Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Търси се...фотограф за гр. Пловдив
Автор: Thimotty   
Дата:   12-06-14 18:41

Буахахахаха "...колкото и зле да изглеждат..."!
Вече определено ми стана ясно, какво означава "професионално ниво".
Та следва въпросът - как да разпознаем професионалния фотограф, щом нивото му автоматично пада, като не му плащат достатъчно? Нали за да го наемем първо трябва да го намерим?

Просто си представям интервюто:
-Къде сте работили преди.
-Снимах професионално за Кауфланд, но не ми плащаха достатъчно и затова получаваха такива снимки.
-Ние какви снимки ще получим?
-Зависи от заплащането.
-Благодаря, ще се свържем с вас по-късно...

Да се чуди човек, как така си позволяват по-късно да не го потърсят хахахахаха

Дими, не се опитвай да ми оценяваш снимките от профила, и аз няма да кажа нищо за твоите. Тези снимки съм си ги качил там заради момента, който стои зад снимката, заради емоцията, която са ми донесли, не заради някакви технически характеристики.
Твоята приятелка да се раздва, че от веригата не са решили да се изгаврят с нея, като просто се съгласят с нейното предложение. Много бързо щеше да си разбере грешката.

Отговори на това съобщение
 Re: Търси се...фотограф за гр. Пловдив
Автор: dimidumi   
Дата:   12-06-14 18:56

Брей, много форумни тролове напоследък, чудя се за какво сте в този сайт...а за моята приятелка не се притеснявай, наели са я, за двойно по-висок хонорар [smilie5]

...А бе Thimotty , обработил съм си точно 300 снимки от RAW до добър jpeg, трябва да се изрежат с Pen Tool във Photoshop и да се направят още няколко неща, преди да се нарежда във InDesign и да се подготвя за печат...колко ще ми вземеш на снимка, плащам в кеш [smilie5]

...ааа забравих да спомена, че имаш 48 часа за готов продукт [smile] ...



Публикацията е редактирана (12-06-14 19:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Търси се...фотограф за гр. Пловдив
Автор: imitev   
Дата:   12-06-14 19:12


Бла бла блааа...

Отговори на това съобщение
 Re: Търси се...фотограф за гр. Пловдив
Автор: Thimotty   
Дата:   12-06-14 19:42

Дими, такива продукти от веригите, ако трябва да се режат с с молива - фотографа е за уволняване. Ако пък предложиш така рязани и преправяни снимки на агенция и те ги приемат - ами какво да ти кажа - това се нарича измама.

Чисто хипотетично 300 продукта да снимам за някоя верига ще искам следното:
1) отделна стая за 1 ден.
2) предварително да са доставени всички продукти в стаята. Предполагам ще има 10-тина по-обемисти, които ще се наложи да се снимат отделно.

В най лошия случай ще са готови и предадени след 16 часа.
Цената, която бих поискал е 200лева за еднотипни снимки и 300 лева ако има изискване да се поразнообразят. Тези пари бих поискал ако с това си изкарвах сляба. В извън работно време и малко по дълги срокове цената наполовина.

Отговори на това съобщение
 Re: Търси се...фотограф за гр. Пловдив
Автор: allyx   
Дата:   12-06-14 19:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търси се...фотограф за гр. Пловдив
Автор: Thimotty   
Дата:   12-06-14 19:53

Бой, бой, бой, докато спре да мърда. Като спре да мърда, значи се преструва и пак бой [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Търси се...фотограф за гр. Пловдив
Автор: dimidumi   
Дата:   12-06-14 21:36

Браво момчета, успех в снимането и рязането. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Търси се...фотограф за гр. Пловдив
Автор: imitev   
Дата:   12-06-14 22:06

Ха ха ха веригата щяла да докара в ателието стоките за снимане [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Даже и тези с температурен режим...

Ще ме уморите от смях[smilie18]

Всичко се върти около царят слънце видиш ли [cool]

Манджите за ресторантите пак ли у вас да ги носят[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (12-06-14 22:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Търси се...фотограф за гр. Пловдив
Автор: Thimotty   
Дата:   12-06-14 23:05

Абе заяждай се, митев, заяждай се, ама и сам знаеш, че в момента си измисляш и никой не е казал нищо за носене извън веригата. Ясен си!

А и това с веригите си е просто пример, как за някакви сравнително прости снимки професионалните фотографи се оплакват, че не искали да им ползват супер скъпите услуги. Изненадаааа, техниката с всеки ден поевтинява, а това е основната пречка, за хората с желание. Все повече и повече любители с прилична техника ще има!



Публикацията е редактирана (12-06-14 23:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Търси се...фотограф за гр. Пловдив
Автор: ss_sgp   
Дата:   12-06-14 23:18

няма да чета темата кой какво е писал, само споменавам, че във 'веригите' графичният дизайнер снима обикновенно в бяла палатка и с това се приключва снимането за промо брошурите.
Графичният дизайнер с помощта на този 'дивайз' ще направи доста по-добри снимки от "Thimotty" без да се налага да тифецва и без да се похарчат грешни 200лв [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Търси се...фотограф за гр. Пловдив
Автор: Thimotty   
Дата:   12-06-14 23:20

ss_sgp абсолютно съм съгласен с теб!

Отговори на това съобщение
 Re: Търси се...фотограф за гр. Пловдив
Автор: dimidumi   
Дата:   12-06-14 23:55

Момчета, номера е да вземеш тези 200 лв. и няколко пъти по 200 лв...а вие си снимайте за без пари, ако искате, това няма да повиши значително стандарта ви на живот, ако продължавате така да работите, сори...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търси се...фотограф за гр. Пловдив
Автор: Thimotty   
Дата:   13-06-14 00:33

Дими, ето заради такова мислене професоналните фотографи няма да са търсени у нас.

Отговори на това съобщение
 Re: Търси се...фотограф за гр. Пловдив
Автор: allyx   
Дата:   13-06-14 00:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търси се...фотограф за гр. Пловдив
Автор: imitev   
Дата:   13-06-14 01:32


Това е много теоретично.

А клиентите в основната си част точно с приказки се убеждават и сваляне на звезди.

Кажи му истината в очите - никога няма да си поръча при теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Търси се...фотограф за гр. Пловдив
Автор: Thimotty   
Дата:   13-06-14 01:45

По голяма глупост няма!

@imitev съвсем искрено успех в бизнеса ти пожелавам! И да излъжеш повече клиенти ти пожелавам! И да се замогнеш повечко също! Не се бъзикам и няма ирония - всеки ден виждам много подобни хора!

Все пак виждам и други все още....за щастие!



Публикацията е редактирана (13-06-14 01:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Търси се...фотограф за гр. Пловдив
Автор: imitev   
Дата:   13-06-14 01:53

Аз не съм фотограф.

Едно нещо струва точно толкова, колкото успееш да му вземеш.

Аз мога да убедя клиента че струва 200 лв., ти можеш да успееш до 150, трети само 100. И тук не става дума за измама. Всеки си преценява сам - трябва ли аз и ти да го правим за 100, защото някой друг не е успял да убеди човека?

Като ви продават кола на старо цените варират с около 30% за идентични бройки, кой мислите че купува по скъпите? Сигурно глупаците нали [smilie8]

Ще поживеете и ще се научите...



Публикацията е редактирана (13-06-14 01:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Търси се...фотограф за гр. Пловдив
Автор: Thimotty   
Дата:   13-06-14 02:03

Е значи предното не се отнася за теб. Ако почнеш обаче, като професионален фотограф, да убеждаваш за няколко пъти по 30% разлика......

Отговори на това съобщение
 Re: Търси се...фотограф за гр. Пловдив
Автор: allyx   
Дата:   13-06-14 02:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търси се...фотограф за гр. Пловдив
Автор: imitev   
Дата:   13-06-14 02:24


Хубаво - не се отнася за мен, но явно фотографите не се включват в бизнес системата на свободния пазар.

Как преценяваш кой колко пари да иска за някакви кадри? Да не би да има ценоразпис някъде за 10-15 лева на кадър...

Аз правя фоторепродукции с цел последващ офсетов печат. Имам опит и знания. Това е проста техническа работа. За има няма 5 години и си готов научен... Кой ще ми каже колко пари да искам за кадър?

Естествено, че на един клиент ще му взема 10 (ако не може, не е склонен и т.н. няма пари, ако искам да му покажа, че мога да го направя, ако ми е приятел, ако съм станал в добро разположение на духа) при условие че имам свободно време и нямам други задачи, на друг ще му взема 20, ако успея да го убедя да ми ги даде. Това за една и съща услуга. Това е братче дивия капитализъм.

Естествено че има значение дали снимките са за село долно нанагорнище, софия, ню йорк и т.н.

По магазините стоките са с различни цени - те също ли са измамници?

Измама се нарича, когато се уговорите за нещо и не го направиш според уговорката. Иначе казано - измамиш, излъжеш, изментиш, завлечеш... Това важи и за двете страни...

Отговори на това съобщение
 Re: Търси се...фотограф за гр. Пловдив
Автор: Thimotty   
Дата:   13-06-14 02:33

Али, точно това имам предвид и аз. Има хора, които всимат много по евтино, пазара има търсене за много по-ниски цени. Тука професионалистите обаче смятат всички, които не им дават парите, които смятат, че заслужават, за идиоти. Още по големи идиоти са тези, които си посволят да спорят с тях. И щом не искаш парите, които и те искат ти си най-големия идиот и освен това няма как да си професионалист. Да покажат професионализъм обаче нещо хич ги няма, особено в тая тема. Аз пък не виждам нищо лошо в това, един идиот, като мен, да си им го гаже, каквото мисли по въпроса.

imitev и ако утре се появи технология, позволяваща на хората много по лесно да правят каквото правиш и ти, дали ще наричаш тези, които го правят на по ниски цени идиоти, или ще опиташ някак да се вместиш в новия модел с новите цени?

Измама се нарича и когато вземеш за нещо много повече, отколкото струва реално. Провери ако не вярваш! Ето ти един пример - 50% от парите отиват за комисионни.



Публикацията е редактирана (13-06-14 02:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Търси се...фотограф за гр. Пловдив
Автор: imitev   
Дата:   13-06-14 02:46


Тимъти - братчет те навсякъде ти вземат повече от колкото струват нещата реално. И в Кауфланд, и в Техномаркет, и на бензиностанцията. Ти как я мислиш тази работа [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Или си мислиш че като правят намаления на цените големите вериги не печелят от стоката? Или че дилърът на автомобили губи пари като продава колите на склад с 2-3 000 лева по-евтино от тези за които се чака?

Като дойдат новите технологии бизнесът със старите умира - за справка фабриките за хартия произвеждат все по-малко и по-малко... С новите дисплеи за билбордове все повече намалява нуждата от печат върху винил.

Автомобилният и самолетният транспорт затриват корабните превози.

Такъв е живота. Или се променяш или изчезваш.

Само че ти постепенно сменяш темата...

Отговори на това съобщение
 Re: Търси се...фотограф за гр. Пловдив
Автор: allyx   
Дата:   13-06-14 02:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търси се...фотограф за гр. Пловдив
Автор: nomadsl   
Дата:   13-06-14 09:02

Философските теми са интересни, дори много по-интересни от "технологиите" по покупкопродажбата на стоки. Както и навсякъде, където в простите и непрости човешки дела се намеси комерса - материята става суха и бездушна. Не случайно Христос е изгонил търговците от Храма.

Но тук разговорът бе за къде по-семпли неща. За приемлива степен на баланс между различни групи стопански активности. Защото фотографията не е само и винаги изкуство - в болшинството си дейности тя е занаятчийство. Някъде по-умело, някъде - не.

Степените на "дискомфорт" сред хората живеещи с фотография са формирани от различни причини. За едни те са породени от масовото навлизане на нови технологии, които безкрайно опростяват дейности, за които преди са се изисквали технологични познания и умения. За други това е липсата на платежоспособна клиентела с афинитет към тези фотографски продукти, които имат претенцията да носят артистизъм, креативност и изкуство. Но в такъв период се намираме - по върховете на пирамидата се настаняват участници с незавиден културен статус. Винаги е така, когато има разместване на социалните пластове. Изкуството е силно и конвертабилно, когато има улягане, рафиниране и декаданс.

Но това не пречи и днес да се постигне задоволителен баланс между интересите. Не казвам това да се изгради чрез някакви форми на картелизация, а посредством приемане на относително единни стандарти за средно претеглени разходи. И спазването им от участниците.

Това се постига с внимателна разяснителна работа с лек хумор и постоянство. На клиенти, които имат "пестелив" характер и се опитват да минимизират нещата аз казвам: На примерно "ще ти платя бензина", отговарям че само с бензин не става, трябва и автомобил. Освен това, фактът че съм на терен не премахва и издръжката на офиса. Добавя се цената за амортизация на техника и прочие.

За да не си мислят фотографите, че са единствените ощетени ще дам един пример от часовникарството. Наблизо до къщата ми има часовникарско ателие. С много добър часовникар. Услугата почистване на механизъм на часовник варира от 80 до 150 лв. И на мен ми изглеждаше "овърпрайсед". Става въпрос за истински хубави ръчнопроизведени часовници. Часовникарят много пъти ми е споменавал как клиенти се пазарят, а някои направо си тръгват след като не постигнат цена от примерно 50 лв.... Веднъж дадох един мой часовник на такова почистване. И часовникарят спечели уважението ми. Става въпрос за една среден клас Омега, но да видиш как се разглобяват всичките и няколкостотин части, как се мият във вани с разтворител с ултразвук за да се премахнат остатъците от втвърдено старо масло и неизбежните микроабразивни частици, как се сушат на фини скари с топъл въздух и цялата тази работа се прави с ковьози, за да няма достъп на атмосферен въздух, носещ прах. И накрая финият монтаж и настройка всички тези няколкостотин части да се превърнат отново в часовник.... А това отнема около ден и половина, два и изисква много умения и познание.

Часовникарят е коментирал в разговор, че има хора, които са си съпипвали скъпи часовници от по пет, десет и повече хиляди евро, защото не искат да правят разходи по елементарана и задължителна подръжка на тези изключително фини машини. И ги унищожават така. Реално работят против своя интерес с елементарана икономия, защото искат да влязат само с единия крак на нивото на високия стандарт, без да пристъпят и другия крак - стандарта на подръжката. Парвенющина или какво, но ви е познато нали? А тези сто, сто и петдесет лева, които тази услуга струва тук са едни 300 - 500 евро в Европа. Във фотографията не е ли същото. Не искат ли някои да продават продукт за хиляди евра с изображения за "25 лв"?
Пътят към баланса предстои.
По-горе Тимоти казва: "Та следва въпросът - как да разпознаем професионалния фотограф, щом нивото му автоматично пада, като не му плащат достатъчно?"

Реално и сега всеки получава точно за колкото е платил. В магазина за Мерцедес е същото - дали ще платиш за А, В, С, Е, S или Майбах, ще получиш съответно А, В, С и т. н. И при часовникаря е същото. На въпроса как прави нещо за 150 лв, което "струва" 300 -500 евро... той отвръща: " По-бързо и малко по-небрежно. Слагам по-евтино масло и неоригинални уплътнения... Е, ако си платят адекватно, правя нещата както трябва." ???



Публикацията е редактирана (13-06-14 09:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Търси се...фотограф за гр. Пловдив
Автор: Tenebrus   
Дата:   13-06-14 11:02

Е защо не ръкопляскате? [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »