Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Кой и защо разсипа Международния пловдивски панаир?
Автор: max-1   
Дата:   03-10-14 17:04


https://photo-forum.net/static/forum/2014-10/dbxj8788.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/103/1412344860_10696457_10202783052840786_2043490213436333130_n . 1984год.



Публикацията е редактирана (04-10-14 11:33)
 Re: Кой и защо разсипа Международния пловдивски панаир?
Автор: max-1   
Дата:   03-10-14 17:05

.. 1984год.
https://photo-forum.net/static/forum/2014-10/hage8850.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/195/1411976039_71.jpg




Публикацията е редактирана (04-10-14 11:32)
 Re: Кой и защо разсипа Международния пловдивски панаир?
Автор: max-1   
Дата:   03-10-14 17:07

... 1984год.
https://photo-forum.net/static/forum/2014-10/olgq4430.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/195/1411976100_71.jpg




Публикацията е редактирана (04-10-14 11:31)
 Re: Кой и защо разсипа Международния пловдивски панаир?
Автор: Pif   
Дата:   03-10-14 17:13

На мен панаира ми трябва. Днес въпреки, че беше много пусто и празно си събрах 10-ина визитки. Поне 3-4 от тях ще ми влязат в употреба. 50-те лева дето ми струва разходката си струваше да видя кой какво прави.
Защо няма панаир - ами защото няма производство. Няма индустрия. И най-странното е, че имаше вносители и представители на чужди фирми с много интересни продукти на които големите вериги са дистрибутори и 80% от гамата я няма в магазините. Панаира е основно за контакти и идеи. Винаги мога да си намеря нещо в търсачката в интернет. Идеите идват когато видиш нещо на живо. Като видиш какво правят другите - винаги може да ти хрумне нещо и на теб.
Тази година беше може би на половината на миналата година. Разгледах го за час и половина като си говорих с разни хора. Миналата година ми отне 2 и половина.
Догодина сигурно ще ми отнеме половин час.
Не е виновен нито Гергов, нито БКП и т.н. Виновни сме си ние. Съсипахме си индустрията а после друг ни е виновен.

Офтопик (петъчно): Ако бяхте купували ФотоКлип вместо Канон и Никон - щяхме да имаме фотоиндустрия най-малкото [smilie3]
 Re: Кой и защо разсипа Международния пловдивски панаир?
Автор: Ivan_A   
Дата:   03-10-14 17:59

Когато управляваш фирма, когато тя изцяло зависи от решенията ти (собственик си и го твърдиш навсякъде!),когато тя се свива/загива - няма как само "международното положение", "космосът" и т.н. да са ти виновни.
Виновен е собственикът/управляващият - и за хубавото, и за лошото, резултат от решенията му.
Управляващият/собственикът е Гергов.

Малко по-фотографски:


https://photo-forum.net/static/forum/2014-10/ejnb5717.JPG


https://dl.dropboxusercontent.com/u/5826485/OlyE-M1/MAX-1.jpg



... от ??? година.(преди Гергов)

max-1, [beer]



Публикацията е редактирана (03-10-14 20:41)
 Re: Кой и защо разсипа Международния пловдивски панаир?
Автор: Rand   
Дата:   03-10-14 19:56

Това е международен панаир. Да се твърди, че той не зависи от международното положение е несериозно.
 Re: Кой и защо разсипа Международния пловдивски панаир?
Автор: Ivan_A   
Дата:   03-10-14 20:01

А да се твърди, че не зависи от решенията на управляващия - сериозно ли е?!

/"Международното положение" е в кавички - препратка към популярно оправдание от времето на соц-а.
Виж постинга ми от 14,40 - не отричам интернет, криза и т.н./



Публикацията е редактирана (03-10-14 20:03)
 Re: Кой и защо разсипа Международния пловдивски панаир?
Автор: aldygreen   
Дата:   03-10-14 21:21

Пак преди две години.

https://photo-forum.net/static/forum/2014-10/yslz1891.JPG


https://imagizer.imageshack.us/v2/1200x800q50/540/zU2r5K.jpg



 Re: Кой и защо разсипа Международния пловдивски панаир?
Автор: Ivan_A   
Дата:   03-10-14 21:48

От същата 2012:


https://photo-forum.net/static/forum/2014-10/qadu2217.JPG


https://dl.dropboxusercontent.com/u/5826485/OlyE-M1/LR-9274890_1200px.jpg



 Re: Кой и защо разсипа Международния пловдивски панаир?
Автор: factor.bg   
Дата:   03-10-14 22:54

Аз съм бил изложител постоянно в ПринтКом, епизодично в някои други изложби, но мога да изразя мнението ми за ситуацията в Панаира само чрез думите на един колега от голяма пловдивска рекламно/дистрибуторска фирма - когато на предпоследното издание на PrintKom дойдоха да го интервюират от тяхната си телевизия, и го попитаха какво мисли за изложението, той каза "Свинарска работа..."

Аз много се смях, но го попитах после - добре де, защо така грубо, трябваше по деликатно, за да не обидят, а той ми каза: "Ама аз нищо не съм казал обидно, просто това е ситуацията. Ще ти обясня - аз съм инженер - ако ме накарат да свърша една работа - ще я свърша като инженер. Иван, примерно, е художник, артист - като си върши работата, върши я артистично, той така я може и така я разбира. Като искаш свинар да ти свърши работа - ами той така я върши..."

Който е бил изложител там - той знае. Заради алчност и некадърност на няколко човека, целият регион загуби най-чистата и европейска част от доходните си - свежите пари, срещу елементарни услуги - храна, нощувка, забавления, реклама, дизайн и проектиране.

Загуби се и нещо друго - оправданото самочувствие на пловдивчани, че са жители на модерен европейски град, в който се случват нещата и в културата, и в икономиката. Сега Пловдив е на път да стане икономическа бутафория, град, пълен с таксиджии, банки, и казина - меката на имитаторите и далавераджиите. И псевдо-гъзарски заведения, които минават за супер-якия бизнес...

 Re: Кой и защо разсипа Международния пловдивски панаир?
Автор: 798099   
Дата:   03-10-14 23:07

Pif, събирачите на визитки никога не са били и няма да бъдат нищо съществено. Раздал съм над 5000 визитки за тези 30 години (е, 29... всъщност). От тях 0,5% са се реализирали като клиенти... Разбирай, клиенти на дребно!

Това, реално е една от причините да се съсипе Панаира. Идва, значи, някакъв/някаква господин/госпожа и заявява: аз съм проектант, искdм каталог. Е, даваме каталог... На следващата година пак същите и пак същото. Питам: а като Ви дадохме каталог, Вие колко проекта направихте с нашите продукти? Отговор: "ми... ние още не сме го разгледали..." Разбирай, не са го погледнали дори...
Идва друг и казва: "Ми... аз тия джаджи ги купувам на толкова от този/онзи. Вие на колко щe ми ги дадете? Аз ще купувам от време на време, ще плащам когато мога, ама искам най-добрата цена, щото у наше село само аз имам магазин!!! Те такива ти едни работи Pif

Идва друг и както вече писах: Искам оферта!" Добре де, оферта за какво? Ами.. за всичко!!! Това, че оферта се дава срещу конкретно запитване, "бизнесменинът" не го е и чувал, дори.

Pidf да си жив и здрав, да си събереш още визитки. Ама ти пожелавам да израстеш да момента, когато ще раздаваш твоите!!!

 Re: Кой и защо разсипа Международния пловдивски панаир?
Автор: pmartinov   
Дата:   03-10-14 23:13

Aгрaрният подход при упрaвлението нa един свенекомплекс може дa е печелившaтa формулa,но когaто той се приложи мехaнично нa един междунaроден,мострен пaнaир се получaвa товa което виждaме дa се случвa днес...

 Re: Кой и защо разсипа Международния пловдивски панаир?
Автор: aldygreen   
Дата:   03-10-14 23:50

factor.bg написа:

> Загуби се и нещо друго -
> оправданото самочувствие на
> пловдивчани, че са жители на
> модерен европейски град

Нищо подобно. Пловдив стана ОЩЕ ПО-МОДЕРЕН с новото кръгово движение само на стотина метра от Панаира, оттатък Марица. Направиха го за някакъв си 1 милион лева. Такива модерни псувни и клетви ръсят шофьорите на градски автобуси по адрес на тоя, който го е измислил, че човек се зарежда с модерни чувства, съответстващи на историческия момент.
[beer]

 Re: Кой и защо разсипа Международния пловдивски панаир?
Автор: Pif   
Дата:   04-10-14 00:17

798099:
Затова и толкоз визитки и каталози си раздал безуспешно. Аз лично съм реализирал много повече успешни контакти и бизнес от телефон написан на салфетка в кафене от раздадени визитки. Но аз не съм нито бизнесмен нито търговец. Аз съм проектант и проектирам електроника. Дори не я произвеждам. Произвежда я някой си завод и аз нямам никакво отношение към това. И аз ако ти се обадя за мострени бройки - ще си ги платя. Ще си платя и първите няколко десетки или стотин за първата пресерия. От там нататък няма нито да ме видиш нито чуеш. А дали този дето произвежда изделието ще ги купува от тебе - не ми дреме. Като направя завод и почна да произвеждам - тогава ще си сменя подхода.
Аз не съм ти виновен, че няма индустрия в държавата. Всеки иска да е лесно и да мине по тънката лайсна. Да купи нещо за 5 лева, да го продаде за 50 и после ни лук ял ни лук мирисъл. Ако няма гаранция и съпорт - още по-добре. Дето се вика - далавера.
А относно раздаването на каталозите - ако от 50 - 100 каталога се върне само 1 клиент - ти си на печалба.
Да приемем, че взема твоя каталог. Той ми стои на бюрото или в шкафа и след 2-3 години ми изкача проект и вместо да търся насам натам - хоп, отваря твоя каталог и си избирам твоите продукти. А ти дори може да не разбереш, че причината за моя избор е този един каталог дето си го дал смятайки, че си се прецакал. Всичко е до добър маркетинг. Добри продукти и добро отношение към клиента. Правилно отношение. И не само към тоя клиент дето ще ти донесе куп пари независимо от кофти и скъпите продукти ами към всички клиенти. И докато не го проумееш този пазарен подход и 300 (290) години да си на панаира - няма да прокопсаш. Темата е дълга и безмислена. Който може - работи и печели. Който не може - мрънка по форумите и се оплаква как друг му е виновен. Ако смяташ, че твоя бизнес няма нужда от масовост и показване на простолюдието и свинете/свиневъдите - то не се излагаш на панаир. Аз не се излагам на панаир и нямам нижда. Но другата седмица ще обиколя 4-5 фирми и ще си купя по нещо дребно от тях. Няма да им докарам по 50 000 евро/месец печалба ама от 1 визитка ако изкарат 100 кинта - значи съм от правилните визиткосъбирачи.
 Re: Кой и защо разсипа Международния пловдивски панаир?
Автор: paolo_n1   
Дата:   04-10-14 02:24

Да ви има проблемите човек , изчезват цели региони хиляди човешки животи и съдби се променят,а вие за някъв смърдел панаир се вайкате ,нема такова племе ...........

 Re: Кой и защо разсипа Международния пловдивски панаир?
Автор: aldygreen   
Дата:   04-10-14 11:37

Хм, да не намекваш за гладуващите в Бангладеш? Навремето партийните секретари ползваха такива хватки.
С темата насочвам вниманието към точно определен проблем. И той не е "цялата неправда по света", а съдбата на нещо, което години наред беше знаково за региона.

 Re: Кой и защо разсипа Международния пловдивски панаир?
Автор: max-1   
Дата:   04-10-14 11:55

Да така е paolo_n1 :
1. Къде отиде завод Рекорд с 3000 човека на смяна с по 3 смяни на ден.
2. Текстилен завод Марица с 3000 човека на смяна с по 4 смяни на ден.
3. Обувен завод Петър Ченгелов 800 човека ....
4. Стъкларският завод
5. Ален Мак / парфюми икозметика /
6. Стройтелният завод за панели ...
7. Завод за пишещи машини
8. Завод Андрей Юруков / за облекло/


Това не сме ли цели региони ....



Публикацията е редактирана (04-10-14 12:00)
 Re: Кой и защо разсипа Международния пловдивски панаир?
Автор: arce   
Дата:   04-10-14 12:24

Автор: asahi
Дата: 03-10-14 14:37
Да погледнем от другата страна. Нужен ли е Панаир? На кого конкретно е нужен, освен на обслужващата панаира гилдия?


И в този ред на мисли ...
Нужна ли е България на някого ..... а Асахи ???



Публикацията е редактирана (04-10-14 12:25)
 Re: Кой и защо разсипа Международния пловдивски панаир?
Автор: aldygreen   
Дата:   04-10-14 12:26

Искам да отбележа, че все пак инфраструктурата на панаира е в добро състояние, липсва добър маркетинг и политики. Вероятно и държавата има своята лепта в задушаването на това търговско средище. Разговарях с някои изложители точно по тези въпроси. Изложител от Северна България ми каза, че за него е по-евтино и по-ефективно да отива в Румъния, вместо в Пловдив. От това печели Румъния, а не България. Ама на кого му пука за България?

 Re: Кой и защо разсипа Международния пловдивски панаир?
Автор: tzl   
Дата:   04-10-14 12:52

Аз не съм бил нито веднъж на панаира и може би коментарът ми е малко извън темата, но бих искал да споделя няколко неща (от опит) относно т.нар. "липса на индустрия". Това, което ще кажа е с разбирането за икономическото положение, тежките данъци и трудностите в бизнеса.

Като се каже "индустрия" почти всички (с които съм говорил, а те не са малко) разбират "голям завод" или "голяма компания" или "стотици хиляди декари селскостопанска продукция". Затова и болшинството не започват бизнес, защото в техния ум картинката е следната:

Аз ходя на работа за (примерно) 400лв и за да имам бизнес ми трябват няколко стотин хиляди за 20 работника, 10 машини, сграда, заплати за първите месеци "докато потръгне" и т.н. Същото е за мисленето относно земеделски бизнес и какъвто и да е друг. Това, което повечето българи си представят е мултимилионен бизнес. Това е основният проблем, кривото разбиране, за това да се започне нещо.

Ако някой наистина би искал да започне бизнес, най-малкото ще започне с нещо реалистично и ще надгражда малко по малко. Да, живеем в страната, където бързата печалба е на почит и това да се чака няколко години да започне печалбата не е вариант за повечето. Повечето успешни бизнеси в наши дни са започнали от малко и са градели стабилно и бавно своята основа. Това с бързите пари е илюзия, която тук много се лансира (затова и хората лапат бързо въдицата да теглят огромни непосилни кредити за "бизнес", от който идея си нямат).

Като извод искам да кажа, че производството или т.нар. "индустрията" като липса си е проблем на българите. За моя радост все повече млади и будни хора се събуждат с оригинални идеи и гледат предимно локалния пазар, а не някакви грандоманщини да си продават стоките от 2-рия ден във всички големи вериги в страната.

Надявам се, че не е било твърде много извън темата, а някак си като добавка към нея. Ако нещата за цените и уредбата на панаира са такива, каквито повечето казват, проблемът е в управата на панаира най-вече (което е отделно от темата за "индустрията", която засегнах).
 Re: Кой и защо разсипа Международния пловдивски панаир?
Автор: Bumerang   
Дата:   04-10-14 13:21

Комунистите са виновни за всичко.[smilie7] А какъв панаир имахме при баш комуниста Т.Живков и цяла плеада политбюро на бригада Чавдар.Ех...по младите не помните .Влакове с намаления за панаира .Тълпи от цяла България,Няма къде да се спи ,няма къде да отседнеш да си починеш .Няма хотели заведения и от първия до последен ден -Фул.По улици градинки пейки ,покрай р.Марица...на всякъде.Да живеят комунистите начело с Тато.Вие търсете Гергов и под Гергов теле[smilie7]
 Re: Кой и защо разсипа Международния пловдивски панаир?
Автор: max-1   
Дата:   04-10-14 13:27

... А градският транспорт от гарата до панайра возеше без пари .... [cool]
 Re: Кой и защо разсипа Международния пловдивски панаир?
Автор: Bumerang   
Дата:   04-10-14 13:31

ЗАЩОТО ВСИЧКО БЕШЕ ДЪРЖАВНО[cool]
 Re: Кой и защо разсипа Международния пловдивски панаир?
Автор: pmartinov   
Дата:   04-10-14 13:42

От както панаира стана частен излезе на загуба!


Другарите декларират единствено загуби !


Печалбите се приватизират, а загубите се социализират.


И данъците са символични...


Държавата пропада защото другарите капиталисти данъци не плащат ,а всички е на гърба на народа .

 Re: Кой и защо разсипа Международния пловдивски панаир?
Автор: Bumerang   
Дата:   04-10-14 13:57

Заедно с другарите капиталисти същото правят и господата капиталисти като Н.В.Симеон ,Президента Плевнелиев,и всички реститути на фабрики заводи ,ниви ,земи ,гори ,води,и т.н.Остана ни само един въздух и то мръсен.Борба за 250 лв работа ,експлоатация на природните ни богатства от западни "инвеститори" и какво ли още не .Като дойде ИД ще ги снимаме преди да ни отрежат главите[smilie7]
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.