Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: Nedelcho1   
Дата:   20-05-14 10:58

marves, това дето Fuji X-E1 не отстъпва на 5D Mark III на високо исо е пълна глупост. Fuji имат шумоподтискане в RAW, което намалява цветността и детайла значително на високите иса. Плюс това на Fuji им трябва доста повече светлина (т.е. експонират по - дълго време при една и съща бленда и исо) за да постигнат еднаква като яркост снимка. Това прави сравнението между двете абсолютно безмислено.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: marves   
Дата:   20-05-14 11:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: Nedelcho1   
Дата:   20-05-14 11:17

marves, загубата на детайла и цветността можеш да я забележиш лесно, когато сравняваш с друг фотоапарат със същото поколение сензор. Ако гледш само едните или другите снимки няма проблем, но почнеш ли да сравняваш за да видиш разликата, истината лъсва.
Колкото до разликата в експонациите, направи един и същи кадър на да речем бленда ф5.6, исо 200, 1/200 на Fuji-то и след това кадър със същите настройки на друг фотоапарат (снимките трябва да са в RAW формат) и след това разгледай дали яркостта им е еднаква.

Иначе можеш да видиш във всеки сайт за сравнения, като изтеглиш оригиналните файлове и провериш скоростта на затвора на двата сравнявани фотоапарата. Снимките на Fuji винаги са експонирани по - дълго от останалите [smile], което прави сравнението невалидно.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: marves   
Дата:   20-05-14 11:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-05-14 11:47

Tо си е прах в очите но обективите и камерките са добри.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: hotsnail   
Дата:   20-05-14 11:49

@marves X-Trans на фуджи полза 16МП сензор на сони, който се доказа, като един от най-хубавите кроп сензори правени до сега. Фуджи са сложили отгоре някои техни идеи и са получили X-Trans. Има си предимства има и недостатъци. При пряко сравнение за определени неща некс-5 или 6 ще е по-добре, а за други Фуджи ще има предимство.

важно е системата дето имаш да е това което искаш. Винаги ще има и по-добро в някои отношения и е въпрос да откриеш най-доброто за теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: randreev   
Дата:   20-05-14 16:52

Кире, в какво отношение Некс 5 е по-добър от същия сензор с Ек-Транс цветови филтър и по-рехав лоупас? Аз не се сещам. Особено с толкова добри пигменти, каквито Фуджи ползват винаги нищо, че са по-скъпи. :)

Това за цветовете при високо ИСО нямам реална идея от какво е, но ако трябва да гадая не е филтъра или бутането преди запис на роу, а ми най-вероятно конвертора и шумоподтискането в пост-продукция.

Изместеното ИСО също не ме притеснява и него не мога да го приема за измама, те просто са имплементирали това, което аз ръчно правя в повечето ситуации с по-ниска осветеност при некомпресиран роу - насищам дори при ниско ИСО. (тая практика не я препоръчвам) При други производители/модели е вкарано просто, като леко "грешно" мерене :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: Emoxide   
Дата:   03-11-14 16:14

Ето нещо, което би накарало SONY да се събуди...

Canon PowerShot G7 X review: Has it got that X-tra something?





Публикацията е редактирана (03-11-14 16:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: pmartinov   
Дата:   03-11-14 16:20

Чакаме сравнението :

Canon PowerShot G7 X vs Panasonic Lumix DMC LX100

Eдно пиле ми каза,че фирмата за климатици отнасяла фирмата за ксерокси...



Публикацията е редактирана (03-11-14 16:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: Emoxide   
Дата:   03-11-14 17:16

ЩО ЗА ГЛУПОСТИ!
LUMIX LX100 си има конкурент и той е Canon PowerShot G1X II, не тази сапунерка

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: Emoxide   
Дата:   03-11-14 18:02

Canon G7X vs. SONY RX100 III vs. Panasonic GX7





Публикацията е редактирана (03-11-14 18:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: pmartinov   
Дата:   03-11-14 18:06

Не се пали !

Излишно.

[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: Emoxide   
Дата:   03-11-14 18:12

единственото готино на LX100 е това, че ще дава по-DSLR визия на кадрите, с малкото си мегапиксели и широките бленди, приложени към по-едрата матрица

Аз лично за тези пари бих предпочел да си взема някой обектив за NX-а [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: pmartinov   
Дата:   03-11-14 21:17

Има и други приятни неща...


Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: Nedelcho1   
Дата:   03-11-14 21:46

Според DXO 5 точки по скалата им се равняват на 1/3 стоп. Това означава, че практически няма разлика между G7X и RX100III.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: Simbon4o   
Дата:   03-11-14 21:51

За хора като мен LX100 обезмисля камери като RX100 така че... мисля, че си е конкурент.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: pmartinov   
Дата:   03-11-14 22:01

Неделчо целта на G7X е да открадне клиентите на RX100III.

На този етап не виждам камера която да съперничи на LX 100 kaто универсалност и възможности.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: marves   
Дата:   03-11-14 22:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: pmartinov   
Дата:   03-11-14 22:09

Да,но слагат въртящи се екрани по-светлосилен обектив и продажбите тръгват...

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: Emoxide   
Дата:   03-11-14 23:49

Симо, точно ти надали някога ще си купиш LX100, освен ако не го набараш за 300лв. настаро... Надявай се [smilie18]

аз лично не бих посегнал към толкова кастрирано откъм зуум апаратче, като LX100. G7X е значително по-универсална и наистина компактна машинка. Аз като ще е да ми стърчи такъв обектив пред апарата, си предпочитам NX30 + 30mm палачинката

И все пак за подобни пари по-добре да си взема още някой обектив 12-24 ili 60mm macro

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: джъмбо   
Дата:   04-11-14 10:41

разрових гардеробите и джобовете за едноинчовки и това насъбрах


http://prikachi.com/images/752/7703752w.jpg



липсва ми една лайка [smilie7] надявам се скоро да дофтаса

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: marves   
Дата:   04-11-14 10:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   04-11-14 10:53

Той изглежда и най-добре на външен вид. Ама май няма много копчета като гледам

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: джъмбо   
Дата:   04-11-14 11:06

самсунга е със сменяема опика (тук е с 9мм (24мм))
не съм решил още дали ще го пробвам, но на дневен ред са Г7 и евентуално лайка (като доди)

за мен тези камери са удобни макар и доста скъпи и честно казано са за хора с възможности защото са глезотийка, но тази глезотия ме лишава от момента да съжалявам за това че се е налагало да си ползвам мобиларката за снимане [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: pmartinov   
Дата:   04-11-14 11:21

Джъмбо в aвaнс искaм дa ти кaжa,че до 6 месецa олимпус ще изкaрaт нa пaзaрa компaктнa кaмерa с 4/3 и вгрaден светлосилен обектив кaто зa бaзa нa рaзвитие ще послужи PEN

Телефоните изядохa фотоaпaрaтите с мaлки сензори зa товa нaй-после дойде редa нa 1" 1,5" и 4/3


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »