Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Имам ли нужда от обектив 35мм и какъв?
Автор: yanamo   
Дата:   19-05-14 17:25

Хм, ми предполагам същата работа като да си купя втора ръка с изтекла гаранция... Добре а това дето един и същи обектив дава различен фокус на различни тела.. Ми то аз като купувах моята 50мм не съм я пробвала в магазина и сега не знам дали е "достаъчно" "добра"... Не е ли просто въпрос на опознаване и свикване с твоя си обектив на твоето си тяло?? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Имам ли нужда от обектив 35мм и какъв?
Автор: yanamo   
Дата:   19-05-14 17:42

И още: доколкото разбирам Сигмата 30мм 1,4 няма да е ок на ФФ. Кой широкоъгълен би бил ОК и на кропка и по-натам на ФФ (какъвто съм сигурна, че ще взема до година-година и половина)??? Не ми се иска сега да взема нещо, което да не е ОК за след 1г, ако ме разбирате... Моля ви дайте акъл и идеи, защото трябва да поръчам до утре-други ден най-късно (ако ще поръчам от Амазон).



Публикацията е редактирана (19-05-14 17:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Имам ли нужда от обектив 35мм и какъв?
Автор: kvakioh   
Дата:   19-05-14 17:51

Sigma 35/1.4, за 30/1,4 със сигурност няма да е ок на ФФ тяло.
Досега не съм чул някой да се оплаче от 35/1.4 Сигма и фокуса.
КАто цяло има доста промяна в телата 100/700Д на Канон, колкото и да не се отчита това. Те са съответно и с по-малко проблеми и липса на фактора доизкусуряване на фокуса.
ВАриант е да се вземе и новия 35/2IS, 28/2.8 IS, те са на достатъчно добро ниво, нови и по-остри от предшествениците, съответно стават за кроп и ФФ тела.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам ли нужда от обектив 35мм и какъв?
Автор: fotorafi   
Дата:   20-05-14 09:35

Излишен ми е, чисто новия и неползван Пентакон 2,9/29 мм твърд, немски на ГДР на резба М-42. Трябва ти сами един преходник Канон> М-42 за 20-25 лв който се намира лесно
София, за оглед и тест 0886-711-193
НОВ обектив, 2 капачки, чантичка-тубус

Отговори на това съобщение
 Re: Имам ли нужда от обектив 35мм и какъв?
Автор: yanamo   
Дата:   20-05-14 11:28

Благодаря, но ще гледам Канон или Сигма. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Имам ли нужда от обектив 35мм и какъв?
Автор: enis   
Дата:   20-05-14 12:03

А някой замисли ли се 4 деца в спалня на бленда 1,4~2,0 колко от тях ще са на фокус??? И едно да е детето, пак ме съмнява да има снимки на фокус на отворени бленди [smile]
Ще се отклоня, но ще посъветвам автора на темата да вложи парите в осветление...
Иначе трите сигми 35/1.4; 30/1.4 и 18-35/1.8 са си супер
[shtrak]



Публикацията е редактирана (20-05-14 12:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Имам ли нужда от обектив 35мм и какъв?
Автор: yanamo   
Дата:   20-05-14 18:39

Хммм то по тази логика за какво би се използвал светлосилен широкоъгълен обектив? ИЗвинявам се за лаишкия въпрос, просто се замислих, че в предния коментар има логика.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам ли нужда от обектив 35мм и какъв?
Автор: quazimodo   
Дата:   20-05-14 18:48

==================================================================
Автор: yanamo
Дата: 20-05-14 18:39

Хммм то по тази логика за какво би се използвал светлосилен широкоъгълен обектив? ИЗвинявам се за лаишкия въпрос, просто се замислих, че в предния коментар има логика.
==================================================================

Светкавицата трябва да е първата ти обмислена покупка. Верно, че фирмените са по-скъпи, но това се отплаща при безпроблемната употреба за продължителен период от време. Една 430 ЕХ II ще реши проблемите с тъмните китаци[smile].

Отговори на това съобщение
 Re: Имам ли нужда от обектив 35мм и какъв?
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-05-14 19:34

Аз твоя проблем съм го разрешил с Tamron 17-50/2.8 за времето до което ще ползвам кроп тяло. Хубаво е че се спомена и светкавицата! 35мм обектив за портрети според мен не ти трябва, но всеки сам си решава.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам ли нужда от обектив 35мм и какъв?
Автор: sibirska   
Дата:   20-05-14 21:23

Аз снимам с 35мм Токина. Ако имаш интерес пиши ще ти пратя линк. Всичките са на закрито в детски клуб без светкавица.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам ли нужда от обектив 35мм и какъв?
Автор: yanamo   
Дата:   20-05-14 21:35

Дааа, може и линк???? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Имам ли нужда от обектив 35мм и какъв?
Автор: yanamo   
Дата:   20-05-14 21:38

Photobo, да и аз мисля, че 35 мм за външни портрети не ми трябва. имам си 50мм 1,4, а днес поръчах и 85мм [cool] Но за затворени и най-вече тесни пространства е въпрост какво...

Отговори на това съобщение
 Re: Имам ли нужда от обектив 35мм и какъв?
Автор: axlastro   
Дата:   20-05-14 23:17

Мисля, че и аз го казах, и други след това - светкавица ти трябва. В момента 430 ех II е на промоция, насочва я в тавана и готово колко сложно е това. Вкъщи натясно няколко деца... по скоро нещата клонят към по-широко.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам ли нужда от обектив 35мм и какъв?
Автор: yanamo   
Дата:   20-05-14 23:21

:) Тъй като нищо не разбирам от външни светкавици (не обичам да ползвам тази на тялото) 430 ех II може ли да се използва отделно от 650Д? Някъде наскоро четох, дори имаше снимка, на външна светкавица, която се ползваше странично като "лампа"...

Отговори на това съобщение
 Re: Имам ли нужда от обектив 35мм и какъв?
Автор: DX   
Дата:   21-05-14 03:21

Може, но се пали от вградената, т.е. светват и двете.

Отговори на това съобщение
 Re: Имам ли нужда от обектив 35мм и какъв?
Автор: enis   
Дата:   21-05-14 08:26

650D може да пали всички светкавици, които поддържат Slave Mode(430;550;580;600). Не съм си играл точно с този модел, но по принцип в менюто си има настройки за групи, когато се използват повече от една светкавица и също така дали вградената на апарата да подава само импулс или да свети и тя. Проблема е само, че трябва да имат пряка видимост и при директна слънчева светлина не сработват :)
Пак казвам по-добре две студийни светкавици за тези пари с подходящите боксове и тн...

Отговори на това съобщение
 Re: Имам ли нужда от обектив 35мм и какъв?
Автор: yanamo   
Дата:   21-05-14 16:58

Нямам място в нас. Да имах студио, където да разпложа както си трябва осветление нямаше да мисля.



Публикацията е редактирана (21-05-14 16:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Имам ли нужда от обектив 35мм и какъв?
Автор: enis   
Дата:   21-05-14 21:32

Моите светкавици стоят повече в нас, от колкото в студиото, но това е друга тема :)
Както уточнихме 430ка вземай и някое друго стативче, чадърче и тн

Отговори на това съобщение
 Re: Имам ли нужда от обектив 35мм и какъв?
Автор: axlastro   
Дата:   21-05-14 21:43

430 EX II е очевидния избор. Първоначално се научи да я ползваш закачена на тялото. Както вече ти казах, доста е просто и ефекта е поразителен. Това с паленето от вградената светкавица е много недодялано, сега съм с тригер за 15 лева от ибей най-умрелия и ми върши работа, светкавицата е на някакъв статив. В момента се готвя да си взема едно чадърче с държач за 40 лв. общо и толкова. По-нататък още една светкавица и така...

Отговори на това съобщение
 Re: Имам ли нужда от обектив 35мм и какъв?
Автор: quazimodo   
Дата:   21-05-14 22:13

Просто и поразително, ама само ако стените и тавана са чисто бели.


Отговори на това съобщение
 Re: Имам ли нужда от обектив 35мм и какъв?
Автор: axlastro   
Дата:   21-05-14 23:15

Е да.... У нас са такива. Иначе става весело :)

Отговори на това съобщение
 Re: Имам ли нужда от обектив 35мм и какъв?
Автор: yanamo   
Дата:   22-05-14 15:07

Кофти. В нито една стая не са само бели. В спалнята, където снимам само таванът е баял... при това положение да взимам ли светкавица? За навън колко ще ми трябва?

Отговори на това съобщение
 Re: Имам ли нужда от обектив 35мм и какъв?
Автор: PhotoBo   
Дата:   22-05-14 15:35

Външната светкавица може да бъде само от полза, от нея загуба няма!
В нас само тавана е бял, насочвам в тавана и пуцам, не се притеснявай, имаш ли парите - взимай!

Отговори на това съобщение
 Re: Имам ли нужда от обектив 35мм и какъв?
Автор: axlastro   
Дата:   22-05-14 18:40

Тогава слагаш един софтбокс на светкавицата - звънни в Dynaphos, те ще ти помогнат да се ориентираш. По-натам стативче с чадърче и радиосинхронизатори. Отиди да си купиш една 430 EXII, после ако не я ползваш много ще я продадеш без загуба, сега е на такава цена...

Навън светкавица трябва в доста случаи, дори и когато е светло.
Запълваща светкавица му се вика. Стават по-хубави снимките.

http://www.digitalcameraworld.com/2012/05/20/master-fill-flash-in-4-easy-steps/

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »