Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Превод на пари от чужбина - избор
Автор: Sylv   
Дата:   07-06-14 18:38

Здравейте. Предстои ми заминаване в Германия за няколко месеца.През това време искам да пращам малки суми до БГ веднъж-два пъти месечно. Кой е най-подходяшият метод за целта ,според вас ? Да кажем ,че критериите са: цена (такси/комисионни), удобство,бързина.

Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: 4given   
Дата:   07-06-14 20:29

Paypal

Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: Mogila   
Дата:   07-06-14 20:35

Превод от банкова сметка в Германия към България е безплатен.

Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: imitev   
Дата:   08-06-14 07:24


Безплатен за този който изпраща. Приемащата сметка се товари с 10 евра примерно...

Има някой банки които до 100 евро нямат такси...

Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: Mogila   
Дата:   08-06-14 11:44

Пращам си от немската сметка в БГ сметката и виждам, че и в БГ сметката ми няма такса.

Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: uzsree   
Дата:   08-06-14 12:26

@Могила

Коя българска банка няма такси за получаване на превод в евро? Отдавна търся такава!

Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: Mogila   
Дата:   08-06-14 12:41

В ДСК ми е сметката. Може би са били под 100 евро не помня, но със сигурност не са ми взели такса.

Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: autosvet   
Дата:   08-06-14 12:52

Transferwise е най-доброто за международни преводи.

Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: Lycan   
Дата:   08-06-14 17:32

БАКБ също нямат такси за получаване

Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: 3DF   
Дата:   08-06-14 19:57

Всяка банка си взима комисионни за превод. Въпроса е колко ще е комисионната и таксата за малки суми може да се окаже, че такса превод е висока. Примерно дали ще преведеш 100 евро или 900 евро таксата си е 30 евро. ЗА превод над 1000 евро може да ти вземат % от сумата.
Така, че аго преведеш 100 евро таксата е 30 евро . 200 евро пак такса 30 евро.
Тази такса си я определя банката откоято пращаш.
Тази такса зависи и колко бързо искаш да се получат парите.
Кои поема таксите при изпращане и получаване.
Превод по банка се получава след 2- 3 дни в сметката на получателя.
Ако той няма сметка в евро трябва да си направи ЛИЧНА сметка в Евро. Или ЛИЧНА сметка в лева за да получи парите в лева по курса.

ЗА малки суми най бързо и лесно е да се ползва :
Western Union
или:
MoneyGram
Като използваш калкулатора за превод ще разбереш и каква е таксата.
Удобството на двете фирми е че за малки суми таксите не са много големи, но даваш парите при партнера им в Германия и след 2 часа с кода , който са ти дали и ти си го изпратил в БГ, като смс по телефона твоя човек си взима парите от всеки офис на тази фирма.
Лесно и Бързо.



Публикацията е редактирана (08-06-14 19:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: mihail_radkov   
Дата:   08-06-14 20:18

3DF, сериозно ли [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: 3DF   
Дата:   08-06-14 20:23

Какво му е несериозното?

Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: hotsnail   
Дата:   09-06-14 18:56

а какво му е на PayPal Gift?

2-3% мисля че прибират и би трябвало да баца в цял свят.

WesternUnion и те дерт яко поне по спомен преди години пращах до Гърция млако пари 100-200 лева на познати и яко ме одрусаха. (яко може да е било 20-30 лева ама 10% са били на сумата или подобно)

ПП 3DF ти пишеш такси за пращане!! Човека пита з аполучаване в БГ! Мсиля че няма подобни 30 еврови такси в този случаи. Сигурно има някакви ама са по-скоро проценти например 2 или 3



Публикацията е редактирана (09-06-14 18:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: langel   
Дата:   09-06-14 20:25

Такси има навсякъде и всички ги увеличават.
Ако на получателя не му удържат такса за получен превод, то най-вероятно е защото изпращачът я е платил.

В случая питащия също поема цялата тежест на таксите по превод и получаване.

Има много варианти, някои от които вероятно е са по-удачни, макар и по-скъпи.

Аз бих предложил откриване на две сметки /негова и на получателя/ в български клон на чужда банка.

За съжаление истински "клонове" на чужди банки в БГ почти няма.

Единствените /май/ са BNP Paribas - има клонове и в Германия, и Isbank, която е турска, но българския клон е директно подчинен на германския.

Добре е да е се пита на място - господа, кво ще ми излезе и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: ghostbuster   
Дата:   09-06-14 21:07

Ако превеждаш между собствени сметки най-изгодния известен ми вариант е skrill - https://www.skrill.com/en/personal/fees/bgr/
А дори да е между сметки на различни титуляри пак е добра възможност, но трябва и двете страни да имат регистрация в skrill.


Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: 3DF   
Дата:   10-06-14 17:50

Питащия никъде не е уточнил за какви такси пита. За получаване или изпращане.
При превод на пари в банката ти пъхат формуляр най долу на който трябва да се посочи за чия сметка са разходите.
- всички разходи за сметка на изпращача
- всички разходи за сметка на получателя
- разходите се поделят между двамата

между другото банка = лихвар.

Ако, както казват някои по горе за превод взимали 2 -3% то аз черпя каса бира (намирам се в София) този , който посочи банка през, която да преведа 100 евро - тя да ми вземе такса 3 евро.
Или преведа 200 евро. а тя ми вземе 6 евро за превода.

Няма банкер, който да си мръдне пръста за такава комисионна.

П С Не съм фен на двете фирми посочени в другия пост. Но удобството струва пари.
Получаваш парите в който и да е офис 2 часа след изпращането. Не откриваш сметка в банка , която изисква подръжка ежемесечно и банката си тегли такса за подържане на сметката.


Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: vkk1   
Дата:   10-06-14 18:40

@hotsnail - за суми през пейпал, преведени като gift, такси не се удържат. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: Mogila   
Дата:   10-06-14 19:05

Не всеки има опцията gift

Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: b0bb0   
Дата:   10-06-14 19:05

От преди година-две от време на време ми се налагат преводи по 10-20-50 евро в страни от ЕС. Тогава обикалях банките и най-евтината, която намерих (сега може да има и по-евтини) беше FIB, с 10+2 евра такса за моите суми, без такси за поддържане на разплащателна сметка, която трябваше да имам. В ЕС таксите били споделени и се поделяли между двете страни.

Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: patter   
Дата:   10-06-14 19:42

HTML, БАКБ вече събират такса за входящ валутен превод. От няколко месеца.

Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: snooper   
Дата:   10-06-14 21:36

Пробвайте с тези типове https://transferwise.com
Добра платформа строят и таксите са минимални, а курсовете на обмен реални.

Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: Sylv   
Дата:   12-06-14 04:32

Мисля да пращам по Paypal в крайна сметка. Единственият недостатък,който виждам е ,че withdrawa трае по няколко дни,но ще го преживеем. За WesternUnion i MoneyGram оставам с впечатлението,че са по-скоро за извънредни случаи и макар и безкрайно удобни,идват на по висока цена на услугата.
Тези пробвал ли ги е някой ,бтв ? https://cashwave.bg/Company/Info/WhatWeOffer
?

Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: aldygreen   
Дата:   12-06-14 12:27

Moneybookers


Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: TheBossBG   
Дата:   14-06-14 18:16

Пейпал взимат между 4% и 5%(намалява с увеличаване на сумата). После, при прехвърляне от пейпал акаунта на получателя към сметката банката също взима 1%. Така че, за макс 6% получаваш парите. Но е за около седмица от превода.

Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: Mogila   
Дата:   14-06-14 20:23

На мен пейпал ми взима 2% от сумата и при прехвърляне към сметката ми е безплатно.

Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: TheBossBG   
Дата:   15-06-14 11:19

Mogila, пейпал предлага за твоя сметка, за сметка на получателя или поделени разходи. Сигурен ли си, че освен твоите 2% не взима и от другата страна? А процентът за прехвърляне е на банката. Аз съм с виза и винаги са си удържали. Ако някоя банка го прави безплатно, сподели къде си и, за да знаем и ние.

Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: Mogila   
Дата:   15-06-14 11:25

Аз съм с немски пейпал и немска банка. В различните страни, таксите на пейпал са различни.

Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: nslavova   
Дата:   20-02-15 14:11

Реших след много четене по форуми да направя и аз превод до UK, използвайки TransferWise. След направена от мен регистрация в сайта им и попълване на сумата / аз пробвах с 264,80 лв., т.е. около 100-ина паунда/, при потвърждение ми излезе тяхна сметка в Уникредит Булбанк. Важно е да знаете, че сумата не е добре да я носите на каса в Уникредит, а да ги наредите от ваша сметка. Сьщият ден до 16 часа превода беше получен в UK, като сумата беше 99.75 паунда. Първия трансфер е без такса, разликата идва от обменния куре, т.е. аз за превод на 100-ина пауда платих 0.35 пауда +1 лв. за моя банков превод по тяхната сметка в Уникредит. Питайте банките колко ще ви вземат, почва се с 10 евро суифт и т.н. При следващ превод таксата е 0,5 % от превода, т.е. за 1000 паунда-около 5 пауда.



Публикацията е редактирана (13-03-18 15:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: studentcheto   
Дата:   10-12-15 11:41

За съжаление, по-горния линк предоставен от nslavova за първи безплатен трансфер при мен не сработи, но пък от друг форум успях да изнамеря този, който си работи идеално:

https://transferwise.com/u/1b05a


Надявам се, че съм бил полезен. Поздрави.


Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: m.djorov   
Дата:   10-12-15 11:51

Ехехе, аман от хитреци. Не работел линка на колежката. Работи, ама и двамата сте дали линкове от които да ви се трупат бонуси. Да речем няма лошо, ама така нахално да обявяваш че линка не работи, за да набуташ твоя, и то 20 минути след като си се регистрал в сайта в тема на 1 година.

За мен тоя от горе - studentcheto отваря сайтове, в които гугъл е намерил да се споменава тоя сайт и набутва линкове с покана от неговия акаунт, за да прави кинти. Евтини, шумкарски трикове.

Моля администраторите направо да го затрият тоя селски тарикат ASAP.

То и тая nslavova, и тя само и единствено е написала в тази тема, в която дава собствения си линк за покана в сайта. Нищо друго. За мен и двамата са за триене.



Публикацията е редактирана (10-12-15 11:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: PhotoBo   
Дата:   10-12-15 13:00

Хахаха яко се получава, винаги когато става въпрос за пари [smilie3]

Да не съм капо - ето го и моя линк:
https://transferwise.com/u/eed5c


Ползата - ще взема 50 кинта (в лири), ако се регистрират 3ма човека (не знам дали само регистрация или трансфер се изисква да бъде направен), а те имат безплатен трансфер за първите 3000 лв, евро, долари, паунда...
И без да се регистрира някой от моя линк май пак получава същото, но ако някой наистина прояви желание и с това станат трима, няма проблем да разделя тези 50 паунда с тримата. Не вярвам това да стане, хората едва ли падат от луната, пък и едва ли някой ще го прави заради дребни суми, но ако все пак някой ще са му от помощ - нека пише, дори тук в темата. Няма проблем да го разисквам, не го приемам като измама, по-скоро като взаимопомощ [smilie21]

Ама моля, не ми трийте и на мен ника за тия шмекерлъци [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: m.djorov   
Дата:   10-12-15 14:02

Да, ама тия 2-та горе е явно че са регистрирани само и само да сложат техните линкове във въпросния сайт. Даже тоя - студента, чак нагъл - не работи линка за без пари, сложете моя.

Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: PhotoBo   
Дата:   10-12-15 14:22

Хахаххаха ами ако мине, мине, пари са т'ва пък на студентите все не им стигат. Сега да го мислим и да пътува на авто-стоп в петък, не си е работа [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: pepi34   
Дата:   10-12-15 14:44

Получавал съм пари от Европа, от различни държави. Ползвам Еврова сметка в ЦКБ (не е моя), по точно даже срочен депозит. Всякакви евра, отвсякъде получавам БЕЗ удръжки и комисионна. От Германия са ми пращали от различни банки, при едната комисионната беше 0евро, при другата мисля беше 2 евро. От Италия съм получавал също пари, там банката прецака изпращача да раздели превода на 2 части, тоест имаше праг и над него взима още една комисионна.

Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: nyamago   
Дата:   10-12-15 15:43

Бих подкрепил CashWave ( cashwave.bg ) - защото са млада българска фирма и целият смисъл на начинанието им е да разчупят утвърдения модел на банките и да спестят ненужни такси на потребителя.

Случайно научих за тях точно тази седмица от мой приятел и бивш колега, който е председател на Британската Асоциация за алтернативни плащания - те членуват в асоциацията, което е показателно, че са сериозни.

Едно малко 'неудобство' на услугата им е, че НЕ ПРЕВЕЖДАТ ПАРИ, а доставят на получателя ваучери за пазаруване. Те не могат директно да се обърнат в кеш, но (тъврди се на сайта) се приемат в над 5,000 магазина в страната. (а) Това е начинът да се спестят таксите и (б) за какво му е на получателя кеш, ако не за пазаруване?..

НЕ ПОЛУЧАВАМ комисионни и бонуси да ги препоръчвам, не се и познаваме дори. Но винаги ми драго наша фирма да се прояви на международните пазари и при избор между други опции винаги бих я подкрепил.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: nslavova   
Дата:   14-01-16 20:01

Линковете, дали моя или вашия - studentcheto, работят, ако първо отворите линка и после следвате стъпките за регистрация на нов потребител.



Публикацията е редактирана (14-01-16 20:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: nslavova   
Дата:   14-01-16 20:15

Колега m.djorov , опитала съм се да обясня накратко по-горе в поста си как направих първия трансфер от BG към UK. Писала съм, че ако някой има питане с радост ще отговоря, защото и аз доста се лутах и четох преди да направя първия трансфер. Мога да кажа, че вече цяла година изпарщам само по този начин в следната последователност:
Захранвам си предварително моя сметка в българска банка, за да ги имам там левовете.
От сайта на transferwise, избирам send money и си подготвям превалутирането, като съм въвела преди това данните за получателя /Recent recipients/. Още като пишете сумата за превалутиране, вдясно до сумата катинарчето следва да е отключено, иначе взема по-голяма такса ако искаш отсрещната страна да получи точно фиксирана сума, напр. точно 200 вал. единици, а не 199.98 или 200.02. /
След като продължа с избор на реципиента и основание-пиша обикновено payment/, избирам да направя превода и веднага ми показва сметката на Transferwise в Уникредит, със сума в левове. От моята банка прехвърлям левовете по сметка в Уникредит. При мен всичко това става в рамките на един ден и до вечерта парите са в паунди по сметка на сина ми.
Може от всяка друга банка в която имате средства да направите прехвърлянето. Важно е да се знае, че не се внасят в брой на каса в Уникредит, а прехвърлянето трябва да стане от ваша банкова сметка по сметка на Transferwise в Уникредит. В платежното е много важно също да напишете в поле основание: Reference ...... , което ви се дава след като завършите превалутирането-този номер, го пишете като основание във вашето платежно при прехв. на левове от вашата банка към сметката на Transferwise в Уникредит.
А това, че съм си посочила линка-естествено, всеки убедена съм, също ще го направи и съответно всеки сам решава дали да го изполва точно този линк.
Аз получих за година време два пъти бонусите без проблем :)
Споделям личен опит и дано да съм била полезна някому :)



Публикацията е редактирана (14-01-16 20:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: georgebg   
Дата:   14-01-16 20:38

Сега се задълбахте в обратната ситуация бг-> чужбина, а човека пита конкретно от Германия към България. Няма да коментирам другите изказвания, само ще кажа че има сметки в Германия без такси за преводи, поне сина ми има такава, а има и такива с минимални такси. Преводите в ЕУ се наричат SEPA и на следващия ден обикновено са в БГ.
Таксите в БГ за получен превод - ЦКБ до 100 EUR - 0, до 500 - 4
FIBANK - до 10 000 EUR без такса !

Това е, а обратните СЕПА преводи т.е. от БГ са с високи такси , защото още бг банкте не са така да се каже съвсем равноправни в системата, доколкото знам предстои да се случи ....

Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: lamerko   
Дата:   14-01-16 20:56

Тествани TransferWise от UK към България - безусловно по-евтино от банков превод или PayPal. Парите пристигат на следващия ден, ако е работен. За PayPal - разходите са твърди - $2.50 такса до $500 (повече не позволява на един транш), време за транзакция - около 4-5 работни дни, а от страна на българската банка също има такси, които са според вида на договора. При мен на ПИБ таксите са 1% от пристигащата сума - ако дойдат 708 лева, 7.08 е таксата на ПИБ. Отделно да изтеглиш парите от ПИБ плащаш или таксите за теглене от банкомат или 1 лев от каса до 2000 лв., над 2000 лв - таксата скача директно на 5 лева. Та такова... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: alext   
Дата:   14-01-16 21:23

Виж и Transferwise по- изгодно няма в момента

Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: Bumerang   
Дата:   15-01-16 05:38

PayPal имат ограничение за превод годишна сума ,която не трябва да надхвърля не знам колко точно долара/но мога да попитам/.И то се отнася само за България и някоя и друга ненадеждна страна.Но в Европа сме само ние ,щото сме по равни от другите[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: lamerko   
Дата:   15-01-16 06:18

Не е само за нашата страна, а за всички от ЕС. И ограничението е за "анонимни" преводи - такива, направени от акаунт, който е без идентификация. За да си махнеш лимитите, има една форма за попълване, където трябва да приложиш копие на лична карта/паспорт и две извлечения от периодични сметки с отпечатани твоето име и адрес.

Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: Драгончик   
Дата:   15-01-16 07:32

Може да си купува биткойни. След това си ги ползва където пожелае. Пък и биткойна расте.


Отговори на това съобщение
 Re: Превод на пари от чужбина - избор
Автор: gchokov   
Дата:   15-01-16 08:14

transferwise

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »