Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: Daniel_P   
Дата:   01-10-14 21:23

Не са толкова важни извиненията, резолюцията на дисплея на Д750 е един от най-големите и добрите!Което също е много важно като снимаш да имаш по добрс представа какво се е получило!Но аз лично не разбирамзащо реално дисплеите на апаратите при Никон незнам за др марки са толкова слаби, не го разбирам при положение, че могат да са доста по добри!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: tml   
Дата:   01-10-14 21:34

http://www.rossharvey.com/reviews/nikon-d750-review

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: photoninja   
Дата:   01-10-14 23:58

Автор: sky-fan
Дата: 01-10-14 18:51

В църква на естествена светлина трябва да търсиш контрастна точка за фокус за да фокусира Д600/610. Спрямо Д7000 фокусната система е идея по-добра и фокусира добре. Да кажем Д600/610 е ок с фокуса до към залез слънце. Какво те блазни в Д750, че толкова се чудиш?

Нещо такова както и част от мненията тук исках да събера за да наклонят везните отново към по-евтиното Д610, както и да затвърдя мнението си, че искам фулфрейм тяло с по-добра фокусна система от тази на моето Д7000. А това, което ме блазни в Д750 са споменатите до момента технически параметри на това тяло, както и цитираното ревю по-горе, но въпреки всичко исках да разбера дали давайки тия 1000лв отгоре ще спечеля нещо повече в самото изображение - я динамика, я острота, я боке. Че ще е удоволствие и удобство да се ползва тяло с подвижен дисплей - ясно е, фокусните точки не са малко предимство също и не на последно място бих получил съвременно и ново тяло, което да ме издържи няколко години напред без да се появи в мен желание отново за смяна. Това горе долу са нещата, които ме разколебават още утре да не си купя Д610. От друга страна Данаил_П ме съветва да изчакам, за да видя дали всичко в новото тяло ще е наред, но пуст мерак - не ми се чака месец-два. Искам да си взема вече едно от двете тела и да започвам да снимам и да се радвам [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: sky-fan   
Дата:   02-10-14 00:16

За какво да се извинявам...? За някакви технически данни ли, които могат да се проверят на сайта на никон? С този подвижен дисплей нищо не печелиш. Ако снимаш репортаж и макро или видео да и може би некой пейзаж на статив. Портрет смислен с този дисплей, както и динамичен обект бих казал е доста трудно да направиш нещо. Първо на това live view докато фокусираш и...хоп заека заминал. Второ кадрирането...ако искаш добро кадриране през дисплея няма да го направиш. И от всичкото на това Д750 има само една фокусна система и може би малко по-добро исо...което ти едва ли ще забележиш спрямо Д610. До исо 1600 едва ли има разлика. Отивай и си вземи Д610, а с остатъка едно 105мм.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: photoninja   
Дата:   02-10-14 00:27

На първо време мисля за варио, защото имам 50/1.8 и 85/1.8.
Харесах си Tamron 24-70/2.8 VC на този етап пред китовия 24-85?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: sky-fan   
Дата:   02-10-14 00:34

Нямам опит с Тамрон. За китовия казват, че не е кой знае какво, но всичко зависи какво ще снимаш. Аз имам 24-120 и бих казал, че се държи доста прилично. Според мен с ФФ ще си нон стоп с 85мм за портрети и 50мм за всекидневие. 35мм е твърде широко за мен на ФФ, освен ако не си по пейзажите.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: photoninja   
Дата:   02-10-14 00:44

За събития става на въпрос (малки деца, рожденни дни, сватби... един ден), за това се точа на варио - да ми е удобно и в нужда да въртя ринга ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: Daniel_P   
Дата:   02-10-14 00:47

Аз също се замислям и за тоеа изказах моето мнение! Събирам още кинти и скоро може и аз да направя тази крачка но ще изкарам до декември! На D810 към края на август му правиха пълен тест и му откриха проблем. Никон веднага реагира след оплакването и намериха решение и всеки които си е купил тяло безплатно го връща а всички нови проблема ще е поправен даже ще слагат черна точка в отвора за навиване на плочката за статива за да си сигорен като купуваш че е ок. Това се случи 2 месеца след анонса. Така, че и на д750 ще му направят тест и дано да е 6 [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: sky-fan   
Дата:   02-10-14 00:58

Ако се точиш за това си търси 70-200 според мен. Единствено няма да става за групови снимки, но за там си имаш 50мм.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: Daniel_P   
Дата:   02-10-14 01:01

Аз доста време събирам с мисълта за Д800 но сега с тези две нови тела нещата се промениха д810 много скъп и д750 изглежда ще е достатъчно за целите ми :)аз имам само 85мм 1.8 G и аз ще мисля за зум но има време :)[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: photoninja   
Дата:   02-10-14 01:10

М/у другото на D610 ще мога ли да ползвам DX обективи. има ли я тази функия?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: Daniel_P   
Дата:   02-10-14 01:15

Ми ако имаш DX 35 1.8 знам че става за ФФ като цяло не само за д610 но не перфектно за други обективи не знам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: lpenev   
Дата:   02-10-14 01:15

можеш да ги ползваш DX обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: Daniel_P   
Дата:   02-10-14 01:17

Ми аз имам 16-85VR и съм чел, че не става за ФФ не, че неможе да се закачи просто резолтатите не са читави :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: sky-fan   
Дата:   02-10-14 01:20

Има я тази функция, но ще снимаш в кроп режим мисля на 12 или 16 мп беше.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: photoninja   
Дата:   02-10-14 01:22

Да за 35мм знам че става, май само винетираше леко по крайшата. Даже снимки бяха пускали тук колегите, какъв късмет - имам точно 35/1.8 DX варианта ;)
А трети марки производители дали ще стават, в случая визирам Тамрон 17-50/2.8 [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: Daniel_P   
Дата:   02-10-14 01:24

Ми може но помня че дава ожасно винетиране което е основния проблем :) а иначе 12-16мп ко им е за нормални копия си е ок, едно време 12мп ми беше апарата и имам незабравими снимки и са добри :)[smilie6] :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: Daniel_P   
Дата:   02-10-14 01:26

И аз имам 35мм :P не знам за Тампончето[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: photoninja   
Дата:   02-10-14 01:27

Не, аз друго питах - имах бегли спомени, че предния модел Д600 имаше опция да работи като кропка, въпроса е какво произтича от това и дали може да се съчетава успешно с всички други кроп обективи или просто сензора започва да работи като по-малък?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: sky-fan   
Дата:   02-10-14 01:31

Сензора бачка на 1.5 фактор. За други марки обективи не знам, но за никонски стават. Предполагам и с другите ще става. То ви включва автоматично този режим, като му сложиш такъв обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: photoninja   
Дата:   02-10-14 01:35

Това променя много нешата, май наистина вече съм готов за това тяло [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: MarinY   
Дата:   02-10-14 02:10

600 и 610 имат автоматичен режим за кроп обективи - ползваш централната част на сензора. Някъде около 13-14 Мпиксела.
Можеш да откажеш тази функция и тогава ползва целият сензор. Неприемливата зона, сам си я кропваш, по желание.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: Emoxide   
Дата:   02-10-14 10:24

кроп резолюцията на 24Mpix сензор е около 10.67Mpix
Което пак си е повече от достатъчно [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: Daniel_P   
Дата:   02-10-14 11:23

Купи ли някои от двата ???[smile] [smile] Тва мерака е по силен от тока :Д И аз съм така[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: kvakioh   
Дата:   02-10-14 11:31

Всяка мисъл за кропски обективи на ФФ тела води или до подбит байонет (Канон) или до слабички резултати (Никон) или черни кръгове на всеки кадър (Сони)...По неписани, но явни закони на снимането.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »