Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: HDD-казус
Автор: optima   
Дата:   27-09-14 18:37

ПОЛЕЗНО И ИНТЕРЕСНО ЧЕТИВО
http://nikolapic.livejournal.com/74803.html



Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: MikeDimit   
Дата:   27-09-14 20:47

pepi34
[cool]
Сега баш на 7-ми км. работя. Пишеш общи работи. Фирми има доволно по цяла София. Па даже и на 4-ти км. има една фирма дет всичко е в насипно с-е, но момчетата са от типа нема начин да нема начин.
Автора получи достатъчно инфо как да подходи. Дано си реши проблема.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: pepi34   
Дата:   28-09-14 07:07

Ночно, образованието ми по принцип е такова, че изобщо нямам желание да споря с теб. Цял живот се занимавам с електроника, предполагам, че когато съм започнал през 1982 си бил някъде много под масата още :) Асеблирали, те много асемблират приятел, но въпроса е какво и с какво. Когато се произвеждат частите от роботите при жълтурите после се оценяват на качество. Най-доброто е най-скъпо и го купуват тарикатските фирми. Другите купуват ниското качество и дефектните чарколяци и асемлират. Само че като видиш цените при едните е 2 пъти по скъпо от при другите. Да гаранция няма, но незнайно защо, при едните гориш доста по-бързо от при другите:) Нема как да спориш брат с некой дето е работил навремето с хардове с големината на перални машини (от които като се разваляха хората си правеха антени, едни такива кафеви, кръгли), дето сега са умалени 1000 пъти и натикани в цигарена кутийка. А сега познай колко големи са главите вече и всичко останало как работи и колко малко му трябва да се развали и чао :)

Иначе за фирмите за възстановяване, забравих точното има, може и на 4ти км да е. За мое щастие все още не съм ходил там, но доста колеги са ходили с доста пострадали дискове и все нещо се спасява.
Намесих се в темата заради супер убедителните коментари , ще трябвало да съди фирмата и т н . Може да съди арменския поп и нищо повече. Дано да има късмет да спаси инфото, другото не е от значение. Едва ли струва тая А-дата кой знае какво състояние :)

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: realnoncho   
Дата:   28-09-14 10:46

Седят на поточната линия на Тошиба и чакат да дойде някой дефектен диск да го пратят на А-Дата за да оставят най-доброто за "реномираните" фирми. На тоя принцип най-скъпите премиум серии не трябва да се развалят никога, което съвсем не е така.

Това, че трябва да се похвалиш колко много си се занимавал и разбираш от това просто значи, че не може да обосновеш мнението си по друг начин [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: Nikel   
Дата:   28-09-14 11:00

Преди известно време имах проблем с външен (USB2) HDD Western Digital Passport 500Gb (Assembled in Thailand), да вече на 5 и кусур години. Компа го разпознаваше само от време на време и внезапно диска изчезваше. Реших да го извадя от лъскавата му фабрична кутийка, махнах USB контролера и го наврях в една евтина китайска алуминиева кутийка с нейния си USB контролер... О чудо, диска тръгна и до ден днешен си работи перфектно, пък аз тогава си мислех че механично нещо се е прецакало... Друг опит с 10г. лаптоп Fujitsu-Siemens отново показа че дъното на компа се скапа а харда (60Гб ИДЕ) е още жив. Този умрелия лаптоп дълги години беше подложен на нездравословни условия на работа като вибрации и клатене на кораб... Аз имам чувството че електрониката се скапва по-бързо от "ненадежните" хардове със своите движещи се механични части. Разбира се с малко уточнение, хард дисковете ми (уж маркови) никога не са падали от високо :-)
Сега ползвам едно SSD за операционната система и да видим дали ще доживее колкото старите добри HDD.

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: pepi34   
Дата:   28-09-14 17:59

Да, Нончо, мога да се обоснова. Не седят на поточната линия и не избират визуално по-лошото. В произсводствения процес има един следпроизводствен качествен контрол, който оглежда и оценява продукцията, произведена на конвейра. Така е и с дисплеите за монитори, с чиповете, с процесорите с всичко. Хората имат разработени разни тестове и технологии. За мен лично Адата е скапана фирма. Имал съм флашки и досега не е останала нито една жива от тях.Тошиба също вече са голяма ширпотреба, миналата седмица купихме един хард и като ни отвориха прайз листата да си изберем ни казаха единствено Тошибата да не гледаме, че имало най-много върнати още докато са в гаранция.

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: imitev   
Дата:   28-09-14 18:10

За дисковете не си много прав, ама нейсе...

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: realnoncho   
Дата:   28-09-14 18:39

pepi34,
Дай ми данни и статистика да видя някъде, не твоите предположения базирани на общи приказки за подлите китайци.

При харддисковете има разлика от модел до модел и от партида до партида. Имаше примерно една партида WD Black(уж най-добрите за некомерсиална употреба) с която бяха напълнили сервизите. Сигурно те са били за поточна линия на A-Data, ама са се объркали [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: compur   
Дата:   28-09-14 21:33

написал съм по-горе, че имам 6 такива външни диска. първите купих преди 3 години и нямам проблеми досега... но аз ги използвам за архив, а не за "работни"...

мога да кажа, че при всяка техника има и дефекти...



Публикацията е редактирана (29-09-14 07:26)

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: GOSPODIN   
Дата:   29-09-14 13:13

Според мен е добре да се откажеш от гаранцията, да извадиш диска от кутията и да го сложиш в нова кутия за 25лв. При повечето от случаите е заминала електрониката, а не самия диск.
КУТИЯ

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: rapesco   
Дата:   29-09-14 13:31

Ако са верни снимките в онлайн магазините, на този хард му се отделя електрониката от кутията. Ако се окаже проблема в нея, може да се вземе отново същия диск, и електрониката да се ползва и за двата. Тъй или иначе, щом не е направено второ копие на данните, то е наложително да се прави от този момент нататък и ще трябва още едно устройство за съхранение.
Автора ще сподели ли докъде докара казуса.



Публикацията е редактирана (29-09-14 14:44)

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: imitev   
Дата:   30-09-14 00:21

Новите външни дискове са с вграден УСБ контролер на платката на диска...

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: tvk75   
Дата:   30-09-14 01:04

[beer]



Публикацията е редактирана (01-10-14 09:10)

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: compur   
Дата:   01-10-14 09:51

и какво стана в края на краищата? резултати? [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: kalynsky   
Дата:   01-10-14 09:54

Сменен за нов!

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: philip   
Дата:   01-10-14 17:46

А данните?


Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: kalynsky   
Дата:   01-10-14 17:57

Прегледах си нещата от другите HDD и прецених че мога да се лиша май от тази информация............ [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: philip   
Дата:   01-10-14 18:26

Май човек, ако иска да запази нещо само облаците го спасяват. След последните проблеми с дискове ползвам Google Drive и SkyDrive (вече OneDrive) и си синхронизирам няколко папчици със SynToy[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: imitev   
Дата:   01-10-14 19:38


И като вятъра издуха облаците - на pop@armenia.com ли ще се оплачеш?

Най-сигурно е да си ги пазиш на няколко носителя. При мен дублирам на 2 двд + 2 харддиска...

Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: philip   
Дата:   01-10-14 20:19

imitev, пълна сигурност никъде нЕма[smile], всеки си избира начина.


Отговори на това съобщение
 Re: HDD-казус
Автор: imitev   
Дата:   02-10-14 00:03

Бе нема, ама като носителите са си при мен все е по-лесно да направя нещо...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »