Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Яхния
Автор: uri64   
Дата:   16-07-14 12:51

за обработката (качвал съм го и в друга тема май) - как е ставало това във "филмовата ера" [smile] :


https://photo-forum.net/static/site_pics/163/1405251380_obrabotka.jpg



 Re: Яхния
Автор: realnoncho   
Дата:   16-07-14 13:05

HP,

Написал съм го просто и ясно - който иска да разбере от такова мнение ще разбере и ще го види. Който иска да се направи на обиден ще намери за какво да се направи на обиден и от най-нежната критическа нотка. Така накрая най-лесно се оказва да се наслагат плюсчетата и толкоз.

А за препоръка как се прави качествен ретуш аз не мога да обясня в няколко реда, който може нека ме допълни.
 Re: Яхния
Автор: HP   
Дата:   16-07-14 13:25

realnoncho, нещата обаче нито са прости,нито са ясни. И ако искаш да помогнеш на някого, не това е начинът. Мислиш ли, че е полезно написаното от теб ??? Аз казвам , че не! И вместо някой да научи нещо за ретуша от теб, той ще научи как да си губи времето в ненужни коментари под снимките. Нищо лично към теб, това е самата истина!
 Re: Яхния
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   16-07-14 13:27

ПОдкрепям Havga за прозрачността!
 Re: Яхния
Автор: shamelessEyes   
Дата:   16-07-14 13:38

bobbyk, това го препоръчва Bess_bg. А и не разбирам какво ..се обаждат автори с хубави снимки и рейтинг. Тези теми са само за нас. Айде, моля ви се .. не ни се мешайте и тука [smilie5]
..това вас не ви засяга [smilie18]
 Re: Яхния
Автор: realnoncho   
Дата:   16-07-14 13:40

Значи ето ти сега варианти:

Вариант 1 - 10 човека пишат колко е яко и никой не пише че ретуша е зле, автора решава, че всичко е наред и си маже за напред.

Вариант 2 е някой да вземе да напише това което се вижда и автора да го има предвид за напред.

Както казах ако можеше на няколко реда да се обясни за ретуша няма да има уъркшопове за това. В случая мога да дам съвет само да не се маже по този начин.
 Re: Яхния
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   16-07-14 13:47

shamelessEyes - не става дума за рейтинги..а е продължение на една предишна тема!да, havga e цитирала :)!Проблемът е формулиран по друг начин..но доста конкретно от oswald ! Стига от разводнявания на тази тема.Не разбирам какво лошо има да кажат че снимките ми не са добри..ако това е така!Критиката може да бъде формулирана и по възпитан начин!
 Re: Яхния
Автор: oswald   
Дата:   16-07-14 13:47

И вариант 3: Изтриват ти критиката, блокират ти коментарите и продължават да се наслаждават на +++ Страхотна работа и т.н.[cool]
Така се става фотограф във Бг.
 Re: Яхния
Автор: oswald   
Дата:   16-07-14 13:52

Боби, ти също имаш супер надценени кадри с огромен рейтинг и много +++++++.Но е имало случаи, когато ти е идвала в повече критиката.
 Re: Яхния
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   16-07-14 14:03

oswald -сигурно имам много надценени кадри...имам и такива , които сигурно са неоценени!:)Невъзпитаната критика ми е идвала повече..така е!Не се изживявам и търся..своя почерк!Не блокирам профили...трия коментар само ако обиждат модела..аз съм само любител.Знам, че моята и твоята представа за стойностни неща се разминават, но не е причина да на се вслушвам!
 Re: Яхния
Автор: ishootraw   
Дата:   16-07-14 14:25

Тонът/критиката под много снимки често е меко казано груб, примери по-горе. Много често се иронизира/осмива, вместо просто и ясно да се напише как може да се направи по-добре, да се даде съвет. Това важи особено за Б авторите, които per se в този сайт би трябвало да са над средното ниво и да разбират достатъчно,за да дадат поне един градивен съвет...Примерно: вместо "много е мазано тука..", да се каже: "Колега, губи се тесктурата на кожата, намали опасисито на слоя, пробваи с frequency separation да правиш ретуш..ето ти линк към урок в нета, пробвай с двоен клик на слоя с "мазаното" и слайдерите на underlying layer опция като държиш ALT, така може "мазаното" да се омекоти доста елегантно..."

Сори,че взех за приме критиката с "мазаното", ама ми беше под ръка...
 Re: Яхния
Автор: emilio123   
Дата:   16-07-14 14:48

Според мен всичко идва от липса на култура на общуването и грешната представа за смисъла от качването на снимки.
Първо да уточня че се имам за фотограф средна ръка, снимам за удоволствие и не съм професионалист.
Основния проблем идва не от организацията на сайта, въпреки че и тя би могла да е по-добра, а от нас.
Това което ми прави впечатление е, че масово се качват снимки с цел събиране на възхищение и всичко друго освен възхита в коментарите, буди агресия в отговорите.
Като цяло масовото ниво на българската фотография , сравнена със световната, си пада малко селска(с изключение на определени автори), ама това си е заради самите нас.Просто такова ни е нивото. Изключително много се дразня и от коментари от сорта "Вече всеки с апарат се мисли за професионален фотограф".Обърнете внимание как стоят нещата в другите държави. Никъде другаде го няма това елементарно мерене на пишки.
Преди време един от авторите които уважавам най-много, ми каза "не е важно да се качва, важното е много да се снима и да се мисли." и като се замислих разбрах че е много прав, и непрекъснатото търсене на чуждото одобрение може да изиграе лоша шега на човек, и да започне да снима нещо което не е "самия той".
Та в този ред на мисли, В каквото и да се превърне ФФ ще бъде едно и също, ако не се променим ние.
Поздрави и уважение към всички.
 Re: Яхния
Автор: realnoncho   
Дата:   16-07-14 14:52

В случая аз не знам как е постигнат ефекта. Това което виждам си е живо мазане отгоре. Никога не съм казвал на черното "много тъмно сиво".

В случая много конкретно влязохме, идеята е че отношението е такова - за хвалби сме отворени, за нещо друго по-лесно е да се намират кусури, а не се търси полза.
 Re: Яхния
Автор: geokar   
Дата:   16-07-14 15:26

Веднъж съм трил коментар под снимка, имаше расистко съдържание и противоречеше на правилата на сайта. Бих изтрил и коментари, засягащи физиологията на модела, агресивни, груби, изобщо нарушаващи правилата на културния разговор. И не заради себе си, а защото онези, които са отворили фотографията, все едно дали са я харесали, или не, не са заслужили да четат простотии под нея. Така, че опцията си е необходима, независимо, че с нея се злоупотребява. Ако се премахне, би трябвало да има механизъм коментарите, нарушаващи правилата на сайта да могат все пак да бъдат премахвани от администраторите след регламентиран сигнал.

 Re: Яхния
Автор: Дедко   
Дата:   16-07-14 15:50

А няма ли да е по-добре освен бутоните с точки да има и бутон с минусови точки? Или просто НЕ ХАРЕСВАМ? Знам, че и тогава ще стане боза. Сблъсък на лагери .. , но пък ще се знае и колко хора не са ти харесали снимката и може би ще се усетиш, че не си голямата работа? Въпросът е да се придобие реална представа за кадъра, като са ти гласвали приятелите от ФБ и скайп, а кадъра ти не струва ... щом не са го харесали хората.
 Re: Яхния
Автор: sherbit   
Дата:   16-07-14 16:00

500px променят цветовете на снимките.
 Re: Яхния
Автор: rimohit   
Дата:   16-07-14 16:08

И мен никой не ме обича , а аз съм е**ти пича[smilie18]
Ще я ЯХНА.. само да я намеря ![smilie18]
Най-добрата система е ...
Всеки автор.. да дава на ден по
една - 10т
две -9т
три-8т
....
десет -1т
Ей тогава ако няма недоволни точкомани не виждам какво може да се измисли[beer]
 Re: Яхния
Автор: HP   
Дата:   16-07-14 16:22

Каквото и да се дискутира, все се опира до точките. Добре, има и решение на това.
При качването на снимка, да има опция да се избира от две опции
опция 1- автора желае коментари
опция 2- автора желае критика

Така който иска точки с плюсчета, ахкания, удивителни, а се сърди на критика може да си избере вариант 1, но който иска критика , който иска да разбере къде греши ,също да може да си избира.
Тогава може с чиста съвест да трие спама под снимката си от сорта" Малииии, тъз ако я барнааа" или "бахти сисите дет ги има таз, евала".
И да се докладват коментари с расистко и обидно съдържание, нормално е администрирането на сайта да затрива подобни автори.

 Re: Яхния
Автор: theblackrose   
Дата:   16-07-14 18:35

[smilie24]
 Re: Яхния
Автор: МиленГенов   
Дата:   16-07-14 18:39

........и темата замяза на "ЯХНИЯ"[smilie5]
 Re: Яхния
Автор: philip   
Дата:   16-07-14 18:44

HP: "...да се избира от две опции"

А който иска и 2-те опции, да маркира и двете?

 Re: Яхния
Автор: virosh   
Дата:   16-07-14 19:52

Варианта на @HP го има в deviantart и според мен никак не е лош.
Само ще трябва да се направи един нов тип катерогия/търсене в която да се показват само снимките които са искали критика за да може по-лесно да се откриват.

Относно коментарите, според мен ето ви един удачен вариант - автора да може да скрие коментар който не желае да се вижда но той да не се трие. Ако потребителя който разглежда снимката иска да види коментара ще трябва да кликне върху него за да го покаже.
А иначе нека отделно нека има бутон за докладване към админи/модератори на коментари които са нецензурни, вулгарни и т.н. Те да си преценят дали коментара нарушава правилата на сайта и трябва да бъде затрит.

Редакция: Опцията коментара да се скрие автоматично след като е докладван също може да я има.



Публикацията е редактирана (16-07-14 19:53)
 Re: Яхния
Автор: geokar   
Дата:   16-07-14 21:27

В грешка сте, любезни. Чудянките и кръстчетата нито са коментар, нито са критика. Ако са от познат, значат: "видех и ми ареса, да знайш", ако са от непознат често означават: "отворих твоята снимка и гласувах за нея, ха сега, ако обичаш, отвори моя профил, виж последния ми шедьовър и гласувай за него!" Това с особена сила се отнася за бетодавците, съответно под техните творби клинописа най се въди. Коментара, както и критиката неизбежно предполагат аргументирано мнение. Те са полезни и с това, че обръщат внимание върху неща, които другите може и да не забележат.
Продължавам да твърдя, че ако се въведе системата, позната ни отдругаде всеки автор да може веднага да види кой и как е гласувал за снимката му, кръстчетата и удивителните ще изчезнат яко дим.



Публикацията е редактирана (16-07-14 21:36)
 Re: Яхния
Автор: GOSPODIN   
Дата:   16-07-14 23:43

geokar [smilie24]

В последните дни пак се наблюдават възходящи теми свързани с рейтинги, точки, албуми и ...параноя. За съжаление в тази кавалкада се включи и Админ, като върха на айсберга беше
функцията "Авторът е ограничил правата за писане на коментари само за потребители, които имат права за Рейтинг Б, което значи, че или само Б могат да я ползват или се дава по заслуги.
С подобни прийоми нищо добро не може да се очаква, а защо утвърдени автори ползват подобни жалки функции си остава за тяхна сметка.
Всички възможности за БЛОКИРАНЕ на потребители и ТРИЕНЕ на коментари трябва да се премахнат, ако се иска някаква равнопоставеност и диалог, но знам, че няма да стане.[smile]
 Re: Яхния
Автор: stown   
Дата:   17-07-14 00:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.