Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Забавни реплики от фотографи
Автор: erdno   
Дата:   07-09-14 14:38

Може би ще бъде забавно тук да опишем ситуации с други фотографи, които са били забавни или изнервящи. На мен примерно ми идва на първо време следната.. веднъж снимах на улицата едни интересни хора за един материал. Изведнъж се появи един човек и ми каза, че видял че снимам и той бил фотограф и дошъл да види. Попита ме с какво снимам и аз му казах с Никон, а той отвърна "те не правеха ли само любителски апарати".
Случвало ми се е мой познат да ме попита следното:
- Моята приятелка си купи страхотен професионален апарат от Технополис, беше на промоция за 1000лв. вече два месеца ходи и снима навсякъде с него и много се е запалила. Понеже знам, че ти си фотограф исках да те питам как става да я вземат да снима за Нешънъл Джеографик, тя много се кефи на списанието и иска да работи за него.

Веднъж бях да снимам в провинцията, не помня кой точно град и чаках на една улица нещо си. Дойде един човек при мен и ми каза, че и той бил фотограф и бил член на местния фотоклуб и член на Фотофорум. Исках да му кажа "здравей", но той преди да съм го поздравил забеляза, 70-200 2.8 никонски обектив и веднага започна. Значи този обектив е много скъп, какво като е на 2.8 то всички снимат от 5.6 нагоре. Този на 4 е доста по-евтин пък същата работа. А пък сега нали и сигма пуснаха, защо пък трябва да е точно на Никон. Дръпна ми реч от около 4мин, а аз все още се опитвах да му кажа "здравей", дори не успях да обеля и дума.

Бях на работа в чужбина и там се засякох с един американски фотограф над 50 годишна възраст. Тогава точно беше излязъл Никон Д3 и той беше с два такива и обективи само от най-горния клас. Аз бях на около 24г може би. Видя, че съм фотограф и ме покани на негова лекция, която ще изнася. Естествено отидох и след обясненията за златно сечение и другите стандартни неща за една фотографска лекция за начинаещи, той отдели специално внимание, че човек задължително трябва да се снима само със светкавица. И да сложи си светкавицата на фотоапарата насочи я право напред и обясни, че независимо дали човек е на закрито или открито, трябва да се снима само със светкавица, защото иначе слънцето можело да хвърля сянка по лицето. Разгледах след това книгите, които е издал този фотограф и да всичките снимки с хора, хората седяха като ваденки по страницата и всичко беше плоско :) .

Случвало ми се е да ме заговори господин доста добре изглеждащ и излъчващ уважение на над 50 годишна възраст. Разговорът беше следният:
- Ти си фотограф нали?
- Да и вие ли сте фотограф?
- Е, аз съм художник-фотограф.

Не са малко и случаите, когато ме заговаря някой на улицата и той че бил фотограф, но снимал само на филм. Немога да разбера, защо има толкова много хора, които първото нещо, което ти казват е че снимат само на филм. Дори да се загледаш в някоя снимка на поредната ултра, гига, арт, модерн, сити, минималистична изложба, която е откровено тъпа, някой ще ти обясни, че е снимана на филм със апарат за 50лв и е страхотна серия.

Случките са много, като се сетя за още някоя ще добавям. Споделете и вие подобни случки.

Отговори на това съобщение
 Re: Забавни реплики от фотографи
Автор: Marillion   
Дата:   07-09-14 15:06

Скоро чух една забавна реплика от фотограф, който след като видя техниката ми на едно събитие, ни в клин, ни в ръкав, каза:
"Не зная защо си избрал тази марка, но знаеш ли матриците на огледално-рефлексните апарати на Сони са най-добри и най-безшумни."

Репликата му автоматично ми напомни за една голяма фотографска сбирка, на която на всяка маса имаше по един такъв забавен фотограф, който ей-така между другото, разказваше сладкодумно за я за матриците, я за превъзходствата (най-вече визьора) на огледално-рефлексните апарати на Сони.

Усмихнах се любезно, обърнах се и си тръгнах.

След това се позамислих... Смях се.








Доста....



[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Забавни реплики от фотографи
Автор: fafcho   
Дата:   07-09-14 16:21

Ведъж един "велик" сватбен фотограф ми каза: "Ааа не снимам в РОУ, че са по много памет" Веднага му казах "Ок аз тръгвам желая ти лека работa" :)

Отговори на това съобщение
 Re: Забавни реплики от фотографи
Автор: erdno   
Дата:   07-09-14 17:52

Сетих се, като заговори за RAW-a. Снимкам си аз на един купон, разни снимчици за спомен с приятели, но естествено сред всички хора на купона се оказва и някой мега професионален спец фотограф, който като видя, че не снимам на RAW на купона му паднах доста ниско в очите. Той снимал всичко на RAW и неможеше да повярва как така снимам не на RAW и после при обработката как съм щял да ги обработя. След това внимателно анализира за грешки при снимките, но вече нямаше как да общуваме, защото не съм в неговата категория.

Отговори на това съобщение
 Re: Забавни реплики от фотографи
Автор: erdno   
Дата:   07-09-14 18:07

Още една случка... Един мой познат от учническите години, който обича доста да употребява зелени упойващи треви, ми се обажда един ден и ме пита.
- Брат, понеже знам, че си фотограф имаш ли некво типче, което да ми продаде някакви обективи тънко.
- Аз му обясних, че техниката, която ползвам се купува от представителството на марката и непознавам дилърчета на обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Забавни реплики от фотографи
Автор: kvakioh   
Дата:   07-09-14 18:27

" Затворът на Никоните шуми много интересно. На моите Канони е като "пиу", на Никоние е "пляк"...

Отговори на това съобщение
 Re: Забавни реплики от фотографи
Автор: Gecata   
Дата:   07-09-14 19:12

"-Тази, която ти е казала, че размерът на матрицата няма значение, просто не е искала да те обиди" [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Забавни реплики от фотографи
Автор: comorex   
Дата:   07-09-14 21:07

[smilie5] Мен наскоро един професионален фотограф ме разби, като ме попита защо още снимам с Канон, след като Никон били в пъти по-добри. Каноните снимали само на 72 dpi, докато Никон правел кадри с впечатляващите 300 dpi. [smilie5] В това го бил убедил друг професионален фотограф. [smilie5]
След като не показах признаци, че съм се трогнал, човекът ме довърши с въпроса: "А ти като избираш обективи, гледаш ли "моарето", което правят? Щото аз го гледам." И с това направо ме утрепа! [smilie5]



Публикацията е редактирана (07-09-14 21:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Забавни реплики от фотографи
Автор: didesignbg   
Дата:   07-09-14 21:22

Януари. Снимах котката си със сапунера. Ужасно.Ще се наложи да си купя DSLR.Посъветваха ме за Никон Д300.Сега ще видят.
Февруари.Разбрах, че китовата оптика абсолютно не ме устройва. Никаква звънтяща рязкост, нито размиване, пък и бокето - някакво нервно. Снимах котката, мустаците са неясни, съвсем мазно по краищата.
Март. Купих Никон 17-55/2.8.Остър като бръснач. Снимах котката, вижда се всяко косъмче от мустаците. Сега ще видят.
Април. С кропка снимат глупаците. Купих си Никон Д700 - сега снимам котката на тъмно при ИСО 25600. Наложи се да сменя 17-55 с 24-70.
Април. Диапазонът на фокусни разстояния не ми е достатъчен. Котката се крие върху гардероба. Купих си 14-24 и 70-200 на 2.8. Сега снимам котки по съседните покриви.
Юни. Разбрах, защо истинските фотографи снимат с праймове. Купих си 85/1.4 Снимах котката - мустаците са на фокус, останалото приятно размито. Сега ще видят.
Юли. Прочетох на форума, че съвременната оптика няма художествен рисунък. Купих стари ръчнофокусни 50/1.2 и 85/2.0 Опитах се да хвана котката на фокус, но не се дава мръсницата.
Август. На фотофорума оплюха моята котка. Хоризонтът бил крив. Купих си карбонов статив Манфрото с либела. Сега ще видят.
Септември. Каквото и да си приказваме, няма истiнска пластика в цифровите фотографии. Купих си професионалн лентов Никон Ф6. Любувам се на благородното лентово зърно. Само дето ме дразни котешкатa козина и скановете.
Октомври. Във фотолабораторията затриха лентата с новите фтографии на котката ми. Купих си увеличител Durst, котката се научи да живее при червената светлина на Аладиновия фенер.
Ноември. Мъдростта идва с опита. Продадох всичките Никонски боклуци на някакъв новак, заедно със специален шкаф за съхранение на оптиката. Купих си Лайка М7. Ето това е истински рисунък. Само котката се опитва да излезе непрекъснато от кадър, опитвам се да се науча да отчитам паралакса.
Декември. Разбрах какъв глупак съм бил. Продадох Лайката, купих си Хаселблад ( отначало мислех да взема Броника, но си казах - стига толкова компромиси)За да купя цифров задник, се опитах да продам няколко снимки на котката, но на фотостока не ги харесаха. Наложи се да си продам колата. За цифров задник не ми стигнаха парите, но пък сега си имам студийно осветление.
Януари. Хасито е тежко - падна върху котката, сега тя пълзи по бавно на три лапи, по-удобно е да я снимам. Пък и снимките се получават по-драматични.
Февруари. Най-накрая! Получи се. Хасито си лежи в шкафа, а котката я снимам с Холга-пинхол. Получих прекрасни отзиви на anti_photo, но кой знае защо всички смятат, че това е автопортрет.
Март. Ура! Само съжалявам за котката.Донесох днес в къщи карданна камера 4х5", показах я на котката, я тя измяука жално, допълзя до перваза и се хвърли от 16-тия етаж.Слязох долу и за спомен заснех кървавите парцали с мобилен телефон. За експеримент публикувах снимката на фотосайта, а тя стана снимка на деня! Сега разбирам, че ако бях заснел котката от 16-тия етаж през клоните с телеобектив, щеше да е много по-яко.Пак ще трябва да се купи DSLR Nikon. И чифт котки.

Отговори на това съобщение
 Re: Забавни реплики от фотографи
Автор: Ирник   
Дата:   07-09-14 21:34

Забавни ситуации много.

Най-често ме питат за кой вестник снимаш или от коя телевизия си.Може би защото фотоапаратът ми е доста обемист.

На протести и демонстрации питат за коя партия снимаш и като им кажеш, че не е за партия гледат с недоверие и смятат, че криеш.

По селата и малките градчета дежурният въпрос е "Ти момче кого търсиш". И като се опиташ да обясниш, че не търсиш никого повтарят въпроса до втръсване и смятат, че не искаш да кажеш.

Идва в къщи приятел на баща ми и иска да му покажа снимки. Пита, тези хора на снимките кои са. Отговарям - не ги познавам. "Е тогава защо си ги снимал".

Други пък искат да ги снимам и питат колко пари ще искам и кога ще направя снимките. Обяснявам, че ще станат след 2 - 3 месеца. Поглеждат ме с пренебрежение и си заминават.

Снимам насекоми в планината близо да село. Появява се досадник и пита защо ги снимам. Не успявам да обясня разбираемо за него и той си съчинява хипотеза. "Значи от тези снимки някой ще направи някакви изводи. Сега ще ми кажеш какви изводи ще направят". Казвам - като прегледат снимките, тогава ще направят изводите. "Не, сега ще ми кажеш" и започва да заплашва.



Публикацията е редактирана (07-09-14 21:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Забавни реплики от фотографи
Автор: nqkojsitam   
Дата:   07-09-14 21:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Забавни реплики от фотографи
Автор: Hman   
Дата:   08-09-14 00:25

Събота, снимам си на детската площадка щерката и рожденничката на която сме на партито. Идва една професионална фотографка и вика може ли да го погледна и аз снимам със същия. Подавам и го и докато кажа не, тя ми направила една централна точка махнала ми следящия фокус и ми обясни че единственото исо на което се снима е 100 . След това казва 24-85 не е подходящ трябва да си купиш твърд обектив. Аз и казвам имам в чантата 50мм и 85 мм само че прелитащите като лястовички деца ми е по лесно да снимам с тоя. И тя ме затапва твърд 2,8 трябва да вземеш. Аз и казвам имаш предвид светло силен на 2,8 а тя пак,не твърд е това. И тъкмо да извадя от чантата 70- 300 да го разпъна и да я лепна в челото и тя се обърна и си седна със самочувствието че му е показала на посредствения щракач кой е профито на партито.

Отговори на това съобщение
 Re: Забавни реплики от фотографи
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-09-14 02:42

В морската една ми обясняваше,че не трябвало да снимам детето "много отвисоко",че главата му щяла да излезе голяма (бях точно тогава с никкор 105/2.5).Казах й,че детето си е мое,и ако искам ще му я направя да излезе и квадратна.Тя, разбира се, се врътна.

Отговори на това съобщение
 Re: Забавни реплики от фотографи
Автор: localhost   
Дата:   08-09-14 02:47

Хехе,

един ме попита: "това последната камера на Canon ли е?". И докато отговоря той веднага продължи: "ами защо няма светкавица? нямаше ли модел със светкавица да си вземеш?"
Айде обяснявай 1-ва серия на Canon защо нямат светкавици [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Забавни реплики от фотографи
Автор: mihalo   
Дата:   08-09-14 03:22

@didesignbg - Човече!!! Съсипа ме от смях!
Само се надявам поне 50% от покупките ти да са художествена измислица :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Забавни реплики от фотографи
Автор: jumper   
Дата:   08-09-14 09:22

Гениално! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Забавни реплики от фотографи
Автор: tonyboy79   
Дата:   08-09-14 09:25

Снимаме една мома с моя колега и той я наглася как да застане като и казва:
- Мръдни си крака!
- Кой крак??? пита тя
- Предния ляв... :D

Снимам един приятел с ФФ и 135мм обектив. Показвам му снимката и той вика: "Много се харесвам. Не мога обаче да разбера що давате толкова пари за тези апарати и обективи като отзад нищо не се вижда т.е. размазано е?"

Най-любимият въпрос и много често срещан, на който винаги ме напушва на смях е когато някоя мома иска да я снимам и ми пише във Фейсбук: "Ти фотограф ли си?" Предвид стотиците снимки от бекстейдж дето съм с фотоапарата. :D

Срещам се с един клас за да се разберем за цена за снимки на бала. Говорим си говорим си и едно от момичетата явно решило да се направи на по-разбиращо ме пита: "Абе ти с какъв фотоапарат ще ни снимаш?" Много ме напуши на смях, но се сдържах и запазих сериозното си изражение. Бръкнах в джоба си. Извадих си GSM-а и го сложих на масата с думите: "С това ще снимам" при което [smilie10]

Пиша на една мома за снимки по бельо каквито сме правили и преди. Отказва ми като ми казва, че вече има приятел и вече не се снима така. Подхилвам се и си мисля: "Ахамм яснооо предните снимки са си свършили работата".

... и още такива доста [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Забавни реплики от фотографи
Автор: bairi100   
Дата:   08-09-14 09:53

Сещам се една много забавна с фотограф,дет в техникума ни снима за бала и о
скъпи офертата преди получаването на албумите и аз му казах да си го завре моя в г... ,въпреки че размисли да ми даде моя без оскъпяването.Та случката е следната.Като дойде да си рекламира уменията с проспекти пред курса,всички се надупили край катедрата да разглеждат,а тогава модата беше да се "уважаваме" с с един пръст отзад изтеглен бавно отдолу-нагоре.Та в злополучния за него ден обул същия модел дънки,като един от нашите и имаше същия костелив задник,като него.и...издънката на випуска ,влизайки от вратата,директно му вдигна краката във въздуха[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Забавни реплики от фотографи
Автор: vili_anastasova   
Дата:   08-09-14 10:09

От фотографи нямам, но към фотографи -бол... Много "обичам", когато снимам по града - Смолян, минувачи да ме питат "Извинете, какво снимате?" И не защото снимам хора или други "забранени" обекти, а просто от любопитство...
Последния път се изкефих зимата, снимах едни замръзнали тревички, и една жена ме пита" Извинете, какво снимате, като няма нищо тука" Така се издразних и от предишни подобни питания, че с малко по-силен глас и викнах на жената "А вас какво ви интересува, просто си снимам, на Вас какво ви е"
Не обичам да се конфронтирам така, но тази жена много ме подразни[smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Забавни реплики от фотографи
Автор: allyx   
Дата:   08-09-14 11:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Забавни реплики от фотографи
Автор: batsali   
Дата:   08-09-14 15:23

На Камен дел съм и снимам града с една посредствена Hoya 400mm на М42 с опънат сенник. Псувам се наум, щото си забравих статива и зад мене чувам "Ето, виждаш ли какъв голям е обектива? Тва си е професионален апарат... С тоя твоя нищо няма да направиш" [smilie5]



Публикацията е редактирана (08-09-14 15:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Забавни реплики от фотографи
Автор: The_Enjoy   
Дата:   08-09-14 16:07

Сватба в църква. Попа се обръща към младоженците:
- А сега, хванете се за средните ръце....[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Забавни реплики от фотографи
Автор: satansho   
Дата:   08-09-14 16:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Забавни реплики от фотографи
Автор: marves   
Дата:   08-09-14 16:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Забавни реплики от фотографи
Автор: MikeDimit   
Дата:   08-09-14 19:03

В нощта на изборите пред НДК се бе събрала тълпа, между тях "националисти" и откровени лумпени. Та един дедо идва с налудничав поглед и пита за кой вестник снимам. Каквото и да му кажех щеше да пищи. Изцепих се , че снимам за Гети. Замръзна за секунда две и попита - "Какви са тези? И тези ли са евреи?" . Малко ми остана да се изцепя по моему, ама едно " Беш ли ги?" свърши работа. Отпраши да се дърли с друг.
Друг път като ме заприказват, когато снимам с ФЕД-а, ме питат защо не снимам с цифров. " Нямам пари за цифров" буди много приказки на тема скъпотия [smile] .Друг дежурен въпрос: "Откъде намираш ленти?; Ами търся по улиците.." [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »