Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: Блясък   
Дата:   03-10-14 09:51

Истина е, че мастилата които продават Прокарт са на много ниско ниво. Избеляват след не много време, ако не се държат в албум.
Останалата част от истината е, че оригиналните мастила за Епсън ни идват скъпи. Преди време (години) Прокарт имаше мастила на друг производител, които бяха по-качествени. Сега ги няма. И няма нищо средно между двата продукта. А явно има необходимост от продукт на по-добро ниво от 'разпечатки за домашни нужди'.
Да дойдат да го прочетат това търговците...

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: fove   
Дата:   03-10-14 09:59

factor.bg [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: NE   
Дата:   03-10-14 10:02

Искам много да благодаря за темата. Разбрах, че всичко които си купуват оригинални части (мастила или др.) , както и оригинални устройства (а не реплики) са адски заблудени и са се объркали генерално... Благодаря, че ми "спестихте" много пари занапред и аз почват с репликите.... Почти същите са... Няма разлика... Явно само ние виждаме "разлика".... Пак благодаря... И вече търся реплика на Канон 1Дх, някой да продава?

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: factor.bg   
Дата:   03-10-14 10:18

Нашият сервизен мениджър Емил Падалов, но по-важното са трите спектрофотометъра, с които оценяваме качеството - един i1 Pro2, един SpectroProofer 17", предназначен за Epson SP4900 и един SpectroProofer 24", монтиран на Epson SP7900. Емил има едно важно правило при работата - нулев толеранс към егото и празните приказки.


https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/t31.0-8/1052316_393510754131707_1511417851464



Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: ecobo   
Дата:   03-10-14 11:28

Енчо, Жоро [smilie24]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: Dora93   
Дата:   03-10-14 11:41

R3000 или L1800 дава по-добро качество?

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: ecobo   
Дата:   03-10-14 11:51

Нека всеки, който си мисли, че гаражните му мастила са супер, да направи следния тест: принтвате 2 копия, едното слагате в шкафа, другото - някъде в колата, но на пряко слънце, примерно, в ъгъла до предното стъкла. И макар, че сезона не е от най-екстремните за подобен експеримент, мисля, че много скоро ще разберете какво продавате на клиентите си.
При мен такъв тест се провежда и в момента, след почти 9 месеца издевателства на слънце и жега, разпечатката в колата не е мръднала. И аз смело си лепя на гърба на снимките това, което пише на сайта на Епсън: трайност - минимум 100 години за цветните и 180 години за черно-белите разпечатки.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: da.fo   
Дата:   03-10-14 12:15

Четете мажду редовете май [smilie8]
Никъде не съм казал, че китайските рефили са по добри и не ги рекламирам а :
..."слагал съм на витрината и с рефилни мастила и с оригинални - все тая-избеляват. Единствено от минилаба държат 4/5 пъти повече като време."

Казвам , че снимка направена по класическия(мокър- проявител, избелтел, фиксаж) метод издържа много повече от мастилено струйните плювалки. Но и тя е безсилна пред слънцето - няма фотоснимка правена досега , която да издържа пред преките слънчеви лъчи !!!


Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: ecobo   
Дата:   03-10-14 12:39

Данчо, няма ЦВЕТНА снимка, правена по мокър начин, която да издържа повече от КАЧЕСТВЕНИ пигментни мастила.
Аз не съм пробвал пигментните мастила на Прокарт, но като знам с какво качество са им другите, сещам се какви са им и пигментите. Вече прецаках един Канон с наливни мастила и повече такива не купувам. Но тоя канон съм го ползвал само за печатане на документи, а децата си печатаха на него разни картинки за кеф. И през ум не ми е минавало дори да подарявам разпечатка с тези мастила, камоли да продавам.
Ако някой иска принтер с наливни мастила - кеф му Л800, кеф му Л1800 - със сигурност мастилата са им по-добри от всяка китайска алтернатива.

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: ecobo   
Дата:   03-10-14 12:45

Нещо повече - разпечатка от Канон 4200 с оригинални мастила издържа много повече от мокро копирана снимак и това го твърдя от личен опит. И двата вида снимки се съхраняват на едно място, в едно и също чекмедже. Мокрите (Коника, копирани на прехвалената Р2) са вече за изхвърляне, само някакви си 6-7 (по памет) години след копирането. Принтените на Канон-а не са мръднали.
Тук е мястото да кажем, че особено когато става дума за обикновени мастила, голямо значение за трайността има и хартията. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: SSheykarov   
Дата:   03-10-14 13:44

Колеги голяма дискусия падна ,ама никой нищо не споменава за хартия.
Какво предлагате да се ползва(като производител) с каква плътност и какво покритие?[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: factor.bg   
Дата:   03-10-14 13:45

Dora93
Качеството на печат на Epson StylusPhoto R3000 е много по-добро от това на Epson L800/L1800, особено по отношение на черно-бялото. Да не коментираме възможностите за печат върху арт медии, дълготрайните пигментни мастила, матово и фото черно, три плътности черно и т.н.

Основното достойнство на Epson L800/L1800 е хубавият цветен печат на изключително ниска цена - това е и причината фотографите да ги купуват, за да печатат на тях ежедневните поръчки за снимки.

Ако ще печатате артистична фотография - само R3000.
Ако ще печатате хубави и евтини цветни снимки - само L800/L1800.
[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: to6e   
Дата:   03-10-14 13:58

От м.май 2004г. съм окачил в кухнята снимка разпечатана на Canon i560, хартия Canon HR и оргинални мастила, почти никакво избледняване няма. Поради липса на контролен отпечатък съхраняван на тъмно нямам база за сравнение колко силни са измененията.
Проби съм правил с наливни и оргинални мастила, но и в двата случая след изготвяне на профил. Видима разлика в крайния резултат няма. Дори след 3-4 години на тъмно.
Може да е от марката на наливните мастила. Имам и съсипани принтери от подобни.
Така, че всеки си шета на това, което му е между ушите. И си носи отговорностите. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: mihajlov2   
Дата:   03-10-14 15:53

Една поучителна статия на тема ценова политика на Епсън - разлики в цените на принтери и на касети с мастило за тях на пазара в САЩ, а от друга страна - в Азия и Източна Европа, обусловени от липсата или наличието на съответния пазар на китайски мастила, СНПМ и т.н./статията е на руски/:
цък

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: factor.bg   
Дата:   03-10-14 16:15

mihajlov2
Нелепо е даже да се коментират "прозренията" на поредния руски тарикат, продаващ китайски боклуци, за лошия Епсън и за добрите китайци... Не разбирам какво искате да докажете и каква е връзката с темата, та публикувате това интелектуално недоразумение, от така авторитетния руски сайт http://habrahabr.ru/.
Руската информация е най-голямата информация в света, нали?!

Ще се радвам, ако изразите личното си мнение и опит, подкрепени с аргументи от реалния живот.
Всъщност, следите ли развитието на дискусията?



Публикацията е редактирана (03-10-14 16:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: mihajlov2   
Дата:   03-10-14 16:43

Постът ми няма абсолютно никаква връзка с уважаемия factor.bg, не разбирам за какво се палите толкова...
Просто исках да обърна внимание на ценовата политика на Епсън в непрофесионалния клас многоцветни мастиленоструйни пигментни принтери по отношение на цени на принтери и касети с мастило за тях.
Елементарен пример - проверете да кажем в B&H каква е цената на R3000 и каква е цената на комплект касети с мастило за него. Елементарна сметка показва, че за цената на три комплекта касети по 26 милилитра си купувате нов принтер...
И възниква следният въпрос, на който не чакам отговор - принтерът ли е много евтин, или консумативите му са много надценени?



Публикацията е редактирана (03-10-14 16:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: victory13   
Дата:   03-10-14 16:45

Преди точно 2 седмици се случи да посетя може би най-голямото изложение за резервни части и консумативи, оборудване за сервизи и автомивки, за автомобили, във франкфурт. Естествено, големите местни производители на автомобили присъстваха със свои щандове.
Точно срещу почти 1/3 палатовия щанд на БМВ се бяха разположили 6 малки щанда за резервни части за БМВ на независими производители, от които 2 /о, ужас [smilie10] / китайски производителя! Естествено из другите палати имаше още такива щандове.
За мое най-голямо учудване, нямаше представител на БМВ, който да налага с ключ 32 /тоя за виското/ позволилите си да продават неоригинални части, напротив, водеха се съвсем културни дискусии и от двете страни на пътеката. Учудващо също така доста повече хора се трупаха при независимите производители. На щанда на БМВ също имаше посетители разбира се, и те бяха лесно различими - или носеха малък електронен микроскоп, или електронен шублер, макар че на самия щанд удобно бяха разположени подобни уреди [smilie18] [beer] .

Фактор.бг, както и преди Ви казах, пожелавам Ви всичко най-добро, и успешен бизнес !

пп: екобо, тази тема ще се прочете може би от 50-на търговци, и от няколко пъти по толкова хора, дето няма да продадат и една отпечатана снимка, като мен... [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: factor.bg   
Дата:   03-10-14 22:59

victory13 - Вие обобщихте нещата прецизно и аналогията Ви беше съвсем уместна, както обикновено... Съвсем по темата, право в целта, с точни факти!

Предлагам да сложим край, поне аз ще направя така...


Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: uri64   
Дата:   04-10-14 12:02

Все едно да си вземеш порше/ламборджини/мазерати и да се мъчиш да му боднеш газова уредба [smilie18]
Андрешковщината никога няма да умре по нашите ширини.
da.fo министър -председател! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: da.fo   
Дата:   04-10-14 15:48

uri64 - най тъпото изказване успя да направиш в цялата тема [smilie23]. Мислех , че си мааааалко по интелигентен [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: uri64   
Дата:   04-10-14 17:10

@da.fo - каквото повикало - токова се обадило, но Вашият титанизъм трудно може да се достигне [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: hotsnail   
Дата:   04-10-14 17:23

по-точно от Юри не мога да обобщя дискусията - газова уредба за Ламборгини. Зимни Барумки 13-ки дали мога да турна на Ферарито?

темата е мнго показателна! Ако искате хубава разпечатка по-добре домашно Канонче с ултра скъпи мастилца, отколкото в фотостудио дето са налели от "правилните" мастилца, щото една снимка 10/15 да им излезе под 1 стотинка, пък да Ви я шитнат за 30. [smilie23] [smilie23] еманация на андрешковщината.

да.фо и компания правите много лоша услуга на всички български фотографи и фотографски студия.

а за автора на темата по добре продай R3000 преди да си го скапал окончателно и си купи принтер дето е подходящ за нуждите ти. Въпреки че аз не бих купил твоя след тази тема.



Публикацията е редактирана (04-10-14 17:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: DonBasilio   
Дата:   04-10-14 17:30

Преди 15 тина години, като рових из mobile.de на едно място продават Ламборджини само за 8000 марки!!!
А на снимката изглеждаше много добре. Като се зачетох в инфото се оказа, че Ламбото е с двигател от......Ауди!!

За всеки влак си има пътници.

Преди година ми донесоха сувенир от Ню Йорк малка чаша за кафе с картинки. - Това ти е американски сувенир.
Викам си американска стока. Обръщам чашата и "Made in Cina" !!

Отговори на това съобщение
 Re: Epson stylus PHOTO R3000 мастила и хартия
Автор: nikidinov   
Дата:   05-10-14 00:31

Хората са го доказали и сертифицирали:
http://www.hahnemuehle.com/en/digital-fineart/longevity.html

Пък който не вярва може да пробва.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »