Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: Lycan   
Дата:   30-07-14 12:02

>.."Единственото подобрение, което виждам откакто съм тук е, че снимките на първа страница вече почват да са свежарски"..

еее, алих, ашколсун на майкати дет има една дума [smilie5]

 Re: да върнем "Представяне"
Автор: Admin   
Дата:   30-07-14 12:33

Allyx, омръзна ни да обясняваме, че рейтинг Б не дава никакви права.
Рейтинг Б е рейтинг, който се формира от гласовете на някои реални автори в сайта и това не им дава никакви допълнителни права в сайта. Това е просто още една извадка и подборка на снимки.
Никой с нищо не е длъжен и никой няма да бъде заставен да прави нещо насила.
Омръзна ни от анонимни хейтъри без снимки, които обиждат и се държат агресивно. Ако имаш нещо да показваш в сайта, заповядай.От агресията ти нямаме нужда.
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: victory13   
Дата:   30-07-14 12:35

върнете го, че се не трае вече [smilie11]
 Re: да върнем
Автор: stown   
Дата:   30-07-14 12:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: tonyf   
Дата:   30-07-14 13:21

Според мен, какъвто и метод да се приложи с цел дисциплиниране и саморегулация, той действа само докато част от аудиторията се приспособи и организира така, че да обезмисли и опорочи всеки пореден метод, а постепенно и целия сайт, съответно другата част от аудиторията или се разочарова, или ѝ писва, или ѝ доскучава. Системата прилича малко като на детска градина, чиито директори са оставили управлението ѝ в ръцете на децата.:) Смятам, че няма как система, организирана по този начин да не изпада периодично в такова положение, в каквото е сега.

Смятам, че нито А-тата, нито Бе-тата, нито профита, нито каквито и да е ползватели могат отговорно, последователно и на доброволни начала да се грижат, че и да бъдат държани отговорни за нивото на сайта, защото рангът/съвестта/сайтът/партията ги задължавали. Все пак това е частен сайт. Не е гражданско-обществена организация. Не е махленска организация с идеална цел. Не е огледало на обществото или на не знам си какво... Това е единствено огледало на умението на собствениците да си организират успешно системата. Така си мисля...:)

Според мен, трябва всеки, от чиито снимки зависи облика на това място, да е принуден да покаже/качи качествена фотография. Много е важно (според мен) собствениците да правят предварителна селекция на всичко, което се изсипва тук или което се гласува. Също така, може би ще е по-добре да са много по-малко снимките, които могат да се качват, да има по-продължителни периоди между качванията и да се ограничи и броят гласувания, които всеки има право да направи (ако изобщо има гласуване).

НО най-вече собствениците трябва сами да се погрижат за нивото на фотографията тук, т.е. задължително да преглеждат какво се качва и особено какво и как се гласува и да променят мястото по такъв начин, че тук да попада предимно качествена фотография ...

Собствениците, разбира се, ще кажат (и вече са казвали) - "Имаме много работа, много време изисква, всичко е почти с благотворителна цел, вие сами си го правите такова, ние пробваме каквото искате, ще въведем още и още правила и още и още промени за да си се оправяте там (а ние да си гледаме бизнеса или спокойствието)..." - да, но ако сами не си се грижите за формАта на сайта си, не е ли по-добре да смените формАта? - да е фото-банка, психо-фото-диспансер, детска градина, каквото там друго се получи... Сори за тона ми, но смятам, че това трябва да се каже по-ясно.
[smile]
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: sky-fan   
Дата:   30-07-14 13:22

cTpaHHo -- Твоето "НО" 2 страници назад е ок, но ако иска потребителя да си остави гласа, ще трябва да се потруди за което. Коментари никой не го спира да прави, но коментара няма да има тежест в смисъл, коя снимка да се вижда и коя не. И второ ако се е регистрирал значи се е съгласил с правилата на форума. Просто ще се внесе актуализация на правилника, както е модерно да се говори сега.
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: мара   
Дата:   30-07-14 16:42

аз нямам НИКАКВИ други искания и идеи, освен НИКОЙ потребител да не може да блокира друг потребител за писане под снимки или по тема във форума. както и никой потребител да не може САМ да трие коментар, какъвто и да е той. АКО се налага подобно нещо - само след сигнализация на модератор - трие модераторът, ако той прецени.
хората се обиждат, засягат и закахъряват от такива невероятни неща, че направо се чудя как общуват, освен с мазно лигавене.
нито ми требе представяне, нито ми требе Б рейтинг...нито ми пречат. е, мога да се понадувам понякога, че имам право да пущам фандък кат автор, гласуващ с Б.
ма аз лично мога да се надувам с квото си искам.
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: localhost   
Дата:   30-07-14 17:34

Ами той форумът си е такъв заради нас. Все пак ние го правим. Аз лично не виждам смисъл от никакви промени. Малко по-малко калпавите снимки ще отпаднат поради простата причина, че тук никой няма да вика: ах, ох, малеее да лайква като във фейсбук. Все пак ние не сме ли по-самокритични към себе си и не си ли правим сами автоцензура кое да качваме и кое не - никой няма да се занимава с нас. Все пак форума е безплатен.

А тоя вечният спор за Б-тата. Ами някой си някога се е доказал и са му гласували доверие. Все пак този сайт е от преди 10-на години. Мен лично не ми пречи някой като е Б да си кажа - ами не ме кефи това или онова. Дори и да ме блокира - проблема си е негов, че не търпи критика (това за предложението на мара). Няма смисъл от кой знае какви промени.

Всъщност има - визуални промени. Ако може админите да направят една форма да гласуваме (или тема за предложения) какво да се промени. Аз лично виждам доста неща за промяна в интерфейса, навигацията на снимките, разглеждането на сайта през мобилен телефон и т.н. А тъй като знаем, че само 1 човек (или двама) пишат по сайта след изясняването на функионалноста и новите допълнения може амините да минат с една шапка покрай потребителите и да съберем едни пари. С тия пари ще се наемат 1-2 програмиста за 3-4 месеца и готово.
Все пак това ше си е от нас за нас.
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: alanpoe   
Дата:   30-07-14 18:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: да върнем
Автор: nyamago   
Дата:   30-07-14 19:15

@мара [smilie24]

Просто решение, а ще реши много неща: като не може да се блокират хора и трият постове, ще е видно за всички кой цар колко е гол.

Като се елиминират грубите просташки атаки по административен път (да се трият от админ и да се бан-ват нарушители - за оф-топик и лош език), ще останат обективни коментари по същество. Добри и лоши.

Част от публиката ще почне да се учи от това (иначе на какво я учат безкрайните ++++, 'Яко' и гъзолизане?) а и някои автори ще спрат да се взимат толкова сериозно за гении.

Ще има и наистина неразбрани, наистина-гении (без кавички) но тяхното малцинство е статистически нищожно. Мястото без друго не е за тях и възможното им отегляне няма да навреди нито на тях, нито на останалите.

За сметка на неразбраните гении, дай Боже, може да видим някой ден повече разбрани таланти.
- - - -

Към админите: защо не се опита този прост ход?
[beer]



Публикацията е редактирана (30-07-14 19:46)
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: sherbit   
Дата:   30-07-14 19:24

предлагам референдум с някаква анкета
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: geokar   
Дата:   30-07-14 19:46

омръзна ни да обясняваме, че рейтинг Б не дава никакви права

Правото да определяш чрез гласуване статута на други потребители в сайта като брой на позволените за качване снимки на определен период, а доскоро и категориите, в които имат право да качват снимки никакво право ли е? Според мен то е залегнало в основния правилник на страницата. Друго право е да определяш чрез гласуване вида на страницата, като определяш кои снимки ще се показват на първа страница. Пак с гласуването си или с негласуването си. Може да не е много, но все пак е нещо, което ги отличава от редовите потребители и което, в края на краищата, определя тяхното (на другите) участие в страницата. Не съм против тези техни права, просто ги посочвам така, както аз ги разбирам.
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: Refa   
Дата:   30-07-14 19:53

Истината боли - визирам написаното от tonyf.
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: ceco   
Дата:   30-07-14 20:33

НИКОЙ потребител да не може да блокира друг потребител за писане под снимки или по тема във форума. както и никой потребител да не може САМ да трие коментар, какъвто и да е той. АКО се налага подобно нещо - само след сигнализация на модератор - трие модераторът, ако той прецени. [cool]

Браво, Маро, подкрепям с две ръце и от много години настоявам за това! Опоннирах на админите още щом въведоха тази опция (да се трият коментари под собствени снимки), че и малко преди това - когато я обявиха като намерение, но болшинството бе на противното мнение. В интерес на истината, имаха известно основание, защото по онова време можеше и анонимни коментари да се пишат под снимките, а много от тях си бяха откровено заядливи. Много скоро обаче, възможността за анонимни коментари отпадна, а триенето на коментари се превърна в лесен начин за някои хора да разчистят всяка критика под снимките си, залъгвайки се, че така снимката им ще изглежда съвършена. Вредите, нанесени от тази опция, бяха несъизмеримо по-големи от ползите.
1. Ликвидирана бе истинската критика под снимките, моето освободи терен за ласкателството и лицемерието;
2. И сред най-принципните автори се възцари авто-цензурата (и защо ли да се хабят да пишат критика, след като не знаят дали автора с лека ръка няма да я изпрати в кошчето, без да я е прочел дори).
3. От 2. пострадаха и всички по-самокритични автори, желаещи да получават откровени коментари;
4. Подтисканите по този начин дискусии по повод една или друга снимка се пренесоха в още по-остра форма във форума. Това води до дребнотемие, а и често излиза от рамките на добрия тон.

Дано админите са узрели вече за премахването на тази опция.
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: sherbit   
Дата:   30-07-14 20:38

аз съм за минимална заплата от 1000 лева и минимална пенсия 500 лева.
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: Admin   
Дата:   30-07-14 21:25

Автор: geokar
Дата: 30-07-14 19:46


Правото да определяш чрез гласуване статута на други потребители в сайта като брой на позволените за качване снимки на определен период, а доскоро и категориите, в които имат право да качват снимки никакво право ли е?


Не, не е право, а отговорност. Никакво право не е, защото не ти носи нищо. Право е, когато имаш ти някакви специални права, за тебе. Примерно да паркираш на определено място, да пазаруваш с отстъпка и т.н.
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: sherbit   
Дата:   30-07-14 21:37

Никога не може да има угодия. Това с "Б" е доста демократично, другия вариант е да има шепа модератори, които щяха да бъдат меко казано "ухажвани". И аз като един компетент да кажа: трябва да се гласува повече. Това може да стане с по-лесен преглед в галериите, другото е за да качиш снимка да гласуваш за N снимки.
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: Refa   
Дата:   30-07-14 21:43

Според мен премахването на "представяне беше един отчаян ход, защото в един момент се оказа, че няма кой снимка да качи, логиката - по-добре лоши снимки, отколкото никакви.
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: sherbit   
Дата:   30-07-14 21:48

многознайковци не липсват...явно са от "Представяне" :)
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: sandesko   
Дата:   30-07-14 22:18

Аз пък предлагам да няма профили без снимки. Все пак е фото-форум! [beer]
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: philip   
Дата:   31-07-14 11:20

Това дето Мара предлага и доста хора го харесват обаче ще отвори допълнителна работа на админи или модератори...

 Re: да върнем "Представяне"
Автор: nyamago   
Дата:   31-07-14 11:33

> Това дето Мара предлага и доста хора го харесват обаче ще отвори
> допълнителна работа на админи или модератори...

Не е задъжитено, отработено е в много по-големи сайтове без модератори и с минимаен админ екип. Този човек/екип не следи по цял ден целия поток от коментари да хване някой нарушител:

Вместо сегашните бутони за блокиране и триене (два), има бутон (само един) 'Докладвай нарушител'. И той не е само за автора на снимката или темата, а за всички коментиращи и читатели. Това са 'модераторите' (викат му crowdsourcing), на чието разбиране за етика и прилично поведение се доверява админа (и все пак има последната дума, ако някой път разбирането им се окаже грешно).
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: мара   
Дата:   31-07-14 11:40

точно така.
 Re: да върнем "Представяне"
Автор: CDman   
Дата:   31-07-14 13:26

Браво бе ! [cool] Всичко сте измислили. [smile] Сега ако измислите и откъде ще дойдат хубавите снимки цена няма да имате [beer]

 Re: да върнем "Представяне"
Автор: мара   
Дата:   31-07-14 13:41

а, те ако дойдат - хубуу.
ама поне да е ясно кое какво е :)
че аман...
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена