Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: cTpaHHo   
Дата:   12-07-14 16:43

[smilie7]
 Re: Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: cTpaHHo   
Дата:   12-07-14 16:46

Как мислите, дали си заслужава да се създаде една тема в която да се пускат/дават линкове към кадри които НЕЗАСЛУЖЕНО за попаднали в Албума с Б-рейтинг и незаслужено се виждат на 1ва страница.
Все си мисля, че подобна тема би могла леееко да коригира гласуването на приятелски начала?
Ясно ми е, че мнението на всеки е строго индивидуално, за това и подобна тема трябва да бъде модерирана и всеки кадър да бъде подкрепен с критика за да не е безпочвено заяждане.

Е?



Публикацията е редактирана (12-07-14 16:46)
 Re: Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: idoru   
Дата:   12-07-14 17:19

Е са те изАдоха, че си позволяваш да критикуваш величията тъдява...
 Re: Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: deerstalker   
Дата:   12-07-14 17:26

[smilie5]



Публикацията е редактирана (12-07-14 20:28)
 Re: Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: DeDomus   
Дата:   12-07-14 17:37

Доста такива теми съм срещал, не е нова идеята. И експерименти си правиха хората с подобни снимки. Но фен-групите за гласуване не се засрамиха.
 Re: Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: J0R0   
Дата:   12-07-14 17:42

То и сега си има възможност да напишеш под снимката на автора какво мислиш.
Но да се пуска тема във форума ми се струва прекалено.
Защо.
Защото примерно ХХ човека са харесали някоя снимка и тя се появява в някой от рейтингите.
Ти примерно не си я харесал.
Значи ли че твоето мнение е по-важно от това на тия ХХ потребители?
Да, възможно е 20хХХ да не я харесват, но това е проблем на тия 20хХХ, а не на харесалите.
То е същото като с гласуването в държавата.
65% не гласуват, а после се възмущават, че държавата се управлява с гласовете на 15% от хората.
Та за да гледаме по-качествена фотография в този сайт, няма нужда от подобни теми, а от по-активно гласуване за стойностните неща.
Масата като не гласува, ще гледа в рейтингите снимки изпратени там с гласовете на 1% от потребителите.
Това е положението.
 Re: Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: J0R0   
Дата:   12-07-14 17:59

И също така не мога да разбера логиката защо акцентът трябва да е върху отрицателното, а не върху положителното.

Защо вместо "вижте тая снимка колко е тъпа, но надценена", акцентът да не е върху "вижте тая снимка колко е хубава, но недооценена".
 Re: Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: тьма   
Дата:   12-07-14 18:17

Жоро, тема за "вижте тая снимка колко е хубава, но недооценена" лично аз съм пускала, но сте я трили

пускала съм и като тази - също изтрихте

Защо да не живеят съвместно двете теми - винаги харесалите ще могат да обяснят какво са харесали и обратно..

Хайде, не съм пуснала аз темите - нека живеят[cool]

 Re: Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: geokar   
Дата:   12-07-14 18:17

То и теми за "недооценени шИдьоври е имало, на петата цитирана снимка участниците се скарват и играта се разтуря. Сега няма "Представяне" и темите за него секнаха, от друга страна пълноводен поток залива всяка минута албума, така, че трудно е да далдисаш и намериш нещо по-така. Ще рече - има мегдан за такива "откривателски" теми, ама като знам, че пак ще се изпокарат участниците в тях.... Бях пуснал тема за "невидимите" профили, добри (според мен) автори, които не желаят да участват в гласосъбиране и класации и по този начин излизат от албума по силата на правилата. Е, сам си я пуснах, сам и й се радвах (е, още един двама също се изказаха в положителен смисъл). Така, че...
 Re: Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: тьма   
Дата:   12-07-14 18:30

geokar , писали сме по едно и също време[smile]

това с откриването на невидимите е много сложна задача, а ти така и не ми откри тайната - иначе подкрепям с две ръце


интересно ми е в тази тема кой ще посмее пръв да хвърли камъка[smilie3]

 Re: Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: тьма   
Дата:   12-07-14 18:41

хайде, пак ще се прежаля


нещо, което авторът на темата е харесал, а такива като мен - тоест балъци, както е написал един от коментиращите, не

та да се обосноват харесалите



https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1405070879_Catch.jpg



 Re: Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: тьма   
Дата:   12-07-14 18:42

https://photo-forum.net/i/1846827&OFFSET=19&PERIOD=3


за улесняване - и линк

 Re: Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: cTpaHHo   
Дата:   12-07-14 19:09

Бързаш , тъма.

Аз питам има ли почва подобна тема. Иначе щях да съм начаткал 2 кадъра вече, особено един който ме дразни адски много с присъствието си на първа за Рейтинг Б 24 часа.

Кадъра който си пуснала като пример - обяснил съм какво ми харесва и какво не ми харесва в коментар под него. Има заигравка, има идея, има и много за дооправяне.

JORO, отрицателно мнение като заигравка и опит с народоманталитета. Очевидна е нагласата на хората по нашите географски ширини да вземат повече от често отношение по въпроси с негативен характер, отколкото такива с положителен или оптимистичен. ;)
 Re: Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: тьма   
Дата:   12-07-14 19:42

cTpaHHo , не съм съгласна, имайки предвид колко дълго живя темата за Представяне и как активно се участваше.

А щом досега Жоро не е затворил темата ти, това е знак +

Или да разбирам, че само ти ще даваш примери за НАДоценени снимки

с една дума, не ми беше достатъчна обосновката да дадеш неизвестен брой точки за снимката, която показах

 Re: Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: cTpaHHo   
Дата:   12-07-14 19:47

Разбирай, че критиката не е само постване на нечий кадър, а обяснение защо не ти харесва и защо според теб не трябва да е в Рейтинг Б ;)
Иначе, както посочих в първия си пост, изглежда като заяждане.
 Re: Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: ksuhorukov   
Дата:   12-07-14 20:23

Аз пък ще използвам темата да попитам нещо друго. Хубаво въведохте системата авторите на снимките да не се виждат първите няколко дни за да няма гласуване "аз на тебе ти на мене", но какво се случи, маса автори започнаха да подписват снимките си и по този начин заобиколиха ограничението. И какво, правим се че не го виждаме ли? Ще има ли някакви мерки или по-добре да си върнете старата система.
 Re: Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: мара   
Дата:   12-07-14 20:43

мене вече ми е се тая...[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: nyamago   
Дата:   12-07-14 21:50

Абсолютно се таа - щото проблемът не се оправя с правила и структура на сайта. Ракова епидемия не се лекува с подобрена организация на уличното движение [smilie2]
 Re: Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: allyx   
Дата:   12-07-14 22:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: burningice   
Дата:   12-07-14 23:00

В тридесет и петия руски фото-сайт, само минуси ми лепят :-(
 Re: Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: allyx   
Дата:   12-07-14 23:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: shamelessEyes   
Дата:   13-07-14 16:37

айде де - айде .. [smilie7]
 Re: Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: тьма   
Дата:   13-07-14 22:52

в 35.ру са надувки, но има други руски сайтове,където приемат много добре независимо от милета[smile]

да си призная - и аз там слагам много минуси[smilie10]



Публикацията е редактирана (13-07-14 22:53)
 Re: Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: shamelessEyes   
Дата:   14-07-14 01:46

Някой може ли да каже, защо някои Б-та не търпят критика? Или се правят 4е не са те 4ули и преподчитат да си останат с плюс4етата и нечленоразделните думи като "браво!" "добре!" "да!" "машала!" "бах ти брех-а!" или други такива "малоумщини"?

Явно мислят, 4е по този на4ин пазят професионалната си тайна..!
Това и подобни неща убиват въображението .., както е о4евидно.

Само да си знаят онез с +4етата и минус4етата, 4е това е хубаво като изказ единствено и само за на4инаещи и прохождащи.

Когато видиш админ да пише само + и - и да пише само "да" и "харесва ми", ..без никога "не ми харесва" зна4и спокойно може да го сбъркаш с пълен аматьор!

ама кво се обяснявам, толкова не ми допада [smilie5]
 Re: Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: burningice   
Дата:   14-07-14 09:04

Кои/какво са "милета"?
 Re: Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: localhost   
Дата:   14-07-14 09:38

Според мен е добре да има и отрицателен вот - пак със същите стойности: -1,-2,-4.

Иначе се обръща на facebook - само харесваш и това е. Ако напишеш коментар и не го харесат веднага се изтрива и следва блокиране и грозни лични съобшения.

А така просто си гласуваш и готово.
 Re: Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: lorddemonic   
Дата:   14-07-14 09:52

Ако подобно нещо се прави не бива да има сумиране ..
А150 Б16 О13 примерно е по-добре за да се вижда този вот изобщо ..
 Re: Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: philip   
Дата:   14-07-14 10:13

Автор: localhost

"Според мен е добре да има и отрицателен вот - пак със същите стойности: -1,-2,-4."

Ама недейте така бе ора, ако сЪ феведе, шЪ съм се на минус[smilie25]

 Re: Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: localhost   
Дата:   14-07-14 10:21

philip: отрицателните ще се осребряват. [smilie5]
 Re: Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: victory13   
Дата:   14-07-14 12:45

Не трябва да бъде -1, -2 и -4... По-скоро -10, -20, и -40...
Така по ще отива на нежната и лесно ранима българска душа, за която какъвто и неуспех другиму, си е чист успех собствено, даже осмисля живота [smilie23]
 Re: Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: marves   
Дата:   14-07-14 12:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: nyamago   
Дата:   14-07-14 13:29

'Бе кат няма отрицателен и нулите стават. Като сложиш зад една единица много нули става голяма работа [smilie3] Е, не можеш да се подпишеш под тях с някоя удивителна, ама то анонимно си е най-сладко [smilie6]
 Re: Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: ctpahho   
Дата:   14-07-14 14:05

Ето съвсем реално предложение, надявам се Админите да го видят и да върнат отговор или поне да дадат знак, че са го видели.

Върнете стария формат с "Представяне" и "Албум". Задължете всички Б-автори с минимум брой гласове на седмица/месец в категория "Представяне". Б-авторите са основните куратори на ФФ и тяхното участие в гласоподаването трябва да е за пример, а не за да получат обратно глас. От тях трябва да се изисква, а не само да им се дава този статут. Б-автора трябва да носи отговорност, за това, че е такъв и няма по-добър начин това да се постигне като се постави минимален праг на гласуваемост в "Представяне" и "Албум".
Който не може да посрещне нуждите на сайта, просто не заслужава да има този ранг, лесно е.
Дори и демокрацията се гради в/у правила и изисквания. Към момента няма изисквания към никой от ранговете и това пречи.

Защо да се върне "Представяне" и "Албум"? Мотивацията ми е следната - Особено важен фактор е ВИЗИЯТА на сайта и доколко тя поощрява гласуването. Във ФФ открай време визията е същата. И това бе чудесно когато съществуваше Представяне и Албум. Защото знаеш къде за какво отиваш и за какво се очаква да гласуваш. Това липсва адски много, не може да наредиш в една единствена обща галерия шедьовър до абсолютно лаишки кадър и да се надяваш в този малък формат да бъде забелязан сред още 26 или 30 кадъра на страницата. Администраторско решение равно на самоубийство когато иде реч за сайт за фотография или арт.




Публикацията е редактирана (14-07-14 14:06)
 Re: Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: serjy   
Дата:   14-07-14 14:13

...абеее, то няма хора тук! вече преглеждам албума със снимки веднъж седмично, я са се събрали 10 страници нови снимки, я не! навремето за ден имаше по 20-30 страници с нови снимки. колкото повече промени и ограничения, толкова по-зле!
 Re: Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: ctpahho   
Дата:   14-07-14 14:15

Има има, не се тревожи за това. Преди няколко дни пуснах кадър рано сутринта, вечерта вече бе на 9та страница. Лошото е, че 7 от тези 9 страници трябваше да са в Представяне и 2 в Албум.
 Re: Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: allyx   
Дата:   14-07-14 14:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: Casting   
Дата:   14-07-14 14:46

Подкрепям връщане на "Представяне". Не съм писала по темата изобщо, но сега ще дам моят личен пример:
Щастлива съм, че се регистрирах тук през 2012, когато "Представяне" съществуваше. Този етап от сайта беше възпитаващ! Кара те да се развиваш, да мислиш, да ставаш по-добър. Месеци наред се опитвах да направя кадър, който да ме изкара оттам. Няма да описвам радостта ми, когато най-накрая успях...Постигнах го, защото имах желание да се развивам, а не да се оплаквам че не ме оценява никой, защото имах ясна представа за възможностите си. Гледайки назад във времето в профила ми, определено има разлика от времето ми в "Представяне" и времето ми след "Представяне". И сам всеки автор избира докъде иска да стигне!
Преди сайта ме вдъхновяваше, сега не! В момента се губя в него.
Мое мнение е, че правилата трябва да се диктуват от можещите и от знаещите, а не обратното.
 Re: Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: shamelessEyes   
Дата:   14-07-14 14:57

Подобни теми, колкото ид а са полезни, няма да имат ефект. Все едно на мен някой да ми каже как да си снимам [smilie5]

е тва нямам как да стане! [cool]
 Re: Отрицателно мнение, тип коректура на гласуването
Автор: ctpahho   
Дата:   14-07-14 15:27

Моля мненията да се пренасочат към https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1648291&t=1648291&phorum_uriauth=

Тази тема са затваря.
 

 Авторът е затворил собствената си тема.