Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Хаиде на D750
Автор: alex_markov   
Дата:   29-09-14 21:15

Кой си го взе, кой ще е първият, да сподели впечатления от първа ръка. Цената изглежда добра.
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=13779&show=additional

Отговори на това съобщение
 Re: Хаиде на D750
Автор: PhotoBo   
Дата:   29-09-14 23:20

Точно с хилядарка над D610. Поставено така сравнението, цената на D610 ми се струва завишена [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Хаиде на D750
Автор: muzicantini   
Дата:   29-09-14 23:37

D610 си го спасява, че е фулфрейм :D. А Д750 е всичко, от което някой би имал нужда (освен тези, на които НАИТСИНА им трябват 36 мегапиксела) за що годе разумни пари (тва си е като цяло 5Д3 на Ф байонет и с 1500 лв по-евтино :D ).

Отговори на това съобщение
 Re: Хаиде на D750
Автор: Petri   
Дата:   29-09-14 23:54

Днес бях в павилиона за един аксесоар и имах желание да го пробвам. Преди месец пак бях там и имах желание да пробвам и Д810. За съжаление обаче и двата пъти ми беше отказано, защото не може да снимам с него, а само да го разгледам на външен вид.
Исках да пробвам и двата апарата, защото работя в момента с Д800 и има неща, които не харесвам в този апарат и ги намирам за недостатъци.
Обяснявам още, че до преди година бях в отбора на канон, и понеже не съм доволен от никонското тяло планирам да разпродам техниката и пак да премина на канон.
Без да изпадам в подробности от кое съм недоволен и в кой отбор искам да играя се връщам на първоначалното ми мнение, а то е как клиентите трябва да изберат подходящо тяло, като не им се предоставя да го пробват!?
И двата пъти като бях в магазина и исках да пробвам Д750 и Д810 разговарях с различни служители и те бяха изключително любезни да ми кажат мотивите си, че тяло с навъртяни кадри се продава трудно. Да, наистина и аз ако си купувам тяло ще искам да не е размотавано насам натам и тествано от кой ли не... Но пак си задавам въпроса как да видя дали по-новото тяло ще ме направи по-щастлив ако сменя с него старото...

Планирам да отида тези дни до Профайлд да видя дали там има новите тела за тест.

Иначе съм наясно, че магазините са в кофти позиция, защото вероятно доста хора искат да пипнат скъпа техника просто така. Опита им показва, че по-добре да не дават ей така техника за тест, но аргумента им, че понеже е скъпа важи и за потенциалния клиент.

Отговори на това съобщение
 Re: Хаиде на D750
Автор: джъмбо   
Дата:   30-09-14 08:37

другата седмица в синтезиса има седмици на феновете ще може да го (евентуално) разцъкаш...

за магазините е ясно защо не го дават, всеки иска да му дадат чистак бърсак апарат ама преди това да нацъка 1000 кадъра на друг.... нещо което в магазните за обувки не съм забелязал... вземаш чепика дето си го пробвал макар че през него може да са минали десетки гъбясали крака... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Хаиде на D750
Автор: hemilio   
Дата:   30-09-14 09:35

няма нищо общо с обувките джъмбо!
какво лошо има да имат един тестов модел?
а,да ще изтървът да продадат едно тяло [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] ,малки хора!!!

миналата година имах щастието да вляза в най-големия магазин за фототехника в света B&H Ню Йорк - еми нямам думи-рай! [cool] [cool] [cool]

Такива цигании там няма щтракай тествай колкото си искаш,каквото си поискаш,ама хората не мислят на дребно! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на D750
Автор: Sentel   
Дата:   30-09-14 09:51

По принцип няма как да се сравнява "най-големият магазин за фото техника в Ню Йорк" с Павилиона. Работа на Никон е да предостави тестови бройки. Как пък във всеки техно*** има мостри на телевизори и за 15000, а тук не ти дават да щракнеш 5 кадъра? Е как се очаква да купиш тяло за 4-5 хиляди лева ако не си го пробвал дори? То ако е само да го гледаш как изглежда, в нета има снимки колкото искаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Хаиде на D750
Автор: mihajlov2   
Дата:   30-09-14 10:10

Интересно, на мен са ми позволявали да щракна няколко кадъра с чисто ново тяло от витрината, но нарочно няма да уточнявам в магазин от коя верига тук в София[smilie18]
А с обективи съм щракал по много повече тестови кадри, но с мое тяло. Е, разбира се, нали обективите нямат брояч...


Отговори на това съобщение
 Re: Хаиде на D750
Автор: golded   
Дата:   30-09-14 10:10

Ми те, Фотопавилион и Фотосинтезис, от по скъпите тела и обективи
имат по една или най много две бройки. Много неща ги нямат в наличност,
ами чакат някой клиент да заяви нещо за да го доставят.
Вярно е че сме малък пазар, но и самите търговци правят така че да сме
още по малък.Явно е че тенденцията да се пазарува от чужбина,
(дори и скъпа техника), ще се разширява.


Отговори на това съобщение
 Re: Хаиде на D750
Автор: джъмбо   
Дата:   30-09-14 10:21

тестовият модел струва кинти... няма какво да се сравняваме с евреите от щатите които продават десетки камери от един модел на ден и имат тлъсти отстъпки за това от фирмите...

не като да не съм бил в бизнеса с камери та да знам колко са мизерни отстъпките за бг... щото за да си "избие" мострата продавача трябва да продаде минимум поне 10 камери и евентуално да почне да има някаква печалба... я си представете от всяка камера да има мостра за щракане а?


телевизорите в технополис нищо не им става като работят 2-3 месеца (аз даже съм си взел такъв мострен с връзки щото е на добра цена...)

Отговори на това съобщение
 Re: Хаиде на D750
Автор: Pavlov   
Дата:   30-09-14 10:40

Автор: hemilio
Дата: 30-09-14 09:35
миналата година имах щастието да вляза в най-големия магазин за фототехника в света B&H Ню Йорк - еми нямам думи-рай!
Такива цигании там няма щтракай тествай колкото си искаш,каквото си поискаш,ама хората не мислят на дребно!


"Еми" то и в България имаше такава верига - Public. Всичко беше изнесено, влизаш, щтракаш колкото си искаш. И какво стана - фалираха [smilie5] .
Там няма цигании, защото - няма цигании [smile] . Хората, като си харесат нещо, купуват. А ние тук само щракаме с мострите, и си тръгваме.

BTW, сестра ми си е купувала от Ню Йорк ролери, намалени с 50% . Само защото друго момиче преди нея ги е пробвало, и поискало по-голям номер. Къде ще видиш в БГ такова нещо, а?... [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Хаиде на D750
Автор: wizarditaly   
Дата:   30-09-14 10:49

Ми като не ви харесва България нали знаете къде е летището. Стига плюхте по БГ-то. Аз живях 12 години в чужбина. Само с пари и техника не се живее. Радвайте се на това което имаме, че много и това нямат. А павилиона и синтезиса имат много добро обслужване, коректни са и раборят.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Хаиде на D750
Автор: Emoxide   
Дата:   30-09-14 10:53

Според мен трябва от вносителите за България да се осигуряват тестови бройки за фотомагазините. Цените на подобни бройки да бъдат редуцирани с 15-20% спрямо редовната цена на чисто нов екземпляр и така всичко ще е ок. Аз лично бих си купил тестово тяло, което пак ще е на съвсем прилично количество кадри, но пък на по-изгодна цена. Желателно е разбира се гаранцията да си важи от дата на покупката. Лошото при тази схема е, че хората ще се изхитряват да купуват все "ползваните" тела, което за продавача никак не би било изгодно да преоценява стоката си.

Отговори на това съобщение
 Re: Хаиде на D750
Автор: mihajlov2   
Дата:   30-09-14 11:01

На практика аз съм си купувал "тестова" бройка безогледалка от Техно-едикакво си - един Панасоник G1, когато го бяха намалили чувствително - тяло плюс обектив колкото е цената само на китовия обектив Панасоник 14-45. Беше навъртял около 200 кадъра. Още си работи прекрасно.



Публикацията е редактирана (30-09-14 11:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Хаиде на D750
Автор: Giorgio.K   
Дата:   30-09-14 11:39

Проблемите на малките търговци с тези тестове бройки са ясни и не знам какво точно е решението, но по този начин губят основното си предимство - да пипнеш и да пробваш... та нещата все повече отиват към онлайн търговията при това от чужбина - поръчваш, пробваш и ако не ти харесва връщаш до 14 дни без да ти задават въпроси. Че и по-евтино излиза в много случаи. По този начин кръгът се затваря и малките магазинни търговци стават още по-малки...

Отговори на това съобщение
 Re: Хаиде на D750
Автор: Emoxide   
Дата:   30-09-14 11:43

Giorgio.K , да така е, за жалост никак не е добра тази тенденция...

Отговори на това съобщение
 Re: Хаиде на D750
Автор: Sentel   
Дата:   30-09-14 12:14

А ако кажа, че искам да го купя и нащракам 50 кадъра? Или преди да го платя пак няма да ми дадат да видя работи ли, не работи ли?! [smilie8]

Иначе може така - вносителят дава тестови бройки, които като станат, да кажем, на по 500-1000 кадъра да ги продават с 10% отстъпка. И за да се избегне злоупотребата, за която спомена Emoxide, да има условие за продажба на тестова бройка веднъж в годината или на 6 месеца, въпрос на сметки. И на един клиент да се позволяват не повече от 5-10 кадъра.
Така ще са сигурни, че продавачът няма файда да си ги нацъка и да го вземе "тънко".

Абе начини има ама желание няма и алчността е в повече.



Публикацията е редактирана (30-09-14 12:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Хаиде на D750
Автор: pmartinov   
Дата:   30-09-14 15:56

Търговците са функция на пазара.

Да искате от търговците това което не могат да си позволят означава единствено,че не можете (не искате)да се поставите на мястото на търговците.


Отговори на това съобщение
 Re: Хаиде на D750
Автор: Pac   
Дата:   30-09-14 16:06

Има 2 основни причини да си купуваш техниката от България (очевидно нито една от двете не е цената). Първо валидността на гаранцията и второ, че можеш да пипнеш, да тестваш, преди да си дал парите. Очевидно последното не е баш така... Ами, все по-малък ще става пазарът...



Публикацията е редактирана (30-09-14 16:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Хаиде на D750
Автор: RepoMan   
Дата:   30-09-14 16:09

[smilie8]



Публикацията е редактирана (01-10-14 00:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Хаиде на D750
Автор: PhotoBo   
Дата:   30-09-14 16:58

Абе и ние като клиенти сме прави, ама и търговците ги разбирам с този свит и малък пазар по нашенско. Но все си мисля, че може да се измисли някакъв удобен вариант и за двете страни. В някой магазини за сватбени/бални рокли или костюми са измислили добър вариант, за да отсеят тийновете, които искат да си направят селфи в пробната с рокля за 3000лв, било то булченска или друга такава, а именно въвели са такса-депозит, с която по един или друг начин си гарантират, че човека е платежоспособен и наистина е дошъл с идеята да пазарува, а не само да си пробва. Подобно нещо би могло да се опита и от нашите фото-търговци, било то таксата да се връща или не. Разбира се, ако не се връща трябва да е съобразена с цената на самото тяло, както и да е разделена пропорционално на предполагаемия живот на затвора и брой кадри, но не е невъзможно. Да, звучи унизително и за тях да взимат такава такса, и за нас да я даваме, само защото искаме да си купим даден продукт и то от тях, но пак е някакъв вид взаимоизгодно и по-добро от варианта да не можеш да пробваш тяло за 5 хилки, дошъл в магазина на крак с парите :)
Сега обаче ми светна, че ако таксата е много висока - например 10-20% от стойността, но се връща след теста пак ще отсее голяма част от хората, които нямат намерение да купуват реално, но пък ще е в ущърб на тези, които не разполагат с пари в брой, а искат да си вземат нещо на изплащане например.... Абе май не е толкова просто, колкото изглежда [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Хаиде на D750
Автор: muzicantini   
Дата:   30-09-14 17:59

Такси, глупости. Просто най-нормално е да има предоставена по една тестова бройка от вносителя. Една единствена, която месеци наред ще се бара и когато моделът е пред изчерпване ще се пусне на по-ниска цена. Малоумно е да се отказва на клиентите да пробват, просто не е адекватно. В тоя ред на мисли в Павилиона са ми отказвали тест, но са ми вадили същия модел от тези, които дават под наем за да го барна. Добра стратегия. В Синтезата пък ми дадоха да тествам. Явно е различно. Но да отказваш тест е... меко казано проява на непрофесионализъм.

Отговори на това съобщение
 Re: Хаиде на D750
Автор: BOZO   
Дата:   30-09-14 18:16

Айде стига кретения, не може да се тества... Какъв е тогава варианта? Потребителя купува без да му се предостави възможност да тества и след това връща в регламентирания 7 дневен срок без обяснение - при покупка през интернет. Все едно да си купиш нова кола без тест драйв. Само че вносителите на автомобили продават старите тест-автомобили, като е упоменато, че са такива, до като никъде не съм видял да се продават "мостри" на фототехника, обявени като такива.
Разбирам, че е невъзможно да се разграничат зяпачите от хората с явни намерения да купуват, ама е несериозно някак си - може да гледаш, но без да тестваш. Не виждам какъв е проблема тестовите тела и обективи да бъдат пуснати след време обявени като такива със съответния отбив от цената. Ирелевантно е да даваш десетки хиляди за реклама, а като дойде клиента да няма опция да тества.

Отговори на това съобщение
 Re: Хаиде на D750
Автор: hemilio   
Дата:   01-10-14 01:23

Нали?
Радвам се, че повечето мислят като мен- не може без тест,не е професионално!!!
Начини има много всеки търговец сам да си прецени кой му е най-изгоден.
Клиента винаги има право,аз съм човека с парите,и те трябва да намерят начин да ми ги вземат по най-лесния начин.
И със всичко е така,помислете,кое е това нещо което си купувате, и не го пробвате предварително???
Още повече като говорим пък за скъпа техника!!!



Публикацията е редактирана (01-10-14 01:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Хаиде на D750
Автор: lpenev   
Дата:   01-10-14 02:13

производителите предоставят възможност за закупуване на мостри на търговците за около 1/2 от цената но без право на продажба и ползване само за тестове и рекламни кампании. Но нали сме си главорези и на никой търговец не му се затварят пари за мостри. В пример 8 топ модела със средна цена 3 хил. лв. трябва да затвори 24хил.лв. вместо да си смени джипа и тази година. Но в крайна сметка ние сами сме си виновни, просто не трябва да купуваме без тест или купуваме онлайн и тестваме 6 дни на 7-мия трябва да е върнат. Когато купувам техника винаги предупреждавам, че искам да я разпечатам аз. За да не излизат с номера ама аз сега го разпечатах в склада.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »