Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: iasen2   
Дата:   26-07-14 14:12

при 35PHOTO.RU нали знаете как е - трябва другите да те одобрят , за да влезеш там . Мене още не са ме одобрили и не се и надявам скоро да ме одобрят , като гледам там нивото какво е :)
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: ctpahho   
Дата:   26-07-14 14:14

Брей, тая домакиня на последната снимка, май е объркала къщата [smilie18]
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: nakata211   
Дата:   26-07-14 16:19

mihalo, много добре си го написал [smilie24],надявам се,че Б-та ще бъдат по-често оценящи и най-вече критични... при евентуално представяне !

 Re: да върнем "Представяне"
Автор: geokar   
Дата:   26-07-14 16:24

Няма да ги казвам всичките тези работи, дето съм ги казвал под всичките тези подобни теми, че ми е омръзнало. Админите обещават да направят промени, вервам им! [smilie24]
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: AndreyIst   
Дата:   26-07-14 17:02

oswald, момичето е хубаво бе ... [cool]
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: ctpahho   
Дата:   26-07-14 17:18

Хубаво я, чорапи, жартиери, прозиращ сЮтЮен.
Идеята И концепцията на кадъра са ясни, дори не му остава на зрителя да се чуди какво ще се случи скоро.
Забележи и удивителната подредба на детайлите наоколо - чантата на вратата, небрежното и все пак точно на място поставено кошче за отпадъци.
При оценката на творбата не трябва да изпуска и един силно съществен момент който се излъчва от нея, а именно "КЪДЕ Е МЯСТОТО НА ЖЕНАТА" [smilie18]
При малко повече мислене лесно се стига и до фундаменталното "Курва в леглото, домакиня в кухнята и дама в обществото"

Към светлината, кадрирането има забележки, ама...

[smilie18]
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: MarinY   
Дата:   26-07-14 17:25

За съжаление, ФФ е прецизно огледало на обществото и нито Админи, нито Б-та могат да го променят.
Лош вкус, липсващо възпитание, ниско образование, комбинирано със свръх самочувствие, напомпано от тотално невярната ни представа за лична свобода и демокрация, водят до това, което сме сега, като общество.

Няколко, непрекъснато повтарящи се, извадки от постовете:
"... Нямаме време за ... Обучение ..."
"... Много е скъпо ..."
"... Админите да направят нещо ..."
"... Б-тата да станат по-отговорни ..."

Ами, сменете си хобито!
За да станем членове на ФФ, трябва, преди качване на първата ни снимка, всеки да е достигнал някакво ниво на знание, лична преценка, и лична отговорност за качеството на кадъра, който пуска.
Не ме разбирайте погрешно. Не е необходимо кадърът да е шедьовър. Има няколко неща, на които трябва, сами да си отговорим, преди натискане на бутона за качване.
- ще бъде ли интересна и на съседа ... Като място, случка, обект
- има ли "игра на светлината"?
- добре ли е кадрирана? (Композиция)
- чисто технически, издържан ли кадърът?
Единственият филтър за ниво, сме си ние.

 Re: да върнем "Представяне"
Автор: gbdesign   
Дата:   26-07-14 17:35

Просто трябва да се въведе и гласуване с отрицателни стойности. Така точкогонците ще потънат.
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: sherbit   
Дата:   26-07-14 17:49

Решението за правилата явно вече е взето, но като типичен БГ многознайко да се изкажа и аз: предполагам че ще се изтриват снимки, които не отговарят на елементарни критерии.
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: A4o90   
Дата:   26-07-14 17:50

gbdesign написа:

> Просто трябва да се въведе и
> гласуване с отрицателни
> стойности. Така точкогонците ще
> потънат.

..дали? Като гледах 35photo.ru забелязах, че там има отрицателен вот, но все си мисля че ако тук се въведе нещо такова ще настане един точков реваншизъм. Ти не се кефиш на моите снимки? С'я ше видиш...
Освен ако няма задължително условие да се обосновеш преди да дадеш отрицателен вот.. [smilie11]
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: oswald   
Дата:   26-07-14 17:50

Лош вкус, липсващо възпитание, ниско образование, комбинирано със свръх самочувствие, напомпано от тотално невярната ни представа за лична свобода и демокрация, водят до това, което сме сега, като общество.
[smilie24][smilie8]

 Re: да върнем "Представяне"
Автор: ctpahho   
Дата:   26-07-14 17:52

[smilie25]
Ей ама най-страхотни сте като обобщите, че то щото видите ли българите са такива та за'тва и дереджето такова било. Най-кардинално-решаващата фраза евър!
Пичуи и пички, всеки има право да си "катери" и разтоварва къдет'си иска "творбите" - ку ще и в 1x.com - ама ВАЖНОТО е, че никой няма да ги види. Щот ще минат качествен контрол.

Преди 10 дена я разисквахме темата, давах идеи, спорих с нам-си-колко творци, някои подкрепиха, повечето които реално требе да си седят в Представяне съответно бяха против - ем факт, к'вото такова.

Ама е най-лесно да се каже, че щот обществото било такова. Ами не е заради това. Има си ги качествените творби, има си ги и шитовете. И навсякъде е така - и в най-развитите общества. Без българи дори. Просто системата трябва да е малко по-различна за да не бъде шита на едно място с по-смислените работи.

gbdesign, какво ти пречат точкогонците? Я кажи, кажи, посочи ми един сайт или нет-галерия където няма оценяване под някаква форма? После се обоснови що човек да няма амбиции, пък било то и да постига някакви резултати в някакъв си сайт?!

Oлелеееее [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: oswald   
Дата:   26-07-14 21:15

Галерия ПОРТРЕТ
https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1406397375__MG_5133.jpg



 Re: да върнем "Представяне"
Автор: jino   
Дата:   26-07-14 21:19

...Лош вкус, липсващо възпитание, ниско образование, комбинирано със свръх самочувствие, напомпано от тотално невярната ни представа за лична свобода и демокрация, водят до това, което сме сега, като общество...



Виждали сте вие лошо възпитание и ниско образование.
Това може да го кажат само хора дето не са си показвали носа от МОЛА и СПА-то.
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: oswald   
Дата:   26-07-14 21:22

Нали не искаме да се сравняваме с Индия или Африка, примерно?!
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: jino   
Дата:   26-07-14 21:23

Лично на мен ми писна от празни приказки от типа, колко са тъпи, смотани, нискообразовани и не знам си какви сме българите.
ТОВА НЕ Е ВЯРНО .
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: jino   
Дата:   26-07-14 21:26

Какво против имаш Индия и Африка
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: oswald   
Дата:   26-07-14 21:30

Нямам нищо против Индия и Африка (не съм ходил там, за съжаление).
Тук идеята ,доколкото си мисля е, че най-добрия сайт за фотография в България (пак според мен) се преврърна в място където всеки, ВСЕКИ може да качи ВСИЧКО, което е щракнал с телефон, със сапунер или с Хазелблат. Независимо дали има или няма някаква фото стойност.[beer]
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: oswald   
Дата:   26-07-14 21:32

И в крайна сметка нали затова са измислили сурат-тефтера?!
Да си качват там, каквото и както си искат...
[shtrak]
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: jino   
Дата:   26-07-14 21:36

Разбрах за идеята, тя отдавна витае тук, нищо ново не казва темата.
Даже нямаше и да пиша докато не прочетох последните постове.
Пичове, Време е да разберете че сме такива каквито мислим че сме и не бива да съдим за хората в България по няколко хиляди отрепки, каквито между впрочем има навсякъде, даже и в любимата Ви Америка.
[beer]
 Re: да върнем
Автор: tzl   
Дата:   26-07-14 21:38

Избягвам да пиша в подобни теми, тъй като не ме интересуват особено, но реших да надникна и виждам нещо, което сякаш не се разбира или не се забелязва, а е очевидно.

Не знам колко от вас си спомнят, когато все още се радваха на правилна експонация и контрастна снимка. Или снимката, която за първи път сте омазали в някакъв софтуер и сте се докоснали до нещо, което сте смятали за "арт", или сте успели да вдигнете тежкия (в сравнение със сапунерка или телефон) DSLR и в точния момент като фотожурналист сте хванали котката на комшията в смешни взаимоотношения с детенце от улицата.

Това са периоди, през които минават почти всички.

Колкото и да се променят правила в този форум, ако няма някой, който да пусне снимка, която е извън тези периоди, най-много да се филтрират всички тези снимки и да има една празнота (щото хората все приказват, че "протата" си били тръгнали и с тях и снимките им).

Ако няма качествени снимки в потока от фотографии на този сайт, каквото и да се променя, няма да се появи такава.



Публикацията е редактирана (26-07-14 21:39)
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: realnoncho   
Дата:   26-07-14 22:34

tzl [smilie24]
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: gbdesign   
Дата:   26-07-14 23:18

tzl изказа единственото напълно смислено мнение в темата. Идеята на повечето форуми е взаимопомощ и усъвършенстване на умения. Когато злобата, дребнавостта, спама и критикарството вземат връх се стига до положение, като това. Преди години, всеки който качеше по-читава снимка, ставаше обект на щателно разследване, дали не е открадната. Много хора бяха наритани от форума с доста неадекватни мотиви. Делението на касти "А", "В", "С" и т.н. е особено дразнещо. Истинските виновници за форума да забравят или дори да си тръгнат, доста от авторите, са 20-тина злобни човечета, които нямат качена и по една снимка, но вече 15 години не спират да изливат душевната си помия по всяка тема. Склонността към крайности е другото дразнещо нещо. Когато си гладен, хапваш каквото намериш а не отиваш в Шератон. Когато искаш сапунерка за 200 лв., няма защо да те убеждават че ако не си купиш безогледалка за 5 бона, си най-големият идиот на света. Върха на всичко обаче са "сватбарските" теми. Те могат да изкарат всичко най-долно и ниско в коментиращите... Според мен трябва да се направи филтър, който след лоджин, да показва само снимките, на членуващите в дадената каста. Така всички, ще са доволни...
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: mmjm   
Дата:   26-07-14 23:25

tzl [smilie24]
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: JoeSatriani   
Дата:   26-07-14 23:29

tlz
gbdesign

[smilie24] [smilie24]
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена