Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Има ли класическа музика?
Автор: shamelessEyes   
Дата:   30-09-14 01:19

не ми се подигравай, че ше ти пусна неколцина напуснали [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли класическа музика?
Автор: Slivenski   
Дата:   30-09-14 01:21

О, никак не се подигравам! Искрено се разсмях на това! :-)) [beer] [beer] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли класическа музика?
Автор: shamelessEyes   
Дата:   30-09-14 01:24

сливенски, пускам ти Руши Виденлиев! .. смей се де, а смей се...!

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли класическа музика?
Автор: Slivenski   
Дата:   30-09-14 01:33

Сещам се само за един рефрен от негова песен: Всичко се връщааааа... :-))

Освен, ако не бъркам... [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли класическа музика?
Автор: shamelessEyes   
Дата:   30-09-14 02:13

тука сме нещо като на кър и оки :)))

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли класическа музика?
Автор: pmartinov   
Дата:   30-09-14 08:01











Има,има,има...









Класическа музика [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли класическа музика?
Автор: Vanquished   
Дата:   30-09-14 09:09

Slivenski , дай да чуя една жена която пее на фалцет.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли класическа музика?
Автор: Slivenski   
Дата:   30-09-14 11:20

Аз се съгласявам с това твърдение. Просто ми прозвуча смешно, така изречено, не знам защо. Все едно да кажеш мъжете нямат цици, нещо подобно. Макар че и мъжете всъщност имат цици. Така е и с фалцета. :-))

Какво е фалцет? Това е техника на пеене и говорене, при която човек достига тонове, намиращи се над естествения за него регистър. От тази гледна точка и мъжете, и жените могат да използват фалцет.

При жените обаче няма точно фалцет, защото при тях преходът към високите регистри става доста по-незабележимо и по-естествено, отколкото при мъжете, поради факта, че гласните им струни са по-еластични. Затова се смята, че жените нямат фалцет.

А иначе, някои певици използват нещо като фалцет - Марая Кери, Кристина Агилера. Нали се сещате - оня висок тон, който е нещо като свирене с уста или пищене. Но как точно се извлича такъв тон, поне засега май е научна мистерия. :-))

[beer] [beer]



Публикацията е редактирана (30-09-14 11:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли класическа музика?
Автор: Slivenski   
Дата:   30-09-14 11:26

Всъщност, поради горното може да се каже, че поне в операта жените пеят с фалцето почти през цялото време. :-))


[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли класическа музика?
Автор: Vanquished   
Дата:   30-09-14 11:59

Винаги има изключения и Марая Кери е едно от тях,може би, но по-скоро е феномен с огромен диапазон. В оперите жените не пеят на фалцет, медза воче понякога се бърка с фалцет, но не е. Фалцет може и да е във високия регистър тон, ненадхвърлящ собствения, просото е неопрян и звучи нефело в повечето случаи. Има много рок/метъл вокалисти, които се козят доста нависоко, но си крещят яко, пак не е фалцет.
Да не задълбаваме.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли класическа музика?
Автор: Slivenski   
Дата:   30-09-14 12:09

Аз не казвам, че всичко, което е в горните регистри, е фалцет.


Фалцет е примерно това, което правят Робин Гиб или Принс.

При Ковърдейл, примерно, не е точно фалцет, но е подобно. Макар че той има специална техника на компресиране и не изглежда като фалцет. Тия неща се учат. :-))

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли класическа музика?
Автор: Vanquished   
Дата:   30-09-14 12:22

В оперното музика да пееш на фалцет е все едно нищо не правиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли класическа музика?
Автор: J0R0   
Дата:   30-09-14 13:00

хем класическо произведение, хем с елементи на фалцетно пеене
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли класическа музика?
Автор: shamelessEyes   
Дата:   30-09-14 15:21

има и нещо фалшово в този термин. Напомня ми за един друг с подобен корен на думата фal [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли класическа музика?
Автор: Slivenski   
Дата:   30-09-14 17:50

Ами, то от там си идва: falsetto е умалителното на falso - фалшив [smilie5]

В случая - фалшив глас.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли класическа музика?
Автор: Vanquished   
Дата:   30-09-14 19:57

JORO, това не е фалцет, а глас след три седмици водка, LSD и мар'хуана [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли класическа музика?
Автор: pmartinov   
Дата:   08-10-14 16:31

Световноизвестните "Дийп Пърпъл" дариха един от инструментите си, за да спасят Силвия Петрова от Сопот, която страда от тежко заболяване. Легендарните музиканти предоставиха оригиналната предна част на барабана на музиканта Иън Пейс на организаторите на благотворителен търг в полза на младата жена от Розовата долина. Култовият инструмент пристига с документ за достоверност, че е оригинал.



Човещината няма пол,религия и раса...


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли класическа музика?
Автор: Zdram   
Дата:   08-10-14 19:02

Автор: J0R0
Дата: 29-09-14 22:39

За изобразителните изкуства не знам, но в литературата категорично няма такова понятие.
В никой университет не се преподава "класическа" литература.

Не е толкова категорично. Аз съм държал изпит по руска класическа литература в университета. Беше един от най-трудните. Като чета темата си мисля, че маса двойки може да са били свързани със затрудненията при дефинирането на понятиата "класика" и "класическа".

Любима класика


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли класическа музика?
Автор: J0R0   
Дата:   08-10-14 22:41

Zdram, да бе, и аз съм го държал тоя изпит, ама помисли малко как бяха нещата...
Антична литература.
Западноевропейска литература.
Старобългарска, възрожденска и съвременна литература.
И ни в клин ни в ръкав - Руска "класическа" литература.
Излиза че другите не са класически.
Значи, Тургенев - класик, пък Гьоте, Омир и Сервантес - кучета ги яли.
Всъщност ако има човек, който е способен да прочете "В навечерието" цялата открай докрай, трябва да му присъдят специална награда.
За идиотизъм.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли класическа музика?
Автор: mihajlov2   
Дата:   09-10-14 10:10

Ето нещо, което в никакъв случай не е "класическа" музика: [smilie18]
Цък:

Хендел, операта "Риналдо", арията "Venti turbini".
Между другото, не гледайте снимката - арията се изпълнява от мъж - Philippe Jaroussky...
По-нагоре в темата ставаше дума за фалцети и т.н. А тук трябва да си говорим за контратенори.



Публикацията е редактирана (09-10-14 10:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли класическа музика?
Автор: mihajlov2   
Дата:   09-10-14 12:26

За "класическата" литература - навремето като ученик добросъвестно се опитвах да чета целите произведения на съответните автори. И то не само изучаваните произведения, а и всичко останало, което са написали. Освен Тургенев, с огромна досада, да не кажа почти отвращение, се преборих с Дикенс, Балзак, Сервантес /пълното двутомно издание на "Дон Кихот"/ и т.н. Особено интересно беше, като ми възложиха да напиша реферат за "Панаир на суетата" на Уилям Мейкпийс Текери...
Интересно, Достоевски изобщо не ми беше скучен, както и Толстой.
От друга страна, класическите готически романи ми бяха много интересни - например "Мелмот Скитникът" на Чарлз Метюрин.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли класическа музика?
Автор: mihajlov2   
Дата:   09-10-14 12:34

В тази връзка ще пусна един линк - да прочетете как биха написали приказката за Червената шапчица някои известни писатели - в характерния си стил. То е старо, но може случайно и да не сте го чели[smilie18]

Червената шапчица


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли класическа музика?
Автор: batsali   
Дата:   11-10-14 02:57

Прокофиев


и модерна виртуозност за разпускане


Иначе класиката за мен е просто вид музикална естетика. Нещо разнообразно, но все пак силно ограничено във време, място и изразни средства, както всички други видове музика. Не е започнала музиката с Моцарт и не е свършила с него. Нито пък е почнала и свършила точно в Европа, точно в ония времена. Имало е, има и ще има музиканти от калибъра на "класиците", че и по-големи.

Като цяло класиката в моите очи е едно добро извинение за някои хора да бъдат ограничени сноби. Не е виновна музиката за това, виновни са хората и може би стечението на обстоятелствата в историята.


Търся между другото тъмна, черна, мощна, застрашителна "класическа" музика. За Вагнер съм чувал добри отзиви в тая насока. Очаквам предложения!


И за финал - един еБах и той умря! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »