Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Nikon SB-700 или Yongnuo YN-565 EX за D7100?...
Автор: Pavlov   
Дата:   14-07-14 21:36

Решил съм да си купувам светкавица, и се колебая между двата модела от заглавието. Ще я ползвам на D7100, предимно на тялото, затова я искам с TTL. Не за професионални снимки, и не в студио.
Като бюджет мога да си позволя никонската, но YN-565 ми излиза повече от два пъти по-евтина. Помогнете ми със съвет - коя да избера? Какво повече дава SB-700, че да си заслужи по-високата цена?
И моля за конкретни неща, а не - "то марковото си е най-добре".
Благодаря.
 Re: Nikon SB-700 или Yongnuo YN-565 EX?...
Автор: danielp   
Дата:   14-07-14 23:15

ми не брат ама аз за фотографията съм разбрал или си купуваш най-най или рано или късно си осъзнал, че си дал едни пари на вятъра. [beer]
 Re: Nikon SB-700 или Yongnuo YN-565 EX?...
Автор: marrio31   
Дата:   15-07-14 01:06

Ами щом не вярваш,че марковото си е най-добре....купувай китайката,щом ще е на тялото си вземи истинска,сб 800 ако намериш запазена е доста добър вариянт.
 Re: Nikon SB-700 или Yongnuo YN-565 EX?...
Автор: qavkata   
Дата:   15-07-14 01:23

Аз ттл не ползвам, и затова ползвам само въпросната китайска марка но модела YN 560 III , изключително съм доволен, зарежда много бързо, не загрява, много мощна и лесна за управление. И не на последно място цена около 130 лева. Но все пак на мен ттл не ми е нужен, тъй като изключително често се лъже при контра или по-мощни източници на светлина.
 Re: Nikon SB-700 или Yongnuo YN-565 EX?...
Автор: красис   
Дата:   15-07-14 09:24

Какво повече дава SB-700, че да си заслужи по-високата цена?

Какво дава, ще даваш ти повечко пари нали трябва да си платиш за името че е Никон,не виждам за обикновенна употреба в какво ще те ограничи YN565EX.Мога да ти кажа че са железни нооо ти си знаеш най добре.[smilie24]
 Re: Nikon SB-700 или Yongnuo YN-565 EX?...
Автор: estate   
Дата:   15-07-14 10:07

Не е лоша китайската ,за мен има един минус че не може да командва други светкавици.Но при положение че ще се ползва само една ,цената и това което предлага е повече от перфектно.....;)
 Re: Nikon SB-700 или Yongnuo YN-565 EX?...
Автор: Pavlov   
Дата:   15-07-14 10:18

"Автор: estate
Дата: 15-07-14 10:07
Не е лоша китайската ,за мен има един минус че не може да командва други светкавици."

Това не е проблем. Не мисля да го правя, но ако ми се наложи - има и други начини, нали? [smile]
 Re: Nikon SB-700 или Yongnuo YN-565 EX?...
Автор: TheBossBG   
Дата:   15-07-14 10:29

В официалния магазин на Yongnuo в ebay въпросната светка струва $108(с едногодишна гаранция). Колко струва втора употреба SB-700(без никаква гаранция и неясно на колко км.)? 450лева!!! Аре нема нужда, жена ми все още не е успяла да отглежда кинти в саксия! [smilie5]
 Re: Nikon SB-700 или Yongnuo YN-565 EX?...
Автор: nevermess   
Дата:   15-07-14 11:21

SB-700 дава по-добра повтаряемост на резултата поне за мен. Ползвал съм YN-560EX и не останах доволен.
Има и други начини да командваш светкавици, но и те струват пари и накрая, като теглиш чертата може да се окаже, че общите ти инвестиции ще се доближат до закупуването на една маркова SB-700.
Също мое наблюдение е, че ако се планира ползване на светкавици отдалечено ползването на една марка дава доста повече надеждност.
 Re: Nikon SB-700 или Yongnuo YN-565 EX?...
Автор: marrio31   
Дата:   15-07-14 11:32

Yongnuo YN-565EX doesn't support Master mode and High- Speed Synchronous... но всеки сам преценява как си харчи парите[smile]
 Re: Nikon SB-700 или Yongnuo YN-565 EX?...
Автор: TheBossBG   
Дата:   15-07-14 12:47

То, щото тук всички ползват вискокоскоростна синхронизация и 4-5 светки наоколо! [smilie5] Да не казвам, че 565-ицата е доста над възможностите на много от пишещите и четящите тук.
 Re: Nikon SB-700 или Yongnuo YN-565 EX?...
Автор: estate   
Дата:   15-07-14 13:24

Да така е ,но рано или късно човек се научава.[smilie18] Не мислете само за днес ,помислете и за утре когато ще имате нужда от втора или трета светкавица .Аз бих предложил YN-568EX като малко по-добра и по-нова.[smilie18].
 Re: Nikon SB-700 или Yongnuo YN-565 EX?...
Автор: nevermess   
Дата:   15-07-14 14:03

TheBossBG респект пред подробната статистика, която очевидно имаш относно кой как си ползва техниката [smilie5].
В този ред на мисли темата е "Nikon SB-700 или Yongnuo YN-565 EX" и всеки може да сподели важните за него факти. Генерализации относно уменията на хората не са свързани с темата и са най-малкото обидни.
 Re: Nikon SB-700 или Yongnuo YN-565 EX?...
Автор: chukov   
Дата:   15-07-14 14:05

Не се лъжете с тия светкавици Йонгнуо

Ако ще се работи сериозно Йонгнуото не става
раздрънква се, главата ѝ се разхлабва и не може добре да стои завъртяна на една страна, електрониката ѝ гори

При това говоря за най-високия клас Йонгнуо
 Re: Nikon SB-700 или Yongnuo YN-565 EX?...
Автор: Pavlov   
Дата:   15-07-14 14:11

А някой чувал ли е за проблеми в съвместимостта на марковите светкавици конкретно с D7100?...
 Re: Nikon SB-700 или Yongnuo YN-565 EX?...
Автор: estate   
Дата:   15-07-14 14:16

Ами имах D7100 и с SB-900 ставаха странни неща.Светкавица си светкаше като стробоскоп когато и скимне , и това с три различни светкавици.След време излезна инфо в нета за този бъг и малко ме хвана я на NIkon че си спестиха тази информация....:)
 Re: Nikon SB-700 или Yongnuo YN-565 EX?...
Автор: satyno   
Дата:   15-07-14 15:08

Flash Havoc :
"The SB-700 does have HSS, it just has less power than the higher end flashes, and no external battery port."



Публикацията е редактирана (15-07-14 18:37)
 Re: Nikon SB-700 или Yongnuo YN-565 EX?...
Автор: cvetomir   
Дата:   15-07-14 21:43

Няма нищо по-добро от марковата светкавица. Евтиното винаги излиза скъпо. Правилно е казал Чуков, че за сериозна работа китайската не става. Мен ако питаш - още по-добре от СБ-700 е да си намериш някоя СБ-800 или СБ-900 из базара. Това са професионални светкавици, които мерят много точно и издържат много дълго. Преди години стигнах до към 120 000 кадъра с една СБ-800 и накрая и изгоря лампата. Смяната излезе 82 лева и още работи. Като стигне с китайската някой до толкова кадри - нека се обади. Отделно, че на всяко светване китайската си изменя силата. И е непредвидима.
 Re: Nikon SB-700 или Yongnuo YN-565 EX?...
Автор: Pavlov   
Дата:   15-07-14 21:55

А бе хора, на мен не ми трябва светкавица за сериозна работа [smile] . По принцип снимам основно на дневна светлина, туристически снимки, пейзажи, макро, архитектура - такива работи.
Светкавица да ми трябва най-много 5-6 пъти в годината - за някое събиране на закрито, или инцидентни снимки в помещение, или нещо подобно.
Не че не мога да си взема нещо скъпо и никонско, но - какъв е смисълът, след като основно ще стои в шкафа?
cvetomir-е - "на всяко светване китайската си изменя силата" [smilie11] . Това от опит ли го казваш, или си го чел в някое ревю? И за какъв точно модел говориш (щото доколкото знам, светкавици японско производство няма [smilie5] , всичко е Made in PRC)?



Публикацията е редактирана (15-07-14 21:57)
 Re: Nikon SB-700 или Yongnuo YN-565 EX?...
Автор: cvetomir   
Дата:   15-07-14 22:42

Разбира се, че от опит говоря. За 565 и 568 става въпрос. Пробвал съм ги и на никон и на канон - все тая работа. Понякога улучват силата на светване, понякога не. Ако си вземеш хубава светкавица, то ще може да я използваш не само вечер и в стая, а и дневно време за портрети - да си подсветваш, за да ти е равно осветено лицето. Това разбира се е въпрос на вкус, но с хубава светкавица става екстра на контражур със слънце в косата и т.н. Сигурно и с китайската ще стане подобно нещо, но ще трябва да похабиш доста кадри /ниско КПД/, докато улучиш светлината.
Дори и само в стая да снимаш компанията от приятели, пак е добре да е предвидима светкавицата. Защото ще хванеш момента с 2-3 щраквания и няма да ги караш да ти позират докато светкавицата улучи светлината.
Но ако не е проблем да си щракаш много - вземи си китайска. Все някоя снимка ще стане добре.
 Re: Nikon SB-700 или Yongnuo YN-565 EX?...
Автор: marrio31   
Дата:   15-07-14 22:58

Ми то на човека явно всичко му е ясно,и макро си снима без светкавица и навън при слънце не му трябва,взимай китаеца и пуцай[cool]
 Re: Nikon SB-700 или Yongnuo YN-565 EX?...
Автор: Патаран   
Дата:   15-07-14 23:23

Имам 565 и 568, не знам как е ползвал чуков но 565 над 40 к кадъра нито се е разхлопала нито е горяло нещо. Относно качеството ако е мераклия човека бързо ще свикне с поведението и номерата на китайката. По добре се държи 565 с изправена глава и дифузер спрямо 568 но пък не става на по новите тела никон, също 568 зарежда по бавно при серия [beer]
 Re: Nikon SB-700 или Yongnuo YN-565 EX?...
Автор: danielp   
Дата:   16-07-14 01:53

Като не ти трябва светкавица за сериозна работа то тогава за кво ти е светкавица
или ейтеи да се чудиш кво да правиш и да разлаиваш форумци?
[shtrak]
 Re: Nikon SB-700 или Yongnuo YN-565 EX?...
Автор: Pavlov   
Дата:   16-07-14 08:14

cvetomir - ползвал ли си SB-700 на D7100, и имал ли си някакви проблеми с тази комбинация? Защото чух слухове, че тялото имало някаква несъвместимост с марковите светкавици. Както и, че по тази причина си продал своето D7100. Има ли нещо вярно?

danielp - не съм те молил да се "разлаиваш" в темите ми. И след като и на двама ни това е проблем - повече няма да можеш да го правиш.
Трябва ми конкретна информация за две устройства, с които не съм работил, да реша дали да си купя едното от двете. Затова питам хората, които имат опит, и желаят да го споделят. Това, че такива като теб обичат да пишат глупости, вместо да отделят внимание на граматиката, или просто да качат някоя и друга снимка в профила - не е мой проблем.
 Re: Nikon SB-700 или Yongnuo YN-565 EX?...
Автор: красис   
Дата:   16-07-14 09:44

Цветомире не че искам да се заяждам ама говориш пълни глупости,имам две TTL Yongnuo... и никога не са ме подвели в светлината няма вечер няма ден всичко е наред.Не ми се коментира повече язък че си писал (от опит говоря) съмнявам се.
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.