Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Подострихте ли китаците...
Автор: tonyboy79   
Дата:   19-05-14 10:03

... за баловете? [shtrak] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: burningice   
Дата:   19-05-14 10:14

Моя китак си е остър, само покрая на 24мм се дъни на 2.8.

Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: estate   
Дата:   19-05-14 10:17

Счупи ми се острилката..........освен това тази година за баловете трябва да си Waterproof отвсякъде.....[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: marves   
Дата:   19-05-14 10:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: tonyboy79   
Дата:   19-05-14 10:30

Аааа така ви искам. Юнаци!!! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: tonyboy79   
Дата:   19-05-14 10:43

Преди 2-3 седмици разглеждам на една позната албума от бала (2012г.) Гледам снимките и се пуля в недоумение. Ясно е, че е снимано с киткака и вградената светкавица ама в нито една снимка не видях да има фокус. Питах я колко са им взели за това нещо и тя ми каза, че са избрали най-скъпата оферта с идеята да получат хубави снимки. Просто бях втрещен.
Аз съм от Стара Загора и искам да попитам при вас как е хавата? Тук масово с китаци и чат пат с някоя външна светкавица закачена за тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: kvakioh   
Дата:   19-05-14 10:47

5D, светка и 24-105/4, това е минималното, с което знам, че ще се снимат балове...поне от познати.
Да си призная, за втори път снимах събитие, на открито, с Токина 28-70/2.6-2.8, 90% на фокус.
Балове-не.

Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: burningice   
Дата:   19-05-14 10:54

Китаците са на "марко тройката".

Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: deandim   
Дата:   19-05-14 12:29

85/1.8, 50/1.8 и Tamron 17-50 /2.8

Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: nyamago   
Дата:   19-05-14 13:00

Защо е толкова важно? (с какво се снима) [smilie11]

Ако пишман-фотографите с бракувани задкамерни устройства имаха най-острите и светли обективи на планетата, щяха ли да заслепяват със стойностни снимки? [smilie11]

(А за задкемрни устройства има ли острилки?..)



Публикацията е редактирана (19-05-14 13:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: tonyboy79   
Дата:   19-05-14 13:38

Разбира се, че ЗАУ-то е по - важно.
Ама няма развитие никакво. 5 години с китака на едно и също ниво?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: realnoncho   
Дата:   19-05-14 13:52

Такива мероприятия обикновено се снимат от занаятчии, които гледат да изкарат някой лев. Това да подобряват качеството на услугите трудно би им дошло на ума.

Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: мара   
Дата:   19-05-14 13:52

а че защо им е, ако тръгнат от прилично високо ниво [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: metodiev_martin   
Дата:   19-05-14 14:21

marves, ама той китака се остри от другата страна [smilie5] само си съсипал убавия обектив!
И аз ще се присъединя към колегите, че не обектива е важен. Миналата година у село се появи некаква мома с 50мм 1.2 и канон 50д, която обикаляше пред ресторантите и снимаше. ОТ любопитство я попитах, дали мога да хвърля един поглед на снимките, все пак респектира с тоя буркан... В крайна сметка, на бленда 1.2 и скорост 1/40 на свечеряване без светкавица дали снимките имаха фокус?
Както Нончо каза, там си се снима на конвейер. Плякаш като луд, припалваш стария минилаб, печаташ всичко живо и се надяваш да ти изкупят продукцията. [smilie5]
Ама така е май месец...

Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: tonyboy79   
Дата:   19-05-14 14:43

Ааа аз не мъ разбирайте погрешно нямам нищо против китака. Харно си е обективчето за парите си. Мартин правилно ме е разбрал за острилката. [beer]
Не се изкарват малко пари по баловете. Доста колеги ги чакат за да позакърпят бюджета. Самото снимане не е лесно (ако съответно искаш да се получат добри неща) ама и парите са ОК. Просто съм учуден, че няма никакво развитие.
Веднъж преди може би 2 години се разхождах из Пловдив. Много приятно впечатление ми направи, че 2-ма фотографа бяха замъкнали един клас абитуриенти в старият град и с едно генераторче ги снимаха на фона на града.
Та не са толкова сложни нещата само желание да има човек. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: estate   
Дата:   19-05-14 15:36

tonyboy79 с мерак всичко се постига......В Стара Загора има доста кадърни фотографи които и с китака ще се справят добре.Ще видим тази година как ще е ,аз мисля само парзитно да снимам ако ми остане време.

Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: tonyboy79   
Дата:   19-05-14 16:00

Ще видим. Дано са мръднали напред. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: CDman   
Дата:   19-05-14 16:01

Винаги съм се чудил какъв е смисъла да се дават една камара пари за обектив при положение, че само опитен фотограф би забелязал разликата ? [smilie11]

За клиентите китак, митак – все е снимка за спомен ![smilie7]


П.п. Не говоря за строго специализираните фотографи т.е. да се снимат животни на голяма дистанция, панорамни снимки или супер макро, а за почти стандартни снимки каквито са по баловете.

П.п.п. Не говоря и за по-"престижния" вид на фотографа с големия "буркан" [smilie5]

Не е задължително да ми обяснявате. Не ми пречи да продължа да се чудя !![smilie21]

Наздраве ! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: lorddemonic   
Дата:   19-05-14 16:04

CDman снимка за спомен може и с GSM-a ;) Близко е до акъла, но по забавно е да се чудиш [smilie18]



Публикацията е редактирана (19-05-14 16:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: Yonko_Rusev   
Дата:   19-05-14 16:13

Антоне, язе не знам някой въобще снима ли с китак още ? И всъщност какво беше китак ?

Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: metodiev_martin   
Дата:   19-05-14 17:00

Аз снимам със стабилизирания китак на 5д марк3.
засега, много добра работа ми върши [beer]
Харесвам си и стабилизирания, пластмасов, лек и удобен 18-55

Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: aldygreen   
Дата:   19-05-14 21:16

metodiev_martin написа:

> Аз снимам със стабилизирания
> китак на 5д марк3.
> засега, много добра работа ми
> върши [beer]
> Харесвам си и стабилизирания,
> пластмасов, лек и удобен 18-55

Май си го поодялкал отдолу. Иначе отива огледалцето.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: vladopetrofff   
Дата:   20-05-14 00:31

Антоне, да се снима с китак е хит тука,да се хващат по 15 бала на дата ... също... ако ме разбираш.... има някакво развитие, но то бива притъпкано от масата, която иска да хване клас на ВСЯКА цена.... А иначе за албумчето, което спомена може на лични... да не се засегне колегата (или колежката)... че ми стана интересно за вградената светкавица :)

Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: vladopetrofff   
Дата:   20-05-14 00:37

А и още нещо.... между това да си добър фотограф (оператор) и това, да се продаваш добре има ОГРОМНА разлика... Голяма част от студиата в Зарата се държат от търговци, а не от фотографи.... Какво развитие очакваш от такива....

Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: Блясък   
Дата:   20-05-14 08:33

Никой не каза за клиента, който всяка година е по-ИЗТЪНЧЕН, и който иска четирицифрен брой снимки за минимални пари, без хартиен албум, а позите в които позира клиента са..... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: quazimodo   
Дата:   20-05-14 08:48

==================================================================
Автор: Блясък
Дата: 20-05-14 08:33

Никой не каза за клиента, който всяка година е по-ИЗТЪНЧЕН, и който иска четирицифрен брой снимки за минимални пари, без хартиен албум, а позите в които позира клиента са..... [smilie5]
==================================================================

И кво лошо има да изкараш 150 лева за два часа[smilie5] [smilie11]? Две батерии за апарата, два комплекта батерии за светкавицата, две карти памет/за всеки случай/, после Фотошоп на АUTO и дерзай[beer] !



Публикацията е редактирана (20-05-14 08:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: tonyboy79   
Дата:   20-05-14 09:19

Йонко това с китака е образно казано.
Владо знам кои са хората но не ми се хвърлят камани в чужда градина. Споменах го само като случка.
Аз така или иначе балове не снимам нито пък се бия в гърдите, че съм големият фотограф.
И да търговци са хората, а клиентите нямам много на идея за какво става въпрос. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: fraction   
Дата:   20-05-14 09:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: tonyboy79   
Дата:   20-05-14 10:21

Ти ли бе fraction ??? Ти ли бе??? [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: fraction   
Дата:   20-05-14 10:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: sathv   
Дата:   20-05-14 11:19

При толкова красиви абитурентки и аз си подострих китака. /не говоря за някакви си обективи/

Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: burningice   
Дата:   20-05-14 11:28

От толкова постове не разбрах, може ли да се снимат абитуриенти с китаци или трябват твърди стъкла (защото при някои меки такива, стават дълги като са нашироко :)?

Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: tonyboy79   
Дата:   20-05-14 11:36

Може и с китака ама съм чувал, че колкото е по-дебел и дълъг толкова по-добре за абитуриентките. Така разправят хората. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: fraction   
Дата:   20-05-14 11:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: Ando   
Дата:   20-05-14 15:29

И аз правя по някоя снимка на абитуриенти и абитуриентки от време на време със стабилизирания канонски китак 18-55, какъв е проблема? Приличен обектив за цената си. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: мара   
Дата:   20-05-14 16:00

нали се разбрахме - зау-то кат бива, и китак бива. и пинхол бива.
е, не винаги, ама понякога [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: BEYA   
Дата:   20-05-14 20:00

Вие с по хубавите обективи сте голяма работа!И аз съм с кит и какво обиждаме се на обективи ли?[smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: fraction   
Дата:   20-05-14 20:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: tonyboy79   
Дата:   21-05-14 10:00

BEYA не сме. Просто са ни по-големи и по-дебели. [smilie3] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Подострихте ли китаците...
Автор: BEYA   
Дата:   21-05-14 19:54

Дупетата ли?[smile] [smile] [smile] [smile] [smile] [smile] [smile] [smile] Хахахааа!!1

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »