Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sony a 58 или Olympus e pm 2
Автор: tomaraya   
Дата:   17-05-14 22:15

Здравейте ! Става дума за сравнение на база исо 1600 и следящ фокус . Интересува ме кой от двата се справя по - добре . Обективите , които ще се ползват са китовите за сега . Благодаря на отзовалите се .
 Re: Sony a 58 или Olympus e pm 2
Автор: nevermess   
Дата:   17-05-14 22:32

И двата апарата не могат да се похвалят с добър следящ фокус.
От двата аз бих взел Олимпуса заради компактноста. Точно това Сони не дава много повече... поне за моите нужди.
 Re: Sony a 58 или Olympus e pm 2
Автор: eon4e   
Дата:   18-05-14 07:25

Сони а58 е дслр и по подразбиране е с по-добър следящ фокус (искам да кажа, че изобщо го има), така че сонито е по-подходящо за нуждите на tomaraya.
 Re: Sony a 58 или Olympus e pm 2
Автор: h_bio   
Дата:   18-05-14 09:07

Sony a58 не е ДСЛР!
 Re: Sony a 58 или Olympus e pm 2
Автор: serjy   
Дата:   18-05-14 09:36

като цяло, за следящ фокус в безогледалки и нисък и среден клас дслр, забрави. трябва ти висок клас кропка, д300, 7д, или нещо от сорта.
 Re: Sony a 58 или Olympus e pm 2
Автор: hotsnail   
Дата:   18-05-14 10:06

serji абе с А7 млако си играя със следящия фокус и има определно доста голям напредък във следящия фазов фокус на Сони. За А58 не мога да споделя, но мога да предположа, че е сходно.

Никон Д5300 или там което е последното май също е с доста прилична фокусна система за следене точно...
 Re: Sony a 58 или Olympus e pm 2
Автор: Seifi   
Дата:   18-05-14 10:20

Защо все си мисля че д300 и 7д не са в ценовия клас на Sony a 58 или Olympus e pm 2 .

[smilie18]
 Re: Sony a 58 или Olympus e pm 2
Автор: serjy   
Дата:   18-05-14 10:31

мисля че висок клас кропка все още ги превъзхожда като слдящ фокус. иначе просто ще даде едни пари а няма да има практически използваем следящ фокус.
 Re: Sony a 58 или Olympus e pm 2
Автор: eon4e   
Дата:   18-05-14 12:08

Сони а58 не е дслр наистина, а дслт. Практически, обаче, фокусната му система е като на всеки нормален дслр. И двата апарата, за които се пита в задачата са любителски, но даже и любителски дслр може да проследи движение с приемлив процент кадри на фокус.
Може би най-високият клас безогледални апарати може да се доближи до постиженията на апарат като а58, но в тази тема въпросът е друг.

ПП: Ползвам любителски дслр на Сони и безогледалка на Олимпус. Когато искам да снимам детето си фронтално на люлееща се люлка, използвам дслр-а, защото безогледалката просто не може да проследи движението.
 Re: Sony a 58 или Olympus e pm 2
Автор: Sentel   
Дата:   18-05-14 12:33

Nikon D5200/D5300 имат автофокусната система на D7000 и доколкото чета се справя доста добре.
 Re: Sony a 58 или Olympus e pm 2
Автор: tomaraya   
Дата:   18-05-14 16:30

Ок , това с фокуса ми се изясни , но как е представянето на исо 1600 в джипег ? Според DXO е почти еднакво , а реално ? Става дума за снимане в затворени пространства без светкавица , понякога и деца .Ясно ми е , че са нужни светли обективи , но за сега няма бюджет [smile]
 Re: Sony a 58 или Olympus e pm 2
Автор: BotsRevenge   
Дата:   18-05-14 16:50

Пенчето е малко по-бавно за промяна на настройките спрямо сонито - има по-малко изнесени бутони. Отделно захватът му е като на сапунерка.

Аз имам точно такова и много си го харесвам, защото е супер компактно, мога да си го нося винаги в мен, а на сериозни мероприятия снимам с него наред с OM-D-тата ми - качеството и автофокусът са еднакви.

Та вдинамични условия на снимане с пенчето ще е по-трудно.

Харесвам на пенчето, че има 9 кадъра в секунда. Рядко ги ползвам, но когато ми трябват, се радвам да ги има.

За сони не знам как са цените на обективите, но при олимпус не е никак евтино да имаш качествени светлосилни обективи.

За снимане на деца с безогледалка за момента аз виждам доста по-големи трудности в сравнение с dSLR-a ми.
 Re: Sony a 58 или Olympus e pm 2
Автор: hotsnail   
Дата:   18-05-14 17:20

Ами за а58 и д5300 обективите са доста по-евтини. За безогледалните като олимпусчето за сега са по-скъпички.

За шума в jpeg вероятно разлика няма много. Ако се обработва от raw предполагам сонито ще даде известно предимство заради по-едрите пиксели.
 Re: Sony a 58 или Olympus e pm 2
Автор: Sentel   
Дата:   18-05-14 17:56

За шума при всички случаи на по-голяма матрица ще е по-малък. По всчики ревюта казват, че Никон са направили много добра работа, въпреки много високата резолюция с D5200/D5300. Има реални примери в нета, потърси. Ако обработваш RAW ще имаш по-добри резултати от директен jpeg. Аз повече говоря за Никон, защото съм се насочил натам, не че имам някакви предпочитания. [smile]
Обективите, както ти казаха, за Sony A mount и Никон са доста по-евтини отколкото за безогледалките. 350 лв. са ти супер обективи като 35 и 50mm за Никон. Е, не че и там няма скъпи предложения де.
 Re: Sony a 58 или Olympus e pm 2
Автор: tomaraya   
Дата:   18-05-14 18:26

Благодаря !
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.