Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: hotsnail   
Дата:   23-05-14 17:04

RX100 е сапунерка. Простовзимаш и снимаш. Съвсем друго е да Ви лъжат че имате апарат със сменяема оптика дето и за чеп за зеле не става.

Хайде не се правете на ощипани моми. Фактите са си факти.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: serjy   
Дата:   23-05-14 18:22

Съвсем друго е да Ви лъжат че имате апарат със сменяема оптика дето и за чеп за зеле не става.
това важи с пълна сила за сони некс серията, уточнявай [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: chrisnoch   
Дата:   23-05-14 19:31

serjy,
'Що пишеш глупости? [smilie23]
Всички знаем, че си болен фен на Олимпус, ама чак на бялото черно да кажеш ... Не чувстваш ли, че "олекваш"?

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: serjy   
Дата:   23-05-14 19:59

съжалявам приятели, вие почнахте първи с глупостите!

на питащата дама само мога да кажа, че за запален любител, който не иска да носи тежка и обемна техника, иска да има изключително приятни снимки, като цветове, детайл, иска да има избор и от някое ново обективче за по-натам, иска високо качесвто на изработката на техниката и т.н.т., спокойно може да заложи на някой олимпус с новите 16мп. сензори. гаранция няма да съжалява! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: hotsnail   
Дата:   23-05-14 20:07

прегледай 1-ва страница и пак кажи кой пръв бил почнал...

имам си мнение казвам го и не споря а още по-малко обиждам 20-тина човека дето написаха молитва на господ Олимпус на 1-ва страница, нали?

Писал ли съм на някой да си пие хапчетата или нещо подобно?

Успокой се, че последния път яко развали темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: serjy   
Дата:   23-05-14 21:38

да, прегледах първа страница и какво? никъде не видях някой да казва, че любимите ви нексове за нищо не стават, дори не ги споменават! това ли е обидното и глупостта? хората препоръчват олимпус и с право!

моето мнение е, че нексовете са силно ограничаваща система, с кофти изработени тела, с лющещи се материали, никаква ергономия и пълна липса на каквито и да било обективи. отделно, прекалено късата работна отсечка за тази големина на сензора създава, преди всичко, нерешими до момента проблеми. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: ivjordan   
Дата:   24-05-14 00:06

Аз искам да питам нещо, което е сериозно и не следва да се отнася към разразилата се по-горе вражда Сони-Олимпус, въпреки че касае една от двете марки (всъщност и двете):
Защо всички продукти на Сони, които се продават в базара, макар и на малко кадри, са с видими козметични забележки?
Вариантите са два:
а) Всички ползватели на Сони са мърлячи и не се грижат за техниката си.
б) Сони влага нискокачествени материали, лесно поддаващи се на външни влияния.
(За сравнение, Никон или Канон на 4-5 хиляди катъра изглежда като нов, а Некс на същите, като посетил няколко тежки военни конфликта).
Не го считайте за заяждане, просто ми е интересно, защото и аз се изкушавам от компактна система, която да закупя втора ръка, но нищо от Сони не е читаво. Олимпус май също не блестят с особена издръжливост, въпреки че са по-добре от Сони (по странични наблюдения). Дори флагмана на Олимпус от миналата година ОМ-Д ЕМ5 не се намира в читаво състояние, да не говорим за по-ниските модели.
Май Панасоник са най-държеливи в това отношение, но пък тях всички ги плюят като качество на изображението по нашите ширини (Навънка явно ги купуват, все пак са на второ място по продажби).

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: hotsnail   
Дата:   24-05-14 00:15

@ivjordan ами не съм забелязал подобно нещо. Имам А700 на 6 години...ако забърша праха не мисля че ще изглежда различно от нова - тоя апарат е вечен По-пластмасов се усеща от никон ама гумите му не се разяждат от човешка пот и нищо му няма.

Имам НЕКС-5 на 4 години ли стана? ми и той няма проблеми никакви - тука е важно да кажа че имам протектор на екрана още както го взех от цум. При този модел се разлепва някакъв антирефлексен слой на екрана ако няма протектор....

НЕКС-7 на 2 години и половина - при него ми се разлепи гумата подобно на никон още като малък на 6-7 месеца и ми я смениха гаранционно. В момента разликите спрямо нов са минимални - на едно място съм одраскал боята. Апарата е обиколил света няколко пъти в съвсем правия смисъл на фразата. При тоя модел на някои хора им се надрасква корпуса от закачалките на ремъка...моя го ползвам с ремък за ръка и вероятно за това няма този проблем.

Имах и 5R и А300 и с тях не съм имал никакви грижи.

Чувал съм, че проблеми с гумата има на още един модел на Сони освен некс-7 - А57 ли беше, нещо такова .....и пак се оправя гаранционно.

За други марки не знам, ама Никон имат май всички модели проблеми с гумите. Д90-ка на 2-3 години ако си виждал обикновено е драма. Не ми казвай че не е така. Просто потърси Д90 гуми във форума и ....Знам че има хора които не се потят или пота им не съдържа киселини и нямат проблеми ама аз не съм от тях. Имах Д700 и си купих гуми за него веднага след като го взех, хем приличаше на нов. Вярно продадох го с гумите, не беше моя апарат и почти не го бях ползвал. Ама за Сони рядко съм виждал в ибей да се продават гуми и по-форумите да се обсъждат лепила и такива неща....

Та не знам от къде са ти впечатленията. Ако кажеш за конкретен модел или бройка може да потърсим какви са оплакванията и да видм какво що...ама така сори но не ми звучи смислено.

ПП При Сони проблема с вторичния пазар е, че цените падат много, щото сони правят промоции и вадят нови модели. Това май и при олимпус е подобно. Ама това е хубаво за 600 лева би трябвало да вземеш 5R или 5Т като нов със гаранция...пък апарата е много як. Ако имаш нужда от по-обстойна дискусия ела в алфа форума. аз само изброените модели съм ползвал и не мога за другите да помогна много.



Публикацията е редактирана (24-05-14 00:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: ketrin   
Дата:   24-05-14 00:23

Продължавам да чета,искам да вметна,че със Сони не желая да общувам по никакъв начин.Имам тъжни спомени от тяхното сервизно обслужване.До колкото си спомням повече от месец бях без компютър,нямали сервиз тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: hotsnail   
Дата:   24-05-14 00:28

кетрин Сони имат най-добрия сервиз за фототехника в България в момента.

горе писах за смяната на гумата т.е. корпуса...1 ден беше операцията. Преди това имаше поръчка на части около седмица или две ама апарата си беше при мен.

Другото за което съм ползвал сервиз е на 5-тата година А700 имаше нужда от малко почистване....отне час или нещо подобно...

А на некс-5р ми сменяха затвора - купих го от технополис на най-яката промоция и явно някакъв боклук се беше вмъкнал в апарата - демонстрационна бройка. Пак супер точно го оправиха.

сервиз Здравец във студентски град. Питай и други хора. В сервиза работят много професионално, както каза един познат - все едно не си в България

За лаптопи не знам ама винаги има шанс изделието ти, да не може да се обслужи в България и да трябва да се прати някъде. Това не е само за Сони. При някои марки дори няма друг вариант. HTC в моя опит всичките се пращаха някъде в странство за дълго време. Никон до колкото съм запознат пращат в Гърция ако го дадеш на сервиза в БГ. Повечето собственици пращат до Германия или Англия на собствени разноски....



Публикацията е редактирана (24-05-14 00:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: ivjordan   
Дата:   24-05-14 00:49

Нарочно не публикувах конкретни обяви, за да не подбивам пазара на колегите. Впечатленията ми са от базара в този форум. Всеки втори Некс, независимо от модела е с тежки козметични забележки. Това се отнася и за всеки втори Олимпус от по-ниските серии. При големите, да кажем всеки трети. Не съм правил точна статистика, но такива са ми наблюденията.

П.П. Това с гумите на Никон е по-скоро градска легенда. Казваш, Д90-ка на 2-3 години... Моята е на 5 и няма мръднала гума, ако искаш, ще го снимам, макар че не ми се занимава по това време, може би утре, вярвам, че няма да се разлепят до тогава.

Може би всичко наистина опира до типа ползватели, а поради характера на ниските класове Некс и Пен, тях ги ползват по-скоро хора, които не са много навътре с тая работа, заменили са сапунерката с нещо по-голямо, но не се грижат за него, третират го като сапунер. Другият вариант наистина опира до качество на материали и сглобка, за които наистина не се съмнявам, че са на по-високо ниво при ДСЛР или ДСЛТ, може би именно поради таргета от ползватели. Май и с това ни цакат производителите.
Не знам защо е така, просто си мисля на глас (клавиатура).

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: hotsnail   
Дата:   24-05-14 01:01

Няма общо НЕКС или ПЕН със здравината на ДСЛР от типа на А700 или Д700 и т.н. Тука си прав.

Трябва да се пазят доста. По компактни са и са по-крехки. Ама аз и А700 не бих го изпускал или нещо подбно и на него имам протектор на екрана, държа го във фото чанта, сменям обективи само с апарата насочен надолу и т.н. и т.н.

Може би новите Олимпус М1 и А7 на Сони, Х-Т1 на Фуджи са стъпка в посоката на по-здрав компактен апарат. Пък и цената на тия играчки е сравнима със скъп СЛР. М1 май е най=стабилно сглобения от трите - това е мое впечатление, може да не съм прав. Ама аз пак ще си пазя моя, както съм пазил всички до сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: victory13   
Дата:   24-05-14 01:20

Днес реших да позабътша е1-то, и лъсна като ново [smilie5] . Няма изтъркано никъде, няма протектори, няма защити, и нищо му няма [cool]
Скоро ще ударим 20к, определено изглежда по-добре от с5-цата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: hotsnail   
Дата:   24-05-14 01:31

[smilie24] Фуджитата са с много готини кутии! Верно е!

Не знам длаи имат комбинация под 1000 лева затуй и не предложих.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: marves   
Дата:   24-05-14 01:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: ivjordan   
Дата:   24-05-14 01:35

Е, то и аз не си хвърлям апарата за щяло и не щяло, но му се е случвало да срещне някой камък. Няма как, ползвам го основно в планината. Но го пазя, даже съм забелязал, че като падам някъде, първо се грижа за апарата, което май не е правилно, че апарати се купуват, а крака и ръце - не.
Както и да е, мисълта ми е, че в тази работа, по-солидните и тежки тела си имат предимство. Разбира се, имат си и недостатък - тежест и обем. Често ме боли рамото от носене на тяло, 3-4 обектива и аксесоари на обща стойност около 4 килограма. Затова и ми се ще нещо по-леко, но май към момента няма такова на пазара. Поне на разумна цена.
В този смисъл, за мен ДСЛР технологията все още доминира значително по признак "издръжливост", дори и да отстъпва в други компоненти.
Това е още един фактор, който трябва да бъде съобразен от начинаещите ползватели. А и от напредналите, макар че там нещата са по ясни.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: ketrin   
Дата:   25-05-14 22:41

До колкото успявам да разбера от ivjordan няма нещо,което е лекичко,хубаво и сравнително компактно,подходящо за начинаещи :(
В началото казах , че ще се придържам около 1000 лева,но май ще ми се наложи да инвестирам повече.Не търся ниска цена ,а апарат ,който да си струва всяка стотинка и ако реша да продам някой ден да има стойност.Отново казвам не търся свръхвисоките резултати,към които се стремят болшинството тук.Искам апарат ,с който да си щракам посетените места.Като жена ще поискам да снимам и всичко друго,неизбежно е.Необходимо е на първо време , докато разбера написаното по букварчетата да ползвам автоматични режими.Без да имам учебно пособие няма да се справя с обучението.В момента ползвам апарат за незнаещи olimpus sp800uz.В много отношения ми харесва.Недостатъка е ,че не става за хубави снимки на вода.След четене и разпитване на знаещи разбрах,че ми е нужен филтър и сенник , за да се получи , но при този апарат няма как да се случи.Много е муден и ако искам да снимам нещо движещо се докато фокусира.....


Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: serjy   
Дата:   26-05-14 09:49

ketrin, има такъв фотоапарат и това е някой от новите олимпуси. единсвено не разбирам защо човек още преди да купи фотоапарат, мисли как ще го продава? по-разумно е да се мисли дали ще ти върши работата, която си очаквал от него докато е твой. олимпусите не се продават лесно щото не е толкова масова техника, но по отношение на другите ти изисквания мисля, че отговаря на 100%!

можеш да погледнеш следните модели които са под 1000лв.
Olympus E-PM2 PEN mini - 699лв., с един китов обектив, с двата е 899лв.

Olympus E-PL5 PEN Lite - 899лв., с един китов обектив, с двата е 999лв.

и най-доброто за любител в момента
Olympus E-M10 но отиваш на 1599лв.

според мен, ако избереш Olympus E-PL5 PEN Lite, в комплект с двата обектива за 999лв. няма да съжаляваш. [beer]



Публикацията е редактирана (26-05-14 10:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: ketrin   
Дата:   26-06-14 21:43

След дълго четене на книжки и разглеждане успях да намеря това,което търсех [cool]
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/100188007006.html

сега ще се наложи да потърся аксесоари.Ако имате идея можете да ми предложите.Като начало си поръчах няколко резервни батерии .
Благодаря отново на всички,които ми помагаха със съвети , накарахте ме да чета и да се образовам [smitten]


Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: daniil-k   
Дата:   26-06-14 22:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »