Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Nikon SB-700 или Yongnuo YN-565 EX?...
Автор: Патаран   
Дата:   16-07-14 10:00

От опит знам че YN-565 не става на Nikon D610, D800,Df,D4, на 5100 става на следващия не, на 7100 би трябвало да стане но е хубаво да се пробва.
 Re: Nikon SB-700 или Yongnuo YN-565 EX?...
Автор: bobby__   
Дата:   16-07-14 11:23

От мен конкретно по темата:

Nikon D7100 има проблеми със закачена външна оригинална светкавица
SB-600, 800, 900, 910 в режим I-TTL. С SB-400 не съм пробвал. Проблемът се състои в това, че светкавицата пропуска кадри. Префлаш винаги има, импулс не.
 Re: Nikon SB-700 или Yongnuo YN-565 EX?...
Автор: bobby__   
Дата:   16-07-14 11:54

И да допълня, защото горния пост писах набързо...
Този проблем не се решава с презапояване на обувката на тялото, не се решава и с подмяна на обувката. Не се решава и със смяна на лампата на външната светкавица (в моят случай 130 лв за лампа на SB-900). И последно: Не се решава и със замяна на тялото, с чисто новото тяло проблемът остава.

Nikon D7100 Flash misfire



Публикацията е редактирана (16-07-14 12:27)
 Re: Nikon SB-700 или Yongnuo YN-565 EX?...
Автор: nevermess   
Дата:   16-07-14 13:55

Проблема н D7100 не е само с никонски светкавици ами с всички светкавици, които поддържат ITTL и се използват в този режим:

I'm using a Nissin Di866 Pro which works perfectly fine on a D5100 but after a few shots on the D7100, it either goes unresponsive forcing a battery pull or the flash power is under/over or doesn't fire at all. I'm assuming there's a batch of D7100s out there that are faulty seeing as there are quite a few reports of similar issues with numerous brands/types of speedlights. My D7100 is only a week old so I guess I should see if I can get it replaced instead of repaired.
 Re: Nikon SB-700 или Yongnuo YN-565 EX?...
Автор: bobby__   
Дата:   16-07-14 15:26

nevermess, благодаря ти :)
Това което писах е единствено от личен опит, а той е с оригинални светкавици. Мисля вече авторът на темата ще може да се ориентира.
 Re: Nikon SB-700 или Yongnuo YN-565 EX?...
Автор: DeDomus   
Дата:   16-07-14 17:04

Отскоро имам 565-та и поне засега съм много доволен. Не съм забелязал "липса на повторяемост", освен в един случай- когато натисна спусъка, преди светкавицата да е дале сигнал, че е заредила.
Интересното е, че в EXIF-a пише SB-800 [smilie18]
 Re: Nikon SB-700 или Yongnuo YN-565 EX?...
Автор: virosh   
Дата:   16-07-14 20:42

Последно снимах със светкавица на сватбата на едни приятели. Бях със SB-800 и D7100. За всичките кадри които съм направил не съм имал проблем със светкавицата. Освен накрая, но взеха да и свършват батериите. [smilie18]
 Re: Nikon SB-700 или Yongnuo YN-565 EX?...
Автор: Pavlov   
Дата:   16-07-14 22:05

Автор: bobby__
Дата: 16-07-14 15:26
Мисля вече авторът на темата ще може да се ориентира.

bobby__ , още не съм се ориентирал, дори се обърках повече. Но ти благодаря за информацията, както и на другите колеги, пишещи в темата (без двамата спамещи, които блокирах).
Вчера минах през Павилиона, колегата там ми препоръча Nissin Di700, или i40. Сега обаче чета, че и с тях е възможно да има проблем. И съм направо в шах и мат [smilie8] . Даже почвам да си мисля за някоя ръчна за 120 лв, на принципа "няма TTL - няма проблем" . Поне, ако не работи като хората, да не ме е яд, че съм се охарчил.
 Re: Nikon SB-700 или Yongnuo YN-565 EX?...
Автор: cvetomir   
Дата:   16-07-14 23:46

Павлов, понеже имаш конкретен въпрос към мен ще отговоря. Да, имах Д7100 и го продадох. И основната причина беше, че светкавицата пропускаше кадри. Веднъж светне, веднъж не. Същото, за което и Боби говори. Ако снимаш пейзажи и портрети без светкавица - всичко е ок, но ако снимаш хора в ресторанти,зали и други тъмни помещения - има проблем и ще трябва да изхвърлиш много кадри, на които си разчитал да ти светне светкавицата.След като продадох моя Д7100 поговорих и с други собственици на Д7100 и се оказа, че голяма част от тях са имали същия проблем. Проблема е в апарата, а не в светкавиците - моя съм го пробвал с пет различни броя SB-910, SB-900, SB-800, YN-568 и резултата беше един и същ. От 10 кадъра на 8 светне на 2 не. Или 7 към 3, може и до 6 към 4 да стигне.
Напоследък говоря с още хора, купили си в последните месеци Д7100 и се оказва, че при тях няма проблем - светкавицата си светва всеки път.
Впечатлението ми е следното - при първите произведени бройки Д7100 го има проблема със светването на външната светкавицата, а при следващите го няма. Вероятно са се усетили от Никон и са го оправили. Както стана с хвърлянето на масло от Д600 по матрицата. В първите направени бройки го имаше, а в следващите - не. Аз имам от последните преди да излезе Д610 и няма никакъв проблем с масло и прах. Ама и в двата случая важи поговорката като излезе приказка за сестра ти че е к-ва, иди после доказвай, че нямаш сестра.
Пак казвам - това са си мои разсъждения, трябва да се направи изследване на много бройки, произведени в първите месеци след пускането на Д7100 и на други, произведени след това, за да се направи сигурен извод, че е точно така.
Бих те посъветвал да отидеш в магазина, да си вземеш някаква светкавица, да направиш поне 20 кадъра с нея, да видиш дали святка всеки път и така да разбереш дали твоя Д7100 има проблем. Аз мисля, че ако си го взел след юни 2013 година - няма да има проблем. Ако обаче не святка всеки път, то е по-добре както казваш ти - да си вземеш някоя евтина светкавица без TTL.
Иначе що се отнася до мерене - всеки път като светнеше светкавицата с Д7100 мереше много добре с никонските светкавици и сравнително прилично с китайските. Примерно с никонската ще похабиш един от 10 кадъра, с китайската три.
Дано съм бил полезен с нещо. Поздрави на теб и останалите колеги, коментирали темата.
 Re: Nikon SB-700 или Yongnuo YN-565 EX за D7100?...
Автор: Pavlov   
Дата:   16-07-14 23:56

Беше ми МНОГО полезен, благодаря ти [beer] .
 Re: Nikon SB-700 или Yongnuo YN-565 EX за D7100?...
Автор: stown   
Дата:   17-07-14 00:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Nikon SB-700 или Yongnuo YN-565 EX за D7100?...
Автор: Pavlov   
Дата:   19-07-14 07:31

A от Nissin Di600 някой да има впечатления?

А, и още едно въпросче - тъй като имам две тела (Canon и Nikon), мога ли да ползвам светкавица за Nikon с TTL и на Canon-а, естествено, в ръчен режим? Ако ми се наложи случайно.

ПП. Вече няма значение, изборът е направен ...



Публикацията е редактирана (19-07-14 16:10)
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.