Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   01-10-14 11:36

Автор: lpenev
Дата: 01-10-14 10:55




ще се отклоня малко от темата за добра снимка са необходими:
подходяща сцена + много теория + практика + поне малко талант = хубава снимка


Един от най точните изрази в темата.



Публикацията е редактирана (01-10-14 11:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: Daniel_P   
Дата:   01-10-14 11:53

Аз съм сагласен като цяло с повечето коментари и се радвам, че доста хора изразиха мнението си по нормален и положителен начин:) Аз бих заложил на Д750! Защото ти спомена, че мислиш да докарваш и някой лев, а и за кеф.Ако е за кеф да д610 даже и 600 са си ок. Но ти каза, че ще снимаш събития при които поред мен Д750 ще се справя по добре!Ти пита какво ще промени в снимката? Ще птомени това, че ще имаш по точен Аф при слаба светлина и по малко изпуснати кадри!Д610 се справя зле на слабо осветлемие(според доста от хората по форумите които го притежават) Та при заснемане на събития рядко имаш втори шанс за дадена сцена! За това аз бих заложил на д750 с по бързо серино снимане и по добра фокусна система!Ти вече имаш два прекрасни обектива, след време ще вземеш подходящото варио и така :) НО ако решиш да е Д750 и не бързаш с покупката, задръж до средата на ноември, до тогава ще е тестван и ще е ясно дали апарата има някакъв първоначален недостатък или дефект!Аз не съм профи, просто така мисля аз! Късмет и само добри кадри:)



Публикацията е редактирана (01-10-14 12:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: Emoxide   
Дата:   01-10-14 11:56

D700 [smilie24]

Тяло от доброто старо време, когато Nikon вдъхваше респект у мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: Alsand   
Дата:   01-10-14 13:46

Нещата са по-прости. Най-важното е, какво точно и как искаш да снимаш. MarinY го е казал точно. В крайна сметка, трябва да решиш дали си склонен да инвестираш доста пари в по-добра автофокусна система. Аз също имах подобни колебания, при преминаването ми към фулфрейм, но реших, че за моят тип снимане, е най-добре да си взема нов 6D, вместо Мк2 на старо, а за Мк3 нямах пари. Никак не съжалявам за избора си. Някой ще ми каже ли, какво повече бих получил от 5DMk3, за кадър, като този?


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: kvakioh   
Дата:   01-10-14 14:15

D610, освен ако не се почака за Д750. Поне 3-4 месеца, ще го има и занапред. И аз подкрепям мнението, че въпреки наистина сериозния фал с Д600, има стотици, дори хиляди, които снимат с 600/610 и не се оплакват. Чистене редовно на Д600 и пак си е ок. Лично аз познавам 6 човека с 600 и трима с 610. Даже тези шестимата само един се занимава с размяна.
Твърди обективи 20-24мм, 50мм, 85мм и 135мм- "учат" повече, има какво да се развие. Усещането е различно.
Смешно е това със захват, със чупещи екрани и т.н. Безмислени екстри, помпащи батерия и нужда от грип и др.
Най-странното изказване преди време, че имало кадри, при които само с чупещ екран можело да се направят...Отново мързел, който е необясним. Или разглезеност.[smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: Slivenski   
Дата:   01-10-14 14:26

Мързелът движи прогреса. Ако нещо е удобно, и го има, защо да не се възползва човек от него?

За да ни е по-трудно ли? [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Подвижният дисплей е доста удобно нещо в определени ситуации. [smilie24]


Но не може да се нарече основно предимство в никакъв случай. [smilie5]



Публикацията е редактирана (01-10-14 14:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: Slivenski   
Дата:   01-10-14 14:33

И за да не съм голословен, ще дам два-три примера за предимствата на подвижния дисплей:

1. Ако снимам макро, няма да се наложи да залягам по земята, ако имам подвижен дисплей, а просто ще си сложа апарата там, където го искам, и ще си кадрирам, удобно приклекнал на коляно.

2. При стрийт може да се снима доста по-дискретно, почти незабeлежимо, ако има подвижен дисплей.

3. При снимане на големи групи хора, може да се използва по-висок ракурс, с много по-точно кадриране, вместо да вдигнеш апарата и да стреляш напосоки, пък каквото стане, както правят много фотографи в такива случаи.

[smilie5]


И трите неща може да се направят и без подвижен дисплей, но с него е доста по-удобно. :-))


[beer] [beer]



Публикацията е редактирана (01-10-14 14:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: Ivan_A   
Дата:   01-10-14 14:51

...
4. При снимаме на интериори - голямо удобство е подвижният дисплей. При някои случаи е почти невъзможно добро кадриране без подвижен дисплей - тесни помещения, използване на всеки см.
Е, кадър пак би станал - с проба/грешка.

/Само преди около две години известен форумен Никон-фен не вярваше, че ще има ФФ DSLR с подвижен дисплей. Сега е на път към D750. [smilie24]/

... и по-добрата AF система - D750.
1000 лв разлика не са малко в момента на покупка, но "разхвърлени" върху следващите поне няколко години - заслужава си. [smilie24]



Публикацията е редактирана (01-10-14 15:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: Slivenski   
Дата:   01-10-14 15:11

Още едно-две предимства на подвижния дисплей:


5. Ако се снимат спортни събития с дистанционен спусък - примерно футболен мач. Дори и само заради кадрирането, подвижният дисплей отново помага - да си нагласиш кадъра, без да залягаш в калта, да прибереш дисплея и да се оттеглиш там, откъдето ще снимаш. Пак си е нещо... :-))


6. Дори и при снимане на сватба - слагаш камерата на висок статив, за да ти покрива общите планове, кадрираш с помощта на подвижния дисплей и после с дистанционния спусък щракаш. Може и да си я преместиш на друго място, ако искаш. А с основната камера си обикаляш и снимаш всичко останало.

[smilie5]



Публикацията е редактирана (01-10-14 15:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: sky-fan   
Дата:   01-10-14 15:19

Не бих дал 1000+ лв отгоре за Д750. Даже не е на 1/8000, а 1/4000 като д600/610. Ако бях на твое място бих взел едно Д600 с остатъчна гаранция за 2+к лв и си свиркаш с остатъка. Голема работа като има 51 точки. Аз пък ще ти кажа, че някои обективи не се разбират с крайните точки и това, че ги има не означава, че ще фокусира добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: 798099   
Дата:   01-10-14 15:20

И най-важното предимство: подвижният дисплей винаги може да се ползва като неподвижен, докато обратното е трудно...[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: Slivenski   
Дата:   01-10-14 15:23

Високата скорост в много случаи е важна, но се питам колко процента от снимките, които правим, са при скорост над 1/4000?

Сигурно има и такива, но за средния потребител... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: sky-fan   
Дата:   01-10-14 15:24

Подвижния дисплей е за специфичен тип фотография. Ако колегата няма да снима такава, не му трябва. Първо е по-малък като размер и второ е с доста по-малко пиксели. Мисля беше 921к, докато на другите е над 1000к.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: Slivenski   
Дата:   01-10-14 15:27

А и - поправете ме, ако бъркам, но дори и при ДСЛР-ите тия свръхвисоки скорости не се ли постигаха с гасене на матрицата, а не с бързина на затвора? Съжалявам, ако задавам тъп въпрос, но си спомням, че сме обсъждали нещо по това преди години, а не следя особено напредъка на техниката.

[beer] [beer]



Публикацията е редактирана (01-10-14 15:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: marves   
Дата:   01-10-14 15:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: Daniel_P   
Дата:   01-10-14 15:30

Подвижния дисплей на Д750 е 3.2 s 1,229k dot като при д810 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: Slivenski   
Дата:   01-10-14 15:30

И при такива екстрени светлинни условия винаги може да сложиш един ND филтър за 50 лева и да свалиш скоростта. :-))

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: photoninja   
Дата:   01-10-14 18:01

Колеги, прочетох толкова добре аргуменирани мнения тук в моята тема, за което искам да ви благодаря!
Лошото е, че аз още повече се обърках и наистина ми стана още по-трудно да взема решение. Като цяло сумата ме дърпа към D610, както казахте има бая доволни, че и предоволни хора по целия свят ползващи това тяло и като прибавим, че е фъл-фрейм на тази цена, май си е оферта. Спомням си още като излезе Д600 и настъпи голям фурор заради цената на новото фул-фрейм тяло и голяма част от кроп взеха да се замислят за преминаване към ФФ. За моите нужди ми се струва идеално, като отново имам предвид основно фактора - пари. По-малкото фокусни точки не ме притесняват ни най-малко, даже кофтито им разпределение в средата на кадъра. Повече наистина взех да се притеснявам за това, което споменахте - а именно не особено блестящата му фокусна система и нейното представяне при по-слаба осветеност и тъмни помещения. Приемам всички положителни аргументи описващи предимството на подвижен дисплей при Д750 и въпреки всичко, нито диспеля, нито повечето фокусни точки ще са причината заради, която да направя излишния разход. Единствено остава фокусната система, при по-малко светлина и евентуално, казвам евентуално по-доброто изображение (ако смятате, че ще има такова). Да 1000лв разсрочени във времето сигурно не са много, но сега в този момент трябва да ги дам накуп и това ще ме върне финансово в първи клас.
И ако до преди 2 дни бях 70% на 30% сигурен в покупката на Д610, то сега съм 50% на 50% в това дали да не избера новото тяло, с риск и жената да ме изгони от вкъщи... [smilie2]

Направо не знам какво да правя [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: muzicantini   
Дата:   01-10-14 18:15

За качеството на картинката при по-високо исо ще може да съдим със сигурност, когато пуснат ACR с поддръжка за новото тяло. От там нататък за фокуса при слаба осветеност най-често се има предвид мнооого голяма тъмница - такава при която най-вероятно ще ползваш светкавица, която пък имам фокус асистент и улеснява нещата. Все пак притежателите на д610 най-точно могат да кажат при какви условия се затруднява автофокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: photoninja   
Дата:   01-10-14 18:27

Смятате ли, че авто фокуса на Д610 би се представил по-зле от този на Д7000 или Д7100 при равни други условия и недостатъчно налична светлина?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: Slivenski   
Дата:   01-10-14 18:34

Аз не знам при какви условия снимате, че да имате проблеми с автофокуса на коя да е камера от последните десет години! При абсолютна тъмнина ли, какво? Дори и с мойто дърто Д300 /без ес/, пак не съм имал проблем да фокусирам, освен ако не се опитвам да снимам на котката гърба, който е дюс черен…

[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: photoninja   
Дата:   01-10-14 18:44

Не знам реално какво и как ще ми се наложи да снимам. Въпроса ми беше породен от изказаните мнение, че Д610 не блести с възможностите си що се отнася за заснемане на кадри в тъмни помещения, като църкви и др. Благодаря за съпорта, все пак - просто искам да съм спокоен, че няма да имам проблеми от това естество [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: sky-fan   
Дата:   01-10-14 18:51

В църква на естествена светлина трябва да търсиш контрастна точка за фокус за да фокусира Д600/610. Спрямо Д7000 фокусната система е идея по-добра и фокусира добре. Да кажем Д600/610 е ок с фокуса до към залез слънце. Какво те блазни в Д750, че толкова се чудиш?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: Slivenski   
Дата:   01-10-14 19:01

Навсякъде и с всяка камера трябва да търсиш контрастна точка, за да фокусираш - така работи автофокусната система по принцип.

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи фул-фрейм
Автор: 798099   
Дата:   01-10-14 20:50

втор: sky-fan
Дата: 01-10-14 15:24

Подвижния дисплей е за специфичен тип фотография. Ако колегата няма да снима такава, не му трябва. Първо е по-малък като размер и второ е с доста по-малко пиксели. Мисля беше 921к, докато на другите е над 1000к.

Автор: Daniel_P
Дата: 01-10-14 15:30

Подвижния дисплей на Д750 е 3.2 s 1,229k dot като при д810 :)

Нищо лично, ама дали някой не трябва да каже/напише: ИЗВИНЕТЕ МЕ, СБЪРКАХ!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »