Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: nyamago   
Дата:   31-07-14 13:57

CDman написа:

>... Сега ако измислите и откъде ще дойдат хубавите снимки...

Кои снимки, кои? Хубавите? Че как ще разберем кои са хубави? С тонове плюсчета под тях и "Страхотно!", и с изтрита градивна критика - тези са хубави, нали?

Хубави снимки има, няма добре работещ филтър да ги отдели от масата и (по-опасно!) от псевдо-хубавите. Без честна дикуия за качествата им няма да стане.
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: M_D   
Дата:   31-07-14 14:16

Никой не предложи очевидното решение: да се трият всички профили със снимки, щото това е форум, а не галерия. [smilie5]
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: J0R0   
Дата:   31-07-14 14:23

Хубави снимки има, няма добре работещ филтър да ги отдели от масата

Има.
При това няколко работещи филтъра.

1. Рейтинг А - Толкова много хора мрънкат против Рейтинг Б, че искали гласовете на всички да се зачитат еднакво - еми ЕТО ГО, масовият рейтиг, където снимките от сайта се подреждат според гласуването на ВСИЧКИ потребители, където всички гласове са с еднаква тежест. Никой не пречи на човек да гледа само този рейтинг, след като другите не му харесват.
2. Рейтинг Б - Същите снимки от сайта, но подредени по друг начин, според гласовете на по-малката, но по-продуктивната част от хората, хора с някакво отношение към фотографията. Реални личности, зад всеки Б-глас стои един единствен човек. Не са просто айпита, не са по няколко регистрации от един и същи компютър. Никой не задължава никого да гледа точно този рейтинг, точно тази подредба на снимките в сайта. Всеки който не я харесва може да я игнорира.
3. Галерия "Първа страница" - снимки харесани от администраторите на сайта и поставени в тази галерия. Независимо от техния рейтинг А или Б.
4. Историята на изложбите в сайта. Вярно е че част от тях са тематични, но въпреки това кадрите са изключително подбрани. А предимството е че могат да се видят неща, които авторите по една или друга причина вече са изтрили от сайта.
5. Ако тези филтри не ти стигат, имаш възможността да си направиш собствено подреждане на снимките в сайта - като ги пхрибавиш в своята колекция "Любими снимки" и там можеш да сменяш позицията на всяка една от тях като я местиш нагоре или надолу.
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: prisonbreak   
Дата:   31-07-14 14:25

Гледам и Б-тата са почнали да се засягат. Ще ми е мега интересно, ако има паднат "короните". И цъкай на сутринта в сайта немат Б рейтинг.
А стига с това представяне. Ето ви ГО.
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: prisonbreak   
Дата:   31-07-14 14:40

Верно, трудно се излиза от представяне, но нека и авторите да се помъчат малко. В момента в 3 страници в "представяне" има 3 смислени кадъра за гласуване. Останалите дори няма какво да се коментира.
И аз в началото си казвах: "Абе кво не ми харесват па тия снимките.Никой не гласува...Бахти хората."
Е верно, в началото имаш некво странно чуство. " Я пъ аз си кух ДСЛР, гледай ся"
Да но първо нека да научите кое копче кво означава.
След това да погледате малко титориали за светлина,бленда исо.

И най-важното е да изтриете надписа АУТО.
Аре [beer]
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: prisonbreak   
Дата:   31-07-14 14:43


https://photo-forum.net/static/site_pics/195/1388777760_12.jpg



[smilie10]

 Re: да върнем "Представяне"
Автор: burningice   
Дата:   31-07-14 14:44

Още щом си купих ДСЛРа го дадох на един голям фотограф да ми го настрои и той го врътна туй копче на "М" (майстор). Еми, разбери, тамън се напъна и излезна от "Представяне" и айде пак падна там, нема мърдане :)
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: prisonbreak   
Дата:   31-07-14 14:54

Ти се ебава нещо. Мисля че условието да излезнеш от Представяне бе да има 3 снимки над 50 Б точки. (ако не е претърпяло корекция)

Но гледайки този кадър

https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1406743478_3F3C1600FFR.jpg


установявям че хауса не е само във форума, ами наесякъде.
И пак 300 коментара, на потребители който се опитват и да едитват снимки..То манджа и техните и тези къде ги коментират. Ма това друга тема.

Същото и положението с Уоркшопа на Анелия(не певицата). Тук некви снимки съ вътят на няколко автора...Голям ушаф и те. Ма нищо.Аре [beer]
 Re: да върнем
Автор: nyamago   
Дата:   31-07-14 15:43

@JORO : Имах предвид филтри които, обяснявайки защо се оценява по даден начин, образоват участниците малко по-добре, отколкото сляпото подражание на високо оценени образци. Всички изброени от теб филтри са функции на платформата (технически добре направени, респект), но не са възпитаващи и образоващи механизми.

Общото качествено ниво (както и аномалиите, постоянно давани за пример) са резултат именно от тези механични филтри, където точки се сумират (и колекционират) без всякакво обяснение и без ясни критерии.

Щом смяташ, че има предостатъчно работещи филтри, тогава бъдещето е розово, сайтът няма нужда от подобрения и темата е изчерпана, спокойно може да се затвори.

На слука!
[shtrak]



Публикацията е редактирана (01-08-14 00:48)
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: sky-fan   
Дата:   31-07-14 16:02

Ей, няма да обиждате на ушав. Опитай се ти да направиш такъв ушав да видим какво ще излезе... Ако не ти харесва ушава поради твои вътрешни убеждения, стил и естетика може да прескочиш кадъра, защото не го разбираш, съответно отхвърляш. Ако го разбереш ще може да даваш и градивна критика.
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: prisonbreak   
Дата:   31-07-14 16:05

Ми избягвам ги. Но не мисля че е проблем да ги обсъждам къде си искам. Вие пъ кво се засягате?[beer]
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: мара   
Дата:   31-07-14 16:05

опа...
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: sky-fan   
Дата:   31-07-14 16:17

Обсъждай ги без да квалифицираш и обиждаш и най-малкото уважавай/зачитай труда на хората и те ще зачитат твоя.
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: mutriu   
Дата:   31-07-14 16:27

Не съм съгласен с горния пример на призънбрейк. Снимката е много добра и със сигурност заслужава да бъде на предно място за да се види от повече хора. Друг е въпроса, че Мария има и слаби (не само по мое мнение снимки) с голям Б рейтинг- онази от завоя при селото, от които много млади/нови фотографи се дразнят и деморализират. Точно това не ми харесва във този форум, че нещата бързо се обръщат на лично заяждане и реваншизъм. Много завист, много нещо! Толкова ли е трудно бе, КОЛЕГИ, да кажете, че една снимка е хубава, а друга- не? Нека всеки си има точките под снимките, какво от това! Толкова ли е трудно бе, КОЛЕГИ, да кажете, че ОПРЕДЕЛЕНА ВАША снимка не е на ниво, след като десетина- петнайсе човека (между тях и доста доказали се автори) са ви го написали?

 Re: да върнем "Представяне"
Автор: sky-fan   
Дата:   31-07-14 16:30

Не е трудно, аз това от доста време го говоря и не ме брига кой какъв бил. Нека ми излезе грозна снимка на "известен" автор само...
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: prisonbreak   
Дата:   31-07-14 16:42

Не умаловажам труда на никой. Не ми харесва това че, тези "големите" във форума не търпят криика.Мен като не ма кефи, не гласувам. Подминавам и така.
Но ако случайно забележа нещо, което ми прави впечатление, и то е свързано с критика.... Малииии.
Ши ма разкъсат....
[beer]
 Re: да върнем
Автор: sky-fan   
Дата:   31-07-14 16:56

Критикувай ги, но не като ги наричаш ушав. На мен горната снимка не ми се връзва с розовата трева. Може да е всичко ок, но излиза от рамките на реалното. Но това съм аз и не означва, че кадъра не става. Другите си го харесват...и е въпрос на вътрешно усещане къде е границата с реалното и розовото...



Публикацията е редактирана (31-07-14 16:56)
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: philip   
Дата:   31-07-14 17:05

Кат стана дума за харесване и граница, как Ви се види туй ?

 Re: да върнем "Представяне"
Автор: stown   
Дата:   31-07-14 17:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: nyamago   
Дата:   31-07-14 17:27

> Стига сте се занимавали с чуждите кадри - гледайте си Вашите!

Сериозно?! [smilie10] Ами всеки мже да си гледа своите в къщи, за какво е тоя сайт?
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: stown   
Дата:   31-07-14 17:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: 5co   
Дата:   31-07-14 17:58

Проблемът не е в системата за оценяване. В културата е. В чуждите сайтове се оценява по подобен начин, но културата на потребителите е различна. Сайт се прави за месец, културата се гради десетилетия. Няма да стане с нова платформа, въпреки че тази тук има нужда да се подобри.
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: boxer   
Дата:   31-07-14 18:11

Да, има достатъчно хубави снимки в сайта. Ако някой иска да се съсредоточава върху лошото, никой не може да му помогне.
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: sherbit   
Дата:   31-07-14 21:44

1 година ми отне, стараех се, четях, опитвах и бях много щастлив когато заслужих да качавам при батковците. Не виждам драма да има "Представяне".
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: jino   
Дата:   31-07-14 22:01

Автор: sherbit
Дата: 31-07-14 21:44

Ето това е .
С премахването на представяне отнехте радостта на хилядите знайни и незнайни талантливи и [smilie3] не чак толкова момичета и момчета.
А сега премахнете рейтингите и отнемете и последната ни радост.
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена