Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Светъл, среден зуум за Никон FX
Автор: krist   
Дата:   05-06-14 08:41

Добре е, ама аз обичам да ми е трудно [smilie8] А, горната статия за Никор 24-70 малко ми напомня за термина "fear driven marketing" - обективът има разни дребни проблеми, ама ние имаме тук малък и евтин кит, за да ви предпазим от тях [smile] Така или иначе засега тоя обектив го оставям настрана.


Отговори на това съобщение
 Re: Светъл, среден зуум за Никон FX
Автор: IsoIv   
Дата:   05-06-14 15:15

http://dustinabbott.net/2012/11/tamron-sp-24-70mm-f2-8-di-vc-usd-review/



Отговори на това съобщение
 Re: Светъл, среден зуум за Никон FX
Автор: krist   
Дата:   06-06-14 12:45

Благодаря за линка! Ревюто започва толкова оптимистично, че после малко със студена вода полива като казва, че според него не става за пейзажи заради ъглите. Числата от фотозоната обаче показват, че на 24 мм. и 70 мм. е почти идентичен с Никор 18-35G и Тамрон 70-300VC, от които аз съм доволен на въпросните дължини. При Тамрона 24-70 има едно спадане в диапазона около 40 мм обаче, което се вижда и в числата на фотозоната, и още повече при тестовете на lenstip, където дори в центъра на тия милиметри изглежда доста зле на най-отворено. На затворено обаче е сравнително добре, макар и да има лек спад и то повече спрямо фотозоната, докато според ленстип е добре на 40 мм и затворено. Абе общо взето може би не е чак толкова зле за пейзажи, като трябва да се внимава със средния диапазон, и да се тества първо пак там на най-отворено как е в центъра на кадъра - това мисля и да направя. Лошото е, че и на 24 мм. много криви, доста повече от 18-35G на същите милиметри. От друга страна около 35 мм., където е слабото място на 18-35G, Тамронът е по-добре, макар и с малко. Ще отида да го потествам, но може и да се разкандардисам в крайна сметка и да си взема някой прайм.


Отговори на това съобщение
 Re: Светъл, среден зуум за Никон FX
Автор: IsoIv   
Дата:   06-06-14 15:04

И аз съм пред същата дилема.Най-много клоня към Тамрона,заради цената.Но ако не ми хареса като го тествам,обмислям една Сигма 35/1.4.Пък ако изкочи някоя запазена Сигма 20-40/2.8,няма да му мисля изобшо [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Светъл, среден зуум за Никон FX
Автор: wizarditaly   
Дата:   06-06-14 15:30

Аз ползвам никор 24-70'на Д800. За репортаж, сватби, кръщенета и др. няма аналог. Има поносимо кривене на 24мм, автофокуса кове при всякакви светлинни условия. Последното кръщене което снимах в една доста тъмна църква, имах много малко брак. [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Светъл, среден зуум за Никон FX
Автор: krist   
Дата:   06-06-14 16:07

И аз се чудех като резервен вариант, ако не ми хареса никой зуум, да се обзаведа със същата Сигма 35/1.4А, но четох за разни несъвместимости с Никонски тела, и задължително трябва първо да се тества. На мен ми идва и идеята, която и по-рано ми се е въртяла да си взема още едно тяло Д610 и на едното за пейзажи да е закачен постоянно 18-35, на другото 70-300, и само когато се налага и атмосферните условия позволяват, да слагам 50-ката на единия. Същото и за събития - на единия 85/1.8, на другия - 28/1.8 примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: Светъл, среден зуум за Никон FX
Автор: bpavlov   
Дата:   06-06-14 23:03


Имайте пред вид, че смисъла от светлия зум е да можеш реално да снимаш на 2.8 в целия диапазон. Аз лично досега не съм виждал тамронски или сигменски обектив, който го може. И въобще купуването на "среден 2.8 зум, само заради идеята да имаш и такова нещо в торбата, е глупост.
Концепцията ХХ-70 е абсолютно безсмислена, ако не снимаш строго определени събития за пари, а ако снимаш за пари, тамрона е временно решение с 50% загуба при препродажба

Отговори на това съобщение
 Re: Светъл, среден зуум за Никон FX
Автор: krist   
Дата:   07-06-14 08:42

bpavlov, ясно е, че трябва да е добре на всички дължини и бленди, за това все още се двоумя над Тамрона, иначе вече да съм го купил ... и не го купувам само за да го имам в торбата - напротив трябва ми много, но се опитвам да съвместя няколко (поне 3) съвсем различни обектива в един по чисто бюджетни причини, а явно няма как да стане това. Все пак, гледайки данните на фотозоната, при Никор 24-70 също има един спад към 40 мм. на отворено, и Тамронът като цяло е близо до него на всички дължини и бленди, макар че на 70 мм. специално изостава повечко, особено в ъглите на отворено.

Не знам какво ти е мнението за Никонския 24-70, но ако наистина мислиш, че само 28-70 е опция, то той от една страна наистина оптически изглежда доста напред спрямо другите на отворено, но за него говорих оня ден с човек, на който два пъти му е горял моторът и ремонтът не е евтин, та там в един момент губиш всички фокусни дължини и бленди, освен ако не държиш да снимаш събития с ръчен фокус, или ако не изкарваш толкова много пари с тоя обектив, че да си заслужава да му ремонтираш мотора n-пъти за по 800-1000 лв. всеки (за това, че може да откаже насред събитие не ми се и мисли).

Интересно ми е мнението за Тамрона на база общо предубеждение към третите производители ли го даваш или си го пипал конкретно тоя, тъй като това, което чета в нета е, че е доста напред спрямо другите обективи на Тамрон - точно в последния линк в темата по-горе го пише. Подобна история е и с Тамрон 70-300 VC, който притежавам, и от който съм много доволен - за него пише също в споменатия линк подобни неща.



Публикацията е редактирана (07-06-14 08:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Светъл, среден зуум за Никон FX
Автор: netizen   
Дата:   07-06-14 09:06

@bpavlov, на колко време се налага ремонт на 28-70/2.8 за 1к€ ?

Отговори на това съобщение
 Re: Светъл, среден зуум за Никон FX
Автор: bpavlov   
Дата:   08-06-14 06:09


Всъщност въобще не му гори чак толкова често мотора, изкарва едно поне 10-на години. Ама проблемът е, че се вкарват предимно изкъртеняци на точно толкова години, защото запазените са на 2.3к лева. Не може да те остави на събитие, защото преди да изгори, моторът почва да издава едни "ултразвуци", особено на студено. Та моя си ги даваше признаците, ама аз се правих на ударен и си снимам така вече три години, през ден, сега посъбрах пари и го рециклирах целия, без да му е горял мотора. И сега имам все едно нов.

Този последния Тамрон не съм го пипал, ама съм пипал доста 28-75/2.8 и 70-200/2.8 VC и най силното, което може да се каже за тях е, че не са лоши. Та логиката някак си е, че не може фирма с посредствени обективи, изведнъж да направи по-хубав обектив от АФ-С 28-70, от който даже и Никон не могат да направят по-убав, все още.
Разбираш ли, нямаше да има про-никонски фотограф, който да не си го е купил този Тамрон, ако беше цвете.

Но, хората са казали, всеки си е..е магарето както може, ти обичаш да ти е трудно, така че взимай го, пък после ще показваш снимки на 70мм и 2.8

Отговори на това съобщение
 Re: Светъл, среден зуум за Никон FX
Автор: krist   
Дата:   08-06-14 10:40

Добре де, пак казвам - от тестовете се вижда, че тоя Никон е по-добре оптически на отворено, но като вкарват само такива изтрещели на по 10 години, какво да купя? Да рискувам да дам 2+К от eBay за някой, който пише, че "вчера е произведен" и после да дойде някой с "ултразвуци", и след още някой и друг месец +1К за разходка до Дюселдорф? Може и да си заслужава, знам ли, но ще мисля още, а и 28 мм в широкото не са ми достатъчни - както написах вече, освен за събития, искам тоя обектив и за основен за пейзажи и пътувания - т.е. трябва да е най-често закачен и да започва от милиметрите, които най-много търся, а те са малко под 28 - т.е. 24. Колкото до Тамроните, виждам мнението ти е базирано на 28-75 и 70-200. Както написах по-горе обаче, добрите мнения по нета за Тамрон са за 70-300 и 24-70, с предположения, че с тия два обектива Тамрон тръгват в посока подобряване на качеството, и както също написах, моите впечатления от 70-300 са точно такива. А, за логиката че фирма с посредствени обективи не може изведнъж да направи по-хубав от Никор 28-70, бих дал за пример Сигма 35/1.4А - вярно, може да има все още някои несъвместимости с определени тела, но колко обектива могат да се похвалят със същата оптика? Нещата се променят и според мен не трябва да се робува на предразсъдъци. За мен би било достатъчно, ако имам прилично качество, дори и да не е топ като на 28-70, на прилична цена, с милиметрите, които ме устройват, и особено с наличието на стабилизацията, а също и 5-те години гаранция, които Тамрон дават. Всичко това го пиша, без да съм фен на определена марка, и без да съм взел окончателно решение за покупката (ако въобще има таква), просто дискутирам.


Отговори на това съобщение
 Re: Светъл, среден зуум за Никон FX
Автор: gbdesign   
Дата:   08-06-14 11:57

Аз подобна на твоята дилема си я реших, не с един а с два обектива. Вместо да дам 2800 лв. за Никор 24-70, си взех Тамрон 28-75/2.8 и Сигма 20-40/2.8. При покупка на Тамрон 28-75 трябва да се внимава много, ако се купува от България, че тук май вкарват само 2-ро, 3-то качество. Освен това, не може да фокусира по контраст /на лайв вю/ на Никон Д600.

Отговори на това съобщение
 Re: Светъл, среден зуум за Никон FX
Автор: IsoIv   
Дата:   08-06-14 13:12

Моя Тамрон си фокусира в лайв вю на Д610,но го прадавам защото ми трябва нещо по-широко.

Отговори на това съобщение
 Re: Светъл, среден зуум за Никон FX
Автор: kvakioh   
Дата:   08-06-14 13:49

Вместо тоя пластмасов Тамрон 28-75, една Токина 28-70/2.6-2.8 е в доста по-добре. 20-40/2.8 Сигмата е много рядка, но отлична. Може би единствения обектив, който не бих продал никога.

Отговори на това съобщение
 Re: Светъл, среден зуум за Никон FX
Автор: mitku   
Дата:   08-06-14 13:51

bpavlov [smilie24]

Човекът ви е казал всичко, от първа ръка, след като е направил съответните грешки и е стигнал до съответните изводи. Но всеки си знае за себе си и лошо няма ако някой иска да настъпва отново мотиките сам. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Светъл, среден зуум за Никон FX
Автор: didesignbg   
Дата:   09-06-14 08:11




Отговори на това съобщение
 Re: Светъл, среден зуум за Никон FX
Автор: IsoIv   
Дата:   09-06-14 12:44

Аз си реших проблемите,намерих си сигма 20-40/2.8 [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Светъл, среден зуум за Никон FX
Автор: krist   
Дата:   09-06-14 13:36

ай чистито, и да споделиш впечатления! на мен би ми била малко къса в дългия край обаче, почти ще се припокрива с 18-35. иначе, didesignbg удари пак в десетката! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Светъл, среден зуум за Никон FX
Автор: IsoIv   
Дата:   09-06-14 14:04

Благодаря,но още не е в мен,сега ще се свържа с човека да ми я прати за тест и ако е ок всичко,ще имам да черпя [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »