Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Гласуването
Автор: J0R0   
Дата:   05-06-14 23:56

Гласуването във форума е много подобно на гласуването в държавата.
Не изисква кой знае какво усилие, но въпреки това много хора не го правят.

Но ако искаме качествените хора да вървят нагоре, трябва да отидем до урните.
Няма как да стане иначе.
Ако не отидем, други ще отидат, а ние ще мрънкаме срещу купения вот и неподходящите хора начело.
При едно по-масово гласуване купения вот няма шанс.

Ако искаме да гледаме добра фотография, някой трябва с гласовете си да я избута по-напред. Да стане видима, да се открои.
Няма друг начин. Другият начин е всички снимки - в общия кюп.
Ако ние не гласуваме за качествената фотография, разни групички ще гласуват за техните си неща и ще гледаме най-отпред техните неща.
И ще мрънкаме, колко е лоша системата и колко са скапани снимките дето излизат най-отпред.

Системата я правим ние, участниците.
И тая - и оная.
Със своята пасивност или със своята активност.
[beer]
 Re: Гласуването
Автор: stown   
Дата:   06-06-14 00:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Гласуването
Автор: asahi   
Дата:   06-06-14 01:04

Гласуването е отговорност. Поемането на отговорност не е популярно тъдява.
 Re: Гласуването
Автор: Posledenzalez   
Дата:   06-06-14 01:39

Не гласувам активно тук, по същата причина, поради която не гласувах и на последните избори. Писна ми от стари шлагери и фалш... [smile]

 Re: Гласуването
Автор: allyx   
Дата:   06-06-14 01:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Гласуването
Автор: stown   
Дата:   06-06-14 01:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Гласуването
Автор: dave   
Дата:   06-06-14 01:57

@allyx именно

Случва се да не гласуваш. По една или друга причина. Ама и да се гордееш с това, че си оставил гласовете на келеметора да решават каво да става и на мен ми идва в повече [smilie9]

 Re: Гласуването
Автор: nyamago   
Дата:   06-06-14 01:59

Има нещо такова [smilie8]
 Re: Гласуването
Автор: Posledenzalez   
Дата:   06-06-14 02:13

до allyx

А защо смяташ, че нямаше да гласувам за ДПС, ако бях гласувал? Защо трябва да съм от твоя отбор? Кое ти дава право да моделираш свободата ми по твой вкус? [smile] :-)
Сега сериозно ... Да, прав си, но само на теория ... За жалост, само на теория. Вземаме властта от един за да я дадем на друг... Всеки Кънчо е имал по една, дори десет снимки, искрено харесани от 10, дори 1000 човека, станал е име (името Кънчо) и после, после знаеш...



Публикацията е редактирана (06-06-14 02:23)
 Re: Гласуването
Автор: dave   
Дата:   06-06-14 02:21

@Posledenzalez гласуваш по съвест според разбиранията и интелекта си. Но. Но ако не си гласувал нямаш морално право да се жалваш от последиците от изборите.

"Писна ми от стари шлагери и фалш..." - ето това не ми се връзва. Аз виждам нещата така:

Не гласувам => Оставям старите шлагери и фалша да се ширят на воля

Е, къде е логиката в следващото изречение да се жалвам от "старите шлагери и фалша" [smilie8]
 Re: Гласуването
Автор: Posledenzalez   
Дата:   06-06-14 02:43

до: dave


... в това, че въпреки,че отхвърляме едни политици или фотографи (темата е и за форума) , те са непоклатими, сменят партията (псевдонима)и са пак тук. Преди гласувах, сега - пасувах.... Съзнавам, че позицията ми е непопулярна. Ясно, че идеята на темата е да популяризира гласуването, но това е моята позиция.[smile] Имам поглед върху последните избори... Имаше доста хора, които не бяха сигурни за какво гласуват! [smile]

 Re: Гласуването
Автор: allyx   
Дата:   06-06-14 02:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Гласуването
Автор: Posledenzalez   
Дата:   06-06-14 03:49

до allyx [smile]
Само до шия да беше... Не крия, че евроизборите не са ми дразнител, но ... (само те).

С форума е по-сложно. В началото беше супер яко! Всяка 10-та снимка беше супер яка... Така ми се струваше. Авторите бяха непознати и лесно можеха да ме изненадат... Сега, май се пренаситих. Може да е субективно, но идеите, тонирането, кадрирането, че дори и заглавията станаха еднотипни и безинтересни. Има и нещо по страшно. Аз с нищо не допринасям за разнообразието. [smilie11] Не ми се разглеждат кадри, да не говорим, да ми се гласува за нещо... Пропускам да се зарадвам на доста добри кадри. Явно съм се бъгнал нещо?[smilie8]

ПП Снимката на първа страница за днес е приятна...



Публикацията е редактирана (06-06-14 03:50)
 Re: Гласуването
Автор: тьма   
Дата:   06-06-14 06:10

stown, малко ти куца математиката - 200+500+45+25, човече - все роби

а относно гласуването тук - и аз като Posledenzalez вече трудно мога да намеря нещо, което да ме изненада, десет години минаха, идеите се повтарят, непонасящият от мен лично фотошоп се налага

но все пак гласувам - поне десет снимки на ден ме карат да натисна бутончето

бих искала да се вижда кой как гласува - нека поне във форума няма скрито-покрито

 Re: Гласуването
Автор: falcon   
Дата:   06-06-14 07:11

Съгласен съм с изложената теза, но по начина по който Жоро го е направил. Изборът на държавни органи е право на гражданите, не задължение. Ако един гражданин не открива някой или някоя политическа сила, която да представлява неговите виждания за развитието на държавата, никой не може да го задължи да избира от ограничен брой налични участници, защото това е ограничаване на правото му на избор по Конституцията.Респективно, никой не може да го съди или упреква, затова, че не е гласувал.



Публикацията е редактирана (06-06-14 07:14)
 Re: Гласуването
Автор: vkk1   
Дата:   06-06-14 08:03

Дали ще е удобно поне във фото форум да не се засяга политика?
 Re: Гласуването
Автор: burningice   
Дата:   06-06-14 08:10

70% негласували [smilie24]
 Re: Гласуването
Автор: Thimotty   
Дата:   06-06-14 08:14

Не гласувам на избори, естествено си имам причини за това.
Гласувам до степен на mass spam в сайта. Защото съм новичък и още ми е интересно (или поне това е причината за пред хората)
[smilie18]


@vkk1 политиката е основна тема за разтуха на хората у нас. Фотографите не са ли също хора. Според мен е много по яко да плюем по политиците, вместо един друг, както е доста модерно тука
[beer]

 Re: Гласуването
Автор: мара   
Дата:   06-06-14 08:18

е, да речем, че тя се дава просто като пример. но всъщност и двете неща дават един доста точен портрет.
аз лично намирам начин да си живея щастливо и доволно независимо от форума и от политикта, което не ми пречи да се опитвам да давам мойте 5 стинки с гласуването. във форума - даже и с участието си. е, не прекалявам. пък и очаквания особени нямам.
масовият вкус(в политиката - масовата нагласа) си е масов. няма да има революция [smilie21]
 Re: Гласуването
Автор: quazimodo   
Дата:   06-06-14 08:41

ЕТО ОЩЕ ЕДНО ДОКАЗАТЕЛСТВО ЗА ТОВА, КОЛКО БЪРЗО ТРЯБВА ДА СЕ ОТВОРИ СПАМАДЖИЙСКИЯ РАЗДЕЛ [smilie5][smilie5][smilie5]!!!

 Re: Гласуването
Автор: falcon   
Дата:   06-06-14 08:47

[smilie24]
 Re: Гласуването
Автор: geokar   
Дата:   06-06-14 08:48

Що бе, групичките си гласуват, че пукот се чуе. Онези "отвън" се умориха и вече не им е интересно и сеир да гледат. Пак ще река - въведете възможност да се вижда кои са гласували за съответната снимка, каквато възможност съществува в други сайтове. Така с един куршум ще убиете най-малко три заека:
1.Ще станат ясни много неща, групите ще се очертаят, постоянно-натискащите - също.
2. Ще отпаднат стотиците чуденки, кръстчета и възклицания в коментарите, които често са просто декларация за верноподаничество: "виж, че гласувах за снимката ти, ако имаш време да ми върнеш жеста."
3. Когато видиш на кого точно се харесва творбата ти, след справка с профила му, можеш да си направиш съответните изводи, които често не са толкова приятни, колкото изглежда на пръв поглед.
Пък иначе, прав е адаша, да се гласува трябва, такива са правилата, без това фотките потъват в забвение. Аз гледам да гласувам, като мога. И пиша отдолу какво точно ми е харесало, та да може и друг някой да го забележи, ако не го е забелязал, и също да отреагира с натискане на копчето.
 Re: Гласуването
Автор: dave   
Дата:   06-06-14 08:49

Относно качеството на фотографията във ФФ съм писал и преди, мисля и тук е подходящо място да го повторя.

Това е форум. Кръчма един вид. Мястото трябва да е приятно, за да го избереш и да седнеш с приятели. Албум да извадиш, снимки да покажеш.

ФФ обаче е форум без модератори. От време на време във всеки форум попадат злобни човечета и почват да тормозят останалите. Тук, обаче няма кой да ги усмири. Така след известно време повечето нормални хора започват да избягват кръчмата с безкрайните свади. Остават кварталните грубияни и съмнителните им аверчета.

Много колеги се умориха от грубиянщини и си изтриха снимките, но продължиха да разглеждат и гласуват. Последва решение да им се отнеме Б рейтинга. Вярвам, целта е била да ги подтикнат да качват нови снимки. Да качат, но причината да изтрият снимките си остана и снимки не последваха. Само гласовете им загубиха значимост за класирането и видимостта на снимките. Поредна победа за приятелските кръгчета на онези, които правят мястото неприятно.

Такива ми ти работи с фотографите, кръчмите и снимките за гласуване ...

 Re: Гласуването
Автор: asahi   
Дата:   06-06-14 09:11

Кажи сега как им го тури на старите партии, като не гласува?
 Re: Гласуването
Автор: falcon   
Дата:   06-06-14 09:15

asahi, а ти ми кажи, как точно успя да проконтролираш развитието на държавата си, като гласува, ама ако после не си се възползвал от възможностите за контрол на съответните актове. Щото съставът на парламента е началото, ама държавата не се управлява от проста математическа формула на оцветени числа, а с актове. Та хубаво е да се гласува, ама по-хубаво е да се контролира властта при самото и упражняване, а инструменти бол[smilie6]
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена