Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: svatbena fotografia
Автор: vladod   
Дата:   26-05-14 23:49

Всеки път при подобни теми се говори едно и също, предимно от дървени философи, нямащи взимане - даване със сватбената фотография.
Щом за тях е примамливо предложението - да драснат едно съобщение на пусналия темата и да го "лапват" !!!

[shtrak] За мен е обидно да приема предложение да снимам някой, който не цени труда ми [shtrak]

Още по-обидно е във фотографски форум да се коментира "...колко е елементарно да се щракнат няколко кадъра..."! Ами, щракнете си ги сами, не търсете помощ тук !!!
 Re: svatbena fotografia
Автор: peter_m   
Дата:   26-05-14 23:51

Трябва да се забрани във форума коментиране на цени на услуги [smilie8]
 Re: svatbena fotografia
Автор: allyx   
Дата:   27-05-14 00:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: svatbena fotografia
Автор: J0R0   
Дата:   27-05-14 00:15

Аз честно казано не мога да разбера как точно неподходящите оферти обиждат някого?
Наистина не мога да разбера.
А не е като да не снимам и да не изкарвам пари с фотография.
Сигурно не съм от най-търсените, но все пак доста често ми звънят разни хора с разни оферти.
Един пита, колко ще струва - казвам цена, ако го устройва, спазаряваме се.
Друг направо казва, аз мога да дам толкова - ако мен ме устройва, спазаряваме се.
В много от случаите не се спазаряваме.
Даже не винаги е въпорс на цени, някои неща просто не ми се снимат и си казвам директно, тая поръчка не ми се снима. Не ме кефи.
Други пъти съм съм се съгласявал на отстъпки, защото човекът ми е симпатичен.
После сме ставали приятели. Не всичко е пари.


Не мога да разбера защо аз не се обиждам от оферти?
Дефектен ли съм, що ли?
Офертата си е оферта, можеш да я приемеш, можеш и да я подминеш, ама да се обидиш чак, струва ми се леко сбъркано.
Особено пък ако не е насочена персонално към теб, а е метната в публичното пространство.
Ако някой ти каже конкретно на теб "абе, тарикат, я ела ми снимай на половин цена", при положение че си обявил сума, по разбирам да му се обидиш.
Ама това тук е все едно да се обидиш на някой че е пуснал обява в нета "купувам Опел за 600 лева".

Дали Канон, примерно се обиждат, като прочетат някъде "купувам 5Д до 700 лв", зер тоя хубав апарат не може да струва толкова малко, обидно е някак си за марката.
[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: svatbena fotografia
Автор: uri64   
Дата:   27-05-14 00:25

точно така [smilie24]
 Re: svatbena fotografia
Автор: stoikovv666   
Дата:   27-05-14 00:48

Абе какви пари, едно шише ракия и един пакет цигари стигат...

Много ясно, че ще има кой и за 20лв да снима, тук поне в темата 90% са навити. На тази жена ще и изпуши профила от предложения. Дори може и петима да наеме за тез 400лв [smilie18][beer]
Аз не виждам обиден някой, всеки си има глава на раменете и се продава както мисли за добре.



пп И аз купувам апарат за 2400 с грип 2800, но тук и 2 месеца никой не ми продава. Дори давам повече от колкото му е цената на старо. Също и цайс 135/1,8 купувам за 1600лв ма няма [smilie5]

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=34651



Публикацията е редактирана (27-05-14 01:29)
 Re: svatbena fotografia
Автор: chukov   
Дата:   27-05-14 09:13

allyx написа:


> И после хора като теб се
> чудят защо "гадните селяни" ви
> налазват столицата - е затова,
> защото в провинцията хората
> вземат по 300лв и се чудят как да
> вържат двата края, а на теб ако ти
> дам с тия пари да се опиташ да
> оцелееш, няма да изкараш и седмица.


Ей, отвратителни лами сме това софиянците. Всичко искаме да заграбим [cool]
 Re: svatbena fotografia
Автор: nicos   
Дата:   27-05-14 09:26

srjy
снимах вече една сватба за без пари, ще продължавам пак така, а младоженците останаха много доволни,

Това че са останали доволни, не означава, че снимките са добри.
Може изискванията им да са минимални [smilie5]
Пък и всеки ще е доволен, когато му снимат що годе прилично без пари [smilie5]



Публикацията е редактирана (27-05-14 09:27)
 Re: svatbena fotografia
Автор: IvanChohadjiev   
Дата:   27-05-14 09:35

srjy
снимах вече една сватба за без пари, ще продължавам пак така



ако и в работата, с която си изкарваш хляба, започнеш така, тогава те признавам [cool]

 Re: svatbena fotografia
Автор: CDman   
Дата:   27-05-14 09:47

Ха ! Дежа вю [smilie7]

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1552771&t=1552771


На авторката (съвсем сериозно) мога да кажа, че избора на фотограф и в частност какво ще е качеството на снимките от сватбата няма никакво отношение към "качеството" на семейния живот. Доста по-важно е избора на партньор и качеството на [smilie3] [smilie5] [smile]

Наздраве ! [beer]

 Re: svatbena fotografia
Автор: fraction   
Дата:   27-05-14 09:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: svatbena fotografia
Автор: chukov   
Дата:   27-05-14 10:04

Аз май друго яче я разбрах темата.

По-скоро опитвам да обясня, че шансът за 200 лева да получи насреща услуга, която си струва, е много малък.

С тези булки и без тях пазарът на сватбената фотография ще си съществува. Тези, които ценят фотографията ще отделят повече парички за нея, останалите по-малко и т.н.

Така е било, така е и така ще бъде.

Просто обяснявам, че приказките за ограничения бюджет в конкретния случай с конкретната сума са "ала-бала".
 Re: svatbena fotografia
Автор: Gecata   
Дата:   27-05-14 11:10

В случая издразващото в обявата е , че изискванията на младоженците не покриват направената оферта.
"Искаме
подписване + портрети на младоженците и кумовете в паркове и архетектурно интересни места + църковен брак + ресторант + 20/30 обработени снимки. "

Ако четем между редовете, Надя не търси човек с трицифрена кропка и китов обектив, имащ прилични познания за постобработка с PhotoScape!!!
Немога да приема за нормално, че когато знаеш какво търсиш да не си информиран колко струва! Няма как да искаш Мерцедес, а да предлагаш цена като за Лада.( друг е въпроса, че понякога мерцедесът може да излезе по ялов от ладата.....). В този ред на мисли явно някои хора смятат, че Фото Форум е сбирщина от гладни провинциалисти с марк тройки!
 Re: svatbena fotografia
Автор: fraction   
Дата:   27-05-14 11:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: svatbena fotografia
Автор: etmiriam93   
Дата:   27-05-14 11:20

Само фотото ли е сватбата? Предпочитам тези пари, които ще спестя от фотограф да ги похарча за нещо по-смислено, напр. екскурзия.
Много сте ми странни вие фотографите как съдите хората, които не искат да похарчат цяло състояние за някакви си снимки. За мен лично това е едно хвърляне на пари. И за твое сведение не съм от село, а съм от София. Но май ти си си от село.
 Re: svatbena fotografia
Автор: fraction   
Дата:   27-05-14 11:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: svatbena fotografia
Автор: chukov   
Дата:   27-05-14 11:30

Никой не ги съди хората.
Ако желаят могат и никого да не поканят на сватбата си.
Може изобщо да не искат снимки.

Дали сватбената фотография е хвърляне на пари или не - това е въпрос на лично усещане.

Като фотограф, който уважава своя труд и този на колегите си, усилията, които са положили за да придобият уменията си, талантът, времето, което посвещават на фотографията, аз заставам зад адекватното оценяване на техния труд.

Ако си направите труда да прочетете отново началните постове ще видите, че съветвам хората да преразпределят по-правилно бюджета, за да получат по-добри кадри.

Като познавач на българския манталитет и като известен в този форум заядливец аз застанах срещу опита да се тарикатства. Мое право, а и лично разбиране е, да се опитам доколкото мога да защитавам този труд, това изкуство, това общо за нас хоби.

Ако цената за това са обидени хора, аз съм готов да я платя.
 Re: svatbena fotografia
Автор: Gecata   
Дата:   27-05-14 11:40

etmiriam93
И за твое сведение не съм от село, а съм от София. Но май ти си си от село.

Не съм моето момиче, но и да съм, не ме обижда защото не виждам нищо лошо в селото. А ти?! [smile]
 Re: svatbena fotografia
Автор: realnoncho   
Дата:   27-05-14 11:44

Много сте ми странни вие фотографите как съдите хората, които не искат да похарчат цяло състояние за някакви си снимки.

Аз при такова отношение не бих работил с някой, без значение за какви снимки става въпрос.
При положение, че се искат допълнителни неща като отделна сесия и обработка не се вписва като някакви си снимки.

При това отношение и цена питайте в някоя сватбена агенция, те ще ви намерят някой да има.

За хора, които искат минимална цена може би е добра идея да се потърси някой прохождащ ентусиаст, който да снима за портфолиото си.
 Re: svatbena fotografia
Автор: fraction   
Дата:   27-05-14 13:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: svatbena fotografia
Автор: quazimodo   
Дата:   27-05-14 13:23

Бих запитал младата "дама", колко пъти в седмицата прави безплатни преводи на документи за крайно нуждаещи се и безпарични софиянци..... А дали ще ми отговори [smilie18] [smilie5] [smilie18] [smilie5] ?????

 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.