Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: fraction   
Дата:   22-05-14 13:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: Sentel   
Дата:   22-05-14 13:55

To дали D5200 ще носиш в чанта или Олимпуса пак в чанта...
200 грама е разликата в теглото.
И дали е вярно, че качеството на RX100=PEN=D5200?
Че нали уж големината на сензорите е важна за качеството, а трите са с различни по големина сензори. И трите са добри сензори.
А E-PL5, примерно, успява ли да следи добре бързо движещи се обекти като бягащи деца или кученца?
Мен това като че ли ме спира. Е, по-добрият екран, 24p на видеото, визьора и по-добрите контроли също са важни, но и компактността на Олимпуса е много привлекателна.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: marves   
Дата:   22-05-14 13:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: alexa-smile   
Дата:   22-05-14 14:10

Да, аз попитах за Никона, тъй като ми се иска да закупя такъв и тнямам никакъв опит, а и познания, просто се зачудих защо не се споменава.. Това, което аз мога да правя е да сравнявам характеристиките им по разни сайтове, да чета ревюта а паралелно с това да чета книжки, за да придобия основни познания. Както и да задавам въпроси :)

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: turntablism   
Дата:   22-05-14 14:11

повече снимки = повече снимки , а не = по добри снимки. Категорично.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: fraction   
Дата:   22-05-14 14:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: Sentel   
Дата:   22-05-14 14:58

alexa, взимай, че от много четене нищо не става. [smilie5]
Тъкмо да поръчам D5200 и чета някакви теми за banding при обработване на сенките, някакви проблеми с фазовия автофокус е имало МАЙ в началото. D3300 е супер ама все си мисля, че не мога да прежаля липсата на авто-бракетинг...
Сложно е. [smilie5]
Но пък е без low pass филтър и със сензора на D5300.



Публикацията е редактирана (22-05-14 15:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: alexa-smile   
Дата:   22-05-14 16:45

Не знам нито какво е low pass филтър, нито авто-бракетинг и точно за това се въздръжам все още от покупка. Т.е. абсолючно неграмотна съм.
А вие не ме подкукуросвайте така, че все пак съм жена и съм на косъм от емоционална покупка [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: jivkojj   
Дата:   22-05-14 16:51

Не знам нито какво е low pass филтър, нито авто-бракетинг и точно за това се въздръжам все още от покупка.

И 2-те неща ще са ти ирелевантни по отношение на снимането. 1-то е по отношение на качеството на картината - все още спорят добе ли е да има такъв филтър или не, а 2-то - ако правиш ХДР снимки.


все пак съм жена и съм на косъм от емоционална покупка
ами то по някога женската интуиция е най-точната [smilie18]
Тука всички са маниаци и се задоволяват с минимум максимума. И ако може да струва 499.- е най-добре [smilie21]



Публикацията е редактирана (22-05-14 16:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: quazimodo   
Дата:   22-05-14 18:51

И що така реши, че авто-бракетинга ти трябва само при ХДР? Причината да взема едно време 350Д вместо Д40, беше именно кастрацията, на която бяха подложили горкото Никонче. Наличието на "убийствени" цветове от ССД матрицата и синхронизацията при 1/500 не можаха да ме "грабнат".



Публикацията е редактирана (22-05-14 18:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: ketrin   
Дата:   23-05-14 01:31

до marves -напред в темата бях посочила апарата,който ползвам , а той е Олимпус сп800уз.Някой от най-красивите гледки съм снимала и телефона.Подчертавам ВИЕ ПРОФЕСИОНАЛИСТИТЕ ВИЖДАТЕ НЕЩА,ЗА ЧИЕТО СЪЩЕСТВУВАНЕ НЕ ПОДОЗИРАМ ДОРИ,интересувам се от гледката и ясната картина,разглеждам на компютър , в някой моменти и на телевизор.Няма как да покажа това,от което недоволствам ,защото не качвам снимки в мрежата,а тук все още не съм се опитвала да го правя.Идеята за по-прилична техника се роди след посещение на Плитвичките езера.Плениха ме водопадите,но по не зависещи от мен причини бяхме там на обяд.И най-босия знае,че снимки по това време трудно се правят.До днес ,разглеждайки албума се самоизяждам.Не търся високи резултати,защо не съм на нивото на консултиращите и знаещите.Аз съм обикновена жена,която обича природата.Осъзнавам риска ,имайки добър апарат за далече , да се изкуша да снимам и любимците си докато се пържат на прозореца,разхождайки се да се впечатля от перушинките на незнайна птичка или от крачетата на мравката.Като типичен представител на пола женски искам всичко да бъде побрано в една миниатюрна кутийка и да ми е винаги под ръка.
Съгласна съм с максимата-не съм толкова богата,че да купувам евтино,за това споко няма да мрънкам ако покупката наистина е добра.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: hotsnail   
Дата:   23-05-14 01:42

RX100 за момента е уникален като възможности, качество и размер.

Съжалявам троловете, дето мразите Сони, но апарата наистина няма аналог в момента. Единствено канон предлага нещо близко, но за съжаление доста по специализирано.

Та това е идеалния избор за любителски снимки. Както са Ви писали още в началото има 2-ра и 3-та версия. 2-та версия дава повече възможности за развитие.

Ако искате нещо още по-гъвкаво Сони NEX-5T e много напред от другите варианти на пазара па както комбинация цена, възможности, качество и размер.

За по-сериозни неща може би бихте искали ДСЛР. Както отбелязаха по-горе обективите за Олимпус и другите безогледални системи вкл. Сони са доста скъпи и не са много подходящи за начинаещ дето иска да експериментира на ограничен бюджет. Никон д5200/д5300 или Сони А58 в момента са най-добрите опции в този сегмент. Никоните са по-скъпи и може би Сони а58 е най-добрия избор цена срещу възможности.

Ако все пак изберете по-компактните безогледални апарати 5Т там може да използвате стари механични обективи доста успешно. Това изисква известни умения и усилия, но резултатите и удовлетворението от процеса си заслужават.


ПП не бих ви съветвал да купувате Олимпус м43 поради доста ограничаващия формат на сензора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: hotsnail   
Дата:   23-05-14 01:48

Послепис за заблудените колеги дето славят новите никони и липсата на Low Pass филтър .....това драги ми съфорумеца не е предимство! Дори напротив често е недостатък. При заснемане на дрехи и мебели липсата на АА филтър често води до много странни дефекти, които няма как да коригирате лесно със софтуер - moire. Та тия неща са хубави, че има повече детайл, но в опитни ръце. В ръцете на бъдещ фотограф апарат без low pass/АА филтър, може да се окаже източник на голямо разочарование. Пиша го като собственик на няколко апарата със изключително слаб, но все пак наличен АА филтър, които въпреки филтъра си при определени условия правят магарии. Без АА филтър е страшно

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: compur   
Дата:   23-05-14 07:25

аз го казах първи! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: Ivan_A   
Дата:   23-05-14 07:40

"ПП не бих ви съветвал да купувате Олимпус м43 поради доста ограничаващия формат на сензора." - добавено в колекцията от бисери. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: Tuborg   
Дата:   23-05-14 09:56

Привет,

Ще си позволя да препоръчам нещо нестандартно:

http://pentax.bg/mirrorless-camera.php?id=4


http://www.youtube.com/watch?v=vL8b1iFnafw


Малък, солиден, фешън, олд, забавен фотоапарат

Успех с избора

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: fraction   
Дата:   23-05-14 10:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: hotsnail   
Дата:   23-05-14 10:28

Ivan_A написа:

> "ПП не бих ви съветвал да купувате
> Олимпус м43 поради доста
> ограничаващия формат на сензора." -
> добавено в колекцията от бисери.
> [smilie18]
>

За мен и АПС-Ц беше и остава компромис. М43 е много далеч отвъд допустимия компромис за апарат със сменяема оптика. По добре е качествен компактен като RX100 или G1X, според зависи какво гониш. Защо да взимам апарат със сменяеми обективи и ограничен потенциал?

Обяснявам си позицията. Ясно ми е, че не всички мислим така.



Публикацията е редактирана (23-05-14 10:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: fraction   
Дата:   23-05-14 10:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: Tuborg   
Дата:   23-05-14 10:31

Обективи има :)

Аз обичам да чета мнения от хора ползвали техниката:

http://www.pentaxforums.com/lensreviews/Pentax-Q-Mount-Lenses-i65.html

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: fraction   
Дата:   23-05-14 10:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: Tuborg   
Дата:   23-05-14 10:44

Full-frame focal length equivalent: 47 mm on the Q/Q10, 40 mm on the Q7

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: SoftImage   
Дата:   23-05-14 10:51

>>hotsnail : RX100 за момента е уникален като възможности, качество и размер.
>>ПП не бих ви съветвал да купувате Олимпус м43 поради доста ограничаващия формат на сензора.

И как се връзва това че сензорчето на RX100 е ОК а 2 пъти по-голям сензор е ограничаващ?[smilie7]
Не е хубаво да се прекалява с алкохола!!! [smilie21]

Е-PM2 си е доста добро ряшение за изискванията които има. В момента има доста добри намаления.

>>За мен и АПС-Ц беше и остава компромис.

Ами тогава да препоръчаме Full Frame камера [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: victory13   
Дата:   23-05-14 11:05

Ако прочетеш внимателно, снощи коментираше не размера, а формата...
Днес се е събудил с ново-зареден плювалник, и кара наред [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: SoftImage   
Дата:   23-05-14 14:32

Ако 4:3 формата(съотношението) е проблем и е ограничаващ защо средноформатния Hasselblad го ползва? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »