Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: hotsnail на Фотокина
Автор: DAN60   
Дата:   21-09-14 13:51

[smilie24] Поздравления!


Отговори на това съобщение
 Re: hotsnail на Фотокина
Автор: exobexo   
Дата:   21-09-14 19:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: hotsnail на Фотокина
Автор: karaangel   
Дата:   21-09-14 19:32

Поздравления, снимката ти напълно заслужава да бъде победител.

Отговори на това съобщение
 Re: hotsnail на Фотокина
Автор: marrio31   
Дата:   21-09-14 23:10

Като гледам снимката на победителя..не мога да се сетя с какво не може да се снима[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: hotsnail на Фотокина
Автор: hotsnail   
Дата:   21-09-14 23:42

Предполагам, че леко напомня за Бресон снимката победител - светлината, композицията. Доста силна е за стрийт снимка. Има си стойност. Стрийта по принцип не е баш най-тежкото за оптиката май. Снимана е със Touit 2.8/12


http://blogs.zeiss.com/photo/en/wp-content/uploads/sites/4/2014/09/Jo%C3%A3o-Pereira_ZEISSphk14.jpg




Публикацията е редактирана (21-09-14 23:43)

Отговори на това съобщение
 Re: hotsnail на Фотокина
Автор: marrio31   
Дата:   21-09-14 23:51

Ами и аз това казвам,снимката е хубава,но няма значение с какво е правена.Тая снимка и с телефон може да се направи,може и с GoPro.просто фографа е хванал момента,изобщо не зависи от техниката.



Публикацията е редактирана (22-09-14 00:01)

Отговори на това съобщение
 Re: hotsnail на Фотокина
Автор: hotsnail   
Дата:   22-09-14 00:04

[smilie24] съгласен! ПРосто реших да я пусна цял размер и да споделя какво си мисля за нея и защо според мен е спечелила. За съжаление още ги няма всичките снимки в галерия.

Отговори на това съобщение
 Re: hotsnail на Фотокина
Автор: marrio31   
Дата:   22-09-14 00:08

Не искам да съм груб,но нали се сещаш,че почти същото важи и за твойта снимка:)

Отговори на това съобщение
 Re: hotsnail на Фотокина
Автор: hotsnail   
Дата:   22-09-14 00:15

Мойта не е нещо особено. Аз си я харесвам - момент се уцели готин горе долу. Не е нещо потресаващо. Както писах я пуснах преидмно за да видя новите loxia обективи преди началото на фотокина.

Аз се кефя на конкретния обектив и апарат. Със по-малък сензор или друг обектив няма как да се случи, чисто физически. Виж с по-големи формати е лесно да. Аз съм си техно онанист ако искаш и 135/1.8 го ползвам на макс отворена бленда със следящ фокус - това е ултра тъпо ако гониш сносно качество снимки с някаква цел различна от забава. При мен това е целта - да се кефя извън работа на нещо дето ми е забавно.

Например оня ден снимах един човек докато язди за спомен. Ми затворих на 2.5, даже май и на 3.5 затварях. Щото има вече лимит на времето и ако направя повечко грешки, накрая няма да има какво да му дам [smilie18] [smilie18] Дори не става дума за пари.

Говорих си с един спортен фотограф ми той човека си затваря на 6.3 и така снима и няма брак с 5д мк3 - ходи с един отбор и им снима мачовете. Сигурно може да вземе 135/2 или 85/1.2 и да го отвори на макс ама няма да изкара кадри после. Отделно ползва Каноския супер обектив 28-300 - ми това лови от близък план до фотографа, до другия край на полето пак с близък план.



Публикацията е редактирана (22-09-14 00:19)

Отговори на това съобщение
 Re: hotsnail на Фотокина
Автор: marrio31   
Дата:   22-09-14 00:20

Щом са те оценили е добре,може и някакъв бонус да хванеш,иначе за по-бързи сцени са канон,натам се насочи,за всичко друго -никон[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: hotsnail на Фотокина
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   22-09-14 00:22

Оффф, тъкмо се чудих, кога ще дойде някой ш..няк, да ти обясни кога да си смениш техниката с канон или никон.
И той не закъсня!![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: hotsnail на Фотокина
Автор: marrio31   
Дата:   22-09-14 00:23

хаха,нали.

Отговори на това съобщение
 Re: hotsnail на Фотокина
Автор: hotsnail   
Дата:   22-09-14 00:25

@marrio31 не е да не съм пробвал [smilie24] За сега намерих това дето търсих доста време.

Отговори на това съобщение
 Re: hotsnail на Фотокина
Автор: marrio31   
Дата:   22-09-14 00:25

Я ми кажи каква техника виждаш от последните снимки..та да даваме някакво направление,ми то няма техника.

Отговори на това съобщение
 Re: hotsnail на Фотокина
Автор: hotsnail   
Дата:   22-09-14 00:50

Търсих си компактен фул фрейм дето да не е много скъп. Сега има един дето е 2500 лева снима много добре по моя аршин. Дори със 35, 55 и 105мм обективи и резервни батерии, малък статив и таблет се събира в диагоналка. В тоя пълен състав тежи малко повечко ама е поносимо за разходки ако не е ужасно горещо.

Отделно за него правят две от най-хубавите 135-ци за 35мм. Пак след доста опити с 50 и 85мм установих, че моя обектив е 135мм. Никон просто нямат обектив дето да е смислен на тая дължина и не ми се спори защо 30 годишния им обектив не ми харесва. Не ми харесва толкоз.



Публикацията е редактирана (22-09-14 00:51)

Отговори на това съобщение
 Re: hotsnail на Фотокина
Автор: marrio31   
Дата:   22-09-14 00:52

Твоя воля,успех[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: hotsnail на Фотокина
Автор: fraction   
Дата:   22-09-14 07:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: hotsnail на Фотокина
Автор: Нели   
Дата:   22-09-14 12:59

Поздравления! [beer]
С пожелание за още [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: hotsnail на Фотокина
Автор: nikidinov   
Дата:   23-09-14 14:18

[beer] [shtrak] [shtrak] [smilie24]
Браво! :)

Отговори на това съобщение
 Re: hotsnail на Фотокина
Автор: nakata211   
Дата:   23-09-14 22:02

[cool] [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: hotsnail на Фотокина
Автор: old_firehand   
Дата:   23-09-14 22:24

то на тази дето е първото място ,не разбирам каква реклама е за Цайс обектив...твоята е по добра [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: hotsnail на Фотокина
Автор: hotsnail   
Дата:   23-09-14 23:08

[smilie18] [smilie18] [smilie24] Благодаря!

ПП Много много благодаря. Имах РД оня ден и стана много готино. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: hotsnail на Фотокина
Автор: ZED   
Дата:   24-09-14 10:04

Браво и честито! Честит РД :) Приятна ти е снимката, но ако трябва да бъда честен, тази на първо място по-ми харесва и явно си е баш за първо. Има много приятна графична композиция и добри разработки в тъмните и светлите области. Това я прави да не е съвсем стрийт и да е по-интересна.
Успех :)

Отговори на това съобщение
 Re: hotsnail на Фотокина
Автор: vagar   
Дата:   25-09-14 18:28

Браво!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »