Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Canon 5D vs Canon 60D
Автор: alex_chav   
Дата:   09-07-14 20:25

Обмислям скоро да сменявам апарата и от известно време се чудя между тези 2. Един приятел снима с 5D и снимките стават чудни, за 60D нямам идея как се получават нещата и ако има някой, който да е ползвал двата апарата да сподели впечатление ще бъда много благодарен.
 Re: Canon 5D vs Canon 60D
Автор: apollo   
Дата:   09-07-14 20:52

Ползвам дъртото 5Д, а 60Д не [smilie5] Та първото 5Д не е за разглезени хора, и ако държиш на екстрите го отпиши. Ако обичаш широкото и спокойния пейзаж то няма сбъркаш с дедото [smilie3] С други жанрове нямам опит [smilie6]

 Re: Canon 5D vs Canon 60D
Автор: alex_chav   
Дата:   09-07-14 20:57

Изобщо не държа на екстрите. :) Знам какво предлага 5D като екстри и какво предлага 60D според ревютата, които четох. Интересува ме като качество на картината, цветове и т.н.
 Re: Canon 5D vs Canon 60D
Автор: photostoykov   
Дата:   09-07-14 21:03

Продадох наскоро моето 5D на младеж, който до сега е снимал с 350D!
За негово щастие той има 1.8/50 mm.
Така че огледайте за подходящи обективи, които стават за кроп и фулфрейм и след това решете на базата на личен опит, кое най Ви допада като картина и визия.

Успех!



Публикацията е редактирана (09-07-14 21:15)
 Re: Canon 5D vs Canon 60D
Автор: photostoykov   
Дата:   09-07-14 21:07

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=36132
 Re: Canon 5D vs Canon 60D
Автор: alex_chav   
Дата:   09-07-14 21:10

В момента снимам с 450D и точно такъв 50mm F1.8. Щракал съм с него и на 5D и бях доста доволен. В момента съм се хвърлил на 5D но проучвам и за алтернативи, затова питам за въпросното 60D :)
 Re: Canon 5D vs Canon 60D
Автор: photostoykov   
Дата:   09-07-14 21:14

Дал съм Ви достатъчно "апетитна" алтернатива, подкрепена от apollo... [smile]
 Re: Canon 5D vs Canon 60D
Автор: alex_chav   
Дата:   09-07-14 21:16

Обмислям да наема едно 60D и да пощракам с него 1 ден да видя как е и тогава да преценя...



Публикацията е редактирана (09-07-14 21:29)
 Re: Canon 5D vs Canon 60D
Автор: ss_sgp   
Дата:   09-07-14 21:50

аз снимам с 450D и с 5D.
Мога да ти дам моето лично непосредствено мнение.
5D разбира се има по-добра картинка и с прилични обективи ще имаш добра комбинация. Малко по-бавен е от 450D, батерията е по-слаба (или на този който ползвам вече е почнала да заминава). Визьора е несравнимо по-добър, както и един стоп в ISOто.
За разнасяне и гледане на снимки например в резолюция 2-3МП рядко някой ще усети разлика под ИСО 800. Ще имаш предимство когато целиш по-плитък ДОФ и толкова.
Например сравнявам 450Д + Токина 12-24 и 5Д + Канон 17-40. При широкото ще имаш предимство с 5Дто, но не е нещо което е болка за умиране [smile]

Ако очакваш снимките ти изведнъж да станат по-добри от самосебеси по-добре остани с 450Д, трупай опит и събирай $$$ за обективи.
 Re: Canon 5D vs Canon 60D
Автор: niki777   
Дата:   09-07-14 22:26

при така поставен въпрос, отговорът е че няма абсолютно никакво значение [smilie25]
 Re: Canon 5D vs Canon 60D
Автор: alex_chav   
Дата:   10-07-14 02:19

Мерси на всички. :)
 Re: Canon 5D vs Canon 60D
Автор: fafcho   
Дата:   11-07-14 13:57

Аз ъпгрейднах от 350Д на 70Д и имам чувството,че съм се качил на летяща чиния хахаха Не мисля,че съм дорасъл за фулл фрейм :)
 Re: Canon 5D vs Canon 60D
Автор: IDA   
Дата:   11-07-14 14:54

Да сравняваш пълноформатния 5Д с която и да е кропфакторка е все едно да сравняваш мерцедес S-класа с москвич.

При широкоъгълното снимане разликите не са чак толкова съществени и касаят най-вече разработката на финия детайл. Резултатът е в полза на 5Д и разликата видимо личи при печат в А3-формат и нагоре.

При портрети и обекти в близък план с отделяне от фона,изобщо не може да става и дума за сравнение. Разликите са видими и съществени в полза на 5Д. При подходящ подбор на преден, заден, среден план и светлина, снимките с 5Д стават като 3-мерни, докато при кропфакторката, дори и когато са заснети със свръхсветлосилни обективи при същите условия, стоят плоски, все едно валяк е минал отгоре им.

Затова, ако искаш да правиш красива и въздействаща фотография, в която да влагаш творчески замисъл, идеи и стремеж към усъвършенстване и перфекционизъм, 5Д е твоят апарат. Ако ти трябва апарат за непретенциозно щракачество, взимай която и да е кропфакторка или безогледалка, щракай си на воля и не се обръщай назад.
 Re: Canon 5D vs Canon 60D
Автор: allyx   
Дата:   11-07-14 15:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Canon 5D vs Canon 60D
Автор: IDA   
Дата:   11-07-14 15:48

Allyx,

А ти задавал ли си някога въпроса, кои фотографи снимат с пълноформатни тела и защо? И въобще, пипвал ли си някога в живота си пълноформатно тяло, че се изказваш толкова категорично за неща, от които явно си нямаш понятие? Къде съм казвал, че само с пълноформатното тяло можеш да правиш добри снимки? Напротив, винаги съм поддържал тезата, че на бездарния фотограф и Хаселблад да му връчиш, все същите бози ще натвори.

Специално за теб, ще се самоцитирам още веднъж:

"..., ако искаш да правиш красива и въздействаща фотография, в която да влагаш творчески замисъл, идеи и стремеж към усъвършенстване и перфекционизъм, 5Д е твоят апарат."

Казвайки това, визирам хора, които са напълно наясно относно разликите между пълноформатно и кропнато тяло, знаят в какво точно ги ограничава кропфакторката и умеят да се възползват от преимуществата на пълноформатния сензор. За всички останали, които нито имат някакви сериозни познания по фотография, нито претенции към снимките си, нито мотивация и желание за самоусъвършенстване, каквито са 99,99% от участниците в този форум, кропфакторката е повече от достатъчна. Това съвсем не означава, че с кропфакторка не могат да се правят красиви снимки. Могат, разбира се, но трябва да знаеш как или поне да имаш желанието да се научиш. Ако не знаеш, си оставаш най-обикновен "непретенциозен щракач".

 Re: Canon 5D vs Canon 60D
Автор: allyx   
Дата:   11-07-14 15:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Canon 5D vs Canon 60D
Автор: kvakioh   
Дата:   11-07-14 16:06

За 60Д 2 обектива и става всичко Ок.
За 5Д- 3 може да не стигнат.
Може и малко пресилено да се изказвам, но е така.
Ако ще е 5Д, да се гледа да е малко употребявана.
 Re: Canon 5D vs Canon 60D
Автор: IDA   
Дата:   11-07-14 16:22

Ами щом си избрал 70Д пред 5Д3, явно си от онези непретенциозни щракачи - техномастурбатори, които изобщо не се интересуват от фотография. При това положение, спорът с теб е абсолютно безсмислен, а ти ми опонираш само, за да се заяждаш. Само имай предвид, че така по никакъв начин не помагаш на питащия, а само го объркваш още повече.

Впрочем, къде са ти фотошедьоврите заснети със 70Д-то? В профила ти виждам само едно омазано залезче, което изглежда сякаш си го щракнал набързо с мобилния. Аман от форумни фото експерти, които и една свястна своя снимка не могат да покажат!

 Re: Canon 5D vs Canon 60D
Автор: mmjm   
Дата:   11-07-14 16:24

Защо да си играе с тези мъндзърки 24/36 сензорчета, рипайте направо на среден формат, па почвайте едно мислене, едно творене, да не говорим за плитък фокус-мокус, тогава ще видите кви идеи и съвършенство ще ви споходят.[beer]
 Re: Canon 5D vs Canon 60D
Автор: hristomar   
Дата:   11-07-14 16:52

Мисля, че автора на темата е добре да уточни с какъв тип фотография ще се занимава. 5D е страхотен избор за пейзаж и портрет и неслучайно по чуждите сайтове и форуми го наричат 5D Classic. За събития и спорт 60D би му вършил по-добра работа - по-компактен е в комбинация с EF-S обективи, има Live view и не на последно място подвижен дисплей.
Ако автора на темата снима снима само на зеленото квадратче приятели на маса и семейни събития, а Av, Tv и M стоят девствени то тогава по-добре да се ориентира към четирицифрен или трицифрен модел на тялото [beer]

 Re: Canon 5D vs Canon 60D
Автор: allyx   
Дата:   11-07-14 16:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Canon 5D vs Canon 60D
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   11-07-14 17:57

Това което съм забелязал аз
5d
по-хубава картина
по-добре на исо до 1600
по-добри цветове
и до там ...
60д
повече кадри в секунда
live view и подвижен екран (малко е опасно за мен, чупливо ми изглежда)
Екрана е по-голям и по-добре се преглеждат снимките още в апарата.
Има видео
Води се weather sealed май (нищо , че е пласмасов хаха примерно моето 50д бая по ме кефи на външен вид и усещане)
Работи и с EF и с EF-S обективи

Това е :)
 Re: Canon 5D vs Canon 60D
Автор: alex_chav   
Дата:   11-07-14 22:49

Снимам само в М режим и предимно пейзажи, но ме бута повече към портретите. :) Прочетох всичко изписано нагоре и все повече започвам да клоня към 5D-то, като едно от нещата, които ме привличат е фактът, че е фф. Другите екстри не ме бъркат - било то липсата на видео, подвижния и с повече точки екран, нито пък live view-то (може би то малко, но съм готов да го преглътна). [smilie24]
 Re: Canon 5D vs Canon 60D
Автор: IDA   
Дата:   11-07-14 23:29

От тук:

Дядо Илия

можеш да си изтеглиш една моя фотопрезентация, заснета с класическото 5Д и невероятния EF 85/1.2L, която се надявам да катализира правилното ти решение за 5Д. Старецът беше напълно неподвижен и беше седнал непосредствено пред претрупан шкаф с книги. Горната комбинация беше единственият начин да се постави акцент върху лицето на модела в тези условия. Мисля, че 5Д-то се справи блестящо.

Ще добавя също така, че за клсическото 5Д има стабилна и отлично работеща версия на Magic Lantern, която му добавя допълниелна функционалност, доста полезни екстри като фокус пийкинг, интервалометър и клин с автоматичен подбор на броя кадри и тяхната експонация, например и го прави значително по-удобен за работа.



Публикацията е редактирана (11-07-14 23:56)
 Re: Canon 5D vs Canon 60D
Автор: hristomar   
Дата:   12-07-14 00:55

alex_chav от около 8 месеца имам 5D купено от съфорумец и определено мога да кажа, че съм доста доволен от качеството на снимките. Цветовете в raw са доста естествени, бокето което прави със светлосилните обективи е страхотно, а raw кадрите и на високите иса са използваеми, имат детайл и фино зърно.
Имай предвид обаче, че ФФ означава по-големи, по-тежки и по-скъпи обективи. И аз си мечтая за 85/1,2 ама цената му е няколко пъти по-голяма от тази на тялото. Ситуацията е сходна и при останалите обективи с червени пръстенчета :)
Ако си склонен да мъкнеш по-тежка техника и да инвестираш в скъпи обективи 5D е добър избор стига да е запазен и на малко кадри. Броя кадри може да се провери само в сервиз при първата версия 5D, така че най-добре оглед и снимки на място! Ако имаш добър приятел с ФФ канон може да ползвате общи обективи. Ако той има 24-70/2.8 ти взимаш 17-40 или 16-35 или 70-200 и се кооперирате. Едва ли и на двамата да ви трябват всички обективи едновременно :)
Имай предвид обаче, че съвременните кропки също дават отлична картина и ако си амбициозен, четеш и разглеждаш снимки на добри фотографи и с кропка ще правиш отлични снимки [shtrak]
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.