Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Първи DSLR
Автор: karina222   
Дата:   07-08-14 13:34

С риск да ме нападнете, че може би има други подобни теми - аз не намерих.
Та към темата: първи DSLR - Nikon D3300 - мнения?
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: ararat   
Дата:   07-08-14 13:49

Супер е, взимай го!
Всъщност важното не е какъв фотоапарат ще си купиш - всичките са добри, иначе хората нямаше да ги купуват и производителите щяха да фалират. Моя съвет е: Не се чуди какъв фотоапарат да си купиш, а как да го използваш след това, за да твориш, за да изразяваш себе си и да постигнеш това, което искаш! Задължително си вземи светлосилен обектив на 1.8, може 28, 35, 50, 85мм, който искаш. Най-добре почни от 35 или 50 (които при теб ще са 50 и 85 мм съответно).

А за избора - всеки харесва това, което вече има, така че мненията винаги са пристрастни. Иди във Фотосинтезис или Фотопавилион, пипни ги, вземи ги в ръце, поговори с хората и решението кой да си купиш само ще дойде.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: Sentel   
Дата:   07-08-14 13:50

Определно има теми и то доста пресни. С една дума - добър е.
Сега, обаче, ще започнат да те навиват за сапунерки и безогледални системи, които не са лоши де.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: Sokola   
Дата:   07-08-14 14:07

Автор: karina222
Дата: 07-08-14 13:34

С риск да ме нападнете, че може би има други подобни теми - аз не намерих.


[smilie25] Трудно се намира такава тема,само 15 теми под твоята и то на първа страница
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: karina222   
Дата:   07-08-14 15:27

Да, ами значи щом съм пуснала - не съм намерила или съм преценила, че това, което съм видяла не ми помага. [smilie3]


Интересува ме каква е разликата между двата обектива:
комплект 1

и

комплект 2

и кой е по-добрия вариант? (предполагам по-скъпия, но все пак ме интересува разликата)
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: fraction   
Дата:   07-08-14 15:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: ivjordan   
Дата:   07-08-14 15:31

Разликата е в това, че по-евтиният комплект е с обектив без стабилизация, поради което едва ли е много добра идея.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: karina222   
Дата:   07-08-14 15:34

Ами най-вероятно всичко.
Знам, че звучи много неориентирано, но снимам и пейзажи, и хора, и макро понякога (като под макро имам предвид някакви буболечки, мухи и т.н. ;д)..

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: ivjordan   
Дата:   07-08-14 15:36

Да предупредя, с тези комплекти макро не става. Ще ти трябва специален обектив или разни други похвати, които нито са лесни, нито евтини за използване.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: fraction   
Дата:   07-08-14 15:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: BonoVox   
Дата:   07-08-14 15:40

чисто нов Sony A58 с 18-55mm за 699 лева от Plesio

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: jigsaw   
Дата:   07-08-14 16:22

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1651543&t=1651543&phorum_uriauth=
Тамън 102 мнения и то ТОЧНО по твоя въпрос [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: lakosta   
Дата:   07-08-14 16:26

18-105 по-универсален [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: Sokola   
Дата:   07-08-14 16:39

jigsaw - и аз тази тема имах в предвид,но колежката е на друго мнение.

Автор: karina222
Дата: 07-08-14 15:27

Да, ами значи щом съм пуснала - не съм намерила или съм преценила, че това, което съм видяла не ми помага.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: Pavlov   
Дата:   07-08-14 17:03

BonoVox написа:
"чисто нов Sony A58 с 18-55mm за 699 лева от Plesio"

Това не е DSLR [smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: jigsaw   
Дата:   07-08-14 17:08

@Sokola

Е то от толкова теми и изписано, ако човек не може да си помогне...значи и Господ няма да може да му помогне [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: satansho   
Дата:   07-08-14 18:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: hristomar   
Дата:   07-08-14 19:00

Аз предлагам админите на сайта да сложат още на първата страница под формата на достатъчно набиващ се на очи линк или банер тема "Как и какъв фотоапарат да си избера" подобно на dpreview например.
Няма ден в който да влезна във форума и сред първите теми да не видя "какъв DSLR" или "първи DSLR", съответно потребителя се чуди кой четирицифрен Канон или Никон да си купи защото са големи и черни, а профитата снимат с големи черни апарати с такива надписи. Веднага се почват едни спорове коя система и кои обективи са по-добри, между тези спорове почват да се пробутват безогледалките и сапунерките на другите фирми и така темата е постоянно отгоре за 1 ден.
Според мен на сайта трябва да има нещо като "buying guide" дастатъчно видимо и разбираемо за нов потребител на форума, а подобни теми да се премахват още в зародиш защото убиват фотографското във форума [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: karina222   
Дата:   07-08-14 19:32

Все повече започвам да се питам "Какво правя тук?", защото когато отворя този сайт ставам свидетел на това как "плюете" по хората, винаги намирате своята критика за най-уместна и копчче не може да ви каже човек. [smilie23]

Благодаря на тези, които изразиха мнението си конкретно по въпроса. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: mmjm   
Дата:   07-08-14 20:01

На първо време прочети това , след това отиди до някой от магазините за фототехника и виж дали с апарата, който си изберала се чувстваш комфортно - как ти лежи в ръката, менюта, контроли, тегло въобще всичко за което се сетиш. В повечето случаи твоят апарат ти "лепва" в ръката и не ти се ще да го върнеш на консултанта.
Успех.
И не бъди толкова тънкообидна, не прочетох някой да те оплюва, малко по-остри забележки (според мен основателни) да. [beer] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: Sokola   
Дата:   07-08-14 20:56

karina222 -
за 3.5 год. от както си се регистрирала предполагам,че си видяла,че има търсачка във форума.
Посочиха ти аналогична тема в която има изразени над 100 мнения по този въпрос,а ти на това му викаш "плюене".
Правилно се питаш "Какво правиш тук".
Когато предложим да се прочете малко преди да се пита за елементарни работи-веднага автора на темата реагира бурно.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: daniil-k   
Дата:   07-08-14 23:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: karina222   
Дата:   08-08-14 00:59

До 1000 лв, като държа да е нов.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: sathv   
Дата:   08-08-14 01:54

Sony A58 с обектив 18-55mm за 699 лева от Plesio
+ обектив Sony DT 35mm F/1.8 SAM 379 лева
Ако ти е скъпо можеш да вземеш обектив Sony AF DT 50mm F/1.8 но в помещения ще ти идва малко дълъг.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: quazimodo   
Дата:   08-08-14 06:54

За да вземеш по-добрата комбинация с това тяло (Д3300), ще трябва да се бръкнеш с още 200 лева - http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280503000604.html


А може да погледнеш и в лагера на противника за Канин 100Д, по размери тъкмо като за млада дама :)...



Публикацията е редактирана (08-08-14 07:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи DSLR
Автор: sathv   
Дата:   08-08-14 10:52

To за млада дама изобщо не са тези черни кютуци, ама това е друга тема. Виж ако e 100 кила може и да и отива.



Публикацията е редактирана (08-08-14 11:02)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »