Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Nikon Coolpix S6300 или Sony Cyber-shot Dsc-wx7
Автор: kaspar_kz   
Дата:   12-06-14 00:42

Еми защото някъде бях чел, че тези HDR снимки първо трябвало да минат през някаква програма за обработка на снимки, че цветовете които са се снимали човешкото око не ги е възприемало и трябвало първо да се обработят, че да стават за гледане (нещо такова беше). И затова попитах дали ги вади готови или трябва да се минават през програми. :)



Публикацията е редактирана (12-06-14 01:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix S6300 или Sony Cyber-shot Dsc-wx7
Автор: domidi   
Дата:   12-06-14 06:02


Тази мисля ,че е от апарата само малко съм засилил цветовете.



https://flic.kr/p/k2XmeV



Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix S6300 или Sony Cyber-shot Dsc-wx7
Автор: kaspar_kz   
Дата:   12-06-14 21:48

Ммм да добре е пак вярно, че не е като на повечето снимки които гледах от интернета ама все пак съотношението цена/качество си е задоволително :) Май ще е този :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix S6300 или Sony Cyber-shot Dsc-wx7
Автор: domidi   
Дата:   13-06-14 20:12


И един ХДР от RAW файл.



https://www.flickr.com/photos/91445736@N06/14151472841/sizes/o/in/set-72157644227362301/



Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix S6300 или Sony Cyber-shot Dsc-wx7
Автор: kaspar_kz   
Дата:   13-06-14 23:19

Искам да попитам и ще помоля за по бърз отговор според вас да си вземам ли сега този фотоапарат или да изчакам още някой друг месец и да си взема някои безогледален фотоапарат :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix S6300 или Sony Cyber-shot Dsc-wx7
Автор: domidi   
Дата:   14-06-14 00:11

Твоя воля!
С вземането на безогледалка "влизаш във филма"!Ще трябва да мислиш за обективи,това са допълнително средства!Иначе според мен е по-добрия вариянт.Сам по себе си фотоапарата няма да прави по-хубави снимки.Хубавите снимки ги прави задкамерното устройство.[shtrak]
[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix S6300 или Sony Cyber-shot Dsc-wx7
Автор: kaspar_kz   
Дата:   14-06-14 00:28

Е то така чета за безогледалните фотоапарати и се питам в кои век живея, че нищо не хващам като цяло :D Защото при тях май не е хващаш фотоапарата и снимаш на воля :D Пък се разколебах защото всеки ми вика, че такива типове сапунерки които съм харесал е можело да си взема някои по-нов телефон като Galaxy S4 и дори снимките щели да бъдат по-хубави отколкото с такива фотоапарати пък и щяло да имам по-хубав телефон и ми викат щом искаш компактен фотоапарат безогледалните не са толкова големи :) И заради това питам тук какво е по-доброто решение. Ама то като цяло наистина всичко зависи от мен трябва малко повече да прочета за тези безогледалните да видя как стоят нещата там :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix S6300 или Sony Cyber-shot Dsc-wx7
Автор: domidi   
Дата:   17-06-14 17:48

написа:

> Пък
> се разколебах защото всеки ми
> вика, че такива типове сапунерки
> които съм харесал е можело да си
> взема някои по-нов телефон като
> Galaxy S4 и дори снимките щели да бъдат
> по-хубави

Galaxy S4 да прави по хубави снимки от безогледалка е меко казано смешно!Ама като гледам май и ти не знаеш какво искаш,имаш там 500лв. и се чудиш къде да ги дадеш/за телефон ли ,за фотоапарат ли?/Затуй се луташ ,чудиш и маеш.


П.П.
Виж тая тема и ми кажи може ли едно галакси да направи подобна снимка?
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1626243&t=1626243&phorum_uriauth=



Публикацията е редактирана (17-06-14 17:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon Coolpix S6300 или Sony Cyber-shot Dsc-wx7
Автор: kaspar_kz   
Дата:   17-06-14 18:33

Не съм казвал такова нещо просто явно не съм се изразил правилно. Исках да кажа, че Sony Cyber-shot wx 7 и Nikon Coolpix S6300 ще правят по-лоши снимки от Galaxy (под сапунерките имах предвид Sony-то и Nikon-a, а не безогледалните фотоапарати). А безогледалките съм ги гледал и го разбирам, че правят в пъти дори и в хилядни по-хубави снимки от тези два примера които първо обсъждах, а в най-скоро време и аз ще се включа с някои хубав фотоапарат :)



Публикацията е редактирана (17-06-14 18:35)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »