Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: burningice   
Дата:   24-09-14 15:25

Windows 8.1 по принуда, заради липсата на драйвери за седмицата.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   24-09-14 15:28

На настолния, който го ползвам за робота, се доверявам на Avast, но може и да се е издънил.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: toc   
Дата:   24-09-14 15:34

Защо препоръчвате замундски версии на каквито и да било програми... Няма как да сте сигурни какво точно има в тях.
По-добре е да се ползва безплатен вариант например Classic Shell


Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: marves   
Дата:   24-09-14 15:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   24-09-14 16:19

[smilie5] свърших тази работа. Намери ми само някакви лог файлове и кей генове за лайтрум и премиер.
Въпреки всичко, не съм очарован от линдолс 8.1 (лично мнение, не е нужно автора на темата да го взима в предвид)

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: MARLOV   
Дата:   24-09-14 16:20

За крашването и забиването в 99% от случаите е виновно ЗКУ /задкомпютърното устройство/.Ако знаеш как да си го инсталираш Виндоуса и да го настроиш , а след това да му чистиш от време на време регистрите, няма да имаш никакви проблеми независимо от версията.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: bobihot   
Дата:   24-09-14 16:36

По принцип 8+ е по-бърза от 7. Но все пак на работата новите насила ги взехме с легална 7. Най- неприятното на 8 е че се обвързва с твоя профил - не знам дали това не означава, че като си продадеш старият комп и вземеш нов, ще е легална. За 9 има слухове, че ще е безплатна като андроида и така ще се инсталират приложенията през техният магазин само (основно).

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   24-09-14 17:38

MARLOV - малко "утопични" изказвания. Със линдолс 7 на лаптопа, трета година нямам никакви проблеми. На настолния реших да му сложа 8.1 и нещата не са много розови - крашва explorer, task manager, не се гаси всеки път - всичко това стана след последния ъпдейт - най-вероятно с него са се насмели нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: jingov   
Дата:   24-09-14 19:45

На сайта на майкрософт има инструкции как да се махнат кофтите ъпдейти.
Обвързлането е донякъде добре,в случай на проблеми със забравени пароли или други ЗАУ недоглеждания...


Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: vinoirakia   
Дата:   24-09-14 20:30

7
d
II
[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-09-14 22:16

Да и аз на коледа ще си купя едно лаптопче ,че моето взе даде вече 4-5 годинки за базов клас лаптоп са достатъчно. [smilie21]

Сякаш ми се седи на 7-ца още.... нямам промяна в работния си процес до колкото той съществува. Ще ползвам същия уин, същото адоби и същия роу конвертор. Просто малко да обновим хардуера за по-бърза и приятна работа. Няма да е многоядрена машина. Некой i5 ili i7 процесорче с прилична рам и видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: Nazarov   
Дата:   24-09-14 23:37

> antimalwarebytes + някаква безплатна антивирусна вършат чудеса...

Windows 8.x има вградена антивирусна програма "Windows Defender", която аз лично предпочитам пред безплатните алтернативи. След инсталация на Windows 8.x, Defender-a е активен и не е необходимо да се прави нищо специално за защита от вируси.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: imitev   
Дата:   24-09-14 23:39


Пробвано с директно сравнение на Avast с Defender последния губи по скорост и разпознаване...

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: PhotoBo   
Дата:   25-09-14 01:43

С Win 8.1 съм, защото ми дойде дирекнто с лаптопа и беше включен в цената му, който взех преди по-малко от месец, демек лицензиран е и не ползвам нелегално ос-а. Преди това на стария лаптоп (RIP) бях повече от 3 години със 7-цата и бях много доволен. Сега още ми е трудно да свикна с визията и някой неща от 8-цата, въпреки, че всичко върви изключително бързо и безпроблемно при мен. Така или иначе не мисля да го сменям със 7-ца, при все, че за първия съм си платил. Иначе ако избора се свежда основно до избора на версия на Win, май бих предпочел да имам лаптоп със 7-ца, за която съм си платил и ползвам напълно легално + навика от използването на тази версия на ОС. Въпрос на личен избор... и на цена [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: imitev   
Дата:   25-09-14 06:56

Сложи си StartIsBack и ще изгежда като 7.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: langel   
Дата:   25-09-14 10:41

Сетих се за габровеца, който си купил сапун, вместо кашкавал:
"Пениш се - не пениш, ке те ям, пАри съм давал!"

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Инак сериозно - 8.1 е по-добрата система.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: johnny_fx   
Дата:   25-09-14 11:37

Може да е по-добра "под капака", но с този умопомрачителен интерфейс се не трае. Имам чувството, че е правен от някакви пишман дизайнери назобени с lsd. Дано с 9 позавърнат малко нещата. Че няма да е като 7 е ясно, но поне да пооправят недомислиците и визуалните извращения.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: marves   
Дата:   25-09-14 11:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: nyamago   
Дата:   25-09-14 12:27

В режим на конвенционален лаптоп (с клавиатурата) ползвам Classic Shell. В страните, където въпросът на тази тема изобщо не се задава, масово използват именно това (писано е от сънародник, за наша гордост). Интерфейсът става не само 'като 7', но и 'като ХР' или изобщо - както го искаш и както си го направиш, с ммного опции и настройки. И е безплатен, но му направих скромно дарение, защото заслужава ('donationware' е).

В режим на таблет (такъв ми е лаптопа - двуличен) Микрософт-ския интерфейс върши работа и си е доста удобен: ергономически не отстъпва на iPad или Android, естетически е малко по-нерафиниран, но това не пречи на работата. (Каква 'работа' в режим таблет? Предимно пасивно разглеждане и четене, прелистване, избиране с бутони... минимален текст за някоя парола или ръчно въведен адрес - за което тъч-клавиатурата стига). За истинска работа се минава на истинска клавиатура и Classic Shell.

В Classic Shell режим тъч-екрана пак си работи и е удобно понякога да си 'помогнеш' с жестове, вместо да мъчиш мишката или джойстикчето на някои клавиатури, да зум-неш с пръсти или да наместиш нещо в удобна за гледане позиция на крана. След време се изработват хибридни навици и се работи дори по-добре, отколкото 'просто със седмица' (или друг конвенционален интерфейс).

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: RAD_ATAN   
Дата:   25-09-14 19:23

Задължително Windows 7

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: krach   
Дата:   26-09-14 10:48

Съгласен съм че читавите версии са през една. Уин7 е ОК уин 8 не ме кефи. Едно хубаво има уиндоуса (старт бутона) и те го махнаха.
Относно драйверите има лесно решение и не е необходимо да го разглабяш.
driver solution
Използвам го дори когато имам компютър с диск с драйвери. Лесно открива само всичко което ти трябва.

Най - малкото заради цената няма смисъл да даваш повече за нещо което ако не същото, то със сигурност не е по - добро

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: langel   
Дата:   26-09-14 11:11

Моят съвет е да Не използвате програми като driverpack solution и подобни, както и да Не използвате диска с драйвери към компютъра при преминаване към по-нова, или вече ъпдейтната ОС.
Ъпдейтването на драйверите за даден компонент е най-добре да става само от сайта на производителя.
Противното често води до проблеми, завършващи с "откакто съм с макбук се родих".

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: RAD_ATAN   
Дата:   26-09-14 12:19

Във предстоящата версия Windows 8.2 ще върнат START - бутона, но като цяло е боза, която бе създадена за таблети. Като каза и колегата "krach". Читавите версии винаги са на нечетно число и това е факт. Това, че работил по бързо от 7-цата зависи и от PC конфигурацията. Но с подходящото SSD или HDD на RAID и с леки настройки в Services ще лети. Но лично аз си предпочитам 7-цата.
Изборът е твой.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: sathv   
Дата:   26-09-14 14:51

Абе разбирач, я напиши тука кои са читавите и кои нечитавите вирсии на windows , че нещо не мога да се оправя с четни и нечетни версии. Това беше актуално преди много години за продуктите на Corel. Освен windows ME нечитава версия не познавам. И не ми говори за вистата. Много добра система ама изпревари малко развитието на хардуера. Искаха да я подкарват на системи с 512 памет и някакви селерони. Отделно това, че интерфейса на Win8 не ти допада не значи, че уиндоуса не става. Ядрото е по добро и спор в това няма. Операционната система не е интерфейс. Също както Gnom не е Linux. А и поддръжката на драйвери за седмицата за нови устройства приключва.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: attempt   
Дата:   26-09-14 15:30



[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »