Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Нов full frame от Nikon за Photokina
Автор: Pac   
Дата:   13-09-14 01:50

На официалния сайт на Никон вече има обявена цена от $2,549.95 за тялото на D750.
И според мен апаратът е супер добре балансиран, малко по-лек от D610, по-удобен грип, подвижен дисплей, по-добър фокус, повече серийни снимки... А като цена е съвсем малко повече (обявената на същото място цена за D610 e $2,199.95). Определено си заслужава 350-те долара отгоре новата машинка.
Беше обаче по-логично да се казва D620, най-малкото защото като ергономия много си приличат с D610.
Вярно, че са взели бая неща от D810, но то и D5200 примерно взема куп неща от D7000, но не са го кръстили D6500... Aма, маркетинг, около апарат с име D620 би се вдигнал много по-малко шум.



Публикацията е редактирана (13-09-14 02:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов full frame от Nikon за Photokina
Автор: hotsnail   
Дата:   13-09-14 02:05

wizarditaly написа:
> Ще купя един на жена ми като го
> пуснат с 18-55 китов[smilie18]

ако пуснат един 18-55 за фул фрейм и му боднат константна бленда 3.5 да речем, ще струва повече от тоя апарат [smilie18] [smilie18] За сега имат 14-24, 16-35, 17-35 и 18-35....нещо от 18 до къде 55 не са успели за сега....



Публикацията е редактирана (13-09-14 02:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов full frame от Nikon за Photokina
Автор: pmartinov   
Дата:   13-09-14 07:55

Nikon D750 - Trailer


2296$


Introducing the Nikon D750

Nikon D750: FX Power Unleashed

Behind the Scenes

Inspiration Unchained


Отговори на това съобщение
 Re: Нов full frame от Nikon за Photokina
Автор: vga   
Дата:   13-09-14 10:19

Не съм бил така развълнуван да пипна нова камера от последните анонси на Фуджи! За Никон пък не се бях вълнувал от години насам... много ми харесва! Нямам търпение за кръгче! [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов full frame от Nikon за Photokina
Автор: kartinkata   
Дата:   13-09-14 10:24

Изглежда много добре, бях се замислил над D610, но сега с това видео и въртящ дисплей е крачка напред. Някакви предположения кога ще го има по нашите магазини?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов full frame от Nikon за Photokina
Автор: vga   
Дата:   13-09-14 10:33

Знам ли, обикновено светкавично идват новите апарати...

Отговори на това съобщение
 Re: Нов full frame от Nikon за Photokina
Автор: kartinkata   
Дата:   13-09-14 10:40

Позвъних в един от големите магазини, след около два месеца ...

Отговори на това съобщение
 Re: Нов full frame от Nikon за Photokina
Автор: pmartinov   
Дата:   13-09-14 15:11

Първо се изпълняват предварителните заявки и след това идва ред на представителствата за определените страни.

Днес докато качвах линковете на другият край на света в един много български град мой приятел получи мейл в който NPS го уведомява,че ако изпрати заявка ще получи продуктите веднага след като се появят на пазара.

Хората искат да са наясно какви са нуждите от пазара.

Онова време когато апаратите първо се правеха,а след това им се търсеше пазар свърши отдавна...


Отговори на това съобщение
 Re: Нов full frame от Nikon за Photokina
Автор: muzicantini   
Дата:   13-09-14 15:16

А в България предварителни заявки правят ли се в тоя ред на мисли?

Отговори на това съобщение
 Re: Нов full frame от Nikon за Photokina
Автор: pmartinov   
Дата:   13-09-14 15:32

Най-вероятно днес в България предварителни заявки се правят чрез самите представители на Nikon,поне така беше когато излезе Д200 .Веднага след като го получиха хората ми се обадиха и го получих на другия ден.

Така,че по-нетърпеливите трябва да знаят,че всичко днес става след предварителна заявка.

Японците не се занимават със складове и подобни отживелици много отдавна.


Отговори на това съобщение
 Re: Нов full frame от Nikon за Photokina
Автор: muzicantini   
Дата:   15-09-14 17:46

Полуих писмо от Профайлд, че до една две седмици Д750 трябва да се появи по рафтовете във Синтезиса и Павилиона.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов full frame от Nikon за Photokina
Автор: sauron69   
Дата:   15-09-14 19:03

4199 лева във Фотосинтезиса [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов full frame от Nikon за Photokina
Автор: muzicantini   
Дата:   15-09-14 20:37

Тази цифра аз лично на сайта им не я виждам. Ама ако е така, ми звучи малко като Канонска ценова политика... цената в долари *2 грубо казано :D

Отговори на това съобщение
 Re: Нов full frame от Nikon за Photokina
Автор: sauron69   
Дата:   15-09-14 20:53

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/200303010027.html


П.С Изобщо не е като канонската политика, много е добра цената. В Германия например най-ниското което намерих за д750 е 2149 евро, което е мъъъничко по-високо от тукашната.[smilie7]



Публикацията е редактирана (15-09-14 20:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Нов full frame от Nikon за Photokina
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-09-14 20:56

Закъсняло 5д3...сега да видим дали Канон е пуснат закъснял д800.
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Луди на праят ей... за толкова години рзбрах едно. Тоя който сменя системи е най-големия профан. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов full frame от Nikon за Photokina
Автор: marrio31   
Дата:   15-09-14 21:01

Абсолютно,няма смисъл от смяна на системата и двете са сходни,само загуба на пари[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов full frame от Nikon за Photokina
Автор: marrio31   
Дата:   15-09-14 21:11

На мен ми хареса подхода на Steve McCurry в последния календар на Пирели,снима с никон,канон и хаселблад ,изобщо не се зачуди с кво да снима[smilie18] и като цяла снимките са му много добри и то за фотограф който снима репортаж,това като се замисля е за първи път в историята на календара на пирели[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов full frame от Nikon за Photokina
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-09-14 21:34

Викаш 1дх и 400 2.8 ii за екшън и бекъп д810 800 5.6 за статични кадри. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов full frame от Nikon за Photokina
Автор: sauron69   
Дата:   15-09-14 21:36

.сега да видим дали Канон е пуснат закъснял д800.

Може и да пуснат, ама със сигурност няма да е на такава цена, каквато никон пуснаха д750 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов full frame от Nikon за Photokina
Автор: marrio31   
Дата:   15-09-14 21:57

Човече кви са тия обективи..ти вярно беше птичар ама за масите тия обективи не са важни

Отговори на това съобщение
 Re: Нов full frame от Nikon за Photokina
Автор: sauron69   
Дата:   15-09-14 22:05

бекъп д810 800 5.6 за статични кадри

Слагаш д810 на ДХ режим и имаш 16МП кроп, и си го ползваш със 400/2.8 [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Нов full frame от Nikon за Photokina
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-09-14 22:12

Базикам се.

Хубава е камерата. На мен ми е малко странна.
1/4000
Няма аф бутон (много важен при спорт и уайлд)
6.5 к/сек при положение ,че д610 е 5.5 к/сек ,а д810 е там някъде пак.

Разбира се тук автофокуса тегли влака. Но аз лични бих предпочел старото д800/Е пред това на 100%.

Никон чарджват излишни комбинации и напрежение за мен и се опитват да генерират някаква печалба с наличните си технологии.

Гарантирам ,че 7д2 ще се продава много повече от д750.

Ако мога да се изкажа критично това е грешно позициониран продукт както никон ДФ. Да може би някой бивсши собственици на д700 ще му се качат на врата. Но ....който вече не си е купил д610,д800,д800Е или ДФ....

Не ми се вързва концепцията на Никон. Още едно all-round тяло сред 2-3 all-round тела....too much ми е нещо.

Канон вместо една добре продавана камера продават 3. А Никон се само изяждат със д5300,д7100 и д610,д750,д810. Тоест продават от всички по-малко вместо от всички по-много.

Моя вердикт е това.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов full frame от Nikon за Photokina
Автор: muzicantini   
Дата:   15-09-14 22:50

По принцип си прав. Обаче новото тяло за събитийна фотография, както и за портрети, където не се изисква безумна резолюция и особено много за сватби добре ще дойде - 24 мегапиксеа са предостатъчни за каквото и да било, 36 са излишно много за повечето неща. Автофокусът ако наистина е толкова добър и се оправя във всякаква ситуация с всеки обектив, ще е супер. 7д-то е доста доста по-нишово, не мисля, че ще се продава повече - ще се продава повече сред птичарите и "спортистите", ама почти никой ентусиаст няма да скочи на кропка за над 3 бона, като има 6д за тия, даже по-малко пари, за събития, фотосесии и тн, фулфрейм ще се предпочете. Остават точно запалени wildlife-ри и спортни фотографи, които не могат да си позволят 1дх или имат нужда от по-големия обхват на наличните си обективи. Така го виждам аз от гледна точка на България, за щатско, за 1800 долара много хора ще лапнат по автофокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов full frame от Nikon за Photokina
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-09-14 23:01

Портрет и пейзаж се снима с д610 също толкова успешно. Студио също.

Не познавам сватбен никонаджия без д800.... пр си мисля...

Отговори на това съобщение
 Re: Нов full frame от Nikon за Photokina
Автор: muzicantini   
Дата:   15-09-14 23:35

Ами пак зависи то от сватбен до сватбен има разлика - някои предпочиат високата резолюция за фотосесия, кроп и тн, за мен лично 36 мегапиксела, особено що се отнася до некомпресирния им RAW дето е 70 МВ е прекалено много, големи карти се искат, после харддиск, компютър и накрая реално 36-те мегапиксела почти не се оползотворяват. Ама д800 си е супер камера де, новият просто се вмъква в много добра ниша между 610 и 800, лично аз съм доволен, а АФ бутонът все пак не разбирам какъв е проблемът - ако не се ползва заключване на експозицията (което като цяло рядко се ползва) задния бутон си става АФ.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »