Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Първи опит за Long exposure
Автор: Jivkopl   
Дата:   13-06-14 15:00

Тъй като темата явно стана персонално ангажирана ще е прекрасно да минете наистина на лични...

Tenebrus абсолютно съгласен съм с теб, че конструктивната дискусия най-често преминава след 1-2 поста в "мерене" на "обективи" и чисто хейтване / българския термин е "оплюване" /

Отговори на това съобщение
 Re: Първи опит за Long exposure
Автор: Don_Diego   
Дата:   13-06-14 15:00

chrisnoch

Мисля си, че тоновете думи които изписа, можеше да ги замениш с примери. Щеше да си полезен и нямаше темата да се размива, някой можеше и да научи нещо. Щото аргумента "твоето не струва, пълен боклук е" е аргумент за ниво детска градина.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи опит за Long exposure
Автор: iavorianev   
Дата:   13-06-14 15:06

Що се занимавате с глупости....човека ви пита за съвети ,вие се драчите. Не може ли да покажем малко уважение към питащия,никои не се е родил научен,за да си мерим п.....те в тоя форум!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Първи опит за Long exposure
Автор: vAnko0   
Дата:   13-06-14 15:24

Какво става сега с питащия ? Получи ли отговор на въпроса си, изникнаха ли му други въпроси в главата, направи ли нови опити за "long exposure" ?! Пуска тема и остава хората сами да си говорят, време е да видим мнение и от него.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Първи опит за Long exposure
Автор: Don_Diego   
Дата:   13-06-14 15:54

Да погледне тук:

http://lightroom.ru/photomaster/393-22-soveta-po-nochnoj-fotosemke.html


http://freefotohelp.ru/articles/night-photos.html


http://jankovoy.livejournal.com/32654.html




Публикацията е редактирана (13-06-14 15:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи опит за Long exposure
Автор: allyx   
Дата:   13-06-14 16:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи опит за Long exposure
Автор: kvakioh   
Дата:   13-06-14 21:38

Аз поставих правилни примери на тема Дълга експозиция, където нещата са постигнати, дори с грешните уж показатели на техниката. Темерутието на някои хора достигна до свръхнахалство, което би трябвало да бъде взето под внимание доста отдавна и те да бъдат отстранени. Това да те блокират масово да им се изказваш в темите и да не пишеш Лични съобщения е показател за явна нетърпимост, което явно не се разбира, дори да се изкаже като явен факт. Явно Ицето не вдява.

http://store.picbg.net/pubpic/FA/F0/c8891f98b6a4faf0.jpg

Кадърът е проверен от професионалисти и оценен подобаващо. Без да ми четат exif, бленди, скорости и да ми циклят, че съм снимал при ниски атмосферни температури като някои темерути. На който и да покажа публикуваните от мен кадри, професионалист или аматьор, изобщо човек, който снима или е снимал, ще каже, че са дълги експозиции. Отново казвам, че не целя някаква оценка, просто давам личен, точен и ясен пример.
форумът е много лично място, професионалистите си правят собствени сайтове и пак пускат тук. Ако всички кадри са изпипани и нещата са според правилата просто няма да го има. Защото има много малко правила...Камо ли някой ще се взре в цифричките.



Публикацията е редактирана (13-06-14 21:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи опит за Long exposure
Автор: stoikovv666   
Дата:   13-06-14 22:51

kvakioh и ти си записан като трол у ФФ [smilie5]
При дълга експозиция не е задължително, а препоръчително възможно най ниско ISO. Сега ако не ти е достатъчен шума от дълга експозиция можеш да си го набавяш с възможно най високото ISO. [smilie18]

Към автора на темата: статив, дистанционен спусък и желание за снимане. [shtrak] [beer]





https://photo-forum.net/static/site_pics/165/1394792562_erty.jpg


Кадъра е от няколко дълги експозиции, не че не става и от един, но аз не мога да го сметна затова предпочитам сигурното.



Публикацията е редактирана (13-06-14 22:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи опит за Long exposure
Автор: marves   
Дата:   13-06-14 22:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи опит за Long exposure
Автор: stoikovv666   
Дата:   13-06-14 23:05

marves, на този автор му е нужно доста повече от 1600ISO и по къса екпозиция. Като гледам с широк обектив как е омазал и в такъв малък размер си личи... [smilie8]

Не казвам, че е лошо има си чара разбира се [smile]

пп Не виждам къде другаде освен в при звездите може да се използва много високо ISO за дълга експозиция.



Публикацията е редактирана (13-06-14 23:31)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »