Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Не успявам да направя избор и питам
Автор: ketrin   
Дата:   21-05-14 03:25

Дори не знам къде е мястото на темата,за това я сложих тук.Следя форума,но май не успявам да пресея многото информация,която давате,а и да си призная повече гледам снимките Ви.Оплетох се.
Обичам природата,планината,слънцето и водата.Водопади,езера,море и мноооого слънце.Харесвам и снега,нищо,че последните години все по-рядко ни се случва.Обикалям ,когато имам възможност и искам да запечатвам природата такава ,каквато я виждам.За съжаление с апарата,който ползвам не се получава винаги желания резултат.Сега искам да си подаря нещо ново,но не успявам да направя избор.Знам,че е трудно да се побере всичко в едно,но носенето на чанта с обективи не е за мен.Бих инвестирала до около 1000 лева в апарата,вероятно закупен от техно-полис,маркет,приемам предложения и за други магазини.Новият ми фотоапарат трябва да може да снима срещу слънцето вода,водопад,да снима и на свечеряване,та даже и нощем.Да запечатва цветовете на есента и пролетта и снега да бъде добър.За макрорежим няма да мрънкам,май всички го имат.Много искам , но това е,предполагам ,че някой е измислил и такава техника,но аз не мога да я открия.Ако някой мои претенции се нуждаят от допълнителни приспособления ще ги закупя.
Ще се радвам да получа съвет [thankyou] Също така приемам и забележки.Признавам -трудно ми е да избирам техника,а във всеки магазин консултантите като видят,че даваш пари ти набутват най - скъпото и после си троши главата.Нямам проблем с работа с по-сложни технологии,нужно ми е време да разуча.
Благодаря,че ме изчетохте [smitten]


Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: compur   
Дата:   21-05-14 07:38

Sony DSC-RX100 II (M2)

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: simbon4o   
Дата:   21-05-14 07:58

И веднага ти набутаха скъпото :)
RX100II е все още не поевтинял, възможно най-скъпия в класа, с почти нищо по-различен от RX100 и наскоро излезе RX100III, който е уникален с новия си обектив и още по-високата си цена.

Аз бих препоръчал фотосинтезис или фотопавильон като магазини и олимпус XZ2 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: Лидия   
Дата:   21-05-14 08:04

Опитваш се да направиш НЕПРАВИЛЕН компромис.
Малко Знания, които да компенсираш с Техника.
Да снимаш неграмотно срещу слънцето е предумишлено убийство на матрицата на всеки фотоапарат . И не само.....
Тук има хора, които продават фотоапарати и ще ти предложат модел във финансовите ти възможности,но.....моя съвет е да не избързваш с покупката, а да натрупаш базови знания, за да можеш да ползваш всеки фотоапарат с лекота . Има много информация в интернет, а книгата "На фокус" струва 10 лв. по стар спомен. Ако отделиш тези 10 лв. и отложиш покупката с 1 месец само ще спечелиш .
Пишеш, че искаш да снимаш Природата такава, каквато я виждаш . С малко знания ще започнеш да я виждаш по правилния начин и тогава въпросът ще бъде: Може ли някой да ми каже начин да местя Слънцето така, както ми е нужно ?[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: fraction   
Дата:   21-05-14 08:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: simbon4o   
Дата:   21-05-14 08:19

Това пък е най-голямата простотия, която съм чел последно време. Защо да не снима срещу слънцето :) аз почти винаги снимам срещу него, така се получават по-интересни портрети и пейзажите понякога също. До момента една матрица не съм уморил. Отдавна не ми се беше случвало да видя някой против контражурните снимки :) последно на една сесия майката на едно момиченце ми каза - Не така момчето ми, срещу слънцето нищо няма да излезе... иди от другата страна! [smilie5]

Да дадеш 10лв за книга в която пише 1/10000 от това, което го пише в нета безплатно ето това е друга глупост.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: fraction   
Дата:   21-05-14 08:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: marves   
Дата:   21-05-14 08:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: fraction   
Дата:   21-05-14 08:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: Лидия   
Дата:   21-05-14 08:37

Препоръчвам точно тази книга, защото съм преценила знанията на питащия. Тя е написана за неговото ниво.Човекът иска да получи съвет на място на което пишат фотографи.Объркал се е , че те означават и Човеци.
В повечето случай отговаря Търговци.
Да му предадете фотографията за 5 минуни и да се фукате, че сте тесни специалисти, защото знаете какво означава ДЕФОКУС, и така нататък е [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Аз също снимам много срещу слънцето,но когато отговарях на питащия написах"неграмотно снимане срещу слънцето"[smilie7]



Публикацията е редактирана (21-05-14 08:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: MarinY   
Дата:   21-05-14 08:40

Моля, не го приемайте като спам. [smile]

Не съществува апарат, който да направи снимката така, както ти я виждаш. Още повече, както си я представяш.
Всеки апарат, влязъл в твоя бюджет, ще ти даде "негативът", от който ще направиш мечтания в планината, водопада или каквото ти е направило впечатление кадър. Обърни внимание и на някоя редактираща програма.
Е, поне в началото.
[shtrak]



Публикацията е редактирана (21-05-14 08:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: victory13   
Дата:   21-05-14 08:51

Аз така и не разбрах кой е апарата, дето ту дава, ту не дава очакваните резултати [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: Gecata   
Дата:   21-05-14 09:33

Камерата е "мотика", та ако ще и със златна дръжка да е! Важен е само този който стои зад него. Какъвто и избор да направиш , веднага след като излезеш от магазина ще останеш с чувството, че си сгрешил [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: fraction   
Дата:   21-05-14 09:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: ketrin   
Дата:   21-05-14 12:15

Благодаря на всички отговорили.Моя е грешката,че не обясних повече детайли.До момента ползвам Olympus sp-800 uz.Устройваше ме,но взех,че посетих Плитвишките езера.В часовете след обяд слънцето беше над водопадите,снимките станаха ужасни.Тогава започнах да търся повече информация и разбрах,че се нуждая от куп приспособления,които не са съвместими с устройството.Тази година мисля пак да отида там и искам да бъда подготвена.Разбирам,че е трудно да направя подходящ избор без да мъкна торба с обективи,но се опитвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: compur   
Дата:   21-05-14 12:21

моля, четете: "Знам,че е трудно да се побере всичко в едно,но носенето на чанта с обективи не е за мен." и тогава давайте препоръки! [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: ixus   
Дата:   21-05-14 13:42

Я отиди пак до водопадите по изгрев или залез с един статив и опитай пак ,може да се окаже ,че не е виновен апарата.



Публикацията е редактирана (21-05-14 13:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: allyx   
Дата:   21-05-14 13:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: victory13   
Дата:   21-05-14 13:52

Статива е задължителен, филтрите са силно препоръчителни /с мисъл за следващата апаратна покупка/... обаче забележката за чантата и носенето самозатваря темата...

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: fraction   
Дата:   21-05-14 13:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: muzicantini   
Дата:   21-05-14 14:37

Само да добавя към съмета за инвестиране в знания, че според мен да снимаш пейзажи и природа без да имаш познания за Лайтруум минимум и Фотошоп най-вече файда няма. Никой апарат няма да извади разни приказни и красиви кадри директно. Композицията си е композиция, от там се тръгва разбира се, но се иска и немалко пипане после.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: Sentel   
Дата:   21-05-14 14:41

Е що пък минимум Лайтрум? Мисля, че си е напълно достатъчен като гледам примери в нета.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: nevermess   
Дата:   21-05-14 14:55

Още един глас за Оли Е-РМ2. Вярно, че ще се носи чамтичка с обективи ама малка [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: Sentel   
Дата:   21-05-14 15:31

Ама кажете на жената колко струва после един читав обектив за Олимпуса, освен ако не ползва само китовия де. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: quazimodo   
Дата:   21-05-14 15:48

Ако не и трябва светкавичен фокус, с един-два адаптера, ще има колкото си иска обективи на поносими цени.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: realnoncho   
Дата:   21-05-14 15:56

Добре, че не съм разбрал, че статива е задължителен и съм си снимал без да се обременявам като бях на Плитвичките езе[smilie25] ра [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: SoftImage   
Дата:   21-05-14 16:01

>>Ама кажете на жената колко струва после един читав обектив за Олимпуса, освен ако не ползва само китовия де.


Фотоапарат Olympus E-PM2 Pen (Black) kit 14-42mm II (Black) + чанта CaseLogic TBC-404 - 699лв.
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=229&product=11166&show=additional

При покупка на Olympus E-PM2 - можете за закупите следните продукти на специални цени: HLD-6 - 299лв., PEN Zoom kit - 299лв., M.Zuiko 17mm f/1.8 - 799лв., M.Zuiko 45mm f/1.8 - 399лв., VF-3 - 279лв.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: fraction   
Дата:   21-05-14 16:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: SoftImage   
Дата:   21-05-14 16:25

fraction, не и трябва никакъв базар. M.Zuiko 45mm f/1.8(нов) закупен към камерата е 399лв. Копирал съм намалените опции [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: Sentel   
Дата:   21-05-14 16:29

Е с тоя 45mm няма да може да снима вкъщи ми се струва. Тоя на 17mm е по-добре ама 800 кинта...
Но пък ако не й трябва...



Публикацията е редактирана (21-05-14 16:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: SoftImage   
Дата:   21-05-14 16:54

>>Е с тоя 45mm няма да може да снима вкъщи ми се струва. Тоя на 17mm е по-добре ама 800 кинта...

За това не бях се сещал. Веднага ще спра да снимам вкъщи. [smilie3]
Споко, и двата са годни за домашна употреба и са доста компактни/леки!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: Sentel   
Дата:   21-05-14 17:04

Не бе, питам сериозно, че и аз ги гледам тези промоции, но ми се струва, че 45мм ще идват дълги за затворено.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: SoftImage   
Дата:   21-05-14 17:14

Според мен 45мм си е годен за снимане и в домашна обстановка. Е портретен е все пак - помещенията не е хубаво да са 1х1 или 2х2 метра. Все пак 17мм го ползвам малко по-често вкъщи [beer] [smilie24]



Публикацията е редактирана (21-05-14 17:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: quazimodo   
Дата:   21-05-14 17:16

Sentel, има затворено и затворено. Това също сериозно казано. Ако холът ти е 7х5 а спалнята 6х6, кво те ограничава 45-цата?

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: marves   
Дата:   21-05-14 17:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: Sentel   
Дата:   21-05-14 17:58

То има, но 45-цата е на промо в момента ако купиш камера, затова я обсъждаме. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: ketrin   
Дата:   22-05-14 01:14

Чета , чета и все повече се замислям по въпроса да помъкна обективи и да почета по-сериозно по темата за цифровата фотография.....[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: vAnko0   
Дата:   22-05-14 01:30

А може и този път да уцелиш облачно време и да се получат нещата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: stown   
Дата:   22-05-14 01:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: ketrin   
Дата:   22-05-14 01:55

Нямам вашите познания,защото долавям,че за много от пишещите тук фотографията е начин на живот и са се посветили изцяло.От любопитство съм чела основно руска литература,нещо ми е останало.Не обичам термините и не се опитвам да помня.Друг е въпроса,че не ми харесва да се придържам към някакви строги правила,а ми е интересно да предам своя поглед,било то и черно слънце.Дали скапва апарата или не не се трогвам особенно,не искам да ме надживяват вещите ми.Казано е , че кеф цена няма.
Относно часовете на снимане,зная,че най красиви са рано сутрин,дори и с телефона ми Самсунг С4актив са се получавали не лоши кадри.Но не винаги мога да си позволя да бъда в правилното време на желаното място,понякога се налага да се съобразявам и с други хора и фактори , а гледката е невероятна....Това е и причината да пиша тук и да търся съвет от хора ползвали , работили и имащи мнение.Но май все повече се убеждавам , че е добре да заложа на класиката в жанра , дори и за малко повече пари.Да поизчета по-сериозно някой от книжките и да запомня повече от написаното.Благодаря на всички отзовали се на въпроса ми.Остава да размисля какво да бъде тялото,после обектива.....Не малко сте писали и обсъждали ще се ровя [thankyou] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: stown   
Дата:   22-05-14 02:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: Sentel   
Дата:   22-05-14 09:55

Човек пита за камера, за да си снима качествено ексурзиите и неизбежно се стига до курсове, книги, обучения... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: fraction   
Дата:   22-05-14 10:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: quazimodo   
Дата:   22-05-14 10:15

==================================================================
Автор: Sentel
Дата: 22-05-14 09:55

Човек пита за камера, за да си снима качествено ексурзиите и неизбежно се стига до курсове, книги, обучения... [smilie18]
==================================================================

В такъв случай, човека пита за нещо, което още не е изобретено, защото трябва да си прочете най-малкото поне два пъти ръководството за употреба на хапарата[smilie21] .


Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: Sentel   
Дата:   22-05-14 11:00

Еее, ръководството е задължително. А ако има желание нека да чете и друго, разбира се. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: kioto   
Дата:   22-05-14 11:55

Ето ти сайт за четене

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: alexa-smile   
Дата:   22-05-14 13:13

Добре де, тъй като и аз обмислям подобна покупка и разглеждах различни ревюта, защо никой не споменава Nikon D5200 или D3300? Например Nikon D3300 с китовия 18-55 в момента е на промоция 999лв...

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: ketrin   
Дата:   22-05-14 13:22

След проведените консултации в темата и на лични все повече се замислям за подобна покупка,май е неизбежно носенето на допълнителен багаж.А хората не предлагат защото изрично бях упоменала,че не желая да нося чанта с обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: marves   
Дата:   22-05-14 13:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: marves   
Дата:   22-05-14 13:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: fraction   
Дата:   22-05-14 13:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: Sentel   
Дата:   22-05-14 13:55

To дали D5200 ще носиш в чанта или Олимпуса пак в чанта...
200 грама е разликата в теглото.
И дали е вярно, че качеството на RX100=PEN=D5200?
Че нали уж големината на сензорите е важна за качеството, а трите са с различни по големина сензори. И трите са добри сензори.
А E-PL5, примерно, успява ли да следи добре бързо движещи се обекти като бягащи деца или кученца?
Мен това като че ли ме спира. Е, по-добрият екран, 24p на видеото, визьора и по-добрите контроли също са важни, но и компактността на Олимпуса е много привлекателна.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: marves   
Дата:   22-05-14 13:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: alexa-smile   
Дата:   22-05-14 14:10

Да, аз попитах за Никона, тъй като ми се иска да закупя такъв и тнямам никакъв опит, а и познания, просто се зачудих защо не се споменава.. Това, което аз мога да правя е да сравнявам характеристиките им по разни сайтове, да чета ревюта а паралелно с това да чета книжки, за да придобия основни познания. Както и да задавам въпроси :)

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: turntablism   
Дата:   22-05-14 14:11

повече снимки = повече снимки , а не = по добри снимки. Категорично.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: fraction   
Дата:   22-05-14 14:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: Sentel   
Дата:   22-05-14 14:58

alexa, взимай, че от много четене нищо не става. [smilie5]
Тъкмо да поръчам D5200 и чета някакви теми за banding при обработване на сенките, някакви проблеми с фазовия автофокус е имало МАЙ в началото. D3300 е супер ама все си мисля, че не мога да прежаля липсата на авто-бракетинг...
Сложно е. [smilie5]
Но пък е без low pass филтър и със сензора на D5300.



Публикацията е редактирана (22-05-14 15:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: alexa-smile   
Дата:   22-05-14 16:45

Не знам нито какво е low pass филтър, нито авто-бракетинг и точно за това се въздръжам все още от покупка. Т.е. абсолючно неграмотна съм.
А вие не ме подкукуросвайте така, че все пак съм жена и съм на косъм от емоционална покупка [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: jivkojj   
Дата:   22-05-14 16:51

Не знам нито какво е low pass филтър, нито авто-бракетинг и точно за това се въздръжам все още от покупка.

И 2-те неща ще са ти ирелевантни по отношение на снимането. 1-то е по отношение на качеството на картината - все още спорят добе ли е да има такъв филтър или не, а 2-то - ако правиш ХДР снимки.


все пак съм жена и съм на косъм от емоционална покупка
ами то по някога женската интуиция е най-точната [smilie18]
Тука всички са маниаци и се задоволяват с минимум максимума. И ако може да струва 499.- е най-добре [smilie21]



Публикацията е редактирана (22-05-14 16:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: quazimodo   
Дата:   22-05-14 18:51

И що така реши, че авто-бракетинга ти трябва само при ХДР? Причината да взема едно време 350Д вместо Д40, беше именно кастрацията, на която бяха подложили горкото Никонче. Наличието на "убийствени" цветове от ССД матрицата и синхронизацията при 1/500 не можаха да ме "грабнат".



Публикацията е редактирана (22-05-14 18:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: ketrin   
Дата:   23-05-14 01:31

до marves -напред в темата бях посочила апарата,който ползвам , а той е Олимпус сп800уз.Някой от най-красивите гледки съм снимала и телефона.Подчертавам ВИЕ ПРОФЕСИОНАЛИСТИТЕ ВИЖДАТЕ НЕЩА,ЗА ЧИЕТО СЪЩЕСТВУВАНЕ НЕ ПОДОЗИРАМ ДОРИ,интересувам се от гледката и ясната картина,разглеждам на компютър , в някой моменти и на телевизор.Няма как да покажа това,от което недоволствам ,защото не качвам снимки в мрежата,а тук все още не съм се опитвала да го правя.Идеята за по-прилична техника се роди след посещение на Плитвичките езера.Плениха ме водопадите,но по не зависещи от мен причини бяхме там на обяд.И най-босия знае,че снимки по това време трудно се правят.До днес ,разглеждайки албума се самоизяждам.Не търся високи резултати,защо не съм на нивото на консултиращите и знаещите.Аз съм обикновена жена,която обича природата.Осъзнавам риска ,имайки добър апарат за далече , да се изкуша да снимам и любимците си докато се пържат на прозореца,разхождайки се да се впечатля от перушинките на незнайна птичка или от крачетата на мравката.Като типичен представител на пола женски искам всичко да бъде побрано в една миниатюрна кутийка и да ми е винаги под ръка.
Съгласна съм с максимата-не съм толкова богата,че да купувам евтино,за това споко няма да мрънкам ако покупката наистина е добра.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: hotsnail   
Дата:   23-05-14 01:42

RX100 за момента е уникален като възможности, качество и размер.

Съжалявам троловете, дето мразите Сони, но апарата наистина няма аналог в момента. Единствено канон предлага нещо близко, но за съжаление доста по специализирано.

Та това е идеалния избор за любителски снимки. Както са Ви писали още в началото има 2-ра и 3-та версия. 2-та версия дава повече възможности за развитие.

Ако искате нещо още по-гъвкаво Сони NEX-5T e много напред от другите варианти на пазара па както комбинация цена, възможности, качество и размер.

За по-сериозни неща може би бихте искали ДСЛР. Както отбелязаха по-горе обективите за Олимпус и другите безогледални системи вкл. Сони са доста скъпи и не са много подходящи за начинаещ дето иска да експериментира на ограничен бюджет. Никон д5200/д5300 или Сони А58 в момента са най-добрите опции в този сегмент. Никоните са по-скъпи и може би Сони а58 е най-добрия избор цена срещу възможности.

Ако все пак изберете по-компактните безогледални апарати 5Т там може да използвате стари механични обективи доста успешно. Това изисква известни умения и усилия, но резултатите и удовлетворението от процеса си заслужават.


ПП не бих ви съветвал да купувате Олимпус м43 поради доста ограничаващия формат на сензора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: hotsnail   
Дата:   23-05-14 01:48

Послепис за заблудените колеги дето славят новите никони и липсата на Low Pass филтър .....това драги ми съфорумеца не е предимство! Дори напротив често е недостатък. При заснемане на дрехи и мебели липсата на АА филтър често води до много странни дефекти, които няма как да коригирате лесно със софтуер - moire. Та тия неща са хубави, че има повече детайл, но в опитни ръце. В ръцете на бъдещ фотограф апарат без low pass/АА филтър, може да се окаже източник на голямо разочарование. Пиша го като собственик на няколко апарата със изключително слаб, но все пак наличен АА филтър, които въпреки филтъра си при определени условия правят магарии. Без АА филтър е страшно

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: compur   
Дата:   23-05-14 07:25

аз го казах първи! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: Ivan_A   
Дата:   23-05-14 07:40

"ПП не бих ви съветвал да купувате Олимпус м43 поради доста ограничаващия формат на сензора." - добавено в колекцията от бисери. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: Tuborg   
Дата:   23-05-14 09:56

Привет,

Ще си позволя да препоръчам нещо нестандартно:

http://pentax.bg/mirrorless-camera.php?id=4


http://www.youtube.com/watch?v=vL8b1iFnafw


Малък, солиден, фешън, олд, забавен фотоапарат

Успех с избора

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: fraction   
Дата:   23-05-14 10:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: hotsnail   
Дата:   23-05-14 10:28

Ivan_A написа:

> "ПП не бих ви съветвал да купувате
> Олимпус м43 поради доста
> ограничаващия формат на сензора." -
> добавено в колекцията от бисери.
> [smilie18]
>

За мен и АПС-Ц беше и остава компромис. М43 е много далеч отвъд допустимия компромис за апарат със сменяема оптика. По добре е качествен компактен като RX100 или G1X, според зависи какво гониш. Защо да взимам апарат със сменяеми обективи и ограничен потенциал?

Обяснявам си позицията. Ясно ми е, че не всички мислим така.



Публикацията е редактирана (23-05-14 10:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: fraction   
Дата:   23-05-14 10:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: Tuborg   
Дата:   23-05-14 10:31

Обективи има :)

Аз обичам да чета мнения от хора ползвали техниката:

http://www.pentaxforums.com/lensreviews/Pentax-Q-Mount-Lenses-i65.html

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: fraction   
Дата:   23-05-14 10:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: Tuborg   
Дата:   23-05-14 10:44

Full-frame focal length equivalent: 47 mm on the Q/Q10, 40 mm on the Q7

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: SoftImage   
Дата:   23-05-14 10:51

>>hotsnail : RX100 за момента е уникален като възможности, качество и размер.
>>ПП не бих ви съветвал да купувате Олимпус м43 поради доста ограничаващия формат на сензора.

И как се връзва това че сензорчето на RX100 е ОК а 2 пъти по-голям сензор е ограничаващ?[smilie7]
Не е хубаво да се прекалява с алкохола!!! [smilie21]

Е-PM2 си е доста добро ряшение за изискванията които има. В момента има доста добри намаления.

>>За мен и АПС-Ц беше и остава компромис.

Ами тогава да препоръчаме Full Frame камера [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: victory13   
Дата:   23-05-14 11:05

Ако прочетеш внимателно, снощи коментираше не размера, а формата...
Днес се е събудил с ново-зареден плювалник, и кара наред [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: SoftImage   
Дата:   23-05-14 14:32

Ако 4:3 формата(съотношението) е проблем и е ограничаващ защо средноформатния Hasselblad го ползва? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: hotsnail   
Дата:   23-05-14 17:04

RX100 е сапунерка. Простовзимаш и снимаш. Съвсем друго е да Ви лъжат че имате апарат със сменяема оптика дето и за чеп за зеле не става.

Хайде не се правете на ощипани моми. Фактите са си факти.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: serjy   
Дата:   23-05-14 18:22

Съвсем друго е да Ви лъжат че имате апарат със сменяема оптика дето и за чеп за зеле не става.
това важи с пълна сила за сони некс серията, уточнявай [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: chrisnoch   
Дата:   23-05-14 19:31

serjy,
'Що пишеш глупости? [smilie23]
Всички знаем, че си болен фен на Олимпус, ама чак на бялото черно да кажеш ... Не чувстваш ли, че "олекваш"?

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: serjy   
Дата:   23-05-14 19:59

съжалявам приятели, вие почнахте първи с глупостите!

на питащата дама само мога да кажа, че за запален любител, който не иска да носи тежка и обемна техника, иска да има изключително приятни снимки, като цветове, детайл, иска да има избор и от някое ново обективче за по-натам, иска високо качесвто на изработката на техниката и т.н.т., спокойно може да заложи на някой олимпус с новите 16мп. сензори. гаранция няма да съжалява! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: hotsnail   
Дата:   23-05-14 20:07

прегледай 1-ва страница и пак кажи кой пръв бил почнал...

имам си мнение казвам го и не споря а още по-малко обиждам 20-тина човека дето написаха молитва на господ Олимпус на 1-ва страница, нали?

Писал ли съм на някой да си пие хапчетата или нещо подобно?

Успокой се, че последния път яко развали темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: serjy   
Дата:   23-05-14 21:38

да, прегледах първа страница и какво? никъде не видях някой да казва, че любимите ви нексове за нищо не стават, дори не ги споменават! това ли е обидното и глупостта? хората препоръчват олимпус и с право!

моето мнение е, че нексовете са силно ограничаваща система, с кофти изработени тела, с лющещи се материали, никаква ергономия и пълна липса на каквито и да било обективи. отделно, прекалено късата работна отсечка за тази големина на сензора създава, преди всичко, нерешими до момента проблеми. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: ivjordan   
Дата:   24-05-14 00:06

Аз искам да питам нещо, което е сериозно и не следва да се отнася към разразилата се по-горе вражда Сони-Олимпус, въпреки че касае една от двете марки (всъщност и двете):
Защо всички продукти на Сони, които се продават в базара, макар и на малко кадри, са с видими козметични забележки?
Вариантите са два:
а) Всички ползватели на Сони са мърлячи и не се грижат за техниката си.
б) Сони влага нискокачествени материали, лесно поддаващи се на външни влияния.
(За сравнение, Никон или Канон на 4-5 хиляди катъра изглежда като нов, а Некс на същите, като посетил няколко тежки военни конфликта).
Не го считайте за заяждане, просто ми е интересно, защото и аз се изкушавам от компактна система, която да закупя втора ръка, но нищо от Сони не е читаво. Олимпус май също не блестят с особена издръжливост, въпреки че са по-добре от Сони (по странични наблюдения). Дори флагмана на Олимпус от миналата година ОМ-Д ЕМ5 не се намира в читаво състояние, да не говорим за по-ниските модели.
Май Панасоник са най-държеливи в това отношение, но пък тях всички ги плюят като качество на изображението по нашите ширини (Навънка явно ги купуват, все пак са на второ място по продажби).

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: hotsnail   
Дата:   24-05-14 00:15

@ivjordan ами не съм забелязал подобно нещо. Имам А700 на 6 години...ако забърша праха не мисля че ще изглежда различно от нова - тоя апарат е вечен По-пластмасов се усеща от никон ама гумите му не се разяждат от човешка пот и нищо му няма.

Имам НЕКС-5 на 4 години ли стана? ми и той няма проблеми никакви - тука е важно да кажа че имам протектор на екрана още както го взех от цум. При този модел се разлепва някакъв антирефлексен слой на екрана ако няма протектор....

НЕКС-7 на 2 години и половина - при него ми се разлепи гумата подобно на никон още като малък на 6-7 месеца и ми я смениха гаранционно. В момента разликите спрямо нов са минимални - на едно място съм одраскал боята. Апарата е обиколил света няколко пъти в съвсем правия смисъл на фразата. При тоя модел на някои хора им се надрасква корпуса от закачалките на ремъка...моя го ползвам с ремък за ръка и вероятно за това няма този проблем.

Имах и 5R и А300 и с тях не съм имал никакви грижи.

Чувал съм, че проблеми с гумата има на още един модел на Сони освен некс-7 - А57 ли беше, нещо такова .....и пак се оправя гаранционно.

За други марки не знам, ама Никон имат май всички модели проблеми с гумите. Д90-ка на 2-3 години ако си виждал обикновено е драма. Не ми казвай че не е така. Просто потърси Д90 гуми във форума и ....Знам че има хора които не се потят или пота им не съдържа киселини и нямат проблеми ама аз не съм от тях. Имах Д700 и си купих гуми за него веднага след като го взех, хем приличаше на нов. Вярно продадох го с гумите, не беше моя апарат и почти не го бях ползвал. Ама за Сони рядко съм виждал в ибей да се продават гуми и по-форумите да се обсъждат лепила и такива неща....

Та не знам от къде са ти впечатленията. Ако кажеш за конкретен модел или бройка може да потърсим какви са оплакванията и да видм какво що...ама така сори но не ми звучи смислено.

ПП При Сони проблема с вторичния пазар е, че цените падат много, щото сони правят промоции и вадят нови модели. Това май и при олимпус е подобно. Ама това е хубаво за 600 лева би трябвало да вземеш 5R или 5Т като нов със гаранция...пък апарата е много як. Ако имаш нужда от по-обстойна дискусия ела в алфа форума. аз само изброените модели съм ползвал и не мога за другите да помогна много.



Публикацията е редактирана (24-05-14 00:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: ketrin   
Дата:   24-05-14 00:23

Продължавам да чета,искам да вметна,че със Сони не желая да общувам по никакъв начин.Имам тъжни спомени от тяхното сервизно обслужване.До колкото си спомням повече от месец бях без компютър,нямали сервиз тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: hotsnail   
Дата:   24-05-14 00:28

кетрин Сони имат най-добрия сервиз за фототехника в България в момента.

горе писах за смяната на гумата т.е. корпуса...1 ден беше операцията. Преди това имаше поръчка на части около седмица или две ама апарата си беше при мен.

Другото за което съм ползвал сервиз е на 5-тата година А700 имаше нужда от малко почистване....отне час или нещо подобно...

А на некс-5р ми сменяха затвора - купих го от технополис на най-яката промоция и явно някакъв боклук се беше вмъкнал в апарата - демонстрационна бройка. Пак супер точно го оправиха.

сервиз Здравец във студентски град. Питай и други хора. В сервиза работят много професионално, както каза един познат - все едно не си в България

За лаптопи не знам ама винаги има шанс изделието ти, да не може да се обслужи в България и да трябва да се прати някъде. Това не е само за Сони. При някои марки дори няма друг вариант. HTC в моя опит всичките се пращаха някъде в странство за дълго време. Никон до колкото съм запознат пращат в Гърция ако го дадеш на сервиза в БГ. Повечето собственици пращат до Германия или Англия на собствени разноски....



Публикацията е редактирана (24-05-14 00:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: ivjordan   
Дата:   24-05-14 00:49

Нарочно не публикувах конкретни обяви, за да не подбивам пазара на колегите. Впечатленията ми са от базара в този форум. Всеки втори Некс, независимо от модела е с тежки козметични забележки. Това се отнася и за всеки втори Олимпус от по-ниските серии. При големите, да кажем всеки трети. Не съм правил точна статистика, но такива са ми наблюденията.

П.П. Това с гумите на Никон е по-скоро градска легенда. Казваш, Д90-ка на 2-3 години... Моята е на 5 и няма мръднала гума, ако искаш, ще го снимам, макар че не ми се занимава по това време, може би утре, вярвам, че няма да се разлепят до тогава.

Може би всичко наистина опира до типа ползватели, а поради характера на ниските класове Некс и Пен, тях ги ползват по-скоро хора, които не са много навътре с тая работа, заменили са сапунерката с нещо по-голямо, но не се грижат за него, третират го като сапунер. Другият вариант наистина опира до качество на материали и сглобка, за които наистина не се съмнявам, че са на по-високо ниво при ДСЛР или ДСЛТ, може би именно поради таргета от ползватели. Май и с това ни цакат производителите.
Не знам защо е така, просто си мисля на глас (клавиатура).

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: hotsnail   
Дата:   24-05-14 01:01

Няма общо НЕКС или ПЕН със здравината на ДСЛР от типа на А700 или Д700 и т.н. Тука си прав.

Трябва да се пазят доста. По компактни са и са по-крехки. Ама аз и А700 не бих го изпускал или нещо подбно и на него имам протектор на екрана, държа го във фото чанта, сменям обективи само с апарата насочен надолу и т.н. и т.н.

Може би новите Олимпус М1 и А7 на Сони, Х-Т1 на Фуджи са стъпка в посоката на по-здрав компактен апарат. Пък и цената на тия играчки е сравнима със скъп СЛР. М1 май е най=стабилно сглобения от трите - това е мое впечатление, може да не съм прав. Ама аз пак ще си пазя моя, както съм пазил всички до сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: victory13   
Дата:   24-05-14 01:20

Днес реших да позабътша е1-то, и лъсна като ново [smilie5] . Няма изтъркано никъде, няма протектори, няма защити, и нищо му няма [cool]
Скоро ще ударим 20к, определено изглежда по-добре от с5-цата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: hotsnail   
Дата:   24-05-14 01:31

[smilie24] Фуджитата са с много готини кутии! Верно е!

Не знам длаи имат комбинация под 1000 лева затуй и не предложих.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: marves   
Дата:   24-05-14 01:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: ivjordan   
Дата:   24-05-14 01:35

Е, то и аз не си хвърлям апарата за щяло и не щяло, но му се е случвало да срещне някой камък. Няма как, ползвам го основно в планината. Но го пазя, даже съм забелязал, че като падам някъде, първо се грижа за апарата, което май не е правилно, че апарати се купуват, а крака и ръце - не.
Както и да е, мисълта ми е, че в тази работа, по-солидните и тежки тела си имат предимство. Разбира се, имат си и недостатък - тежест и обем. Често ме боли рамото от носене на тяло, 3-4 обектива и аксесоари на обща стойност около 4 килограма. Затова и ми се ще нещо по-леко, но май към момента няма такова на пазара. Поне на разумна цена.
В този смисъл, за мен ДСЛР технологията все още доминира значително по признак "издръжливост", дори и да отстъпва в други компоненти.
Това е още един фактор, който трябва да бъде съобразен от начинаещите ползватели. А и от напредналите, макар че там нещата са по ясни.

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: ketrin   
Дата:   25-05-14 22:41

До колкото успявам да разбера от ivjordan няма нещо,което е лекичко,хубаво и сравнително компактно,подходящо за начинаещи :(
В началото казах , че ще се придържам около 1000 лева,но май ще ми се наложи да инвестирам повече.Не търся ниска цена ,а апарат ,който да си струва всяка стотинка и ако реша да продам някой ден да има стойност.Отново казвам не търся свръхвисоките резултати,към които се стремят болшинството тук.Искам апарат ,с който да си щракам посетените места.Като жена ще поискам да снимам и всичко друго,неизбежно е.Необходимо е на първо време , докато разбера написаното по букварчетата да ползвам автоматични режими.Без да имам учебно пособие няма да се справя с обучението.В момента ползвам апарат за незнаещи olimpus sp800uz.В много отношения ми харесва.Недостатъка е ,че не става за хубави снимки на вода.След четене и разпитване на знаещи разбрах,че ми е нужен филтър и сенник , за да се получи , но при този апарат няма как да се случи.Много е муден и ако искам да снимам нещо движещо се докато фокусира.....


Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: serjy   
Дата:   26-05-14 09:49

ketrin, има такъв фотоапарат и това е някой от новите олимпуси. единсвено не разбирам защо човек още преди да купи фотоапарат, мисли как ще го продава? по-разумно е да се мисли дали ще ти върши работата, която си очаквал от него докато е твой. олимпусите не се продават лесно щото не е толкова масова техника, но по отношение на другите ти изисквания мисля, че отговаря на 100%!

можеш да погледнеш следните модели които са под 1000лв.
Olympus E-PM2 PEN mini - 699лв., с един китов обектив, с двата е 899лв.

Olympus E-PL5 PEN Lite - 899лв., с един китов обектив, с двата е 999лв.

и най-доброто за любител в момента
Olympus E-M10 но отиваш на 1599лв.

според мен, ако избереш Olympus E-PL5 PEN Lite, в комплект с двата обектива за 999лв. няма да съжаляваш. [beer]



Публикацията е редактирана (26-05-14 10:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: ketrin   
Дата:   26-06-14 21:43

След дълго четене на книжки и разглеждане успях да намеря това,което търсех [cool]
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/100188007006.html

сега ще се наложи да потърся аксесоари.Ако имате идея можете да ми предложите.Като начало си поръчах няколко резервни батерии .
Благодаря отново на всички,които ми помагаха със съвети , накарахте ме да чета и да се образовам [smitten]


Отговори на това съобщение
 Re: Не успявам да направя избор и питам
Автор: daniil-k   
Дата:   26-06-14 22:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »