Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Калибратор/калориметър
Автор: mitakabs   
Дата:   05-07-14 07:40

HTML написа:

> в кой смисъл визията на CRT монитор?
При еднаква температура спрямо i1Display 2, ми вади "по-меко" бяло някак , като цяло по ми допада. Но така или иначе още експериментирам..[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Калибратор/калориметър
Автор: imitev   
Дата:   05-07-14 14:50

Субективните оценки са странно нещо[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Калибратор/калориметър
Автор: asahi   
Дата:   05-07-14 15:22

Така си е.

Отговори на това съобщение
 Re: Калибратор/калориметър
Автор: lamerko   
Дата:   10-09-15 11:44

Да бутнем малко темата :)

Та поръчах си един калибратор Spyder5 EXPRESS - според описанията, стигнах до извода, че хардуера на трите предлагани варианта (Express, Pro и Elite) е един и същ, а разликите са само в софтуера. Първата версия по спецификация не и дават да измерва околното осветление, но навсякъде на примерните снимки датчика се вижда и съм склонен да повярвам, че хардуера е един, а ъпгрейда е изцяло софтуерен. От тази тема видях за basICColor - от 2-3 седмици вече има версия, която поддържа този модел. Върши ли добра работа или да си търся оригиналния софтуер? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Калибратор/калориметър
Автор: didesignbg   
Дата:   10-09-15 12:31

А дали има калибратор който да докарва филмова визия? Много стерилно и гладко ми стоят изображенията.

Отговори на това съобщение
 Re: Калибратор/калориметър
Автор: lamerko   
Дата:   12-09-15 11:20

Малко ъпдейт... дойде калибраторчето, ама... някой бачкал ли е с тази простотия basICColor или да си трая с оригиналния софтуер [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Калибратор/калориметър
Автор: mihajlov2   
Дата:   12-09-15 11:38

За скромните ми любителски цели оригиналният софтуер ми е предостатъчен. Просто ме мързи да разучавам страничен софтуер, независимо от всичките възможности, които предлага.

Отговори на това съобщение
 Re: Калибратор/калориметър
Автор: batsali   
Дата:   12-09-15 12:00

Калибрация се прави, за да няма никаква "визия", а хардуера ти да ти показва точна картинка. Точна спрямо това, което е подадено към монитора като информация.

Ако искаш филмова визия, снимай на филм! [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »