Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: fraction   
Дата:   10-07-14 12:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: IDA   
Дата:   10-07-14 16:59

Абе хора, вие не разбрахте ли, че темата се нарича:

"Избор на първият ми DSLR"

Защо карате момчето да си купува отново сапунерка, пък била тя и последен писък на технологиите (RX100)?

За обективите, напълно споделям горното мнение. 350Д прави изключително красиви снимки с бюджетния 85/1,8, който и до ден днешен се счита за най-добрия портретен обектив от канонската серия след 135/2. Да не говорим, какво става, ако се сложи на пълноформатно тяло, към което със сигурност ще премине някой ден, когато 350Д му отеснее. Ако реши, че иска да снима по същия начин със Сони, ще трябва да изсипе една торба пари за съответния еквивалентен обектив, след което да загуби много, ако реши да го продава.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: Sky_Knight   
Дата:   10-07-14 22:13

Айде, почти сме в петъка!

RX100 е крайно неудобен за снимане. Лично мнение. Има безспорни качества, но аз не бих го препоръчал на начинаещ ентусиаст. За ентусиаста - стабилно старо тяло с оптичен визьор. 350D е прекрасна опция, но трудно ще се намери запазен. Някое Пентакско тяло също е добро за начинаещи поради изобилието от стари обективи.

Новата техника е за хора, които вече или знаят какво искат със сигурност и са разбрали какво да очакват, или за онези, които просто искат да задоволят консуматорския си нагон с поредната технологична джаджа.

Определението на автора на темата за това какво иска да снима показва, че той идея си няма какво ще снима. В това няма лошо и затова е най-добре да минимизира загубите си още от самото начало.

Влез базара в колега и си избери нещо евтинко и старичко с оптичен визьор. После ще ми благодариш (както и на другите колеги, които те посъветваха същото).

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: stown   
Дата:   10-07-14 22:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: engbojkov   
Дата:   10-07-14 23:30

Един съвет и от "аматьор 2-ри клас" като мен
вземи си огледано рефлексен апарат с оптичен визьор и лесно меню, с което да научиш основните параметри и баланса между тях. След година-две ще скочиш на нещо по-добро в зависимост от консуматорския си нагон (по Скай Найт горе) или наученото до момента :)
Подкрепям идеята, че първия апарат не е само за хубави снимки, а и за обучение. Ще допълня само, че за аматьора първият апарат до голяма степен предопределя и бъдещото развитие по отношение на марката - Канон, Никон, Сони и т.н. От Канон и Сони не разбирам, хванах се за Никон Д80 и бях доволен. Този никон си има и мотор, което дава достъп до пазара за някои сравнително евтини и хубави безмоторни обективи. А както всички аматьори знаем, че след апарата, потребителския нагон удря в посока обективи
Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: arris   
Дата:   11-07-14 00:16

BonoVox

Канон и Никон са системи,който предоставят всичко необходимо за всеки фотографски жанр. Те са завършени системи. [smile]

Сони не е такава.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: allyx   
Дата:   11-07-14 00:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: petrov88   
Дата:   11-07-14 01:18

И една торба пари да изсипеш, не ставаш ли за нищо... На едно друго място хората си боготворят БМВ и Мерцедес, и не виждат нищо друго, а тука....
Остави ги 600 и 550d, и по особено втория (говоря за 2ра ръка) Нови са добре. За тези двата и особено за 550д има много оплаквания от прегряване и последвали проблеми най- вече покрай снимането на видео. Така, че дори и да вземеш някой от тези 2та на малко кадри, това не ти е гаранция. И аз отначало мислех на нещо такова да скачам, но после се разубедих.
Взимай един d90, че да спят спокойно хората тук. Снимал съм, хубав е и лесен за употреба + моторчето. И най- важното- пише Nikon (Една от двете марки, за които много хора са убедени, че дамското бельо пада само от присъствието им в стаята или, че са като в онова клипче за Бургас, в което се обяснява, че носенето на Адидас ти давало еди колко си точки живот.. )
От друга страна един обектив 2ра употреба винаги може да го продадеш за почти същите пари(а в някои по- редки случаи и за повече), за които си го купил така, че е почти сигурно да си спестиш "Големите загуби", когато решиш да сменяш системата.
Имаме си в градчето един "фотаЖия", който щрака ли, щрака, чак трепе рибата от щракане, всички дето малко от малко се сещат му се забавляват на снимките, но за простосмъртните той е направо бог с неговия Mark II твърдо завинтеният 70-200 f2.8, който или е толкова здраво завинтен за тялото, че да не може да го свали, или просто си няма друг човекът, защото не помня да съм го виждал с нещо друго вече 2ра година.
Хората сега ще кажат, че избрах Sony и веднага скочих на другото. Не е така, и аз бих предпочел един 60д или d7000 например, но всяко нещо с времето си.
Щях да ти кажа да помислиш и за Pentax, ама и него "плюйнаха" вече.



Публикацията е редактирана (11-07-14 01:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: allyx   
Дата:   11-07-14 01:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: petrov88   
Дата:   11-07-14 01:38

Казах 2ра ръка такива и снимане на ВИДЕО. Отвори продавалниците, че и тука, и сам ще видиш как в някои от обявите специално за 550d се споменават неща от сорта на "Почти не е ползван за видео" или "Много малко видео", или oбяви, чието описание започва с "FULL HD VIDEО ЗАПИС!!!!", или с други думи все неща, които не се срещат обикновено в обявите за други модели. В bg-mama не знам дали са писали такова нещо, но ако не си влизал там- заповядай. Често има какво да се види там по различни въпроси.



Публикацията е редактирана (11-07-14 01:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: allyx   
Дата:   11-07-14 02:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: burningice   
Дата:   11-07-14 10:27

Ако е малък бюджета (ниския клас) - никон (напр. D5300), ако е голям (високия клас) - канон (напр 6D).

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: fraction   
Дата:   11-07-14 10:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: marves   
Дата:   11-07-14 11:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: Seifi   
Дата:   11-07-14 11:36

Лефски , Лефски , Лефски , Лефски , Лефски - Никон
Цацка, Цацка, Цацка, Цацка, Цацка, Цацка - Канон

Ако искате може и обратно [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

И накря лудогорец ще ви бодне тоест избора на човекът.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: fraction   
Дата:   11-07-14 11:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: burningice   
Дата:   11-07-14 11:47

Нищо му няма, ама на предния модел много бързо му намаляваше маслото ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: fraction   
Дата:   11-07-14 11:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: Emoxide   
Дата:   11-07-14 15:28

от прекалено ползване на Video освен да ти изгорят дузина пиксели, друго не виждам какво може да ти се случи...

Според мен е добре да се закупи съвременно тяло което вече е не е в производство но има наличности по магазините. Така цената му е най-ниска като за новозакупено. Аз под EOS 650D не бих взел нищо. Nikon D5200 е доста добър избор. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: petrov88   
Дата:   11-07-14 16:36

Allyx, За проблеми с матрицата и такива, които като се включели вървели малко и пак гаснели (явно пак някоя платка), и пак за 550d
Чуждите форуми и прочее са пълни с дискусии по темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: allyx   
Дата:   11-07-14 17:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: IDA   
Дата:   13-07-14 13:32

Пак се заплеснахте по техноонанизма и съвсем ще объркате момчето. Специално за него пускам една моя фотопрезентация с морска пейзажна фотография, снимана с 350Д:

Есенна морска фото импресия

Впрочем, в базара мярнах едно 350Д на една година, за малко над 200 лв. заедно с китовия обектив. Ако още не са го лапнали, скачай смело. Няма да съжаляваш.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: marves   
Дата:   13-07-14 13:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: Edmon   
Дата:   13-07-14 14:01

IDA Аз също съм нов спрях се на твоите препоръки ЕОС 350 , обектив ЕФС 18/55 и ЕФ 85/1.8, обаче ще ми кажел ли точно какъв пръстен ли е какво е там не знам трябва да си взема, защото търся в базара и в продавалник ама не знам какво е това чудо.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първият ми DSLR
Автор: IDA   
Дата:   13-07-14 14:33

Пръстените са за снимане на макро и се поставят между апарата и 85/1.8. Три броя са и могат да се комбинират в зависимост от желаното увеличение. Марката е Kenko.

За момента обаче макро пръстени не ти трябват, тъй като още не си усвоил работата с апарата и обективите. Затова купи първо тях, започни да се учиш и междувременно следи, дали пръстените няма да се появят в базара. Можеш и от e-bay да си ги купиш. На този етап е много по-важно да се научиш да работиш с апарата и обективите и да изучиш основната им функционалност. Явно си абсолютно начинаещ, затова най-настоятелно ти препоръчвам да посетиш един курс по фотография. Повярвай ми, адски помага, а придобитите знания ще ти помогнат много бързо да навлезеш в материята и да се научиш пълноценно да се възползваш от възможностите на техниката си.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »