Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: Wik   
Дата:   18-05-14 23:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: marves   
Дата:   19-05-14 00:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: randreev   
Дата:   19-05-14 00:53

@Sentel "Е, все пак казва, че са теоритично еднакви после."
Теоретично еднакви означава ли на ужким еднакви, защото не само на практика, а ми въобще не са.
Хубаво го гледаш тоя Тони, но е лошо да се учиш само от него, човека очевадно има пропуски в знанията, а сериозно изглежда, че си е повярвал. А и ти май не го разбра напълно, нали? :)

Относно снимката с калинките бъркаш адреса - Тони казва, че можело да се направи идентична снимка ако компенсираш за големината на сензора, аз НЕ мисля така и още няколко стотин, както казваш ти "форумни професори" могат да го потвърдят.

Май написах и вчера, но пак специално за теб леко перифразирано, защото май не прочете или не разбра: Който не прави разлика между ф2,8 на едноинчов тип сензор и ф2,8 на пълноформатна камера заслужава да снима само със сапунерка. Знам, че материята не е елементарна и за всеки, но идеята за подобно ограничение е много добра :) ще има стимул да се понаучат хората за да няма подобни дискусии.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: chrisnoch   
Дата:   19-05-14 02:21

Sentel,
Толкова си се объркал, че чак бълваш несвързани глупости! [smilie23]
Тони Нортръп е наперен неграмотник, който представя псевдонаучни "факти" с усмивката и самочувствието на селски идиот. Явно е достатъчно убедителен, щом доста народ му се връзва. За щастие има и много хора, които разбират колко опасно е неговото нахално невежество и пишат смислени разобличителни коментари в Youtube и Google+. Няма да е зле да ги прочетеш - може и да ти "светне", че твоят гуру е тъпак! Може и да не ти "светне", разбира се. Но ще трябва да се примириш, че с такива "учители" няма да стигнеш далеч - те толкова могат, ти - още по-малко!
Апропо, какво общо имат Сони с това, че Тони Нортръп говори глупости?
Пак апропо, аз не "плюя по форумите", а отделям от ценното си време, за да посочвам грешки, които са ми направили впечатление. Явно усилията ми са напразни - поне що се отнася до теб! Жалко! От мен можеш да научиш много повече, отколкото от нафукания американец. Ама аз нали съм българин, че и фен на Сони, пък и нямам Youtube канал ...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: georgivelev   
Дата:   19-05-14 07:22

Пак апропо, аз не "плюя по форумите", а отделям от ценното си време, за да посочвам грешки

наперен неграмотник
усмивката и самочувствието на селски идиот
опасно е неговото нахално невежество
твоят гуру е тъпак
говори глупости
нафукания американец
--------------------
Добре че си ти, та ти повярвахме![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: serjy   
Дата:   19-05-14 09:22

ако трява да съм откровен и ако имах дслр система, гаранция щех да си купя това сони... мене сапунерите си ме кефят, кво да прайш [smilie18]

иначе за блендата и светлосилата, наскоро водихме някакви спорове, без никакъв успех за мен. явно е, че научното знание, мислъл и последователбост вече нямат никакъв авторитет и тежест, важно е човек да си намери някой профан в тубата дето да го кефи [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: Sentel   
Дата:   19-05-14 09:48

@chrisnoch

Спокойно бе, човече. Ти както се напрегна, ще получиш някой инфаркт. Успокой се, поеми глътка свеж въздух. От къде това напрежение, някакви комплекси ли, не знам.
Първо - би ли ми посочил кога и къде съм казал, че този ми е гуру?
Ако обичаш. Чакам. Гледал съм му няколко клипа, гледал и съм чел и на много други. Нито ми е гуру, нито ме интересува.
Второ - представи си, не искам да стигам никъде. Жалко, че в профила ти не можем да видим къде си стигнал ти...
Предполагам много далеч, с оглед претенциите ти.

Как пък все на такива некадърници им публикуват снимките в хиляда издания и са известни и успели, пък само нашите виртуози тук все нещо не им достига?!

@randreev
Да, теоритично означава, че на теория са еднакви, но не и на практика. На елементарни неща ли ще се учим сега? [smilie5]
Това е като да отидеш в магазина и видиш два телевизора, и двата 40 инча и двата 1080p, и двата LED ама картината им различна. [smilie5]
Отпуснете малко напрежението, пичове.
Иначе камерата на Сони е много добра.



Публикацията е редактирана (19-05-14 09:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: nevermess   
Дата:   19-05-14 10:59

Тони може някои неща да ги е обяснил лаишки (затова някои от твърденията му изглеждат неверни), но е прав за рекламните трикове и откровенното подвеждане на някои производители.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: chrisnoch   
Дата:   19-05-14 13:28

Sentel,
Изобщо не съм се напрегнал, споко!
Понякога ме обхваща кротка печал като гледам как някакви полуидиоти успешно промиват мозъци. Жалко!

georgivelev,
Вярвай на когото искаш! Насила хубост не става!

nevermess,
Проблемът не е в това, че Тони Нортръп обяснява лаишки (т.е. на достъпен език). Неговите "новаторски концепции" са изначално грешни, вероятно защото е спал в часовете по физика.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: mugen   
Дата:   19-05-14 14:35

Тоя Тони поне се е сетил да добави и Canon/Nikon в заглавието, явно щото му напомиха в коментарите. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: randreev   
Дата:   19-05-14 14:37

Нещо ново за мен - RX100 III има оптична стабилизация, макар и да няма подробности още каква е точно. Алфарумърс спекулират, че е 5 осова механична комбинирана с някаква софтуерна, много интересно. Все пак добрата стабилизация е бъдещето на суббезогледалките.

Сега за жалост извън темата. Извинявам се предварително! Но:
@ Sentel "Да, теоритично означава, че на теория са еднакви, но не и на практика. На елементарни неща ли ще се учим сега?"

Като казваш "елементарни неща", май ще се учим. Поправих те много лекичко предния път мислейки си, че е инцидент, но ще е малко по-недискретно този, пише се теоретично, а не "теоритично"! Малко е несериозно да споря за нещо с човек, който дори не знае как се пише. :) Но нищо научи ме на тези елементарни неща! :) Моето предложение е да прочетеш това изключително достъпно обяснение http://bg.wikipedia.org/wiki/Теория за да разбереш, че презумпцията за разлика между теорията и практиката е приом на дървените философи, които просто не разбират и от двете и естествено за да спрем да си губим времето.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: Sentel   
Дата:   19-05-14 15:30

Приемам забележката за правописната грешка. Рядко ги допускам, но се случва. Чак се ядосвам като ги видя след това, защото ги мразя.

И двамата с колегата, който е фен на Сони, разбрах, че сте много кадърни. Но защо няма снимки в профилите ви да го докажете?
Аз съм ясен - пълен аматьор все още.



Публикацията е редактирана (19-05-14 15:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: Gravolez   
Дата:   19-05-14 15:45

@Sentel: Ако някой прави добри снимки не означава, че разбира физиката при фотоапаратите. И ако разбира физиката не е гаранция, че прави добри снимки. Тоя тип наистина наговори доста глупости във видеото си, пък ти на когото щеш вярвай. Едва ли ще се отрази много на уменията ти това, че не разбираш как работи техниката.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: jivkojj   
Дата:   19-05-14 15:53

Още в самото начало на ревю-то са публикували графика, на каква бленда отговаря апаратчето. Излиза, че още почти в началото на зум-а приравнената бленда е почти 8.
Доста добре, обаче в сравнение с другите сапунерки, някои от които отиват до зашеметяващите над 22 [smilie18]
Само една от тях изглежда по-добре от RX100 mk3.


http://1.static.img-dpreview.com/previews/sony-cybershot-dsc-rx100-m3/images/apertures-001.png?v=284...



Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: marves   
Дата:   19-05-14 16:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: Sentel   
Дата:   19-05-14 16:41

Пичове, аз не вярвам на този Тони за нещо друго, а че 1.8 при кроп не дава резултати като 1.8 на Фул фрейм. Това не е ли вярно?
И на двете пише 1.8 ама бокето нещо не е еднакво на еднакви (приравнени) милиметри... То не че го има при това Сони де, освен ако не снимаш макро.
Изобщо не коментирам техническите му знания.
И има хора и съм виждал такива запитвания тук - искат да снимат с дефокусиран фон. И му отговарят - трябва ти бърз обектив и да снимаш на отворена бленда. И гледаш на сапунерката пише 1.8.
И си го купуваш ама после нещо не ти се получават нещата.
Друго аз не съм коментирал и няма как, аз не разбирам повече от повечето от вас. Поне към момента.



Публикацията е редактирана (19-05-14 16:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   19-05-14 16:47

"И двамата с колегата, който е фен на Сони, разбрах, че сте много кадърни. Но защо няма снимки в профилите ви да го докажете?"

За единия със сигурност знам за някои негови емблематични филми. Всъщност всеки ги знае[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: Gravolez   
Дата:   19-05-14 17:20

Sentel: F-number-а се нарича относителна бленда и се получава като разделиш фокусното разстояние на диаметъра на блендата. Използва се за да си смяташ експозицията. Това, че хората се опитват с f-number-а да мерят DoF си е изцяло техен проблем.
При среден и голям формат пък DoF-а е още по плитък при същите стойности на f-number-а отколкото е при FF. Голяма работа и аман вече с тва приравняване на всичко към ФФ.
Ако си научиш физиката няма да са ти виновни производителите.



Публикацията е редактирана (19-05-14 17:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: Sentel   
Дата:   19-05-14 22:20

Че защо му е на един любител да учи физика, за да снима снимки с плитък DoF? Нещо повече - трябва ли един потребител да учи физика, за да снима?
То е ясно, че който разбира, производителите няма как да го заблудят. Тука, обаче, става дума точно за обикновените потребители. А те са много и точно те правят големите обороти на фирмите.
Както и да е, стига офтопик. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: pmartinov   
Дата:   19-05-14 22:23

Някъде към 24-85 може да се замисля...

Още ми е рано :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: hotsnail   
Дата:   19-05-14 22:50

@pmartinov за тебе специално пуснаха 24-200/2.8 преди годинка. [cool] [cool]

тука за простите щракачи 24-70.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: randreev   
Дата:   20-05-14 03:04

Чак сега видях информацията за смененото заглавие на клипа на Тони и той вече се казва: "Crop Factor with ISO & Aperture: How Sony, Olympus, Panasonic, Canon, Nikon & Fuji Cheat You" и осъзнавам, че не го е сменил за да е по-коректен, а за да привлече още зяпачи разгеле някой се закачи да му купи книгата или беше наръчник? Не помня. Но е подло да поддържаш илюзията, че ти си "приятеля" на потребителя и честен към него, а идеята е да печелиш на негов гръб с обещанието да ви "спести хиляди долари". Как ще ги спести? Като ви каже не си купувайте сапунерка за 499, а ДСЛР за 3000? Така ли? :)
Или обратното "Със сапунерка може да направите снимка като с ДСЛР ако компенсирате за апертурата и големината на сензора"?(малко свободен авторски превод) Ми това във всички значими случаи е невъзможно. :)
Твърдо съм привърженик на ИНФОРМИРАНИЯ потребител, но не и да се дезинформира по подобен начин.
Ред. Което ми напомня: :)
@Sentel "Че защо му е на един любител да учи физика, за да снима снимки с плитък DoF?" Според гледната точка това е или риторичен въпрос или оксиморон. Ти може да си избереш, а аз залагам на второто.
Включих се в темата, защото не съм напълно съгласен с Тони и неговото видео, в абсолютна подкрепа на chrisnoch и естествено, защото съм фен на Сони, реалист, но все пак фен. Сентел, а ти се включи защо?
Определено не е темата, в която да се образоваш в междуформатно приравняване на апертури и то изцяло за сметка на нашите нерви и време. И естествено самия ти нямаш познания за да коментираш. Какво остава? Заяждане?



Публикацията е редактирана (20-05-14 03:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-05-14 05:28

Sentel,
Както вече ти писаха, стойностите на блендата говорят САМО за светлосилата на обектива. Жалките опити на Тони Нортръп да вмени на доверчивата си аудитория, че блендата е мерило за дълбочината на рязко изобразяваното пространство (DoF), и да произведе сензация с нелепите си обвинения за световна конспирация с цел измама, са обречени на печален неуспех. Както видяхме, той вече промени заглавието на злополучното си видео под натиска на унищожителните коментари, публикувани в Youtube. Сега сигурно се чуди как по-елегантно да измие срама от глупостите, които изговори. Както и да е, хич не мога да го мисля! Да си сърба врялата попара, която сам си надроби!
"Светата троица" на фотографията (ISO/скорост/бленда) има претенции да се грижи САМО за експозицията и за нищо друго. В наше време определянето на правилната експозиция е удивително лесно - всяка сапунерка прави "перфектни" снимки с едно натискане на спусъка. В не толкова далечното минало (само преди 40-ина години!) това не беше така. Всички настройки се правеха ръчно - масовите фотоапарати нямаха нито вграден експонометър, нито автофокус. Фотолюбителите бяха малко - не само защото техниката беше много скъпа, а най-вече защото беше необходимо да натрупаш много знания, преди да хванеш фотоапарат в ръка и да започнеш да снимаш.
Днес всяка кифла си праска с телефона поне 2-3 селфита дневно и бърза да ги публикува в сураттефтера, за да не изостане от другите кифли. Всички те си нямат и понятие що е то бленда и има ли тя почва в техните телефони. 'Що им е да знаят, като не им трябва?
Ти нали не искаш да приличаш на кифла? Нали искаш да правиш по-добри снимки? Е, няма как - ще трябва да се понапънеш да вденеш поне малко теория!
Да започнем с нещо простичко: що е то дълбочина на рязко изобразяваното пространство и от какво зависи? Българското съкращение ДРИП не е много популярно, затова ще използвам английското DoF (Depth of Field), което се употребява доста по-често.
DoF е онази част от триизмерното пространство, чието изображение се вижда с достатъчна острота в двуизмерната снимка. Засега няма да обяснявам как остротата се определя като достатъчна, защото е доволно сложно.
DoF зависи от:
- размерите на сензора (sensor size);
- кръгчето на разсейване (circle of confusion);
- предметното разстояние (object distance);
- увеличението при снимане и разглеждане на изображението (magnification during shooting and viewing the image);
- блендата (aperture);
Списъкът е непълен, но това са всички фактори, които имат практическо значение. (Останалите ще запазя за друг път - тяхното влияние е пренебрежимо малко.) Включил съм и наименованията на английски, за да избегна недоразумения - българските термини не са толкова популярни и устойчиви, та при различни автори варират в доста широки граници.)
Както виждаш, не е възможно всички тези фактори да бъдат изразени само чрез стойността на блендата.
Хайде стига ти толкова, че вече съмна!
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: Sentel   
Дата:   20-05-14 09:21

Мерси за информацията. Честно казано вече съм ги чел тези неща, като само това "кръгче на разсейване" е ново за мен, сега прочетох и за него. [beer]

@randreev
Има някакви изисквания кой да пише в темите в този форум ли?
Нещо диплома по фотография ли трябва да се представи първо?
Карам те насила ли да пишеш?
Ето виж колегата в последния пост колко добре обясни нещо и някой, включително аз, може да научи нещо. Мисля, че това е смисълът на форума.
Аз спирам да ти отговарям, защото темата е за конкретна камера. Ако искаш си отвори друга със заглавие "Колко съм велик и знам всичко" и там се доказвай. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: Nedelcho1   
Дата:   20-05-14 10:47

http://admiringlight.com/blog/full-frame-equivalence-and-why-it-doesnt-matter/

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »