Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: shagy   
Дата:   23-09-14 23:17

Коя от двете операционни системи ще ми препоръчате?
Досега съм ползвал 7, но си купих нов лаптоп, който уж е "интегриран" директно да му кача Windows 8.1
Не съм ползвал досега 8, нито 8.1
Има ли 8.1, бъгове, които не са изчистени все още, че не ми се преинсталира windows през месец, докато докарат стабилна система.
Ако 8.1 има някакви предимства пред 7, споделяйте [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: realnoncho   
Дата:   23-09-14 23:27

Която можеш да си позволиш [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: loki_in_disguise   
Дата:   23-09-14 23:29

Изчакай малко, до дни се очаква обявяването на Windows 9. Поне да видиш как ще е. Обикновено добрите са през една, така че има всички основания да се очаква по-добра ОС от 8-цата.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: jingov   
Дата:   23-09-14 23:30

Аз не намирам разлика в работата ,
Моят 8,1 е промоъпдейт .
Не ме дразни различната визия на нач . екран. Някои неща стоят интересно , но нищо коренно различно.
Гевезелъци не ползвам .
Мисля да видя 9.0 ката като излезне, така или инак ще ми е на промо цена.
п.п. Асус G55V

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: sathv   
Дата:   23-09-14 23:37

Естествено, че 8.1. Още повече ако я купуваш. То вече някой нови лаптопи нямат драйвери за седмицата. Относно бъгове... Те никога няма да свършат.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: mmjm   
Дата:   23-09-14 23:58

Нищо естествено няма, но щом си рекъл...

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: Danny_Falin   
Дата:   24-09-14 00:24

няма лаптоп дето да няма драйвери за 7

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: shagy   
Дата:   24-09-14 00:24

Честно казано, се замислям дали да не си купя Windows 7 professional 64 bit за 274лв. че осмицата профешънал е над 500лв

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: Danny_Falin   
Дата:   24-09-14 00:25

а за какво ти е pro ?

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: petrov88   
Дата:   24-09-14 00:49

Toва с нямането на драйвъри беше просто забавно.... Колкото до windows-a имам оригинален 8 enterprise, който поседя малко на лаптопа ми като втора OS и след около месец замина. Просто системата е насочена основно към устройства с touch screen. Добра е, но не и за работа на обикновен лаптоп. На работата имаме изградена мрежа с Windows Server 2013, който визуално е същият като 8, но просто се свиква трудно и се работи по- бавно с него. Естествено, че може да си смениш на другия изглед, но пак се усеща.



Публикацията е редактирана (24-09-14 00:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: nyamago   
Дата:   24-09-14 05:58

Може и Windows 3.1 - работи страшно бързо! [smilie6]

Това, че 8.х бил 'само' или 'главно' за тъчскрийн устройства просто не е вярно. Работи пълноценно и безпроблемно и на традиционен екран (т. е. с клавиатура и мишка). Това го пиша от нормалната клавиатура на хибридно устройство (лаптоп/таблет).

Ако мотивите са финансови икономии, тогава техническите разговори са безпредметни - по -евтиното си е по-евтино, друго не се сравнява.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: petrov88   
Дата:   24-09-14 07:31

Не съм казал, че не работи, а просто, че е много по- удобна за работа от устройство с touch.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   24-09-14 07:39

Определено 8.1 бърз и дооправен 8 доста лесен за ползване в windows мрежа ... нямам тъч монитор , но това не пречи грам на работата ми с този windows (Да не говорим , че хората фактически не ползват благинките на windows изобщо така , че дали е 7-8-8.1 все тая "отдолу" на техните програми и приложения)

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: imitev   
Дата:   24-09-14 07:46


На 8.1 като му сложиш StartIsBack и става много удобен за работа [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: sathv   
Дата:   24-09-14 09:16

Автор: Danny_Falin
Дата: 24-09-14 00:24
няма лаптоп дето да няма драйвери за 7

Има и стават вече доста. Явно не познаваш новите модели примерно на HP. И проблема не е само да тръгне системата, а ми да работят коректно всички бъзикни по лаптопа. /пръстови отпечатъци, функционални клавиши и т.н/
Ти колко лаптопа си продал от новите модели?

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: marves   
Дата:   24-09-14 09:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: pstoev   
Дата:   24-09-14 10:28

8цата е повече за таблет, аз я намирам за изключително неудобна. за човек който винаги е бил на Виндовс, ми отне известно време да се ориентирам в новия интерфейс. И другия недостатък, ако решиш да я махнеш, деинсталирането е доста шибано. не става по традиционните методи за лаптоп и настолен. Не помня каква беше системата, но е така направена, че веднъж сложена да не я махаш[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: realnoncho   
Дата:   24-09-14 10:44

marves,

Това с разпарчетосването на лаптоп звучи доста зле, има достатъчно софтуер който да те насочи какъв е хардуера и да се намерят драйвъри. Наскоро правих такова нещо за един нов лаптоп на Асус - дразнещо е, че драйвърите ги няма на сайта на производителя, иначе се намират. И не работеха само мрежовите драйвъри(LAN i Wireless), явно нарочно.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: Nazarov   
Дата:   24-09-14 10:50

8.1 е най-добрия Windows до момента като ядро. Проблемите с грозния интерфейс се решават много лесно със StartIsBack, както вече писа imitev. Няма никаква основателна причина, да се инсталира по-стара версия.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   24-09-14 11:27

Лично аз не съм доволен от Windows 8.1
След последния ъпдейт, ПС-то ми се гаси по 2 минути, понякога не иска и да се изгаси изобщо. Постоянно системата забива (всичко става полу-прозрачно)Много от системните приложения крашват или не могат да се стартират от първия път.
Обмислям да се върна на 7.
Разлика, освен в интерфейса не виждам огромна.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: uri64   
Дата:   24-09-14 11:40

8.1 си сложи но новия лаптоп...прецени дали ти трябва про версията...нито ми крашва нито лагва, бачка си като часовник....като си я настрои човек въобще не дразни...

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: Nazarov   
Дата:   24-09-14 14:02

metodiev_martin написа:

> Лично аз не съм доволен от Windows 8.1
> След последния ъпдейт, ПС-то ми се
> гаси по 2 минути, понякога не иска и
> да се изгаси изобщо. Постоянно
> системата забива (всичко става
> полу-прозрачно)Много от
> системните приложения крашват или
> не могат да се стартират от първия
> път.

Тук дигнозата е "malware", а не "Windows 8.1" [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: sherbit   
Дата:   24-09-14 14:11

не ползвам уин но виж Vendor ID и си намери драйвера ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   24-09-14 15:22

Nazarov, става въпрос за чиста инсталация (от преди седмица) на Windows, при която имам качен само лайтрум и фотошоп.
Не изключвам разбира се и наличието на някакви паразити.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: imitev   
Дата:   24-09-14 15:25


Ами почисти го де - antimalwarebytes + някаква безплатна антивирусна вършат чудеса...

След това startisback от замундата и си като нов [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: burningice   
Дата:   24-09-14 15:25

Windows 8.1 по принуда, заради липсата на драйвери за седмицата.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   24-09-14 15:28

На настолния, който го ползвам за робота, се доверявам на Avast, но може и да се е издънил.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: toc   
Дата:   24-09-14 15:34

Защо препоръчвате замундски версии на каквито и да било програми... Няма как да сте сигурни какво точно има в тях.
По-добре е да се ползва безплатен вариант например Classic Shell


Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: marves   
Дата:   24-09-14 15:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   24-09-14 16:19

[smilie5] свърших тази работа. Намери ми само някакви лог файлове и кей генове за лайтрум и премиер.
Въпреки всичко, не съм очарован от линдолс 8.1 (лично мнение, не е нужно автора на темата да го взима в предвид)

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: MARLOV   
Дата:   24-09-14 16:20

За крашването и забиването в 99% от случаите е виновно ЗКУ /задкомпютърното устройство/.Ако знаеш как да си го инсталираш Виндоуса и да го настроиш , а след това да му чистиш от време на време регистрите, няма да имаш никакви проблеми независимо от версията.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: bobihot   
Дата:   24-09-14 16:36

По принцип 8+ е по-бърза от 7. Но все пак на работата новите насила ги взехме с легална 7. Най- неприятното на 8 е че се обвързва с твоя профил - не знам дали това не означава, че като си продадеш старият комп и вземеш нов, ще е легална. За 9 има слухове, че ще е безплатна като андроида и така ще се инсталират приложенията през техният магазин само (основно).

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   24-09-14 17:38

MARLOV - малко "утопични" изказвания. Със линдолс 7 на лаптопа, трета година нямам никакви проблеми. На настолния реших да му сложа 8.1 и нещата не са много розови - крашва explorer, task manager, не се гаси всеки път - всичко това стана след последния ъпдейт - най-вероятно с него са се насмели нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: jingov   
Дата:   24-09-14 19:45

На сайта на майкрософт има инструкции как да се махнат кофтите ъпдейти.
Обвързлането е донякъде добре,в случай на проблеми със забравени пароли или други ЗАУ недоглеждания...


Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: vinoirakia   
Дата:   24-09-14 20:30

7
d
II
[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-09-14 22:16

Да и аз на коледа ще си купя едно лаптопче ,че моето взе даде вече 4-5 годинки за базов клас лаптоп са достатъчно. [smilie21]

Сякаш ми се седи на 7-ца още.... нямам промяна в работния си процес до колкото той съществува. Ще ползвам същия уин, същото адоби и същия роу конвертор. Просто малко да обновим хардуера за по-бърза и приятна работа. Няма да е многоядрена машина. Некой i5 ili i7 процесорче с прилична рам и видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: Nazarov   
Дата:   24-09-14 23:37

> antimalwarebytes + някаква безплатна антивирусна вършат чудеса...

Windows 8.x има вградена антивирусна програма "Windows Defender", която аз лично предпочитам пред безплатните алтернативи. След инсталация на Windows 8.x, Defender-a е активен и не е необходимо да се прави нищо специално за защита от вируси.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: imitev   
Дата:   24-09-14 23:39


Пробвано с директно сравнение на Avast с Defender последния губи по скорост и разпознаване...

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: PhotoBo   
Дата:   25-09-14 01:43

С Win 8.1 съм, защото ми дойде дирекнто с лаптопа и беше включен в цената му, който взех преди по-малко от месец, демек лицензиран е и не ползвам нелегално ос-а. Преди това на стария лаптоп (RIP) бях повече от 3 години със 7-цата и бях много доволен. Сега още ми е трудно да свикна с визията и някой неща от 8-цата, въпреки, че всичко върви изключително бързо и безпроблемно при мен. Така или иначе не мисля да го сменям със 7-ца, при все, че за първия съм си платил. Иначе ако избора се свежда основно до избора на версия на Win, май бих предпочел да имам лаптоп със 7-ца, за която съм си платил и ползвам напълно легално + навика от използването на тази версия на ОС. Въпрос на личен избор... и на цена [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: imitev   
Дата:   25-09-14 06:56

Сложи си StartIsBack и ще изгежда като 7.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: langel   
Дата:   25-09-14 10:41

Сетих се за габровеца, който си купил сапун, вместо кашкавал:
"Пениш се - не пениш, ке те ям, пАри съм давал!"

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Инак сериозно - 8.1 е по-добрата система.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: johnny_fx   
Дата:   25-09-14 11:37

Може да е по-добра "под капака", но с този умопомрачителен интерфейс се не трае. Имам чувството, че е правен от някакви пишман дизайнери назобени с lsd. Дано с 9 позавърнат малко нещата. Че няма да е като 7 е ясно, но поне да пооправят недомислиците и визуалните извращения.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: marves   
Дата:   25-09-14 11:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: nyamago   
Дата:   25-09-14 12:27

В режим на конвенционален лаптоп (с клавиатурата) ползвам Classic Shell. В страните, където въпросът на тази тема изобщо не се задава, масово използват именно това (писано е от сънародник, за наша гордост). Интерфейсът става не само 'като 7', но и 'като ХР' или изобщо - както го искаш и както си го направиш, с ммного опции и настройки. И е безплатен, но му направих скромно дарение, защото заслужава ('donationware' е).

В режим на таблет (такъв ми е лаптопа - двуличен) Микрософт-ския интерфейс върши работа и си е доста удобен: ергономически не отстъпва на iPad или Android, естетически е малко по-нерафиниран, но това не пречи на работата. (Каква 'работа' в режим таблет? Предимно пасивно разглеждане и четене, прелистване, избиране с бутони... минимален текст за някоя парола или ръчно въведен адрес - за което тъч-клавиатурата стига). За истинска работа се минава на истинска клавиатура и Classic Shell.

В Classic Shell режим тъч-екрана пак си работи и е удобно понякога да си 'помогнеш' с жестове, вместо да мъчиш мишката или джойстикчето на някои клавиатури, да зум-неш с пръсти или да наместиш нещо в удобна за гледане позиция на крана. След време се изработват хибридни навици и се работи дори по-добре, отколкото 'просто със седмица' (или друг конвенционален интерфейс).

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: RAD_ATAN   
Дата:   25-09-14 19:23

Задължително Windows 7

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: krach   
Дата:   26-09-14 10:48

Съгласен съм че читавите версии са през една. Уин7 е ОК уин 8 не ме кефи. Едно хубаво има уиндоуса (старт бутона) и те го махнаха.
Относно драйверите има лесно решение и не е необходимо да го разглабяш.
driver solution
Използвам го дори когато имам компютър с диск с драйвери. Лесно открива само всичко което ти трябва.

Най - малкото заради цената няма смисъл да даваш повече за нещо което ако не същото, то със сигурност не е по - добро

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: langel   
Дата:   26-09-14 11:11

Моят съвет е да Не използвате програми като driverpack solution и подобни, както и да Не използвате диска с драйвери към компютъра при преминаване към по-нова, или вече ъпдейтната ОС.
Ъпдейтването на драйверите за даден компонент е най-добре да става само от сайта на производителя.
Противното често води до проблеми, завършващи с "откакто съм с макбук се родих".

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: RAD_ATAN   
Дата:   26-09-14 12:19

Във предстоящата версия Windows 8.2 ще върнат START - бутона, но като цяло е боза, която бе създадена за таблети. Като каза и колегата "krach". Читавите версии винаги са на нечетно число и това е факт. Това, че работил по бързо от 7-цата зависи и от PC конфигурацията. Но с подходящото SSD или HDD на RAID и с леки настройки в Services ще лети. Но лично аз си предпочитам 7-цата.
Изборът е твой.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: sathv   
Дата:   26-09-14 14:51

Абе разбирач, я напиши тука кои са читавите и кои нечитавите вирсии на windows , че нещо не мога да се оправя с четни и нечетни версии. Това беше актуално преди много години за продуктите на Corel. Освен windows ME нечитава версия не познавам. И не ми говори за вистата. Много добра система ама изпревари малко развитието на хардуера. Искаха да я подкарват на системи с 512 памет и някакви селерони. Отделно това, че интерфейса на Win8 не ти допада не значи, че уиндоуса не става. Ядрото е по добро и спор в това няма. Операционната система не е интерфейс. Също както Gnom не е Linux. А и поддръжката на драйвери за седмицата за нови устройства приключва.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: attempt   
Дата:   26-09-14 15:30



[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: krach   
Дата:   26-09-14 16:33

относно драйвер салюшъна за половин година съм го използвал за над 100 компютъра и никъде не съм имал проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: sathv   
Дата:   26-09-14 16:43

Весела картинка но изключително невярна.
Win 3.11 Не знам кое му е good в ерата на DOS. Просто DOS с графичен интерфейс но пък най-важното с мрежови възможности.
Win 95 -Very good. Истинското начало на Windows и прословутия старт бутон.
Win NT- very good Товарното магаре на windows. Истинска 32 битова система с отлични мрежови възможности, акаунти, потребители и администриране. 6 сервизни пакета....
Win98 good - Ъпгрейт на 95
Win98SE very good. Тук коментарите са излишни
Win2000 very good. Наследника на NT4. И сега работи на много компютри в администрацията.
WinME shit. Изобщо нямаше нужда от този релийз, защото идваше
WIN XP very good- без коментари.
Win Vista good. Новото начало. Това, че на някой му беше слаба щайгата си е негов проблем.

За сървърните версии и CE изданията няма да говорим.
За 7 и 8 се пише в темата. Но и двата са прекрасни.

А сега кои са четните и кои нечетните?

Тоя, лаф се отнасяше както писах горе за версиите на CorelDraw поради набедената за слаба осмица. 5, 7 и 9 бяха отлични версии, а 6 и особено 8 слаби.



Публикацията е редактирана (26-09-14 16:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: Nazarov   
Дата:   27-09-14 01:25

> sathv

Споделям мнението ти с изключение на Vista. Тя си беше пълна с проблеми, които ги оправиха чак в 7-цата. Windows 7 е първия, който по стабилност е съизмерим с Linux.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: hotsnail   
Дата:   27-09-14 01:34

Достатъчно е седмица две да цъкаш мак и думата добро до windows няма как да я сложиш за desktop. Пък ако си цъкал Линукс и за сървер не виждам как би се прекарал сам с windows.

Голямото предимство е че за windows пускат повечето игри. Друго предимство няма. Безподобни пръчки. Пък тука голямспор коя е най-дебелата тояга да се самобичувам с нея.....

ПП най-тъпо е за фирмите като Сони и Самсунг и двете горе долу спряха лаптопите си.ма правят фантастичен хардуер. Карбоново титаниеви корпуси, докинг станции със супер мощни видео карти, компютри по 500 грама с процесори с 4 кора и 16 гиги рам изобщо чудеса. Ама с тъпия малоумен и зверски неудобен windows.....просто не си струва да дадеш пари колкото струва един прост алуминиев Мак. Толкова е зле тая 8-ца, толкова е недоклатена, че просто нямам думи, все едно банда пияници от Аляска са я измислили.

А вече нямат и тоя пазарен дял дето имаха преди. Ясно че сред пиратите е много популярна ОС ама ако си плащаш като поп за софтуера.....За чии ти е ултра скъпа и недоклатена ОС



Публикацията е редактирана (27-09-14 01:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: sathv   
Дата:   27-09-14 02:26

Абе що говориш глупости осoбено на мен стария линуксчия, който и сега в момента през нощта се боря с едно opensuse и неще и неще да ми подкара скенера на един brother DCP-7030. То не бе четене то не бе чудо.И предполагам няма да стане. И кой ще е този глупак дето като мене ще се занимава 2 дена като гламав, вместо да ръгне кабела и сложи диска с драйвера в Windows? Май свършиха мазохистите. Linux за декстоп , друг път. Със 7 и 8 Майкрософт ги върнаха в първи клас по отношение на user friendly. По отношение на стабилност за десктоп система същата работа. Един свястен драйвер няма. Пък ако ръгнеш едно по-екзотично устройство и си до там. Програмно осигуряване никакво. Е за къв чеп ти е този линукс в къщи? С Мак нещата не са по-различни по отношение на поддръжката на вградени и външни устройства, ама поне има програми. Не са много но има. И изобщо не рекламирам Майкрософт. Занимавам се основно с линукс, но за толкова години никой от хората на които бях инсталирал Линукс дистрибуция не благоволи да продължи с нея. А повярвай ми бяха много и голяма част от тях достатъчно компютърно грамотни. Игрите изобщо не коментирам. То и затова мак си стоят на 4 процента пазарен дял от години, а линукс чувствително падна. Два процента но част от тях имат инсталирани 2 операционни системи. И изобщо не ми разправяй тези простотии, че на Сoни уиндоуса им пречи. За маймуните от Самсунг пък освен качествени памети друго в компютърния сектор нямат. Кви лаптопи, кви простотии. Гаранцията не можеха да си изкарат половината. Дисковете им като вафли гърмяха. Не крия, че съм фен на Сони oт години, но ситуацията сега е друга. Нищо общо със мотото "SONY VAYO-Въпрос на престиж. Страхотни компютри правеха. Жалко.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: PhotoBo   
Дата:   27-09-14 02:54

Айде сега, вие пък ще се скарате коя ОС е за предпочитане... сякаш са малко темите за марките фото техника едното vs другото :)
Всеки да ползва това, което му е кеф, което му е по-удобно и му върши работа. В най-лошия случай да слага като мен и двете/трите ОС и да си цъка [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: Nazarov   
Дата:   27-09-14 13:26

> hotsnail

От думите ти лъха повече на фанатизъм, отколкото на обективен анализ. Не, че имам нещо против, но някак е под нивото на форума. Но пък от друга страна, беше петък вечер.[smilie3] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: RAD_ATAN   
Дата:   27-09-14 18:14

Windows 7

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: shamelessEyes   
Дата:   27-09-14 21:13

и ОС1 е на 8.1 [smilie5]
Поне според рейтинга в imdb

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: hotsnail   
Дата:   27-09-14 23:07

явно не сте разбрали какво пиша. Дано някой ден имате късмет да побарате някое Макче.

Пък проучванията за 4% от преди 10 години....забрави. В развития свят Мак е повече от 50% при персоналните компютри в момента!!! Да правилно четеш. Във фирмите още купуват чат пат някое PC за съвместимост с някакви морално остарели софтуери ама умира тая.

В щатите като ходя се срещам с най-различни хора и често от 10-20 човека в стаята няма нито един с Windows!

На Мак-а да се мъча с драйвери не се случва. Купуваш си хубав хардуер на който си пише, че баца с Мак и това е - просто работи. Ако ще я караме сиромашката - дай да закача боклучавия скенер дедо чича ми завеща....добре мъчи се. То и за windows честно няма драйвери за разни неща.

С Линукс е подобно, ползвах около година и половина Linux на лаптоп! Не не съм мозъчен инвалид да ползвам Suse. Ползвам Ubuntu и такова чудо като драйвер да търся....не си спомням - просто си работи - а съм го връзвал по разни офиси с какви ли не странни принтери. Тъпото е, че там някои неща ги няма - примерно Lightroom, DxO, хубав офис пакет.



Публикацията е редактирана (27-09-14 23:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: AseasRoa   
Дата:   28-09-14 01:05

Аз в началото на годината побарах един неработещ 13 инчов MacBook от 2007 година за да му взема дисплея, ей такъв: http://www.notebookcheck.net/fileadmin/_migrated/pics/apple_macbook_outdoor_01.jpg

Все съм чувал, че Apple са върха, ама това лаптопче ми се стори все едно е машина от 1977. Вярно че беше в лошо състояние, ама ако имаше класа нямаше така лесно да се изгуби. Явно в щатите са фенове на Apple заради Стив Джобс или просто защото е модерно (и скъпо).

Аз съм на Windows 8.1 най-вече защото лаптопа ми е от тези дето се превръщат на таблети. За нормален лаптоп или комп, може би нещо по-старо би свършило по-добра работа. Префасонирането на Windows 8 до нормален Windows изисква малко време, а после... струва ми се, че се пълни по-лесно с боклуци, има разни особености с UAC и не мога да кажа че нямам проблеми с драйверите :) Но аз лично бих избрал 8.1 щото съм смелчага и обичам да оправям бъгове [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: mmjm   
Дата:   28-09-14 01:06

Шъ прощаваш, ма точно убунту е създадено за мозъчни инвалиди. Осакатен дебиан с уж приятелски интерфейс за "лесна" миграция от уиндоус. Да не говорим, че скенерът или принтерът на дедо, може да се окажат по-надеждно работещи във всякаква операционна с-ма от повечето евтини съвременни такива.
Темата не беше ли друга?

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: hotsnail   
Дата:   28-09-14 01:17

А какво дегенерат без подръжкаа приличащ на редхат е супер яка операционна система? Добре ще знам.

За Убунту поне има всичко и то на равни интерваи от време се обновява. Точно както трябва да е с една надеждна операционна система.

8.1 е иначе най-доброто в момента.

Като цяло Windows 7 и 8.1 е много ухбав да речем около 24 месеца преди да се забози сам до ниво в което трябва да форматираш диска или на ръка да му чистиш лайната. Просто е написан с time бомба вградена, която след средно 24 месеца го унищожава и почва да работи пъти по-бавно.

8.1 го полвам на един компютър от както излезе и за сега е приличен. Сложих го след като моя windows 7 се самоуби. Предполагам и 8.1 след още 14 месеца ще си направи сепуко.

Защо това се случва...ами фундаментални проблеми на майкрософт предизвикани от някои ултра тъпи програмистки попадения в ранните години на windows. Заради тия глупости никога няма да има добър и работещ windows. С всяка година и всяка нова версия ще става по-зле, а майкрософт ще слагат поредната ултра голяма и тежка система, дето да пази предходната ултра голяма и тежка система от прекатурване и няма как по-зле ще става. Просто са обречени.


ПП Хардуера на Епъл не ми харесва. Сони правеха много пъти по-хубави лаптопи. Ама слагаха Windows. Както всички знаем, вече Сони не правят лаптопи. Преди година си избирах компютър и Сонито беше уникално яко и на по-ниска цена от Епъла обаче Windows-a е толкова по зле на сходен хардуер, че сърце не ми даде да си купя Сонито. Samsung оня ден и те дръпнали шалтера....Apple пък отбелязват рекордни продажби на Мак - Юни месец казали че продажбите им нараснали с двъцифрено число в проценти за първите 6 месеца на 2014 (т.е. над 10% ръст на продажбите)... ами това е много успешния windows. Прецакаха най-кадърните фирми във хардуера.



Публикацията е редактирана (28-09-14 01:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: mmjm   
Дата:   28-09-14 01:31

Не, SuSE е за мазохисти, според мен все по-тежките системи не се създават, заради непоправимостта на предишните, по-скоро някой трябва да купува новия по-скъп хардуер(не е ли така и с новата фотографска техника) един вид рекет към лоялните клиенти.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: AseasRoa   
Дата:   28-09-14 01:43

Операционната система едно на ръка, аз имам доста по-големи проблеми с браузърите - ядат ми RAMа с кафе за закуска, а Flash плеъра ми смачква процесора като консервна кутия. IE, Firefox, Chrome, Opera, Safari, всичките са от хищник по-хищник.

Програмите за обработка на снимки са дори още по-хищни, освен че ми изяждат целия RAM, трябва да осигурявам и гигабайти хард. Само че нали съм тарикат, изключил съм виртуалната памет и си пазя SSD-то, така че някои от тия програми дори не успяват да заредят при мене :)

8GB RAM за нищо не стигат в днешно време...

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: mmjm   
Дата:   28-09-14 01:50

После нямало било картелни споразумения.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 или Windows 8.1?
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-09-14 01:54

Te за 24 месеца лапопчета от ранка на евтините модели на HP се самоубиват, вие искате безсмъртна и безаварийна операционна система. На 2 години да преинсталираш веднъж ОС, не мисля, че е такава болка за умиране...стига лаптопа да надживее 2х2години [smilie3]
Всичко е умишлено заложено, производствено стареене, печалба, рекет... както искате го наречете!

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »