Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: allyx   
Дата:   08-07-14 16:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: stown   
Дата:   08-07-14 16:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: allyx   
Дата:   08-07-14 16:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: stown   
Дата:   08-07-14 16:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: marves   
Дата:   08-07-14 16:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: fraction   
Дата:   08-07-14 16:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: stown   
Дата:   08-07-14 16:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: fraction   
Дата:   08-07-14 16:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: i.tomov   
Дата:   09-07-14 09:54

Здравейте отново!
Когато човек се учи: чете и в практиката допуска и грешки. Сигурно на китов обектив е глупаво и без друго да го затрудняваш с филтър, но предполагам че докато се науча да боравя с техниката мога и да понадраскам обектива. А като отчета факта че в момента нямам пари за друг, сметнах че филтъра би помогнал повече отколкото би навредил. Идеята за сенника е чудесна! Веднага монтирам и него!
На колегата пуснал темата за избор: успех ( знам че е трудно, и в повечето случаи след първият идва по-ново и по-класно тяло в последствие)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: IDA   
Дата:   09-07-14 10:36

От личен опит:
==============

Едно запазено 350Д за около 200 лв., един стабилизиран ЕФС 18-55 за около 130 лв., един портретен ЕФ 85/1,8 за около 550 лв., едни макро пръстени Кенко за около 100 лв. и един статив, всичко това от базара, и за около 1000 лв. си напълно оборудван за всичко, което си изброил, че искаш да снимаш. От там нататък, ако нещо не се получава, търси причината изцяло в себе си. Само ще добавя, че с горепосочената система се научих да проявявам прецизност и критичност към всеки заснет кадър и направих най-красивите снимки в живота си.

Пожелавам ти здрав разум и успех.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: Emoxide   
Дата:   09-07-14 10:56

EOS 350D [smilie11] WTF! По-добре една сапунерка Sony RX100 за 800лв. и нищо друго не ти трябва.

Извод: SONY a58 [smilie24]



Публикацията е редактирана (09-07-14 10:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: petrov88   
Дата:   09-07-14 11:06

Привет и аз дълго време се чудех Nikon или Canon в ценовия клас под 1000лв като за любител и ето, че вчера, и аз поръчах A58. Сигурно сам си си преценил плюсовете и минусите на телата като възможности, и затова няма да наблягам на тях. Една от основните причини заради, които Sony надделя при мен е цената на автофокусните обективи на Minolta, че и някои на Sony.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: fraction   
Дата:   09-07-14 11:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: estate   
Дата:   09-07-14 12:09

Айде взимай Сонито че ще свършат скоро .....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: Emoxide   
Дата:   09-07-14 12:59

а58 не се произвежда, а е наличен до изчерпване...

Sony Alpha 58 kit (18-55mm) + памет Sony SD 16GB class 4 + Керамична чаша into focus = 799лв. с ДДС и 24м гаранция



Sony Alpha 58 kit (18-55mm) + SAM 35mm f/1.8 + чанта Sony LCS-SC8 + чаша into focus = 1099лв. с ДДС и 24м гаранция




Съвет и препоръка: Снабди се със MS Pro-HG Duo HX


НЕ ГО КАЗВАМ СЛУЧАЙНО! РАЗЛИКА ИМА! SONY държи да налага собствените си технологични разработки;
тази карта (MS Pro-HG Duo HX) наистина си поддържа до 50MB/s запис и това се усеща!
Инак с Class10 карти работи до 10MB/s запис, независимо дали картата ти е от най-бързите (UHS-1)

За съжаление едва новите модели фотокамери SONY ILCE a6000, SLT a77 Mk II, поддържат пълноценно SDHC UHS-1


Tук търси 8GB MS Pro-HG Duo @ 44лв. Редовната й цена е над 60лв.

Поне магазина в Бургас я има, все още...



Публикацията е редактирана (09-07-14 13:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: Seifi   
Дата:   09-07-14 22:48

Сонито е добра машинка няма да съжаляваш, но и друго да купиш книжката е задължителна .

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: stown   
Дата:   09-07-14 23:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: arris   
Дата:   10-07-14 00:28

Ако сега избирах системата си със сигурност не бих взел Сони,не бих избрал и Пентакс системата с която в момента снимам.

Съвета ми към mitko1pr е да се насочи към Никон или Канон,ако иска да се развива във фотографията. [cool] undefined



Публикацията е редактирана (10-07-14 09:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: stown   
Дата:   10-07-14 01:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: BonoVox   
Дата:   10-07-14 11:16

Автор: arris
Дата: 10-07-14 00:28

.....да се насочи към Никон или Канон,ако иска да се развива във фотографията.




да, със Сони никакво развитие не го очаква, надписа на камерата е много определящ за развитието на един фотограф [smilie8]



Публикацията е редактирана (10-07-14 11:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: IDA   
Дата:   10-07-14 11:48

"EOS 350D [smilie11] WTF! По-добре една сапунерка Sony RX100 за 800лв. и нищо друго не ти трябва."

Абе хора, защо реагирате толкова първосигнално? Не се ли замисляте, че след като съм решил да предложа тази комбинация на питащия, може би имам сериозни причини да го направя?

Човекът досега е снимал със сапунерка и решава да премине към първия си DSLR. По този път са минали по-голяма част от сериозно снимащите в този форум, в това число и аз. Разликата между двете категории апарати, макар и да работят на един и същ принцип, е огромна, както като функционалност, така и като управление, боравене с апарата и най-вече като краен резултат. На прохождащия с DSLR му трябва система, която да му позволи по максимално лесен, бърз и интуитивен начин да усвои основната функционалност на апарата (бленда, скорост, ISO, ръчни настройки, бял баланс, компенсация на експонацията, снимане в RAW, ръчно и автоматично фокусиране) и толкоз. Веднъж усвоил тази основна функционалност, той ще може бързо да се насочи изцяло към снимане, експериментиране и подобряване на фотографските си умения. Нещо повече, много скоро ще разбере, в какво го ограничава старият модел фотоапарат и сам да направи правилния избор за по-съвременен апарат.

Точно за тази да я наречем образователна цел, едно силно опростено апаратче като 350Д, което се намира за смешни пари в базара, предлага всичко необходимо, без компромиси с качеството на изображенията и ограничения в това, което питащият иска да снима. Нещо повече, след година джиткане, той ще може да го продаде на същата цена, на която го е купил, тъй като моделът няма накъде повече да се обезценява. Ако направи същото със Сонито, ще загуби маса пари, които иначе би вложил в обективи и аксесоари. Освен това, за какво му е апарат, натъпкан с хиляди високотехнологични екстри, които той няма никога да ползва в реални условия на снимане? За какво му е например да има GPS и WiFi? Само да му изсмуква батерията и да остане без ток, точно когато най-много му трябва. За какво са му всичките онези сложни схеми за управление на групи от външни светкавици, когато още не се е научил да ползва вградената в апарата светкавица? За какво му е цялата тази Life View функционалност, когато още не се е научил правилно да кадрира и фокусира чрез визьора на апарата?

За ваше сведение, в колежите по фотография в Щатите, през първите две години от обучението, на студентите абсолютно се забранява да се докосват до цифров апарат. Снимат с архаични лентови тела, в които единствените настройки са бленда, скорост и ръчен фокус. Експонацията я мерят с външни светломери, после само кадрират, фокусират ръчно и снимат. Целта е една единствена - да усвоят до съвършенство основната функционалност на апарата, без да се разсейват с разни хай-тек екстри, след което да насочат изцяло усилията си към рисуването със светлина и усвояване на фотографски умения.

В течение на дългогодишния ми преподавателски опит, съм стигнал до следния основен извод - колкото е по-съвършена и натъпкана с всякакви екстри техниката, на която се обучават начинаещите, толкова е по-ниска тяхната успеваемост. В опитите си да открият основната функционалност на техниката, те затъват в паяжини от менюта, подменюта и настройки, пробват едно, трето, пето и десето, накрая губят ориентация, оплитат се като пате в кълчища, писва им и захвърлят високо технологичната си играчка като ненужна вещ в някой шкаф.

Ето това бяха моите съображения, когато направих горното предложение и всеки мислещ с главата си човек би ги разбрал. Дано да ги е разбрал и питащият, с което се надявам да съм му бил полезен.

Всичко друго е техноонанизъм, фенщина и талибански пристрастия, с които не само че не помагате на питащите, ами ги обърквате още повече.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: Gravolez   
Дата:   10-07-14 12:06

Изобщо не мога да се съглася, че е по-добре скапан DSLR отколкото каквото и да е друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: marves   
Дата:   10-07-14 12:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: fraction   
Дата:   10-07-14 12:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: Gravolez   
Дата:   10-07-14 12:30

fraction: "RX100, може да бъде 2-и или 3-и или 55-и апарат за всеки фотоентусиаст, но не и единствен. "
Защо, кой ще ме накара да си купя други фотоапарати ако съм си взел rx100?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »