Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Съвети
Автор: vkk1   
Дата:   10-08-14 09:12

Значи, и аз харесвам Сони, обаче за да бъде коректно сравнението на обективите, защо освен цената, не споменеш и за качеството на картинката, бързина, точност на автофокуса, и при трите?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: whateverx   
Дата:   10-08-14 09:57

Ех съвсем се разколебах .. Едни ми казаха,че ако купя апарат от сайта,скоро ще издаде багажа.Според други пък би било добре апарата да е от тук,за да се вмъкна в бюджета. . От друга страна sony a58,nikon d3200 или nikon d90.Труден избор предстои и не знам как ще взема решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: petrov88   
Дата:   10-08-14 10:32

Vkk1, 50ка ми предстои да си взимам тези дни и не мога да кажа, но при китовия автофокусът е, и бърз, и точен. За качеството на картината какво да ти кажа, ами екстра си е.. Иначе и аз бих предпочел д90 от изброените, но не бих предпочел да е втора ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: Pavlov   
Дата:   10-08-14 11:52

Когато човек избира за първи път DSLR, няма опит, и разчита само на чужди мнения - тоталното объркване в един момент е неизбежно [smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: vkk1   
Дата:   10-08-14 13:03

Не и ако знае какво иска и има желание да попрочете.
Ако просто си купува голям и черен апарат, защото комшията му има - да, така става.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: whateverx   
Дата:   10-08-14 18:27

За това какво мислите https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=26247



Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: whateverx   
Дата:   10-08-14 18:48

Мисля,че се спрях на nikon d90.Ако имате мнения по тази обява моля споделете ги.
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=40466



Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: realnoncho   
Дата:   10-08-14 19:13

Лошото е, че Д90 е със слаба матрица за съвременните схващания. Другото е ОК.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: whateverx   
Дата:   11-08-14 08:32

Явно апарата ще е нов nikon d3200.Смятам първо да поснимам с китовия обектив,а след това да закупя и друг.Въпроса ми е Nikkor 18-105mm или Nikon 50/1.8G.Знаете трябва ми за замъгляване на фон,потртрети,пейзажи ..

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: Pavlov   
Дата:   11-08-14 08:58

Автор: whateverx
Дата: 11-08-14 08:32
"Въпроса ми е Nikkor 18-105mm или Nikon 50/1.8G.Знаете трябва ми за замъгляване на фон,портрети,пейзажи ..."

Хубаво е да имаш и двата обектива.

Обаче все пак ти препоръчвам D90. Не съм съгласен с твърдението на realnoncho, матрицата на D90 си е достатъчно добра. Според тестовете показателите ѝ са по-добри дори от тази на неговия последен модел Canon:


https://photo-forum.net/static/site_pics/198/1407736402_2014-08-11_085213.jpg



Но ако все пак се спреш на D3200 - поне го потърси втора ръка. Така, като се разочароваш от него и тръгнеш на свой ред да го продаваш [smilie5] , няма да си на голяма загуба.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: whateverx   
Дата:   11-08-14 11:56

Притеснявам се да купя апарат втора употреба .. затова и мислех да си взема d3200,тъй като нов е по-евтин от d90.Все си мисля,че ще се развали.Някой,който е закупил апарат втора ръка на много кадри какво мисли?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: mihajlov2   
Дата:   11-08-14 12:34

Тяло секънд хенд съм си купувал веднъж, но не беше от базара, а от Павилиона. И не беше на много кадри - някъде между 3000 и 4000. Всъщност го бяха върнали, защото бяха успели да му изпържат вградената светкавица. А аз светкавица почти не ползвам, вградена пък - никога. Заради този кусур цената му беше паднала със 60 процента.Още си работи без никакви други проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: Sentel   
Дата:   11-08-14 12:37





Публикацията е редактирана (11-08-14 12:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: Sentel   
Дата:   11-08-14 12:46

То това със затвора никак не е маловажно и броя на кадрите. Аз на моя за две седмици му нащраках 1000 кадъра. То от тях 200 да съм запазил, но проба-грешка, триене... А ако правиш time-lapse с няколко хиляди кадъра...
Именно затова, а и по принцип не обичам техника втора ръка, си взех от магазина камерата. То половиният кеф е аз да го изкарам за сефте от кутията. [smilie5]



Публикацията е редактирана (11-08-14 12:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: quazimodo   
Дата:   11-08-14 12:49

Моят Канон 40Д е купен от базара на почти 40 000 щракания. Понеже по това време спусковия бутон си показва рогата, се наложи малко след закупуването едно бързо почистване без разглобяване. Вече няколко хиляди кадъра си щрака безгрижно.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: Sentel   
Дата:   11-08-14 13:02

Е те май до към 100 000 издържали в общия случай. А после смяната евентуално скъпа ли е, че гледам някой говореше за хвърляне на камерата след това?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: petrov88   
Дата:   11-08-14 13:06

Относно втора ръка, нова ръка, качество на изображението и прочее... Дали ще е д3200, дали ще е д90 или някое Сони или Канон, в крайна сметка ако до сега си снимала само с телефони и джобни апаратчета то, който, и от изброените горе да хванеш разлика веднага ще усетиш, и то голяма. Та дори и да е някой Canon 1100d. Още помня първия път, когато снимах с нещо различно от сапунерка.. Въпреки, че беше един по- стар Pentax то разликата беше осезаема. Ако се направи един експеримент с хора, които до сега не са имали подобна техника, не са толкова технически навътре, и не ги интересуват толкова няколко точки разлика в сравненията, и им се поръчат едновременно д3200, д90 и нещо друго от сорта например, то съм почти сигурен, че ще изберат този, който пристигне при тях първи, защото няма как да не усетят разликата. Дълбочина, цветове, острота, всички е на по- различно ниво.

Относно обективите. Размазан фон може спокойно да си извадиш и от 18-105, та дори и с 18-55. Но 50ката си е с още няколко идеи по- добра за портретна фотография + светлосилата й. 18-105 + 50, което вече са ти предложили е наистина добър вариант, но ако бюджета е по- кът спокойно може да минеш и с 18-55 + 50 в началото

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: pmartinov   
Дата:   11-08-14 13:16

Апарат на много кадри втора ръка е най-голямото набутване...

Ниските цени винаги са капан за хората без опит.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: marves   
Дата:   11-08-14 13:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: ivjordan   
Дата:   11-08-14 13:47

Д90 се намира за около 650 лв. тяло на по-малко от 10К кадъра, което си е направо ново. И на 15-20 К да е, това е нищо за този апарат. Но, най-важното при закупуване на техника втора употреба е да се чака изгодната оферта. От днес за днес не става или има голям шанс за грешка. Ако бързаш с покупката, вземи нещо от магазина. Ако ти се чака за базара, чакай Д90 на малко кадри с 18-105 ВР и евентуално, 35 или 50/1,8. Това е чудесет стартов комплект.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: whateverx   
Дата:   11-08-14 15:21

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=40324

Като цяло от d90 в базара тук ми се струва,че това е най-доброто.Кадрите отново ми се струват твърде много,но пише,че е в отлично състояние.Моля по-опитните да споделят какво мислят за обявата,както и за този обективhttps://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=39704



Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: ivjordan   
Дата:   11-08-14 16:01

16К не са много за Д 90. На снимката си пише, че това са 16% от предполагаемия ресурс. Т.е., имаш едни 84К да му правиш тепърва, а повечето издържат повече от 100К. Е, може и утре да даде фира, но същото може да се случи и с тяло от магазина.
Иначе, състоянието на конкретно тяло по обява може да се прецени само при директен оглед и тест.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: vkk1   
Дата:   11-08-14 16:07

Ама ти верно накрая ще си купиш Д90 за има-няма 700 стотака. [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: whateverx   
Дата:   11-08-14 16:53

Ех наистина не знам какво да правя.Всички твърдят,че d90 е наистина добро тяло,а ти не си окей с матрицата..не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети
Автор: pmartinov   
Дата:   11-08-14 17:08

Отнасяй D90 и обектива!

Горе Павлов ти е показал защо не трябва да се замисляш !

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »