Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Колебание между Sony A6000 и Nikon D7100
Автор: kvakioh   
Дата:   19-08-14 15:32

Кеф ти Сони, кеф ти Олимпус, кеф ти Фуджи.
Въпросът опира до пари.
За Сонито, и преди съм го писал, 20мм+ 50мм обективи, достатъчни.
Китаци-не. Некс 6 има бройки втора ръка, А6000 е най-новото, може и то.
За Фуджи, всичко което е налично, без 16-50 китака, той е зле.
За Олимпус- нагаждане с обективи от двете марки- Олимпус и Панасоник. И с някоя Сигма за системата микро 4/3 може още да се подобри. Не мога да определя точно кои ще са най-подходящи, малко съм ползвал Панасоник и Оли, като цяло Олимпус тяло с обектив/и е доста добре.
Вариантите за компактност и т.н. са десетки вече, сложно е да се премисли. Няма тяло с универсален обектив 1брой все още. Тяло ново+ 2-3 обектива втора ръка според мен е добре. Макар че рядко продават от безогледалките тела само.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между Sony A6000 и Nikon D7100
Автор: nevermess   
Дата:   19-08-14 15:53

Предвид, че си имал D300, не е ясно дали ше ти хареса А6000, като бързина, следящ фокус(ако го ползваш на лов) и издръжливост.
D7100 със сигурност е по-лек и компактен от d300, но не може да си го сложиш в джоба.
Отиди, пипни двата апарата или си направи среща с някой от форума да поснимаш малко...
От безогледалните апарати, които се приближават най-много до това, което си имал бих ти предложил да погледнеш OMD EM1 и Fuji X-T1.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между Sony A6000 и Nikon D7100
Автор: nick.sun   
Дата:   19-08-14 16:42

За видео Sony A6000 е супер :)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между Sony A6000 и Nikon D7100
Автор: Valentin4000   
Дата:   19-08-14 16:54

hotsnail, как разбра че на 2-3 години се сменят гумите при положение , че Д7100 го пуснаха Март 2013г? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между Sony A6000 и Nikon D7100
Автор: hotsnail   
Дата:   19-08-14 19:08

ами на всички никони последните 10 години е така....няма основание да вярвам в противното. Освен това -3 години го казвам осреднено. При мен ще се разпадне за няколко месеца, защото ръцете ми се потят повече. Други хора с по-сухи ръце може и никога да нямат проблеми. Сложно е и е дискутирано мнгоо това нещо. Не е проблем. Гуми се подменят лесно на никона. Добре е човек да го знае.

@kvakioh има мнго и хубави снимки направени и с не най-скъпите обективи на планетата. Дори с най-кьопави обективи има доста шедьоври. Казвайки това китаците на фуджи и в може би по-малка степен на Сони са напълно използваеми и имат прекрасна картинка ако не си техно-онанист. За видео пък специално нямат абсолютно ниаккви грижи!!! покриват 2МП абсолютно на 100% и сепят косъма от ъгъл до ъгъл (то реално на 16:9 ъгъла не е ъгъла на сензора....)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между Sony A6000 и Nikon D7100
Автор: kvakioh   
Дата:   19-08-14 19:30

Фуджи само 16-50 обективът не е на нивото на другите.
ЗА Сони 16-50 не е на нивото на другите. Вече в други теми, които са заключени точно от некФи техноонанисти има мнения дори за "хубавите" и скъпи и прескъпи кютучести 16-70 и 18-105/4.Макрото им бива 30мм, Цайс обективите са злато и не чак толкова върхово представяне. Няма как да се причисля към цифроманиящината на техно онанистите, казвам какво съм пробвал (макар и вече да не ползвам Сони) усетил и т.н. Тук винаги е било място за споделяне на лично мнение, "голямата" работа, че някой си много четящ анализира ревюта чужди и мнения с графики не е толкова от голяма важност.
Според мен Сонито ще е някаква вид сапунерка, в сравнение с Никонан, пък нека да са му зле гумите...
И като за последно, нещата са лични, персонални усещане и до $$$.



Публикацията е редактирана (19-08-14 19:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между Sony A6000 и Nikon D7100
Автор: hotsnail   
Дата:   19-08-14 19:40

Да по малко е а6000. Ако си майстор и мераклия и с двете ще изкарваш шедьоври.

Ама пак за видео китака на Сони 16-50 дори ще има предимство пред по-скъпи обективи. Стабилизация, моторизиран зум са по-важни за видеото. А за 2мп Детайлите от 16-50 са предостатъчно. Има софтуерна корекция в апарата За кривината и аберациите.... Те и Панасоник и Олимпус така работят.

ПП Фуджи или Олимпус за видео мисля са по зле и от никона и от Сони то. Доста не на място бяха включени. Виж Панасоник....

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между Sony A6000 и Nikon D7100
Автор: pmartinov   
Дата:   20-08-14 14:23

След като не ти се занимава със сменяеми обективи вземи си RX100 или някой от модификациите му .


Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между Sony A6000 и Nikon D7100
Автор: tvastra   
Дата:   21-08-14 08:50

Здравейте,
Споменах че обективите които имах от никон вече са продадени и за никон забравяме,но сега е момента с малкото тяло и сменяемата оптика!
Модели много и мнения много...
Ще се радвам ако споделите притежателите на такива тела каква конфигурация да направя като универсално използване и каква като твърди обективи в зависимост от това и кой модел тяло ще изберем.
Повярвайте ми,че искрено се надявам на Вас за модел и конфигурация.
Поздрави на всички.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между Sony A6000 и Nikon D7100
Автор: marves   
Дата:   21-08-14 09:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между Sony A6000 и Nikon D7100
Автор: hotsnail   
Дата:   21-08-14 10:01

@tvastra ами аз мога за Сони да ти кажа предимно, щото имам или съм имал повечето им безогледални модели вкл. Съм снимал с а6000 и основно сега с а7

А6000 е много добро апаратче може да се използва и с неговите си аф обективи и със стари обективи. Автофокуса му е бърз и добър на добра светлина. На тъмно работи и е поносимо бърз но само в някои режими. Има повечето трикове на средния клас ДСЛР-и т.е. Програмируеми режими, доста копчета и такива неща. Тялото е сравнително малко и не мисля че щее удобно всекидневно да се използва със обективи тип 70-200/4. Относно обективите има вече доста обективи за Сони Е байонет около 25 модела на Сони(5-6 са с цайс лого), 3 сигма, 3 цайс и един тамрон са с АФ. Има няколко ръчнофокусни за е байонет най-успешен е 8/2.8 фиша на самянг, нямам го но гледам много хора му се радват. При АФ обективите Сони го карат малко по-малко амбициозно от фуджи и пускат 1.8 или 2.8 обективи при твърдите вместо 1.4. За кроп хубави са 11-18/4, 35/1.8, 50/1.8, 16-70/4, 55-210. Тия от фул фрейм са прекрасни, но са малко по-скъпи 35/2.8, 55//1.8, 24-70/4, 28-70 (твърдите ФФ нямат стабилизация). На а6000 70-200/4 се справя много добре със следенето поне от ревюта дето съм гледал т.е. Близо е до панасоник GH4 и никон и далеко пред безогледалните на Олимпус и Фуджи.

За видео Сони си добавят разни екстри от край време и са сравнително най-изгодните предложения като цена срещу възможности особено в класа на а6000. Панасоник е по-добре но в по-скъпите модели като GH4. Другите марки по-скоро не правят видео. Иам един куп екстри -peeking за Фокус, зебра за експонация, индикация на нивото на запис на звука, XLR мисля че се казва входа за аудио запис и т.н. (За а6000 трябва да видиш точно какви са опциите за външен вход, че имаше някакви специфики - XLR приставката може и да не е съвместима. Има списък съвместими аксесоари на Sony.net)

Аз си харесвам а7 повече. Малко по-голям е. Има повечко копченца. Сензора е като на д610. Картинката е много хубава. Има по-малко аф обективи за неофициални за сега т.е. Мога и кропските да използвам, но с винетиране или кроп. А7 е мног универсална играчка. С грип става почти като ДСЛР голям и удобен, без грип е почти като компактна безогледалка. АФ със неговите си обективи на хубава светлина е добре горе долу. Понякога е амлко бавен и изнервя, аз при по динамични сцени понякога предварително заключвам Фокус и цъкам когато трябва, ако фокуса е заключен на практика няма забавяне и мога да хващам много критични моменти на единична снимка - примерно снимах един пич как троши тухли с ръка и го хванах точно като удари тухлите и те се разпукваха. Следящия Фокус само с 55/1.8 съм го пробвал и беше учудващо добре, ама то с 55мм на фул фрейм не е за кой знае какъв спорт.

На сонитата с един адаптер ЕА2 можеш да ползваш А обективи т.е. Сони и минолта СЛР. Такива иам много. Аз имам 4-5 работят относително добре, АФ системата на тоя преходник ЕА2 е като на никон Д200 т.е. Твоето д300 е много напред. Ама работи и стават снимки. Аз ползвам 135/1.8, 105/2.8 и 70-200/4 по този начин (искам да си взема евентуално новия 70-200/4 които ще е без преходник и с куп шукарии като стабилизация, ограничител на фокуса, стъпков мотор и т.н.). 135/1.8 е покъртително добър обектив. Просто ако си със Сони особено фул фрейм това е обектива. Мисля си, че си струва, да си вземеш едно Сони само за този обектив ако ще и да снимаш с друга система основно. Ако ползваш а обективи те нямат стабилизация, щото Сони в ДСЛР стабилизират сензора. Единствено сигма предлагат стабилизирани а обективи. Моя 105/2.8 е такъв и съм доволен с мотор и тих Фокус и стабилизация, какво повече да искам. При сигма за всеки модел е добре да висш дали за А има стабилизация, че понякога и те за никон я слагат, а за Сони пропускат, но цената е същата.....

Какво друго да ти кажа. Виж ако искаш панасоник и Олимпус те са с един байонет и можеш да ползваш едни и същи обективи. Те са с по-малки сензори и това им позволява по компактни обективи. Имат повечко обективи, щото са две добри фирми, а сигма и за тях прави обективи. Като апарати на мен панасоник по ми харесват, по добре са направени и всичко им работи - GX7, GH4. Олимпус като че ли по-добра картинка вадят, цветове имам предвид, но нещата им не работят добре за мен, малко "сделани" са им апаратите - включваш комбинация от 3-4 неща и се оказва че процесора на апарата не е сметнат добре. Претоварва се и почва да лагва, дори последните супер скъпи модели са така.....индикацията в екрана е меко казано грозна и нефункционална - някакви зелено сини петна едно в-ху друго. Непрофесионално ама хората си ги харесват и правят хубави снимки.

Канон са много добре при безогледалните и имат може би най-хубавите обективи (да странно) и най-тъпия апарат на света. Струва си поне според мен да си вземе човек недоклатения апарат заради обективите. Пък и понякога май се намира на супер ниска цена

Фуджи са малко елитарен избор. Те се концентрират в-ху фотографията и имат страхотни апарати и обективи. По-скъпа система са. Предназначени са за по-висок клас потребители. Видеото им е тотална смешка - до скоро май беше VGA 640x480 клип, като от ранните сапунерки от преди 15 години. Явно не им е приоритет. Ама наистина кефят на пипане апаратите, снимките са много готини, обективите са уникални 56/1.2 например пуснаха, имат 35/1.4, 23/1.4 и т.н. За Сони ги има ама са на 1.8. За фуджи има слухове, че подобно на Сони ще пуснат и фул фрейм вариант, но ще трябват нови обективи. При фуджи телата са по-големи, общо взето копират ергономията на лайка телата с променлив успех. Примерно ХЕ2 е по-едричък от а6000 а са горе долу сходни като възможности. Това с размера си има и хубави страни и лоши ..... Не всички Фуджита имат подвижен екран.

Има и Самсунг ама аз поне още 2-3 години не смятам да им обръщам внимание, да видим ако оцелеят тогава



Публикацията е редактирана (21-08-14 10:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между Sony A6000 и Nikon D7100
Автор: mihajlov2   
Дата:   21-08-14 10:28

Имам известен опит с безогледални камери на Сони /НЕКС/, Панасоник и Олимпус. Обективи за Сони - много добри обективи са трите Сигми - 19/2.8, 30/2.8 и 60/2.8. От тези на Сони - 30/3.5 макрото - също е много добър. Има добри отзиви за 50/1.8 - аз лично още не съм го пробвал. От зумовете - стандартният китак 18-55 не е лош, особено ако се позатвори блендата. Турбозумът 18-200 също. За него има и ревю тук на сайта от Жоро. За по-скъпите обективи на Сони нямам лични впечатления.
От камерите на м4/3 - най-доброто предложение, което да не е много скъпо, в момента може би е Олимпус Е-М10. За тази система има чудесни обективи, аз лично съм ползвал два от Панасоник - 14-45 - първата версия и 20/1.7, като и от двата съм много доволен. Попадал ми е и вторият китак на Панасоник - 14-42, но той за мен издиша в сравнение с 14-45. Разбира се, има още купища обективи за тази система - твърди и зумове, и повечето от тях доста ги хвалят. Горепосочените Сигми ги има и във вариант за м4/3.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между Sony A6000 и Nikon D7100
Автор: Simbon4o   
Дата:   21-08-14 19:41

За мен при наличие на толкова никонски обективи е напълно безмислено да се купува А6000. Самото тяло е компактно, но вие го окомплектовахте с обективи, които не са за да се конкурира с ДСЛР-а. Отделно, че самите такива обективи са по-скъпи от същите за никон. Ако се купува преходник с огледало за АФ с А байонет стъкла пропускате да кажете, че се влошава качеството на картината от преходника и аф вече е като на обикновенна алфа А57 примерно, което не може да се мери с никонски такъв. Преходника също така струва колкото обектив дори два.
Според мен едно по-ново тяло никон ще реши проблемите тотално без да се вкарва човека във филми. Новите никони и хубаво видео снимат, 3300 и 5300 имат по-добро видео от А6000 примерно.

А ако ще е за туризъм и лов, една турбосапунерка как ще пасне пък не е истина. Примерно един панасоник FZ1000, който снима съвсем прилично и специално за видео качество само а7s на сони може да му се опре. А за парите които се продава просто няма аналог.

ПС а6000 има як аф само със сонешки обективи т.е яките сигми не работят така бързо на него...



Публикацията е редактирана (21-08-14 19:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между Sony A6000 и Nikon D7100
Автор: mihajlov2   
Дата:   21-08-14 20:11

Има една дребна подробност. Авторът на темата е написал днес сутринта, че вече е продал Никонските си обективи. Така че вариантът с ново тяло Никон явно е силно неактуален...

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между Sony A6000 и Nikon D7100
Автор: Emoxide   
Дата:   21-08-14 20:15

hotsnail: "Фуджи са малко елитарен избор. Те се концентрират в-ху фотографията и имат страхотни апарати и обективи. ...Видеото им е тотална смешка - до скоро май беше VGA 640x480 клип, като от ранните сапунерки от преди 15 години. Явно не им е приоритет."

[smilie18]
Киро, много си забавен с подобни изказвания!
FUJIFILM си имат FullHD, още от самото начало на FUJI-X система, но първоначално беше само до 25к/с и с нисък битрейт, и при все това по-висок отколкото на NEX-5R/NEX-6; крайния резултат обаче беше боза която изглежда зле и по време на запис не може да пипаш нищо;
И до сега не може да пипаш нищо, но поне плътността е докъм 50Mb/s и до 60к/с


hotsnail: "Има и Самсунг ама аз поне още 2-3 години не смятам да им обръщам внимание, да видим ако оцелеят тогава"

Samsung НИКОГА, няма да са ти интересни, понеже скоро няма да имат FF, а ти дотогава ще си изкупил поне 30% от гамат на Zeiss FE-обективите за alpha7 и просто след 3 години ще продадеш твоето а7 и ще си с а9 или а7 II [smilie24] [smilie3]

А относно оцеляването им, то е вече подсигурено, NX1, 16-50/2-2.8 WR, 50-150/2.8 WR и т.н. ама са си все кропски изпълнения



Публикацията е редактирана (21-08-14 20:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между Sony A6000 и Nikon D7100
Автор: Emoxide   
Дата:   21-08-14 20:25

аз бих казал, че и Samsung не са лош вариант, особено NX300 и NX30, НО, е трудно с аксесоарите и обективите;
Ползват се само Samsung обективи, които не са много, нито са особено популярни в Европа, което ги прави скъпи, като новозакупени;
преходниците за K-mount(PENTAX) и за М42 са от китай и вноса е само от там, НЯМАТ хубави светкавици и т.н. и т.н.

Просто сами се опитват да си монополизират пазара, което ги подяжда много грозно

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между Sony A6000 и Nikon D7100
Автор: Simbon4o   
Дата:   21-08-14 20:40

Че аз преходници за сони или фуджи освен от китай не знам от къде може да има тука :). Като изключим новофлекс от местните магазини дето струват една камара пари и е напълно незаслужено!

Фуджи - и до момента видеото им е боза.

Самсунг, ако му се занимава на човек може да си купува обективи много тънкаж от ибей. Сега има и повече понеже системата набира популярност и има и секънд хенд.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между Sony A6000 и Nikon D7100
Автор: hotsnail   
Дата:   21-08-14 21:34

Емо то не се знае...преди години щяха да пускат среден формат от Самсунг....

Инак объркал съм се за Фуджи вярно. X100 беше със интересното видео. Преди X-Pro1


За самсуняка с един хамериканец си бяхме лафили още на предния им порив да правят безогледални (то при тях е 2 години напън после 2 пауза и пак). Та мисля, че работят добре с ръчни обективи т.е. не е толкоз зле работата.

Проблема с ръчните обективи и Самсунг е голямата работна отсечка на Самсунг. Вянро така обективите им изглеждат по-малки от тези на Сони ама не можеш да качваш телеметрични стъкла.



Публикацията е редактирана (21-08-14 21:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между Sony A6000 и Nikon D7100
Автор: Emoxide   
Дата:   22-08-14 01:46

по-малки от SONY са само палачинките на Samsung , инак всичко е едроразмерно;

а примерно пейзажистът 12-24mm е компактен поради това, че е f=1:4-5.6 и без OIS [smilie3]

нито макрото 60/2.8, нито 85/1.4 са малки, те са си DSLR-габаритни

Абе като цяло Samsung NX-система си е доста противоречива, а сякаш в представите на създателите й е залегнала междината стояща между OLYMPUS m4/3 и DSLR;

NX, според мен е продукт на know-how заимстван от PENTAX и амбициите на продуктите от Samsung NV - премиум компактните модели - резултат безогледална система NX;
А който си спомня, беше анонсирана още в зората на този тип "хибридни" модели, само година след Panasonic G1 и OLYMPUS PEN Е-P1 и няколко месеца преди раждането на SONY-NEX



Публикацията е редактирана (22-08-14 01:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между Sony A6000 и Nikon D7100
Автор: tvastra   
Дата:   22-08-14 07:41

:),
Вие съвсем се отплеснахте...
Закривам темата.
Благодаря на всички отзовали се конкретното ми питане.

Отговори на това съобщение
 Re: Закрита-Колебание между Sony A6000 и Nikon D7100
Автор: kvakioh   
Дата:   22-08-14 10:26

Като цяло на техноманияци не трябва да се обръща внимание. Още повече на двамата останали като цяло тук във ФФ. Ще циклят, ще пънат, ще родят нещо си, и после ще напълнят темата с "големите си работи" взети назаем от преводи на чужди мнения като цяло...Не ги обиждам, нямам нищо против никой, не ме интересуват, но като се изплеснат, не спират.[smilie23]
Каквото се хареса това е. Ще се търпи със своите недостатъци преимущества. Щом няма вече Никон, значи нещо друго.
Аз лично ги виждам тук нещата така, не конкретизирам, защото е многопластово и разнообразно:
Олимпус с 2 обектива Панасоник и Олимпус.
Фуджи с 1-2 обектива.
Сони с 2 обектива Сони.
Препоръчително е добра, бърза карта памет (ако може 2 по-малки като капацитет), втора батерия (за Сонито задължително, за Фуджи почти) и нататък нещата си вървят.



Публикацията е редактирана (22-08-14 10:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Закрита-Колебание между Sony A6000 и Nikon D7100
Автор: Emoxide   
Дата:   22-08-14 11:28

tvastra , видно е, че клониш към SONY a6000; какво има да го умуваш още ?

Предполагам ще имаш и пари за SEL 50/1.8 OS;
ще си вземеш и още някой обектив и си готов.

Към момента, безогледалния модел с най-добра картина е именно а6000; Във всяко отношение!
Изгъзицата X-Trans и начина на обработка на RAW от FUJI не е за всеки. Е, верно Jpeg- им е един от най-добрите измежду всички марки.

Според мен иди до магазина и на място ги пробвай.

Аз така си взех моя Samsung NX30; сравних го с OLYMPUS OM-D E-M10, хареса ми повече и ми легна в ръката добре.
Нямах възможност да пробвам а6000 тогава, но впоследствие си поиграх и с алфата, а имам опит от NEX-5R, така че SONY-тата ми са познати; Изобщо не съжалих за избора си, защото важното е на теб лично, кое ти е по-удобно за работа и какво харесваш в една машинка.

Успех с избора, но запомни, няма кой да ти каже кое е по-добро за теб, трябва ти да го усетиш [smilie24]

Да не се забравя и това, че ти още отначалото постави ударението върху доброто видео, SONY ще ти го даде, но не под формата на a6000, а си струва да дочакаш мъника а5100, който представиха преди няколко дни;




https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ozxo1779.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2014-08/xuap5615.JPG


...а ако може да преглътнеш качеството на изображението, може би ще си решиш всички проблеми избирайки Sony DSC-RX10, чудесно видео, страхотен обектив, прахо-влаго защитен (като за гората) ; цената му е точно 2000лв. от нашенски магазин, вносен е по-изгоден;


А този монолитен модел си има отскоро и алтернатив - LUMIX DMC-FZ1000 (1700лв. в BG)
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/zznx6524.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2014-08/ocri2889.JPG



https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/cpaz9555.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2014-08/jsbj4018.JPG



https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/unci7014.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2014-08/zhkl0913.JPG





Публикацията е редактирана (22-08-14 11:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Закрита-Колебание между Sony A6000 и Nikon D7100
Автор: Don_Diego   
Дата:   22-08-14 11:55

Emoxide

е, на него в гората за какво му е портретен?
има няколко варианта за теле зумове на e-mount- евтин, среден и много скъп... явно не иска да мъкне много обективи, един универсален ще му е тамън.

Отговори на това съобщение
 Re: Закрита-Колебание между Sony A6000 и Nikon D7100
Автор: Emoxide   
Дата:   22-08-14 13:22

човек снима и извън гората, нали така;
А портретния е светъл (f/1.8) а в гората не е много светло под склопа на дърветата, а има интересни обекти ;)

Според мен обаче един от двата горни звяра ще му е перфектен, имат си всичко, а и видеото им е на много високо ниво!
Ако има нужда от повече качество ще си ползва RAW, картинката и на 2-та ще е достатъчно добра до към ISO1000, а светлосилните им обективи ще му позволят да не вдига повече от това, в поне 80% от случаите :)

Отговори на това съобщение
 Re: Закрита-Колебание между Sony A6000 и Nikon D7100
Автор: kvakioh   
Дата:   27-08-14 17:03

Фуджи и 2 обектива като край! Това е решението.
А6000 с каквото се намери.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »