Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Re: Църквите, публично място ли са
Автор: localhost   
Дата:   19-08-14 16:11

Добре де, като ви искат пари по църквите вие касови бележки искате ли ?

Отговори на това съобщение
 Re: Църквите, публично място ли са
Автор: DeDomus   
Дата:   19-08-14 17:16

Има и свестни попове , но са по-малко за съжаление.

Важи и за останалите професии...

Отговори на това съобщение
 Re: Църквите, публично място ли са
Автор: MikeDimit   
Дата:   19-08-14 17:32

"Искай и ще ти се даде"

Защо подхождате към проблема толкова тесногръдо? Свят широк, хора разни. Днес отчето или бабето ке те погне, утре ке ти покаже къде да сложиш свещичката за здраве. Може и да е наш патент в общуването, но определено човек се научава, че нищо не му е дадено по презумция, малко усилия, постоянство се иска. Поне се опитвайте да общувате, ей така заради разнообразието.

Отговори на това съобщение
 Re: Църквите, публично място ли са
Автор: Bumerang   
Дата:   19-08-14 18:06

Ама вие още ли вярвате ,че църквите са Божии храмове.Не те са силно търговски храмове[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Църквите, публично място ли са
Автор: GZS   
Дата:   19-08-14 18:13

Залезът на боговете

Отговори на това съобщение
 Re: Църквите, публично място ли са
Автор: Alsand   
Дата:   19-08-14 19:13

GZS, Ницше е завършил живота си в лудница. Голям извор на доказателствен материал.

Отговори на това съобщение
 Re: Църквите, публично място ли са
Автор: petial   
Дата:   19-08-14 22:11

Искате да е топло и светло в храма, а купувате свещи от някъде си. Как да стане това като продажбата на свещи е основното перо за издръжка на църквата! Егати икономията правите, тъкмо да съберете за таксата за снимане!
Въпросът наистина не е унифициран , но така е и в музеите - в едни може в други не може да се снима!

Отговори на това съобщение
 Re: Църквите, публично място ли са
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   19-08-14 23:20

"Ти да не си сексуален маниак?????[smilie18]"

Не знам,дали съм или не съм.Със сигурност,обаче не съм кьорав!
За мен лично,религиите са нещо много комично.Нещо като Снежанка или седемте джуджета.Или Дядо Коледа.Като оня виц: "Пич,на колко си години?" "На 40" "И още вярваш в Дядо Коледа??". Който не го знае вица,да си го намери в жужъл. ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Църквите, публично място ли са
Автор: Alsand   
Дата:   20-08-14 09:24

fast_eyebrow, много по-вероятно е Снежанка да е съществувала, отколкото всяка седмица да печелиш шестица от ТОТО 2 с единичен фиш - нещото в, което ти вярваш. Всъщност греша, вие атеистите вярвате в нещо, далече по-невероятно да се случи от математическа гледна точка. А от логическа - пълен абсурд. Абсолютно противоречие с всички физични закони. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Църквите, публично място ли са
Автор: Alsand   
Дата:   20-08-14 09:29

petial,
Неспособността за откриване на причинно-следствената връзка е много разпространен проблем. Например в казармата, повечето войници много се дразнеха и се ядосваха от това, че ни караха да почистваме плаца пред нашето поделение, но още същия ден хвърляха изпушените си фасове, вместо в кошчетата, на същия този плац, който след това трябваше да чистят. Така и не стоплиха, че колкото повече боклук правят, толкова повече ще трябва да го чистят със собствените си ръце.

Отговори на това съобщение
 Re: Църквите, публично място ли са
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   20-08-14 10:13

Съжалявам,но не разбрах примера ти,защото нямам голям опит с хазарта. Никой не може да ме убеди,че има някой чичко на небето,който оставя да умират деца в страшни болки.Пример,просто.Религията не само,че не е помогнала за развитието на човечеството,ами напротив.Ако не се лъжа едва преди няколко години Ватиканът призна,че Земята май наистина не е плоска!![smilie18]
Между другото, Снежанка досега не съм я виждал,но истински тото милионер-да.
:)

Отговори на това съобщение
 Re: Църквите, публично място ли са
Автор: Alsand   
Дата:   20-08-14 10:53

Не е нужно да имаш опит с хазарата. Обяснявам ти, че вярваш в нещо, за което вероятността да се случи и доста по-малка от вероятността да печелиш всеки тираш от ТОТО 2.

Този "чичко на небето", съгласно вярата на християните ти е дал свободна воля и по тази причина, ти сам отговаряш за постъпките си. Не може някой друг да отговаря вместо теб, включително и за проблеми и страдания, причинени на другите от теб.
Относно това, дали религията е помогнала или не на човечеството - един много простичък факт. НЕ СЪЩЕСТВУВА цивилизация, която да не е имала религия. Религията е била в основата на всяка една цивилизация. Това, че днес хората са "модерни" и "просветени", не значи, че не са стъпили на фундамента на християнската цивилизация. В същото време, днешният човек е прост, задръстен, неинформиран (напук на огромния информационен поток), превърнал се в абсолютен консуматор, чият цел е единствено да си достави удоволствие по какъвто и да е начин. Аз лично не бих нарекъл подобно примитивно състояние на духа - "Прогрес".

Относно това, което е признал Ватикана - нито съм католик, нито ме интересува, какво са казали. А най-вероятно и ти не си разбрал добре, какво точно са казали, защото журналята определено не са най-грамотните и способни да предават информация в неизкривен вид.
Само искам да те информирам, че за християните - "Земя" се нарича - целият ФИЗИЧЕСКИ СВЯТ. Или с други думи - цялата Вселена. Само не ми казва, че Вселената е кръгла и се върти около Слънцето.
"Небето" за християните е т.нар. духовен свят. т.е. всичко нематериално, което няма физически измерения. От там цялата ти представа за белобад дядо, реещ се в облаците е как да кажа...доста детинска. Спирам тук, защото доста ти се събра за осмисляне.

Отговори на това съобщение
 Re: Църквите, публично място ли са
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   20-08-14 11:13

Съжалявам,но нищо в твоя пост не ми дава материал за осмисляне.В тезата ти не виждам мястото на църквата,каноните й,библията,иконите,поповете и инквизицията.Мисля си,че ти повече подходи като философ,отколкото като вярващ християнин.Аз не съм убеден,че точно религиите са в основата на разцвета на цивилизациите.По-скоро някои цивилизации печелят от противопоставянето на "конкуретни" религии, по-късно преминали във войни,които продължават и до днес.Защото в крайна сметка,целта на всяка религия е на набере колкото се може повече последователи и домогването до техните ресурси.В крайна сметка си говорим за домогване до власт и пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Църквите, публично място ли са
Автор: Alsand   
Дата:   20-08-14 11:30

Понапъни се малко. Доста неща за осмисляне има. Да не свеждаме християнството до битов магически ритуал, защото то все пак е философски възглед и обяснение на Живота, Времето и Пространството въобще. Всички неща, които изброяваш са следствие от това и не излизат от този контекст. Инквизицията си е чисто човешко творение на Западния свят.

Отговори на това съобщение
 Re: Църквите, публично място ли са
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   20-08-14 11:49

Никой не го е свеждал,то само се е свело.Разбирам,какво искаш да ми кажеш,и то без да се налага да се "понапъвам".Но ти се измъкваш като всеки богослов-по философски,и баба ти,която не знае защо точно се ходи на църква в неделя,или защо се меси козунак по Великден,няма да те разбере. А християнстово се е свело само, за да може да държи хората в овчеумие. Какво,ако не съм кръстен в църква,ще отида в ада ли? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Църквите, публично място ли са
Автор: Alsand   
Дата:   20-08-14 11:57

fast_eyebrow, Хайде не говори за баба ми, без да я познаваш и без да знаеш, какво би разбрала и, какво не би разбрала. Тя беше образована жена - скулптор, който преди Художествената академия е завършил Класическата гимназия в София....и все някаква абстрактна мисъл е имала в главата си.
Недей да подценяваш и неуките хора на село, че може да се окаже, че си по-неразбиращ и невеж от някои от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Църквите, публично място ли са
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   20-08-14 12:39

Кво стана сега,до квалификациите ли опряхме?[smile]
Аргументите явно приключиха и мога да напусна дискусията,която и без това не ми е по сърце!!

Отговори на това съобщение
 Re: Църквите, публично място ли са
Автор: imartin   
Дата:   20-08-14 13:26

Alsand, [smilie24] [smilie24] [smilie24]
fast_eyebrow, ти също си вярващ - в това, че няма Бог. И твоята вяра също има своите канони: "белобрад чичко", "случайно самозараждане", "експлоатация на вярващите" и пр. Атеизмът е вяра. Впрочем, не по-малко абсурдна от древногръцките митове.

Отговори на това съобщение
 Re: Църквите, публично място ли са
Автор: Alsand   
Дата:   20-08-14 13:53

imartin, [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Аааа, ще ме прощаваш, но в древногръцките легенди и митове има повече достоверност, отколкото в Дарвиновите легенди и митове. Неговите заблуди поне е ясно, че са основани на това, че по това време, никой още не е бил чувал за ДНК и строежа на клетките. Но да се върнем на древногръцката митология - като изключим, езическият й характер, в нея става дума и за реални исторически събития, като обсадата на Илион (Троя). А също така, гърците са вярвали, че към онзи момент - и добрите и лошите хора, са отивали на едно и също място след смъртта си - в Царството на Хадес.

А за атеизмът си напълно прав - няма по-безпочвена и наивна вяра, неоснована на абсолютно нито един научен факт.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Църквите, публично място ли са
Автор: Don_Diego   
Дата:   20-08-14 14:09

А за атеизмът си напълно прав - няма по-безпочвена и наивна вяра, неоснована на абсолютно нито един научен факт.
* * *

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Къде го научния факт за съществуването на Бог? Някой учен от Ватикана го е доказал с теорема и химически опити?
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Църквите, публично място ли са
Автор: Alsand   
Дата:   20-08-14 14:41

Don_Diego,

Престанете да ме занимавате с Ватикана. Нямам нищо общо с папата.

А сега по същество - след като Дарвинизмът претендира за научност е редно да бъдат представени научни доказателства в подкрепа на тази теория. Научните доказателства, за да бъдат признати за такива, трябва да бъдат експериментално потвърдени в повече от една независима лаборатория.

Относно Християнството - там въобще не се занимават с физическия свят, физическите закони и формата на планетите и т.н. И въпреки това ежегодно се случва едно чудо, което никой физик или химик не може да обясни по научен път. Става дума за Благодатния огън в Йерусалим.



Публикацията е редактирана (20-08-14 14:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Църквите, публично място ли са
Автор: Don_Diego   
Дата:   20-08-14 15:03

Оу... ма този номер го може Динамо... и Крис Ейнджъл... и Дейвид Блейн и... всеки по кадърен илюзонист може да ти спретне номер, който вярващите ще схванат като чудо. Благодатния огън в Йерусалим е чудо и ти си обясняваш съществуването си с него?
[smilie5]

Апропо, ти смяташ, че твоята религия... по точно, разклонение на християнството е най правдиво, вярно и прочие... м? Нещо католиците не ти харесват как проповядват християнството... а баптистите? А мормоните? А евангелистите? А методистите, а адвентистите?

И ся, кой по прав за светОТ? Вие, юдеите, мюсюлманите, будистите, зороастрийците? В Перун ли да вярваме или в Маниту?

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Църквите, публично място ли са
Автор: Alsand   
Дата:   20-08-14 15:08

Хайде да сложим на масата по 1000 лева и да се обзаложим. Намираш фокусник, който да ти запали огън, който да може да гори и да се палят свещи от него, а ти ще си завреш главата вътре за 15 секунди. Ако нищо ти няма и мямаш никакви изгаряния, получаваш 1000 лв. Навит ли си? Че ми е писнало да споря със Сульо и Пульо.

п/п

Православието НЕ Е "разклонение" на Християнството. Елементарната историческа култура изисква такова познание.

Отговори на това съобщение
 Re: Църквите, публично място ли са
Автор: Don_Diego   
Дата:   20-08-14 15:14

Почвам да пиша на Блейн или Копърфийлд. Визуално могат и по страшен номер да ти спретнат. Пък като го направят, ти ще повярваш в тях и ставаш от сектата на фокусниците? Навит? Само че за 1000 лв едва ли ще се навият. Изкарват милиони... вярно, не могат да се конкурират със световните религии по доходи, но все пак, много късно са се сетили за триковете които могат да те направят божество в очите на хората, които не могат да си обяснят същите тези трикове.
[smilie5]

п.п. дали ще го наречеш разклонение, направление, клон, деноминация или конфесии, все тая... идеята е една и съща, а ти не отговаряш по същество. което е характерно за вярващите в божества.
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Църквите, публично място ли са
Автор: Alsand   
Дата:   20-08-14 15:16

Не ти говоря за визуални ефекти. Онова нещо се случва всяка година по едно и също време и на едно и също място. Всеки може да го види и пипне с ръка. Явно не ти стиска да се обзаложиш де.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »