Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: До къде стига наглостта на някои "фотографи"
Автор: falcon   
Дата:   14-06-14 08:50

Тая тема много близка до едни други, които се бистриха скоро..ма има някакъв напредък, като изключим желанията за ошамарване на прегрешилия фотограф. Но поне не чухме тезата, че фотографите трябва да хранят семейства и подобно поведение следва да се приеме за нормално[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: До къде стига наглостта на някои "фотографи"
Автор: Gamma   
Дата:   14-06-14 10:09

@allyx [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: До къде стига наглостта на някои "фотографи"
Автор: Tenebrus   
Дата:   14-06-14 10:28

Да се неначуди човек просто, то имало и нормални българи в тоя форум :)
allyx и nyamago [cool]
Фен съм ви :)

Отговори на това съобщение
 Re: До къде стига наглостта на някои "фотографи"
Автор: iliyanb   
Дата:   14-06-14 10:58

nyamago, поткрепям тезата ти 100 %. Имах спор преди известно време с един самозабравил се сватбен фотограф, който ми развиваше смешните теории, че гостите на една сватба нямали усещане и му пречили да си направи арт снимките от събитието, което е по-скоро репортаж, а не пред- или следсватбена сесия. Та той видиш ли после трябвало до трие хора от кадрите. Такъв, ако само за миг на моя сватба, се помисли за нещо повече от гостите ми и си позволи да се разпорежда, ще напусне събитието бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: До къде стига наглостта на някои "фотографи"
Автор: Tenebrus   
Дата:   14-06-14 11:40

Всеки фотограф, който претендира, че от "приема" и останалите неща от сватбата може да направи арт, значи просто си проветрява устата...
И аз снимах една сватба, дето гостите брутално много ми пречеха да снимам като вкараха тортата, щото всички наобиколиха с тея телефони и т.н. ама просто намерих ъгъл който беше идеален и си се наместих. Аз малко съм големичък, така че не могат да ме изместят лесно :)
Даже стана и страшно кадро от там, булката се смля от смях после на него :D

Отговори на това съобщение
 Re: До къде стига наглостта на някои "фотографи"
Автор: pif   
Дата:   14-06-14 12:30

Важното от цялата случка е, че "фотографа" си е взел бележка. На другия ден дойде да се извини.
Въпросния ден концертчето беше малко. Само синтезатор, контрабас, барабани, едно детенце с кларинет и тромпет. Микрофона беше отпред само за тромпета и за водещия. Тоест един и същи човек. И тъй като тромпета се чува доста силно акустично и без микрофон - тромпетиста мърда 1 метър назад за да е по-далеч от микрофона. Когато дойде друг тромпетист свири на 20-30 см защото е по тих. Грешката явно беше, че микрофона е безжичен и може да се мести. Ако беше с кабел - това нямаше как да стане. Ще ми е за урок. Дори да ползвам безжични микрофони да си вързвам стойките с кабел за пулта [smilie18]
лангел,
на това концертче аз бях озвучител и сценичен работник. Монтирах стойки, колони, микрофони, кабели. На следващия ден на големите концерти бяхме доста хора. 4 човека строиха сцената. 4 други нареждаха осветление, разпъваха кабели, нареждаха тонколони, сглобяваха палатки за пулта, осигуряваха електричество до сцената и всякъде другаде където е необходимо. 2-ма човека се занимаваха само с поставяне на плакати, реклами, снимки и каквото се сетиш за да изглежда сцената добре. След това пак от сценичните работници качиха на сцената практикабли на които трябва да се наредят музикантите. Снощи на тази сцена имаше 4 формации. Първите 3 минаха без пренареждане на сцената защото бяха малки - трио, квинтет и секстет. Четвъртата беше биг бенда на националното радио където са 18 човека. Като сложиш и водещ и 2ма солисти - сцената се понапълни. За много кратко време трябва да се премести рояла, да се преместят барабаните, да се преместят столове за музикантите, стойки, микрофони, нотни пултове, монитори (все пак музикантите трябва да чуват какво свирят). Всички тези действия се извършват от сценичните работници. Дали хората не знаят какво и как да го правят. Когато си наредил 13 музиканта на площ 4х3 метра и всеки трябва да има микрофон, стол, ноти и на всичкото отгоре да свири на инструмента - примерно тромбона иска доста място напред - последната грижа е как да сложим микрофона за да е красиво. Микрофона трябва да не пречи и същевременно да взима звука от точното място. Правилното поставяне на микрофона е най-важното нещо за доброто звучене след хубавия инструмент и добрия музикант.
Та драги ми Лангеле, за да станеш озвучител или сценичен работник не е толкоз просто колкото да станеш "фотограф". На сцената няма зелено копче "АУТО" и не може микрофоните и стойките да се наредят сами. И не могат и сами да се свържат всички апаратури. Ако искаш ще те викна на следващото по-голямо събитие да командваш сценичните работници. Даже може да им показваш как да нареждат сцената за да стане по-красива и по-снимаема. По принцип има и длъжности като сценографи и режисьори. Направата на един концерт изисква доста подготовка. Най-малкото преди концерт има саунд чек и репетиция където се настройва звука на мониторите и в залата и музикантите репетират преди да излязат пред публика. Докато тече концерта аз мога да коригирам какво да се чува в залата но не мога чуя какво става на сцената. Няма как да разбера, че някой музикат не чува друг в монитора си и това води до разминаване. Звука се настройва при определено разположение на микрофоните.
Ако се чудиш защо си хабя клавиатурата да пиша тези неща - то е за да те ограмотя малко и да те предпазя от ситуацията в която местиш микрофона на някой който ти пречи.

Отговори на това съобщение
 Re: До къде стига наглостта на някои "фотографи"
Автор: nyamago   
Дата:   14-06-14 18:08

Е - това, че се е извинл му изтрива (почти) всички черни точки. Защото арогантният простак (както нарекох типажа) не се извинява, той дори не знае какво е това извинение и защо, по дяволите, се прави...

И добре описа какво става на един концерт, защото много хора не знаят. Образование му е майката - и е наше задължение, преди да им държим сметка за поведението.

Ende gut - alles gut [smilie5]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: До къде стига наглостта на някои "фотографи"
Автор: metodiev_martin   
Дата:   14-06-14 22:32

Автор: nyamago
Дата: 14-06-14 03:21

А сега без майтап - сериозно:

Всички, които защитиха т.нар. "фотограф" (само в кавички) или казаха "голяма работа!" - не са професионални фотографи и дори като любители не разбират нищо от репортажна фотография. Нищо лично, просто факт.

Професионалният репортажен фотограф е невидим!


В голяма грешка си. "Най-топ" репортажните снимачи от "ГОЛЕМИТЕ" редакции (говорим за България) са именно тези сърдити чичаци, които режисират голяма част от кадрите си, именно по описания по-горе начин.
Те са тези "НЕСМЕНЯЕМИ" и "МУХЛЯСАЛИ" щракачи, които си мислят, че вестникарската хартия се произвежда за техните снимки.
(с това си изказване, вече настроих срещу мене цяла орда "фотожурналисти").
Свикнали са да се зъбат, да си придават важност и често с подскачане и блъскане с лакти да компенсират ниският си ръст.
На-най наглите им теглите по една и хич не им се впечатлявайте [smilie24]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: До къде стига наглостта на някои "фотографи"
Автор: deadlirics   
Дата:   16-06-14 11:22

Ето това е причината, на всички големи събития да се раздават прескарти. Оператори и фотографи се набиват в една кошарка до сцената( не винаги), и след третото парче да речем охраната учтиво извежда групата фотографи извън полезрението на сцената. Обикновенно музикантите или участниците в събитието знаят за кошарката и във въпросните 2-3 парчета позират на медиите за снимка, а после си гледат концерта или събитието. През останалото време охраната не прави разлика между фотограф и участник в погото пред сцената.
В някои от събитията които съм отразявал, организаторите канят медии в специален спектакъл само за тях, или на генерална репетиция с костюми, за да не пречат на публиката и като се съобразяват с участниците. Някои големи театри даже правят медиа премиери, като използват фотограф за настроика на осветлението, и те питат 1/125 на бленда 8 и ИСО 200 дали е добре.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »