Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: svatbena fotografia
Автор: serjy   
Дата:   26-05-14 17:10

фотографите ако си уплътняват по-добре работното време 200лв. си е съвсем нормален хонорар! не може да те мързи да гледаш и да искаш две сесии в месеца за по 2000лв. и останалото време лежачка, пък накрая и агресивни стават като им прдложиш 200 конта...алоу, кой взима 200кинта на ден? [beer]
 Re: svatbena fotografia
Автор: chukov   
Дата:   26-05-14 17:38

Абе ти чуваш ли се какво говориш?

Кой взима 200 лева на ден?

Тъпо
То по тая логика ебаси зъболекаря, дето ми вади зъб за 1 минута за 30 лева. Кой работи за 1800 лева на час?

Никаква логика.
Я пробвай да си уплътниш времето като фотограф тук в БГ
Пробвал ли си?
 Re: svatbena fotografia
Автор: chukov   
Дата:   26-05-14 17:41

Освен това изобщо не са на ден
Освен снимките на сватбата след това обработката колко дни е? Смяташ ли я в сметката?
 Re: svatbena fotografia
Автор: serjy   
Дата:   26-05-14 17:55

ми, като не можете да снимате като хората и ви се налагат тежки обработки, що трябва клиента да го гърбите. то е все едно да си некадърен зъболекар и като измъчиш един клиент да му вадиш зъб два часа и затова да искаш пет пъти повече пари от тоя дето знае да вади зъб без болка за 5мин. [beer]
 Re: svatbena fotografia
Автор: DD5   
Дата:   26-05-14 17:56

Що е то снимане на сватба ?
То е :
Между 10 и 12 часа на крак в сватбения ден
Техника за доста хиляди лева
И това което клиента не вижда - поне 5 дни селектиране и обработка на кадрите
Това го пиша за колегите съфорумци, които не се се занимават професионално с фотография
И за тези, които обичат да правят чужди сметки - да сметнат кой за колко работи



А и не разбирам какво значи цена в София и цена в провинцията
Защото мога да там авторката на темата контак с екип от Бургас, който за 600 лв предлага фото, видео и диджей[smile]



Публикацията е редактирана (26-05-14 18:00)
 Re: svatbena fotografia
Автор: vga   
Дата:   26-05-14 17:56

Ааабе момче... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: svatbena fotografia
Автор: Chipsy   
Дата:   26-05-14 17:59

DD5, за други е 8-10 часа пуцане на Auto с китака и светката на тялото, Jpeg на диск на лаптопа в колата и цъкат с език какви кожодери са фотографите за повече от 1000лв

DD5 написа:

> А и не разбирам какво значи цена в
> София и цена в провинцията
> Защото мога да там авторката на
> темата контак с екип от Бургас,
> който за 600 лв предлага фото, видео
> и диджей[smile]

Сигурно щото в провинцията апаратите, обективите и светкавиците са по-евтини [beer]



Публикацията е редактирана (26-05-14 18:03)
 Re: svatbena fotografia
Автор: chukov   
Дата:   26-05-14 18:03

Пичове, това беше последната сватбена тема, в която пиша

Не мога да повярвам, че на фотограф се налага да обяснявам как има нужда от селекция и обработка на кадри

На клиент е по-трудно - нона фотограф е абсурд.
По всичко личи, serjy, че никога не си снимал сериозен ангажимент.

Българинът си остава тъпигьоз и това е. Излишно е да се обяснява каквото и да било. Неслучайно една камара хора с опит спряха да пишат тук - точно заради тъпигьозлъка на тези, които най-малко са се блъскали, но най-много знаят нещата как стоят.
 Re: svatbena fotografia
Автор: marrio31   
Дата:   26-05-14 18:09

chukov [smilie24]
 Re: svatbena fotografia
Автор: DD5   
Дата:   26-05-14 18:11

serjy,
предполагам че се шегуваш ...

Chipsy го е казал точно как изглежда работата погледната отстрани

При снимане на фотосесията, когато не се бърза не е проблем да направиш перфектната експонация и кадровка [smile]
Но освен фотосесия сватбата е основно репортаж - за мен е доста по - важно да уловя момента, отколкото да мисля за скорости и бленди и тн

Че затова е необходима обработката - минимум от РАУ и кадровка - това също го обяснявам на хора , които не са си вадила хляба със сватбена фотография [smile]
 Re: svatbena fotografia
Автор: allyx   
Дата:   26-05-14 18:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: svatbena fotografia
Автор: Gecata   
Дата:   26-05-14 18:26

Автор: serjy
Дата: 26-05-14 17:10

........фотографите ако си уплътняват по-добре работното време 200лв. си е съвсем нормален хонорар! не може да те мързи да гледаш и да искаш две сесии в месеца за по 2000лв.

ОБУЩАРЮ, НЕ ГЛЕДАЙ ПО ВИСОКО ОТ ОБУВКИТЕ! [smilie3]
 Re: svatbena fotografia
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   26-05-14 18:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: svatbena fotografia
Автор: quazimodo   
Дата:   26-05-14 18:49

По типично български постановки, тоя, който сега реве, че 2000 са му малко, като отиде при автобояджията също иска да мине с 200 лева щото карал Опел-че а не S-класа [smilie18][smilie18][smilie18] ...

 Re: svatbena fotografia
Автор: Twingo   
Дата:   26-05-14 19:05

Единственото, което правите в тая тема, е да се джафкате. Целта не е да се коментира дали тези 200 лв. са достатъчни, или не, а тези фотографи, които ги устройва мястото, времето и цената, да поставят условия пред авторката на темата и да се разберат.

Не всяка сватба продължава 5 часа - може да продължи и доста по-малко. И така тези 200 лв. да бъдат напълно достатъчни.

Чуков, разбирам, че си опитен фотограф и че високомерието ти не позволява да снимаш сватба за едни "смешни" 200 лв., но има други, които биха го направили.
 Re: svatbena fotografia
Автор: Sentel   
Дата:   26-05-14 19:06

Хора, абе вие добре ли сте? Може ли във всяка подобна тема да пишете едно и също и да се мръщите, че някой не ви предлага 1000 лева за 5-6-7 часа работа, та дори и с 3-4 дни постобработка после???
Ок, взимайте и по 10К за същата услуга, дай Боже всеки му, ама защо пишете и обяснявате колко сте велики и как това е най-великата и скъпоплатена професия?
Че и лъжели, че нямат пари младоженците, ма*ка им...
И крайно тъпият довод - в провинцията техниката да не е по-евтина.
Не, и доматите не са по-евтини и боята за колата не е по-евтина и инструментите на майсторите не са, но цените на всичко това са по-ниски.
Че тя техниката тука е по-скъпа и от САЩ. Що не взимате колкото взима един фотограф в Бевърли Хилс като сте толкова отворени?
Може да сте много кадърни, талантливи и т.н., ама в държава, в която, примерно, един служител в един хипермаркет се гърби цял месец за 300 лева, не знам колко искате да ви плащат за вашата услуга. Ако сте си намерили клиентелата супер, ама кво правите в тая тема?
 Re: svatbena fotografia
Автор: DD5   
Дата:   26-05-14 19:21

Туинго , авторката на темата не иска къс пакет от услугата, какато си мислиш ти... Ако е за по- кратък ангажимент-ок, ама не

Става въпрос за: подписване + портрети на младоженците и кумовете в паркове и архетектурно интересни места + църковен брак + ресторант + 20/30 обработени снимки.
Фотосесията в парковете е около 1-1.5 часа.


Като да е за 200 лв-да си избере пакет за 200 лв-много колеги го предлагат
 Re: svatbena fotografia
Автор: serjy   
Дата:   26-05-14 22:11

ейй винаги ме е удивлявал начина по който сватбарите си величаят работата. то да заснемеш чисто репортажно няколко важни момента, в които и ти позират на всичкото отгоре, било голяма мъка. да не споменавам, че и съвременнатат техника ви улеснява масимално и требва да си мега некадърник да не можеш да хванеш нормални, доре заснети кадри. да не говорим и че в 99% художествената ви фотосесия е чиста проба фото-чалга, снимани младоженци с възможно най-силно размазан заден фон било голяма артистичност...веселба [smilie18]

когато почнете да показвате кадри, които не са по силите на средностатистическия любител искайте по 1000лв. снимах вече една сватба за без пари, ще продължавам пак така, а младоженците останаха много доволни, пък вие си мрънкайте още, дано един ден се научите да снимате [beer]
 Re: svatbena fotografia
Автор: stown   
Дата:   26-05-14 22:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: svatbena fotografia
Автор: chrisnoch   
Дата:   26-05-14 22:23

Аз нещо не мога да разбера нито chukov, нито DD5. Защо скачате срещу клиент, който търси някаква услуга (пък била тя и сватбена фотография!) срещу определена цена? Толкова може да си позволи, толкова дава! Очевидно НЕ е плащач, достоен за вашето височайшо внимание, но защо априори му отказвате правото на съществуване?
350-400 лв. за фото и видео? Ко? Не!
За вас може да е "не", ама за други вероятно е "да"!
Ама клиентът нямало как да получи качествена услуга за тези пари. Верно ли?
Първо: Това хич не е сигурно! Често се случва сърцати и амбициозни аматьори да се справят по-добре от тежкари с голямо самочувствие, за които въпросното събитие е просто поредният (досаден) ангажимент. Че после трябва и снимки да се избират, че и да се обработват ... Мани-мани! И за к'во? За някакви си 700-800-1000 лв. [smilie5]
Второ: Всеки е свободен да търси тази услуга, която му е по джоба! Аз съм присъствал и на сватби за 200'000 лв., и на такива за 2'000 лв. Даже съм снимал няколко от втория вид - ей-така, приятелски жест, без дори някой да го е очаквал от мен. И знаете ли какво? Хората са безкрайно щастливи от снимките! И то не защото са безплатни, а защото са хубави! Аз съм аматьор. В смисъл, че не си изкарвам хляба с фотография. Това означава ли, че не мога да снимам? Не, не означава!
Трето: Всеки е свободен да продава труда си за толкова, колкото намери за добре! Ама не може, 'щото подбива цената, извоювана с кръв и пот на чело! Така ли? И сега к'во правим? Ами нищо, само лаем по форумите. 'Що? 'Щото имаме много свободно време - никой не ще да ни наеме за тез' кинти, дето ги искаме. Е, не е чак никой, ама ... малко са баровците! К'во да се прай - в България живеЙм! Ся нали бат' Бойко спечели изборите, той ще ги смачка станишовците, пък като тръгне един келепир ... Ех!
Без да искам засегнах и друга наболяла тема, ама ... натам ми потече мисълта. Аман от мутренски сватби и от мутри във властта!
 Re: svatbena fotografia
Автор: stown   
Дата:   26-05-14 22:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: svatbena fotografia
Автор: chipsy   
Дата:   26-05-14 22:41

Тц тц, много лоши тези сватбени фотографи, че си ценят труда, времето и средствата, които са вложили в бизнеса си и гледат на него като на бизнес, а не на нещо, с което да си запълват доходите през уикенда [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (26-05-14 22:42)
 Re: svatbena fotografia
Автор: uri64   
Дата:   26-05-14 23:23

не знам защо, ама тая тема ми напомня за таксиметровите шофьори...има си такива с редовна и добре плащаща клиентела, та най-вече работят за нея, има и други, дето по цял ден кесят край някой хотел или на летището да хванат някой по-тлъст курс...други пък като им се обади диспечерката, хвърлят вестника /гасят двд плеър-а и хукват на адрес, някои пък са "копърки" и т.н и т.н....
 Re: svatbena fotografia
Автор: allyx   
Дата:   26-05-14 23:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: svatbena fotografia
Автор: chrisnoch   
Дата:   26-05-14 23:35

chipsy,
Нещо не си ме разбрал!
Нямам нищо против сватбените фотографи. Професия като професия! Всеки получава толкова, колкото някой друг е склонен да му плати. Да не би в САЩ да е по-различно?
Ако ти е широко около врата - държиш цена.
Ако едва свързваш двата края - приемаш каква ли не работа за какви ли не пари.
Задължително ли е първият специалист (фотограф, музикант, шлосер, учител, актьор и т.н.) да е по-добър от втория?
НЕ!
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.