Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: Божидар58   
Дата:   15-06-14 20:16

Най-подходящият обектив за теб е Никон 50/1.8D или с малко повече пари G. Аз имам 35/1.8G, 50/1.8G, 85/1.8D и един ръчнофокусен Токина 135/2.8. Най-малко брак имам с 50/1.8G. С 85/1.8D стават много хубави портрети, но имам повече брак с него. С ръчнофокусния също стават хубави портрети, но ти трябва голям визьор и повече търпение. С 70-300/4.5-5.6/VR също стават страхотни портрети в дългия край, но ти трябва повече светлина....


Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: vkk1   
Дата:   16-06-14 00:31

Абе само на мен ли не ми харесва бокето на този прехвален 50 1.8, баси [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: izbyagal   
Дата:   16-06-14 00:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-06-14 00:54

victory13 ти е дал чудесен съвет с който сам ще се ориентираш:
питащия първо да си вземе един дълъг кит от базара, след това ще преценява за дължини, ширини, и т.н... след като прецени, продава кита и си взима обектив с конкретна идея и без да пита [beer]
ръчния фокус не е за този апарат със сигурност... може да включи на картечница, но резултата ще е тука има - тука нема, нема, нема...[shtrak]



Аз лично аз не виждам смисъл да добавяш към китака друг китак, като 18-105...че и пак тъмен.
Бюджетен вариант за портрети аз бих взел 85/1.8, има автори, които ако им разгледаш профила всички или 80-90% от страхотните им кадри са направени с това стъкло. Това важи и за Nikon и за Canon! Още по-евтин вариант е 50/1.8G. Помисли над варианта за варио, като Сигмата 50-150/2.8, която някой спомена, само, че не знам колко пари е, иначе сигурно е добър вариант или Никор 70-300VR.



Публикацията е редактирана (16-06-14 04:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: se80   
Дата:   16-06-14 10:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: vkk1   
Дата:   16-06-14 11:35

50-200 e много добър обектив, имах го и съжалявам, че го продадох.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: vkk1   
Дата:   16-06-14 11:36

55-200 е впрочем, обърках горе.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-06-14 14:50

Имаше и една тема за бюджетен варио обектив, в която се спрягаха и по-стари, но доказани, а и не толкова скъпи обективи. Спомням си, че 70-210/4 беше обрал овациите. Потърси темата, със сигурност ще ти е от полза!

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: se80   
Дата:   16-06-14 22:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: marves   
Дата:   16-06-14 22:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: vkk1   
Дата:   16-06-14 22:43

Естествено, че няма мерене и фокус, но другата опция е 799лв или 1349лв за да има тези неща и да стават прилични портрети.
Така че всеки си решава с кое може да направи компромис.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: Pavlov   
Дата:   17-06-14 07:40

Има и опция за около 150 лева от базара - 50/1.8D. На D3200 пак ще се ползва на ръчен фокус, но ще има потвърждение, мерене, и ще се ползва във всички режими.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: vkk1   
Дата:   17-06-14 10:03

50-ката според мен не е достатъчна за портрети в цял ръст.
Аз поне не съм съвсем доволен от резултата.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: TheBossBG   
Дата:   17-06-14 11:28

Колко от вас са снимали с AF-обектив на Д40/3000/3200 на ръчен фокус? Щото иначе сте големи специалисти. Колега, ВЪОБЩЕ не си купувай за твоя апарат обективи без мотор. Да, рано или късно ще се научиш да правиш снимки с ръчно фокусиране, но представа си нямаш колко брак ще дадеш. А и колко добри моменти ще изпуснеш. Дали защото не си успял на време да фокусираш или просто е поредния брак. Наистина, за сега най-доброто предложение е 55-200VR от базара. Колегата виктори13 е предложил 70-300, който е чудесен обектив(въпреки, че според някои е тъмен), но е доста по-скъп. 55-200 можеш да го намериш за около 250-300 кинта. Имай предвид само, че понякога има проблем с лентовия кабел на стабилизацията. За това хубаво го тествай.


Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: izbyagal   
Дата:   17-06-14 12:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: marves   
Дата:   17-06-14 12:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: nevermess   
Дата:   17-06-14 14:34

Един глас от мен за 50 1.8G.



Публикацията е редактирана (17-06-14 14:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: skitnik   
Дата:   17-06-14 19:10

Когато писа в началото за портретен обектив с добро и красиво боке а и втора ръка . Веднага бих ти предложил ,Хелиос 85 1.5 Доста стар, но и доста сполучлив. Все още , някои хора го търсят. Но след прочетеното до тук, стигнах до извода че , не търсиш ръчно фокусен обектив а и ,че Никона може да не се справи с него.Аз лично снимам рядко с този обектив, но всеки път ме изненадва и снимането с него е удоволствие за окото. Сега като се замисля може би и аз залагам на 50 1.8G за портрети . Най- добре е ако имаш възможност да пробваш различни варианти и ти самия на място да прецениш , кое ще е най - подходящо за нуждите ти

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: se80   
Дата:   17-06-14 21:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-06-14 00:06

Ще работи и ще имаш авто-фокус, но не очаквай чудеса, но поне ще разбереш от коя фокусна дължина имаш нужда. Аз все пак бих заложил на сляпо на АФ-С обективи като:
1. 85/1.8G
2. 50/1.8G
и след това на по-тъмен варио обектив и накрая китак като 50-200, но това си е мое мнение и личен съвет.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: dimitar3   
Дата:   18-06-14 01:54

Малко говорите на общи приказки, аз снимам с ръчно фокусен Samyang на 1.4 на малкия визьор на d5100 и имам само около 10-15% брак, потвръждението на фокуса на централна точка работи изключително добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: TheBossBG   
Дата:   18-06-14 10:07

dimitar, сам си написал - ръчнофокусен!!! А до сега му се предлагат автофокусни безмоторници. При теб има голям ход на гривната за фокуса, което съвместено с потвърждението на фокуса(дали ползваш точката или скалата на мястото на компенсацията е все тази) намалява процента брак. Аз съм мъчил Д40 с АФ 28/2.9, ами трудна работа. Ако си ентусиаст, може, но не си заслужава.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: Божидар58   
Дата:   18-06-14 17:58

Да споделя и аз опита си с ръчнофокусен обектив 135/2.8. С Никон Д300 и този обектив фокусирам без проблеми. Ходът на фокусиращия пръстен е голям и е удоволствие да се фокусира. Ползвам обектива само за портрети и снимам само на бленда 2.8. Снимките с този обектив с нищо не отстъпват на другите ми портретни обективи - Никон 85/1.8G и Никон 50/1.8G, даже ръчния има един прекрасен рисунък. Ползвам го само при снимане на статични сцени. Обективът е закупен за 100лв.


Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: se80   
Дата:   21-06-14 10:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетен обектив за портрети
Автор: PhotoBo   
Дата:   21-06-14 12:51

Честито! Остава само да видиш дали те удовлетворява за портрети и дали ефекта който тътсиш се получава. Може и някоя фотка да пуснеш и със здраве да си го ползваш![smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »