Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Ах, този Panasonix LX100
Автор: lamerko   
Дата:   16-01-15 11:43

Не съм много наясно как стоят нещата с 4/3 - каква е причината да има подобна разлика между ефективните и реалните пиксели (12.8/17)? Предполагам, че има нещо общо с формата на сензора, но все пак...

Отговори на това съобщение
 Re: Ах, този Panasonix LX100
Автор: pmartinov   
Дата:   16-01-15 11:50

4/3 матрица е вкарана в компактно тяло.
За да останат все пак размерите компактни най-вече на обектива който е доста светлосилен зум се налага тази разлика между ефективните и реалните пиксели.


Отговори на това съобщение
 Re: Ах, този Panasonix LX100
Автор: marves   
Дата:   16-01-15 11:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ах, този Panasonix LX100
Автор: pmartinov   
Дата:   16-01-15 12:05

ТУК е дадена схема която показва много точно и ясно защо има разлика между ефективните и реалните пиксели.

На кратко причина е мултиформатния режим който изисква по-голям сензор .


Отговори на това съобщение
 Re: Ах, този Panasonix LX100
Автор: lamerko   
Дата:   16-01-15 12:23

Да де, стана ми ясно защо.

А как стои нещата с дифракцията при 11-16 например спрямо нормална APS-C?



Публикацията е редактирана (16-01-15 12:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Ах, този Panasonix LX100
Автор: pmartinov   
Дата:   16-01-15 13:23

Камерата няма видими проблеми с дифракцията защото сензора е със сравнително големи пиксели.

Максималното качество е около f/5,6-8 бленда след това започва да пада .

http://www.cambridgeincolour.com/tutorials/diffraction-photography.htm


Отговори на това съобщение
 Re: Ах, този Panasonix LX100
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-01-15 14:46

Нормалния АПЦ или 20/24 мегапикселов такъв дава признаци на дефракция след Ф/5.6 но тя става доловина едва след ф/8.0 ,а именно на ф/11

Със абсолютно същите характеристики са 16мп сензори на Панасоник и Олимпус ,защото при тях големината на пикселите е същата.
Това важи и за LX100

Има само един сензор с по-голяма плътност и той е на Самсунг 28мп сензор. При следващото поколение камери с около 30мп сензори вече след 5.6 ще започнем да виждаме дифракция още на ф/8.0

Но това е на теория. На практика почти няма толкова остри обективи ,които да ни демонстрират тази дифракция още на ф/8.0 на 30% от центъра на кадъра. И за това повечето я демонстрират чак на ф/11

Защото като говорим за дифркация трябва да се има в предвид ,че за да я видим ни трябва много качествено стъкло. В противен случай дифракцията се маскира от недостатъчната резолюция на обектива. Както става при повечето съвременни обективи докато не се затворят до ф/11.

Кривата на оптиката трябва да се промени и бъдещите обективи ще са проектирани за максимално качество още от 2.8-5.6 диапазона. А китовите обективи ще са проектирани за максимално качество от най-отворени бленди. 4.5-5.6...

Става ясно ,че ако завъртиш 5.6 обектив на над 30мп кропнат сензор вече си в дифракция и неможеш да очакваш кой знае какво затваряйки блендата с 1 или 2 стопа.

Но все още сме си далеч от този сценарии на практика. След 4-5 годинки ще е масов проблем при кропките. При ФФ-мите дори бъдещите 48-50мп сензори няма да имат проблеми с дифракцията до ф/8.0 [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ах, този Panasonix LX100
Автор: lamerko   
Дата:   16-01-15 15:31

Лично при мен съм наблюдавал видимо омекване на още от бленда 8 и 70D с 100/2.8L при макротата. Отскоро преминах на ФФ, но в момента ми е доста натоварено и все още не съм имал възможност да тествам как са разликите... Преди време бях започнал да се оглеждам за компактни апарати като втора камера, която винаги да е с мен, но все нещо не ми вдъхваха доверие тия технически данни :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ах, този Panasonix LX100
Автор: distortion   
Дата:   22-01-15 23:15

Ревюто на Cameralabs е доста изчерпателно:
http://www.cameralabs.com/reviews/Panasonic_Lumix_LX100/

Като цяло LX100 сякаш се представя по-добре от RX100m3.
Ще ми е интересно да видя такова сравнение и с G1Xm2 (който е с подобен на LX100 сензор, но с малко по-тъмен обектив).

Според мен, ако на LX100 бяха сложили вграден ND-филтър и tilt-screen нямаше да има толкова колебаещи се между него и rx100m3.
Вярно че на 43mm-резба на LX100 можеш да сложиш всякакви филтри, но цялото това мъкнене на аксесоари (като имам предвид и светкавицата), си е леко дразнещо и доста оскъпяващо.
Мисля че ще трябва да почакаме следващата му версия (или G7X марк II), за да видим толкова комплексна камера като rx100m3.

Ето каква е максималната бленда при различно фокусно разстояние:

LX100: 24mm - 1.7, 25mm - 1.8, 26mm - 1.9, 27mm - 2.0, 28mm - 2.1, 30mm - 2.2, 34mm - 2.3, 37mm - 2.4, 41mm - 2.5, 44mm - 2.6, 49mm - 2.7, 52-75mm - 2.8

RX100m3: 24mm - 1.8, 25mm - 2.0, 28mm - 2.5, 32-70mm - 2.8

G7X: 24mm - 1.8, 28mm - 2.0, 35mm - 2.2, 39mm - 2.5, 55-100mm - 2.8

G1Xm2: 24mm - 2.0, 28mm - 2.8, 35mm - 3.2, 50mm - 3.5, 85-120mm - 3.9

Отговори на това съобщение
 Re: Ах, този Panasonix LX100
Автор: Realll   
Дата:   23-01-15 21:27

Е, да де ама Панасоника има сравнително лош процесинг на JPEG, а пък не на всеки му се разправя да се занимава с RAW. Аз лично когато пътувам правя по няколко хиляди снимки. В RAW това е страшно много място на картата и после разправия.А освен това Сони прави 20МР снимка с чудесно качество, от които можеш да правиш качествени кропово, докато на Паната като ти направи 12 МР кроповете стават още по-малки... При ограничен зум кропа си е важен!
Аз лично много бих искал да видя директо сравнение между едното LX100 и RX100M3. До скоро имах LX7 и сравненията между него и LX100 бяха с гранични резултати...

Отговори на това съобщение
 Re: Ах, този Panasonix LX100
Автор: Emoxide   
Дата:   28-04-15 10:07

Up

Отговори на това съобщение
 Re: Ах, този Panasonix LX100
Автор: Emoxide   
Дата:   28-04-15 13:13

някой нямя ли да покаже снимки от тази играчка...[smilie11]
Уж голям шум се вдигна около излизането му, сумати хора си го накупиха и после гробна тишина. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Ах, този Panasonix LX100
Автор: marves   
Дата:   28-04-15 13:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ах, този Panasonix LX100
Автор: nyamago   
Дата:   28-04-15 13:59

> Сони скоро обявяват нов RX(100?) с m4/3 сензор

Да, ама без телефон и без компютър с общо предназначение - НЕ Е същото [smilie5] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Ах, този Panasonix LX100
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   28-01-19 15:52

А новия Lx100 II, некой опита ли го...? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Ах, този Panasonix LX100
Автор: h_bio   
Дата:   28-01-19 19:08

Аз съм гледал един приятел как го пипа [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Ах, този Panasonix LX100
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   28-01-19 20:30

Ама хайде молим Ви се малко по-сериозно, колеги по хоби... То и аз съм гледал през витрината, как го пипат в магазина. Интересувам се от лични впечатления на ползватели. Да споделат туй ти -онуй ти... [beer]



Публикацията е редактирана (28-01-19 20:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Ах, този Panasonix LX100
Автор: rimohit   
Дата:   28-01-19 22:11

Луксозна играчка за снобари-олигарси ! Не си струва парите!

Отговори на това съобщение
 Re: Ах, този Panasonix LX100
Автор: Ivan_A   
Дата:   28-01-19 22:25

" Луксозна играчка за снобари-олигарси ! Не си струва парите!"

... каква категоричност. Завиждам за нея.


Отговори на това съобщение
 Re: Ах, този Panasonix LX100
Автор: alexcubata   
Дата:   29-01-19 10:54

Нито е луксозна, нито е играчка, нито е снобария.
Камерата е чудесна и винаги е подръка!

Отговори на това съобщение
 Re: Ах, този Panasonix LX100
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   02-06-20 12:55

Това ще да е най-екзотичният компактен фотоапарат в България,
щом никой не се похвали със снимки направени с него.
(за Panasonic Lumix LX100 II говоря)
Само аз ли го имам [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Ах, този Panasonix LX100
Автор: nyamago   
Дата:   02-06-20 13:25

> Това ще да е най-екзотичният компактен фотоапарат в България,
> щом никой не се похвали със снимки направени с него.

> Само аз ли го имам...

Имах първата версия (моята беше версията с червена точка, от снобария [smilie8]). Твоята версия има полезни нови функции, но същественото е непроменено: качеството на изображението и компактност. Заради тези качества го взех, заради тях го оставих.

Апаратчето - във всичките си 4 версии (I и II, с- и без червена точка) е страхотно и способно на снимки от най-висок клас, ограничени главно от задапаратното устройство, не от спецификациите си. Показвал съм доста снимки и в този форум, имам повече на Фликър .

За жалост, колкото и да е малко и леко - издува джоба. Всеки джоб по-малък от балтон / канадка. В сако вече става гротескно, за панталон да не говорим. Понатежава и в чиновническа / компютърна чанта, където често си нося апаратите. А междувременно телефоните доста напреднаха, последните поколения могат изумително много. Така за 'апарат винаги у тебе' направих малък (но доста малък) компромис с качеството на снимките, в полза на телефона (който без друго е винаги у тебе, защо да носим две устройства навсякъде?). За всичко по-сериозно има 'големи черни' апарати...

[shtrak]



Публикацията е редактирана (02-06-20 13:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Ах, този Panasonix LX100
Автор: kvakioh   
Дата:   02-06-20 21:10

Има си GM-1, GM-5, които са достатъчно компактни с някои обективи и са топ. Вярно, не се побират в джоб, но възможността за смяна на обективите ги слага доста напред.

Отговори на това съобщение
 Re: Ах, този Panasonix LX100
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   04-06-20 10:30

"Така за 'апарат винаги у тебе' направих малък (но доста малък) компромис с качеството на снимките, в полза на телефона (който без друго е винаги у тебе, защо да носим две устройства навсякъде?). За всичко по-сериозно има 'големи черни' апарати..." ...а micro 4/3 е на умирачка

Отговори на това съобщение
 Re: Ах, този Panasonix LX100
Автор: vth41   
Дата:   04-06-20 11:55

А, той преподобния Tony Northrup си ги приказва тези неща открай време. Както бяха писали в един форум:"Provacative comments equal clicks. Clicks equal dollars. Life goes on..."

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »