Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 За промоциите и изчезването им :D
Автор: muzicantini   
Дата:   04-08-14 17:25

Разцъквам днеска така профилактично сайтовете на нашите родни фотографски магазини и забелязвам, че продуктите на Канон изведнъж нямат прословутия кешбек и цените пак са станали неадекватно високи (не че иначе бяха ниски). Та ме наведе едно любопитство как се определят тези тъй наречени промоции и кешбеци, които ги има сякаш постоянно, а пък изведнъж спират. Темата не е хейтърска или да сравняваме цените в БГ срещу САЩ, а посто ми е любопитно има ли някакво логично обяснение, при положение, че стандартът ни е обидно нисък, изведнъж цените да се вдигнат и след няколко месеца пак да се бутнат с 200- 300 лв според модела и да се говори за промоция?

Отговори на това съобщение
 Re: За промоциите и изчезването им :D
Автор: realnoncho   
Дата:   04-08-14 17:34

Ами този кешбек си беше до края на юли, датите в които важи ги имаше от началото така че няма такова нещо като изчезване на промоции. Преценили са и са направили временно намаление, не виждам за кое точно е недоволството и вкарването на неща като ниския стандарт и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: За промоциите и изчезването им :D
Автор: muzicantini   
Дата:   04-08-14 17:36

Ами въпросът ми е по-скоро има ли някакъв принцип, на който се правят тези неща, както например преди да пуснат ново тяло, стария модел цената му пада, а в чужбина му правят разпродажба на доста по-ниски цени, само и само да го разкарат. В тоя ред на мисли.

Отговори на това съобщение
 Re: За промоциите и изчезването им :D
Автор: Sentel   
Дата:   04-08-14 17:36

Няма нищо такова. Кеш бекът на Канон си беше обявен отначалото, че е до края на юли. И на Никон си имаше срокове. Всичко е точно. Няма драма, само четене се иска.

Отговори на това съобщение
 Re: За промоциите и изчезването им :D
Автор: Neuromancer   
Дата:   04-08-14 17:36

Ниския стандарт няма нищо общо, пазара е важен какъв е.
Престави си че продаваш минерална вода пред чешмите в Горна Баня или сред пустинята на пътя на кервана, къде ще е по-скъпа?

Отговори на това съобщение
 Re: За промоциите и изчезването им :D
Автор: io_bs   
Дата:   04-08-14 18:22

Това с водата не е много уместно сравнение според мен [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: За промоциите и изчезването им :D
Автор: PeterA   
Дата:   04-08-14 18:35

Ами представи си че си производител на мляко например и ти идват двама клиенти. Единият иска 10 литра другия 100 тона. На кого ще направиш по ниска цена?

Отговори на това съобщение
 Re: За промоциите и изчезването им :D
Автор: muzicantini   
Дата:   04-08-14 18:44

Цените на местно ниво не се ли определят от крайния търговец? Тоест горният пример би бил верен, ако Канон от Япония нареждат в коя държава кое колко да струва.

Отговори на това съобщение
 Re: За промоциите и изчезването им :D
Автор: realnoncho   
Дата:   04-08-14 19:03

Е как, от Канон им ги дават на по 3лв килото, пък тука ни ги продават по няколко хиляди после.

Отговори на това съобщение
 Re: За промоциите и изчезването им :D
Автор: киката   
Дата:   04-08-14 19:36

photopavilion - Canon EOS 5D Mark III body - 5 799.00 лв.
brosbg.com - CANON EOS 5D MARK III body - 5069 лв.
Цената в "Броса" дали е с ддс!?

Отговори на това съобщение
 Re: За промоциите и изчезването им :D
Автор: muzicantini   
Дата:   04-08-14 20:01

Въпросната фирма "Брос", не съм наясно как ценообразува, но няма причина да се смята, че тази цена не е с ДДС, никъде не го пише, пък и не са чак толкова неизвестни, че да лъжат по този начин.

Иначе ми се искаше, ако има някой, който е наясно в дълбочина как стои въпросът, да се изкаже, а не само да си чешем езиците на общо основание.

Отговори на това съобщение
 Re: За промоциите и изчезването им :D
Автор: realnoncho   
Дата:   04-08-14 20:06

Тези, които са наясно, седят по форумите и само чакат някой да попита за да му направят пълен разчет за това защо нещо се продава за определена сума [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: За промоциите и изчезването им :D
Автор: imitev   
Дата:   04-08-14 20:29


Брос не щяха да ми напишат данъчна фактура за един телефон... Само опростена...

Отговори на това съобщение
 Re: За промоциите и изчезването им :D
Автор: JoeSatriani   
Дата:   04-08-14 20:56

realnoncho [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За промоциите и изчезването им :D
Автор: Krasimira   
Дата:   04-08-14 21:38

1 възможност - не са си обновили сайта
2-ра - нарочно пишат по-ниска цена, после ти казват, че цената е променена и е като навсякъде, но ти вече така или иначе си поръчал, си го взимаш оттам


Отговори на това съобщение
 Re: За промоциите и изчезването им :D
Автор: piknik   
Дата:   04-08-14 22:23

Обикновено се пускат по 2-3 промоции ( как мразя тази дума...)в годината - Пролет, Лято и Зимата, преди Коледа.
Така хем се надъхват Потребителите, хем Търговците.. [smilie5]
Друго, ако на Вносителите им бягат обороти, целеви продажби, за да изпълнят "Плана за годината" и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: За промоциите и изчезването им :D
Автор: sirkhann   
Дата:   04-08-14 22:56

Ставаш на шебек за единия кешбек [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За промоциите и изчезването им :D
Автор: ludiakolio   
Дата:   07-08-14 12:59

По-добре разцъквай профилактично или влизай в магазина като си подкован финансово,аз така правя.Иначе се дразни човек напразно и поства теми,които предизвикват "овации".

Относно промоциите,обикновенно ги чакай малко преди и след нова година.

Отговори на това съобщение
 Re: За промоциите и изчезването им :D
Автор: wall   
Дата:   07-08-14 17:35

Промоции да искаш!

http://magazin.photosynthesis.bg/


Кеф ти за Никон, кеф ти за Сони, кеф ти за Олимпус.......

Кеф ти с кеш-бонус, кеф ти с подаръци.........


Отговори на това съобщение
 Re: За промоциите и изчезването им :D
Автор: burningice   
Дата:   07-08-14 18:01

Брос ще ви издаде гаранционна карта, но на практика няма сервиз, така, че е на късмет да не се развали изделието [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За промоциите и изчезването им :D
Автор: metodiev_martin   
Дата:   07-08-14 20:46

Само аз ли не схващам логиката на темата??? Бие ми на чисто заяждане и провокация. Хората си бяха написали до кога е кеш бека. АЗ въпреки че знаех, пропуснах срока, защото не бях отчел, че след миналия четвъртък 31 юли - петъкът е първи август (а си бях казал - ще ходя в петък в павилиона). В крайна сметка не успях да спестя двеста и седем-осемдесе лв, но живи и здрави.
На който не му изнасят цените в България, има базар, има ebay ...

Отговори на това съобщение
 Re: За промоциите и изчезването им :D
Автор: muzicantini   
Дата:   07-08-14 23:31

На мен горното ми прилича на чисто заяждане и провокация. Логиката на темата е лаф да става. Такава е целта на форумите по принцип.

Отговори на това съобщение
 Re: За промоциите и изчезването им :D
Автор: ivjordan   
Дата:   07-08-14 23:55

Съвсем правилна си е темата и следва да предизвика най-малкото замисляне за ценообразуването по нашите места, защото никак не е логично в най-бедния пазар цените да са най-високи. Но е факт. Особено при Канон.
Реално, това което основно ме насочи към Никон, беше по-адекватната ценова политика. С което по никакъв начин не желая да рекламирам Никон. И те са супер зле.
В 21-и век хората разполагат с интернет и могат да проверят съответните цени на други места и в един момент започват да се чустват тъпо и да търсят начини за закупуване на техника от чужбина, което не е невъзможно и производителите и търговците трябва да си дадат сметка за това и да унифицират цените и промоциите си.
Иначе, въпреки цялото мрънкане, българските търговци са обречени, защото все повече хора ще пазаруват от чужбина на същите или по-ниски цени.

Отговори на това съобщение
 Re: За промоциите и изчезването им :D
Автор: metodiev_martin   
Дата:   08-08-14 00:36

<<<muzicantini
Такава е целта на форумите по принцип.>>>
Поради тази жеЛУезна логика затвориха "Клуба" (като гледам, кога си регистриран, явно и не си наясно за какво говоря {освен ако това не е ти е седмият профил тук}) а във форума вече няма една полезна тема свързана с фотографията.
Колкото до ценовата политика, "търговците" са обвързани с официалните вносители на канон и никон - те колят и бесят, така че ако сте недоволни от цените, може да се оплачете на бул. Цариградско шосе 121
Гледам че имате дух и мисъл на предприемачи - почнете да вкарвате техника от СаЩ и да я продавате на щатските цени с минимална надценка. Лошото в случая е че пак ще стигнете до официалните представители (те ще стигнат до вас) [smilie5]
Който го е страх от мечки не ходи в гората. Като някой не го устройват цените на техниката, намира си алтернативни варианти.

Отговори на това съобщение
 Re: За промоциите и изчезването им :D
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-08-14 00:49

Една от характеристиките на всяка промоция,за да бъде промоция е да бъде в някакъв ограничен срок от време.
Едва ли в малък пазар като нашия,макар и водещ се вече развит, родните дилъри имат кой знае каква свобода да определят и договарят цени с крупни дилъри или производители.На фона на десетте канона,които ще продадат за тази година.

Отговори на това съобщение
 Re: За промоциите и изчезването им :D
Автор: muzicantini   
Дата:   08-08-14 08:33

Добре, нека да насоча разговора в една друга посока. В един неспециализиран магазин за техника, чието име започва с "техно", бяха пуснали някакви нереални промоции на обективи в ограничени количества. Изключително необичайно явление, продаваха и обективи за Пентакс, което е обще по-невереоятното и цените бяха на 50% от пазарните. Даже като видях офертите не можах да повярвам, помислих, че има грешка, та звънях да питам дали е така. Нещата се разпродадоха като топъл хляб явно, защото докато поръчам единия обектив, който исках, беше изчерпан. Но това не променя факта, че някакъв магазин, който по принцип не се занимава с търговия на точно тези продукти, се е снабдил с бройки и ги продава на супер ниска цена (очевидно себестойността им е още по-ниска, защото никой магазин няма да продава без да има печалба). Та това е наистина промоция, като тези, които в белите държави се случват.

Случаят показва, че все пак е възможно на нашия пазар. Така ли специализираните магазини за фототехника не могат или по-вероятно не искат да проведат подобна кампания?

Едит:
NOUN (plural forums)

1A meeting or medium where ideas and views on a particular issue can be exchanged:

Това според тълковен речник, така че не виждам metodiev_martin срещу какво негодува и какво трябва да се случва в един форум според него?



Публикацията е редактирана (08-08-14 08:38)

Отговори на това съобщение
 Re: За промоциите и изчезването им :D
Автор: realnoncho   
Дата:   08-08-14 10:30

Правиш ли разлика между разпродажба на няколко бройки застояли се вероятно по витрини обективи в Техно-таковата и кешбек промоция от официален дилър [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: За промоциите и изчезването им :D
Автор: ipolit   
Дата:   08-08-14 11:16

Blackmagic Design today announced an exciting Summer Special discount for the Blackmagic Pocket Cinema Camera for the low price of US$495. With a normal recommended retail price of US$995, this Summer Special represents incredible value and is available for a limited time and will end on the 31st of August 2014. This Summer Special price is subject to limited availability, after which the price will return to the usual recommended retail price of US$995.

Синтезиса я пуснаха за 900 лв. Аз хукнах да я купувам, но се оказа, че промоционалните камери са ограничен брой и са купени за един ден. Иначе си я продават на нормалната цена от 1829 лв. Не са криви фотосинтезис, а куцата промоция. Иначе не може да се намери никъде на намалена цена. DIGITALSTORE Vienna са я листнали на 599 евро, ама нямат налични.

Язък

Отговори на това съобщение
 Re: За промоциите и изчезването им :D
Автор: Sentel   
Дата:   08-08-14 12:29

Те сигурно служителите от Синтезиса не са си ги изкупили всичките бройки за тях...

Отговори на това съобщение
 Re: За промоциите и изчезването им :D
Автор: roromir   
Дата:   08-08-14 16:33

Здравейте,

По принцип не знам защо се коментира толкова за цените на местните[smilie5] фото магазини - има си amazon.de, amazon.co.uk., eBay... .
Принципно производителите нямат право да определят цена на дребно. Най много да посочат препоръчителна цена. Останалото е работа на търговците.
Това е пазарна икономика и който не му харесва има избор.
Другата страна на медала е, че примерно и аз ако съм търговец, ще се стремя да продавам възможно най-скъпо, защото това е ограничен пазар и се води малко или много продукт за професионалисти или луксозна стока ако е за любители, а там се гледа всичко друго, цената е много по мало важен фактор...

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »