Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Canon 5d mark 2 или Nikon D700
Автор: Lusirrr   
Дата:   26-06-14 17:06

Canon 5d mark 2 или Nikon D700 с 50 и 85мм светлосилни твърди обективи, не толкова скъпите серий?
Става въпрос за портретна/сватбена фотография...
Разбира се, че всичко е много относително, но все пак, кое според вас е по-добрия вариант?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 или Nikon D700
Автор: stown   
Дата:   26-06-14 17:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 или Nikon D700
Автор: showtime   
Дата:   26-06-14 17:10

Тази тема е дъвкана и предъвкана многократно. Полвай търсачката!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 или Nikon D700
Автор: Lusirrr   
Дата:   26-06-14 17:39

Видях ги подбните теми.... Там е мармалад в изказванията и нищо съществено и конкретно.
Нама лошо, че е дъвкана, с новата тема може да се напишат нови мнения [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 или Nikon D700
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-06-14 17:44

За какво ще се ползва камерата и какви са крайните цели.
Ще печаташ ли на големи размери?

За целите които си изброил по-горе определено Никон-а е по-добра камера. В момента имат и хубави портретни праймове на добри цени и прекрасни варио обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 или Nikon D700
Автор: Lusirrr   
Дата:   26-06-14 18:02

Камерата ще се ползва предимно за сватбена фотография, възможно е и продуктова. Спортни или подобни мероприятия няма да се снима. Везната повече клони към Canon заради видеото, което ми се иска да поснимам.
Като цяло и двата апарата са страхотни.

Няма да се печата в големи размери.



Публикацията е редактирана (26-06-14 18:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 или Nikon D700
Автор: PhotoBo   
Дата:   26-06-14 22:14

Добре де, ти до сега не си ли снимал с някоя от марките? Ще смениш системата, ако някой тук ти каже да вземеш другата марка? Не мога да ви разбера - хора, които си вадят хляба с фотография да питат във форума какво да си купят и коя марка да изберат...все едно че от утре започват да снимат за пари?!? Не се заяждам, просто не разбирам какво става или вече всеки с голям апарат снима сватби, кръщанета и балове... [smilie8]

ПП: Сега пък ти погледнах и снимките и видях, че снимаш с Никон, сигурно имаш и подходящи обектви за ФФ в колекцията и хептен не виждам смисъла да сменяш системата, вместо просто да я ъпгрейднеш... Повярвай ми - подобно начинание крие риск от голяма финансова загуба... да не говорим, че тепърва ще трябва да свикваш с врътки и работа с другата марка, заради желанието ти за снимане на любителско видео. Не се съмнавам, че щом си прочел другите теми си разбрал пристрастията на мнозина към изпитаното и доказало се Д700. Иначе апарата няма да направи шедьоврите...бая народ все още снима по сватбите с кроп тяло (Д300,Д7000,Д90) и въобще не им пречи да правят прекрасни сватбени албуми!



Публикацията е редактирана (26-06-14 22:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 или Nikon D700
Автор: stown   
Дата:   26-06-14 22:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 или Nikon D700
Автор: Lusirrr   
Дата:   26-06-14 22:59

До момента съм снимал само с кроп, най-вече с nikon, иначе съм пробвал и canon и pentax. Идеята не е заради големия апарат, а заради фф матрицата и един твърд портретен обектив примерно, различно стават снимките от кропа.
Може би темата и сравнението на двата апарата е глупаво, но все пак исках да чуя мнения за предимства и недостатъците им от хора които са ползвали тази техника. [smile]

Между другото в момента нямам никакъв апарат, nikona го продадох.



Публикацията е редактирана (26-06-14 23:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 или Nikon D700
Автор: stown   
Дата:   26-06-14 23:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 или Nikon D700
Автор: Lusirrr   
Дата:   27-06-14 00:53

Защото по-старото е изпитано и отвърдено и някак си им имам повече доверие, до някъде и, защото може би съм мечтал за такава техника преди..., но да, загледах се скоро в д610, хареса ми, цената също не е лоша за фф.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 или Nikon D700
Автор: Pavlov   
Дата:   27-06-14 00:58

Lusirrr, поне не си начинаещ, и имаш идея как се гради система (предполагам).
Съветът ми е - обмисли първо какви обективи ще ползваш. Те ще ти покажат кое тяло да избереш.

ПП. Ако под "твърд 50-мм обектив евтините серии" имаш предвид Canon EF 50/1.8 II - значи определено D700 трябва да е изборът ти [smile] .



Публикацията е редактирана (27-06-14 11:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 или Nikon D700
Автор: PhotoBo   
Дата:   27-06-14 00:58

Значи дилемата е решена... иначе просто щях да добавя, че цената на Д700 е неоправдано висока за тяло на 6 години и няколко К кадри, колкото и добро да е било за времето си [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 или Nikon D700
Автор: stown   
Дата:   27-06-14 01:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 или Nikon D700
Автор: georgivelev   
Дата:   27-06-14 07:22

цената на Д700 е неоправдано висока за тяло на 6 годин

Мерцедесът също държи цена на старо, но пак го купуват.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 или Nikon D700
Автор: compur   
Дата:   27-06-14 09:24

тюх да му се невиди!

тъкмо си мислех да продам "изгодно" моето D700, а то било старо и с "неоправдано висока цена"...

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 или Nikon D700
Автор: insofia.net   
Дата:   27-06-14 09:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 или Nikon D700
Автор: PhotoBo   
Дата:   27-06-14 12:28

Ами извинявайте, но поне за мен 2000-2300лв.- не са малко пари, особено за тяло на 80-100 хил. кадъра, без гаранция! За мен това си е пладнешки обир, пък вие ми се обиждайте, аз говоря за себе си и изказвам личното си мнение. Не виждам сила и логика, която да ме накара да дам толкова пари вместо да рискувам с ново D610 от BH например, отново без гаранция, но на 0 кадъра, с което да получа съвременно тяло за още 500лв. добавени към горепосочената сума. Не ме разбирайте погрешно, не съм казал нищо лошо за D700, дори напротив! Истината обаче е, че цената му в БГ е неоправдано надута. Всеки решил да ъпгрейдне с D800/E или просто да замени вехтото тяло с по-ново, като D610 се опитва да го направи, ама като да не е на загуба или поне с минимална такава.[smilie23] Което е оправдано и разбираемо де, като се има в предвид в какъв ЪпсурТ живеем, като цяло...и как при нас всичко, не е както трябва да бъде.
Не разбрах само защо някой ще си продава незаменимото Д700 или смята та го направи на далеч по-ниска цена от споменатата и не търси печалба ;)

Моля, да бъда извинен, че изказах личното си мнение и няма да се хареса на собствениците на иначе чудесното тяло и особено на търговците тук!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 или Nikon D700
Автор: Tenebrus   
Дата:   27-06-14 12:38

Между тези двете, D700-то е по-доброто тяло. После Канон ни разбиха представите с 3-ката, сега 810 пак ще изкара Никон напред...луда работа изобщо ви казвам [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 или Nikon D700
Автор: estate   
Дата:   27-06-14 14:47

И с двете камери могат да се правят еднкво лоши и еднакво хубави снмики [smilie18] [smilie18]
Не опира само до избора на камера ,важни са и обективите и изграждането на цалостната система.Макар и да снимам с Никон ,5D MK II е уникална камера и аз също бих бил на кръстопът ако опра до този избор :))

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 или Nikon D700
Автор: compur   
Дата:   27-06-14 15:04

ново D610 от BH например, отново без гаранция... ще струва:

1897 долара x 1.44 = 2732 лв. x 20% ДДС = 3278 лв. в най-оптимистичния вариант...

без транспорт и кривите сметки на банката...

[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 или Nikon D700
Автор: Georgivelev   
Дата:   27-06-14 17:45

А ако си го пренесе по приятел/познат, няма да плати ддс и разходи за транспорт.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 или Nikon D700
Автор: stown   
Дата:   27-06-14 17:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 или Nikon D700
Автор: Lusirrr   
Дата:   27-06-14 20:24

Canon EF 17-40 /4L и Canon EF 85mm f/1.8 USM до 2 хил. + 5д марк 2, ако се намери не толкова употребяван, за което се съмнявам... мисля, че е добро решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5d mark 2 или Nikon D700
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-06-14 02:45

compur, всеки си гледа от собствената капандура и си смята с калкулатора. Не случайно дадох примера за BH, точно защото 2 тела от там си взех + една дузина обективи, именно защото не смятам ДДС и мито - имаше кой да ми ги носи. Едното тяло и първите ми два обектива 16-85 и 105/2.8 лично аз дори си ги донесох.
Иначе добре го каза Д610 - около 2700лв чисто нов,
а любимецът на всички Д700 на 80-100К кадъра 2000-2200лв. Е не е ли грях това?!?
Иначе единствените 2ма човека, които познавам и които снимат с 5дМк2 сватби са си доволни както и те, така и техните клиенти, всъщност единия ъпгрейдна преди време с 5дМ3. Сигурен съм, че притежателите на Д700 също са си доволни от тялото и знаят какво притежават, просто идеята ми беше да не товарят от сантименталност прекалено много цената при продажба, защото макар и чудесно тяло - не е никак ново и дори невероятно да звучи и то се амортизира ;) Въобще не исках да засегна някой или да кажа нещо лошо за Д700, а само за цената му която се среща особено по нашите географски ширини.

Оня пример с мерцедеса въобще няма да го обсъждам...че ми е любимо в тема за фотоапарати да се дават примери за марки коли, километражи и скорости :) Те сигурно и във форума на мерцедес говорят за Д700 и 5Д... което всъюност няма въобще да ме учуди [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »