това ще стане любимата камера на много сватбени фотографи![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: Тед   
Дата:   13-10-14 17:33

"Автор: swan_
Дата: 13-10-14 13:27

Един съфорумец ми писа на лични като ми изпрати това ревю
"

Кажи му, че така не се сравняват камери - Д750 и 5д 3 - 5 стопа underexposure само.Да сложи 5 стопа overexposure и да видим светлите участъци.

Щото да даде 5 стопа ovexposure и ще разбере защо Никонци снимат тъмни кадри, за да си запазят светлите участъци[smile]
А канонците експонират правилно без да ги е грижа за простреляни участъци.
Или преекспонират и връщат назад реперите за сенките. ммм



Публикацията е редактирана (13-10-14 17:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: swan_   
Дата:   13-10-14 18:04

Е това е показно за нивото ни. Човекът има техника, за която повечето можем да мечтаем - виждал съм я на куп. Хонорарът му за сватба започва от 3000 паунда нагоре и няма свободни дати за година-две напред. Седнал е да опише новата си камера, отговаря на хората в коментарите под поста съвсем любезно, направил е корекции. Тук веднага се намериха хора да го оплюят, да обяснят как не струва и т.н. Заради това България е на този хал - бъкано е с експерти всякакви.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: golded   
Дата:   13-10-14 19:00

В рамките на седмицата на феновете на Никон беше представена
камерата Никон Д750. Фоторепортерът Евгени Димитров и сватбения
фотограф Симон Вартерян показаха много необработени кадри, заснети при
различни условия с Д750 и споделиха преките си впечатления.
Аз съм "канонец" и нямам намерение да сменям системата, но
Никон Д750 е наистина впечатляваща камера!


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: Петрос   
Дата:   13-10-14 19:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: bpavlov   
Дата:   13-10-14 21:57


Значи, от това ревю, единственото, което става ясно е, че Д750 е една чудесна нова камера. Със същия успех може да заменим навсякъде Д750 със Д610 или Д800 и пак ще е точно толкова вярно.

Грешките, които авторът е направил при ревюто, са големи.
Първо, когато се пише ревю за апарат, той трябва да бъде съпоставен директно, при еднакви условия и с ЕДНАКВИ обективи с най-близките си "заместители", поне от същата марка. В случая това са Д610 и Д800/810
Второ, когато се прави ъндерекспожър тест, не се прави 5 стопа при ИЗО 100, а три стопа при ИЗО поне 1600 и на тъмно.
Трето, пак, като се сравняват два апарата на високо ИЗО или се показва "прекрасното" високо ИЗО на даден апарат, се прави със снимка на тъмно, а не с почти идеално осветена, както е направил автора.

Има и много "дребни" и тенденциозни "изцепчици", които подпомагат основната теза, като например "Толкова му е добър автофокуса на Д750, дори с по-евтиния 35/1.8..." и читателя остава с впечатлението, че верно е така, Д750 пребива Д3с. Само че истината е, че има обективи, които са капризни на фокус и объркват дори Д4С. Ако монтирам един 50/1.8Г за 300 лева на старото ми Д700, ще пребия отвсякъде като автофокус Д4с-а със закачено на него 85/1.4Г за 2.8К. Така че, изречението - "автофокусът му е по-добър, дори с по-евтиния обектив.." е класически пример как се придобиват субективни и неверни знания от форумите и най-вече от ревютата

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: hose   
Дата:   13-10-14 22:10

"Второ, когато се прави ъндерекспожър тест, не се прави 5 стопа при ИЗО 100, а три стопа при ИЗО поне 1600 и на тъмно."


[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: pmartinov   
Дата:   13-10-14 22:25

Dynamic Range

Noise

ISO values



comcast.net



Публикацията е редактирана (13-10-14 22:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: Тед   
Дата:   13-10-14 23:06

Аз не искам да вдигам кокалите на някой с/у друг, просто споделям, понеже ми беше интересно ревюто.
След като прави underexposure, да направи overexposure.

Писах му на blog, два пъти изтри питането ми /Фейсбук/, коментарът долу седи - ако отговори - ще ви го покажа.
Но няма да има отговор.

За swan_ кой го е оплюл, и не бил струвал - гръмки фрази [smilie11]
Пожелавам ти да снимаш за 5000 паунда и да го надминеш в кадрите.
Мартинка още не си научил нищо...

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: bpavlov   
Дата:   14-10-14 00:12


По принцип Никона си има проблем с оувърекспожъра, ако бъде направен такъв, насилствено. Не случайно, повечето никонци, включително и аз, снимаме 1 стоп надолу. Разликата между Никона и Канона обаче е, че при Никона можеш да си доекспонираш черното до безобразие и картинката да ти изглежда брилянтна, а при Канона каквото и да правиш, детайл в черното няма. Тоест, при едното имаме проблем, който може да се контролира и да бъде компенсиран, а при другото проблемът си е константен и можеш само да си гризеш ноктите.

При всички положения обаче, за снимки с контролирано осветление, предпочитам Канон, защото там проблемните зони са само хайлайтите и всички тъмни зони така или иначе са експонирани колкото трябва

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: pmartinov   
Дата:   14-10-14 00:20

Тя и баба може в контролирана среда...


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: boni   
Дата:   14-10-14 01:25

Сравнявал съм внимателно от РОУ първото 5Д с Д700 - разлика в преекспонираните зони няма НИКАКВА, в тъмните Д700 има видимо предимство.
Новите модели не съм сравнявал директно.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: boni   
Дата:   14-10-14 01:26

ТЕД, дали ще идваш на ФФФ, там ще има всички Никони + 750, ще има и канони. Може да сравнявате на воля:)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: swan_   
Дата:   14-10-14 02:53

Бони, викаш да не бързам с покупката - да чакам да мине ФФФ :)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: victory13   
Дата:   14-10-14 03:30

Не виждам в какво отношение може да се сбърка с покупката на 750...

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: PhotoBo   
Дата:   14-10-14 04:54

Eдинствено в отношение на допусната производствена грешка, като тази от D600,... а от скоро и при някои тела D810 [smilie2]



Публикацията е редактирана (14-10-14 04:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: Тед   
Дата:   14-10-14 08:58

Автор: boni
Дата: 14-10-14 01:26

ТЕД, дали ще идваш на ФФФ, там ще има всички Никони + 750, ще има и канони. Може да сравнявате на воля:)


----------------------------------------------------[smilie24] [beer]

Бони, важно на ФФФ е да се забавляваме, но бих щракнал с Д750.

Понякога на сватби сме двама фотографи /така са си поръчали младоженците/ и са ползвали колегите Д800 и Д610 и трябва да правим общ комплект.
Понякога всичко зависи от снимащия. Така че тези неща са ми минали през ръцете.
И много други подробности са ми направили впечатление, какво - това отделен въпрос.
Но от Канона никой не се е оплакал[smile]

bpavlov wrote:
" Разликата между Никона и Канона обаче е, че при Никона можеш да си доекспонираш черното до безобразие и картинката да ти изглежда брилянтна" > Изцяло лично мое субективно мнение е, че просто така не трябва да се експонира и снима. Това не правилна работа.
Аз ги гледам как снимат. Така снимат, ама после тъмно синия костюм на младоженеца си остава черен при Никона, ама младоженците питат защо на едните снимки тъмно синия костюм е както си е в действителност, а на други е сменен в черно[smilie3]

bpavlov, при Каноно правиш +2/3 или 1 и 1 и 1/3 овърекспожър и после връщаш назад. Сенки ...хайлайтс...ок.
Само че ако искат да видят снимки директно от фотощрака през wifi с тъмници ...не знам как се оправяте[smile]

бТВ. в блога съм му - ако отговори нещо, просто ей така ще ви го пейстна.



Публикацията е редактирана (14-10-14 09:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: rorus   
Дата:   14-10-14 10:12

Преди 10 г. как са се снимали сватби - направо не знам.

А пък преди 30 - то въобще сватбена фотография имаше ли?

...изпадате в големи размисли за некви дребни разлики...

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: vanquished   
Дата:   14-10-14 11:31

Щом ще го ползваш за работа и в страна, където се заплаща добре - вземи си най-доброто, кое можеш да си позволиш - ако това е Д4с - защо не.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на висок клас Никон
Автор: boni   
Дата:   14-10-14 11:52

Преди 11-12г с Никон Д100:) Още имам някои снимки от тогава в портфолиото, ето една



http://bonibonev.com/uploadfiles/albums/PDPD4f193e11976ba/46021.jpg



Преди 25 години с Praktica MTL5, Minolta XG9 :)



Публикацията е редактирана (14-10-14 11:54)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »